През СЕПТЕМВРИ ще изгреят нашите звездички, чакаме ги с трепет всички

  • 8 315
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
ХА нова тема е не може да ни се отрече много сме си приказливи  Hug Hug Hug
Дидка   bouquet страхотно си се справила както винаги
и само хубави новини в новата тема

# 16
  • Мнения: 288
Асе и аз смятам че едва ли е толкова безобидно и си записах час в една частна клиника в Стара Загора за петък за да чуя и друго мнение.Новата ти работа ако приемеш ми звучи интересно,успех Peace

# 17
  • Мнения: X
беба28,  Ето няколко места с кройки за слингове:
http://slingokonsultant.ru/makesling/
http://georgievi.atspace.com/sling.htm
http://www.babysling-lana.hit.bg/index.html

Таткото твърди, че нямало да бята количка- иска слинг.  smile3521

Я да питам, докато не съм забравила- Quinny Zapp или Спиди не стават за новородени, нали? И бихте ли ми препоръчали подходяща триколка?

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 16:09 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 11 306
Aсе, за естествено раждалите не са от значение килограмите на бебочествата, ами обиколката на главите!
Едно е да родиш бебе с 32 см, друго е с 38 см Whistling
Щерката беше с манекенски мерки - 53 см/3,770кг/36 см глава
Малкият - 56 см/3,750кг/38см (тук видях свитки като раждах) hahaha
Без шев, кройки и бродерии.

# 19
  • Мнения: 8 208
Хайде да се отчета и аз.
Виктор се роди един ден след термина - 3400кг, 50см. Имах много малък корем и се чудеха къде се е бил сврял. Ама понеже и сега си раста на задник - явно някъде там е бил.  Mr. GreenИмах 3-4 външни шева, но при клитора. Лекарката каза, че там разкъсване никога не е виждала. Мина ми за нула време, а и конците бяха от тези, които падат сами. Общо взето бързо и лесно се роди. Надявам се и сега да е така. Аз днес бях на преглед. То пък един преглед - само мерене на кръвното.
- "Имаш ли някакви оплаквания?"
- "Ами, нямам"
- "Е, добре, ще се видим другия месец"
И това беше.  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 343
уфф, голям съм заплес Embarassed  Димчо welcome

Аз пък не помня колко й е била обиколката на главата Embarassed

# 21
  • Мнения: 7
Имам един много важен въпрос, който ме тормози. Хеееееелпппп Praynig

Ще си избирате ли лекар? Кога/ако да/? В коя болница? И чували ли сте за д-р Дяволов от Майчин Дом в Сф??

# 22
  • Мнения: 571
38см обиколка на главата???? Embarassed Embarassed
моята беба в 24 седмица казаха че главичката и е 6см newsm78 newsm78как за 3 месеца ще порасне с 30 санта поне?????
Лекаря който ще ме изражда е наблюдаващият ме сега!Аз си го избрах и за консултациите и за раждането искам да е той!!Много е важно да се познавате и да му имаш доверие!Това е поне моето лично мнение

# 23
  • Мнения: 3 926
Мерси, мерси за поясненията... ама те нали главите им като ги мерят... на Сияната няколко дни преди термин гледам е премерена 9.2 мм, каквото и да значи това ooooh!
Беба, за слинга сега вече мога да давам по-сериозен акъл, след като видях чужденеческите и тези, които се правят тук. Значи чужбинските не се разтягат Naughty И като прихванеш бебето няма луфт за увисване надолу. Т.е. то си е здраво вързано за теб, а платът е много интересен... Нещо като хасе, лен и бархет едновременно. Тъй че тукашните варианти (мамите масово шият от трико) не са подходящи. Имам предвид за слинг-шал. А този с халките се прави с хасе, но пък е малко неудобен за новородено бебе Peace
Тъй че помисли преди да шиеш. Hug Разгледай какво има в ибей (нали можеше да поръчваш от там)

Сега проверих на Сияна мерките. На първата консултация на 15 дни главата й е била 34 см. Демек нормално е щяла да излезе като тапа Crazy Ако майка й не се беше уплашила... ама нищо, да ми е жива и здрава. Сега ще видим как и какво Wink Grinning
Мерлинче, аз доктор си имам още от предния път. За да си избереш някого, при когото ще раждаш и нямаш специална протекция е добре да говориш с него поне 2-3 месеца преди раждането. Иначе в последния момент никой няма да се съгласи. Или поне по-добрите отказват. Още повече, че влизаме в деветия месец в отпускарския сезон. имай го предвид Peace За д-р Дяволов съм чувала и добри и лоши неща, като за всеки лекар Simple Smile По-скоро клони към добрите специалисти. Бил млад и симпатичен... имам предвид, че като зараждаш може и да ти е приятно да си го гледаш и слушаш Wink Grinning

# 24
  • Мнения: 11 306
38см обиколка на главата???? Embarassed Embarassed
моята беба в 24 седмица казаха че главичката и е 6см newsm78 newsm78как за 3 месеца ще порасне с 30 санта поне?????
Лекаря който ще ме изражда е наблюдаващият ме сега!Аз си го избрах и за консултациите и за раждането искам да е той!!Много е важно да се познавате и да му имаш доверие!Това е поне моето лично мнение
Мире, ще ме спукаш от смях! Joy
Голяма си скица. На УЗ мерят диаметъра, а не обиколката. Като се роди бебето, вадят сантиметъра и мерят обиколката. Извади си формулата на смятане на обиколка на кръг и ще се сетиш откъде идват 38 см.

# 25
  • Мнения: 49
Мацки, днес няма да дойда на срещата, понеже ми почина кучето.....и хич няма да се впиша в обстановката. Много ми е мъчно  smile3518

# 26
  • Мнения: 1 226
Айде и аз в новата тема. Mr. Green
Дидка     bouquet
Съни    newsm59 newsm67
Асе аз бих приела работата.  Wink
Ей морски мами, и ти Иринка ма стига сте ни дразнили с това море де. newsm65
Димчо  welcome Де беше толкоз време?

И на всички софиянки - Весело изкарване довечера.Специални поздрави на Шейла и  newsm24

Мона думите са излишни.Поплачи си.Съжалявам миличка. spoko

# 27
  • Мнения: 343
Мирка, 6 см. е диаметърът, а обиколката е повече (при d=6, обиколката е приблизително18.84) Асе при теб излиза, че Сияна е била с 29 см. обиколка на главата. Някой да ме поправи ако бъркам Confused

Еее, Веч ме изпревари  Grinning

Аз още не съм си избрала лекар за раждането и не знам какво чакам. Моя Док за съжаление не изражда Sad

Мона Hug

# 28
  • Мнения: 3 926
Ей Мона, силна прегръдка spoko Знам какво е. ако все пак намериш сили да знаеш, че добра компания ще те разведри Hug
Просто споделям от опит. На мен ми казаха по телефона и плаках ужасно много Cry 13 годшен беше... Сега говоря с лекота за това, но непосредствено след това на цялото семейство ни беше ужасно. Все имахме чувството, че чуваме лаи по вратата... Гуш... и това ще мине Rolling Eyes
Григ, ти какво си учила, бе душа Hug Шашкаш ме с познания направо Hug Аз честно казано като опрат нещата до математика и прибирам перките. Никаква ме няма в сметките, да не говорим в таквиз формули ooooh! Лелеее, пак се почувствах много тъпа hahaha Ужассс, то бива да не помня нищо, ама чак толкова... Whistling
Но така или иначе може и повече да й е бил диаметърът на главата при раждането. Защото това беше май в началото на деветия... пък после те растат доста бързичко Grinning

# 29
  • Мнения: 571
Веч благодаря ти много за разяснението ама ето като ми е за пръв път и изпадам в смешни ситуации!! Rolling EyesИ аз тогава как ще разбера дали лесно ще излезе след като колко е голяма ще ми кажат чак като я изкарат newsm78
ААаааааааааа мен в математиката не ме бива ич и за пръв път я чувам тая формула Joy
Монаа миличка страшно много съжалявам за животинчето!!!Януари почина моето бебче мъничко и още ми е страшно мъчно защото аз седях до него в болницата последните дни и отказвах да го приспят!!!Миличката знам как се чувстваш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт