Съчетавате ли ваканциите в България с посещение на лекар/зъболекар?

  • 8 608
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Аз не разбирам много, но повечето от вас говорят за застраховки?
Т.е на застрахователен принцип ли е здравеопазването в Холандия, Франция, Англия?

# 31
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Не. Само като си помисля, че може да ми се наложи преz престой в БГ да ходя на лекар и ме побиват тръпки.


И аз така! Моля се да не ми се налага  Praynig
Преди 3 години ходих при двама лекари в БГ, и никой не откри какво ми е, което не попре4и на единия да ми предпише антибиотици  Shocked  А сега поглеждайки назад, само като си гледам снимката оттогава, се вижда какво ми е.
Избрах ли4ен педиатър за детето в БГ, защото го пускам за 2 месеца на ясла, но се надявам да се видим 4ак догодина през ваканцията, ако ще ходи на градина.

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз не разбирам много, но повечето от вас говорят за застраховки?
Т.е на застрахователен принцип ли е здравеопазването в Холандия, Франция, Англия?

В Англия е достатъчно да си постоянно пребиваващ, даже и да не рaботиш и да не плащаш нищо, имаш право да ползваш тяхната здравна организация, NHS. Спешната помощ също е безплатна, дори да си турист без застраховка, нямат право да те върнат. Обаче се предлагат и частни застраховки, които ти дават достъп до частни клиники, както и съкращават времето за чакане на специалист.

# 33
  • Мнения: X
Аз не разбирам много, но повечето от вас говорят за застраховки?
Т.е на застрахователен принцип ли е здравеопазването в Холандия, Франция, Англия?


Май по-правилно е да кажа осигуровки - това за Франция.
Тоест има едно основно здравно осигуряване - мисля задължително за всички, държавно. То покрива някаква част от разходите за прегледи, лекарства,изследвания, болничен престой. Останалата част се покрива от частни здравноосигурителни компании - има различни нива на осигуряване при тях. Нашата компания, според договора който имаме с тях, покрива почти 100 % от всички разходи за здраве които правим, с много малки изключения. Например някои разкрасителни зъбни процедури....такива глезотии.

# 34
  • Мнения: 545
Ходенето на лекар/зъболекар е последното нещо, за което си мисля, тръгвайки към България..

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
е, то и аз се сещам пребивавайки там. дори някой път в последната седмица ми идва на акъла да върша всичко това.



а да ви питам, на децата до 18г в бг не им ли се полагаха  безплатни прегледи newsm78

# 36
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз ведньж направих тази греШка и ве4е няма да се повтори #Cussing out,реШих ,4е наШите зьболекари са добри и си направих 5 зьба за 5 дни Shocked,знам ли....според зьболекаря трябваШе да издьжат поне 1 година,издьржаха то4но 7 дни,пьрвият се с4упи оЩе докато си бях в БГ Confused.
Прибрах се тук и си направих вси4ките зьби които имах развалени (то ве4е не можех да говоря даже Cry),сега на всеки 6 месеца имам безплатни прегледи да не би някой да ми се е развалил,мостта който ми сложиха има гаранция 50 години ,така 4е за сега определено избирам испанските зьболекари Mr. Green.
За лекари няма и да говоря в Бг #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire,видях ги как оправиха БАБА ми........няма да позволя да се доближат ве4е до някой от семейството ми до колкото ми е вьзможно.4УДОВИЩА #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Тези хора някога са давали хипократова клетва..........


Хара,това с безплатните лекари май го няма ве4е Confused...поредната лудост.........Всеки пьт като водех Алекс на прелед ми взимаха пари Confused

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
не, но за зъболекаря си го от4итам като греШка, имайки предвид колко пари съм/сме похар4или тук  ooooh!

за лекар и изследвания не ми е минавало през главата нито за секунда, напълно съм удовлетворена от това, което предлага италианската система.

# 38
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
След проблем със зъболекар тук ( ще отбележа, че българска заболекрка продава практика), аз с ниво на английски клоящо към 0, е та новия зъболекар, отвори съседен зъб и ми натресе РУТ канал, наложи се да го оправям в България. Що разправии с асоциацията тук, стигнахме дори до съд.
За лекар - ходя си тук, но като се приберах в България направих бронхит, посетих лекар и си платих за прегледа. Да спомена , че това преди ми беше личния лекар в България и съм с прекрасни впечатления от този здравен център - като професионалисти и хора. Сега съжалявам ,че си прекъснах здравните осигуровки в България.

# 39
  • Мнения: 1 550
Аз не разбирам много, но повечето от вас говорят за застраховки?
Т.е на застрахователен принцип ли е здравеопазването в Холандия, Франция, Англия?

В тема за здравните застраховки бях писала за Холандия. Отдолу е copy и paste:

Всеки е задължен да има сключена здравна застраховка т. нар. основна застраховка, при липса на такава следват санкции. Всички в Холандия заплащат една и съща сума за тази базисна застраховка. Социално слабите попълват специален формуляр към данъчните и получават ежемесечно определена сума за да си покрият тези разходи. На бежанци се оказват безплатна помощ. Работодателя плаща една малка част от месечната сума за мед. застраховка.
Освен тази основна застраховка, съществува и допълваща застраховка- тя е по желание. За нея всеки сам определя какво се включва в "пакета". Сумата, която всеки заплаща ежемесечно за допълващата застраховка се определя според заплатата. Колкото е по- висока, толкова вноските са по- големи.
Определяща е също така и възрастта, след 45 годишна възраст се заплаща по- висока месечна такса. Всеки сам заплаща задължително и т.нар. "собствен риск" от 150 евро годишно. Последната сума се използва ако се налага някаква процедура в болница. Независимо какъв е размера на сумата, застрахованият заплаща 150 евро, а разликата се покрива от застрахователя. Тази сума, обаче не се връща в края на година, ако не се е налагало лечение или някаква процедура.

# 40
  • Мнения: 2 032
Аз не разбирам много, но повечето от вас говорят за застраховки?
Т.е на застрахователен принцип ли е здравеопазването в Холандия, Франция, Англия?
Не, има държавна система на здравеопазване в Англия, аз говорех за "самоинициативна" застраховка за частно лекуване.

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гласувах с НЕ.
Да поясня,4е съм лекарско 4едо  Twisted Evil
От ли4ния си лекар тук не съм недоволна. Педиатърката си не сменям за ниЩо на света. На гинеколог ходя на 4астно и ми е ОК така.
До скоро се възползвах от зъболекарски услуги в Бг,макар,4е все си ходим за кратко. Зъболекарят при който ходех е семеен приятел и от това,което ми е правил досега нямам оплаквания.Миналата година оба4е имах нужда от мост.За съжаление него по това време го нямаШе в София ( лятна отпуска ) и се наложи да отида при друг.Ами остави си ръцете  #Cussing out
Сега отново ми предстоят сериозни "строително ремонтни" работи в устната кухина и смятам да отида тук,при зъболекаря на дъЩеря ми.Струва,каквото струва. Peace
На лекар в България не бих отиШла,независимо,4е баЩа ми има много познати.Дано и не ми се налага де. Praynig
Имам слу4ка подобна на тази на сина на мери,само,4е на мен не ми гипсираха здравия крак ами бяха тръгнали да ме пускат да си ходя  със с4упен крак.Това,заЩото ортопеда ми погледна снимката на мижавата светлина в коридора на Военна болница и ми заяви в движение " Споко,ОК си,ниЩо ти няма.Бегай си".Спаси ме един братов4ед на майка ми,когото се отбихме да поздравим ( Шеф е на Анждиологията е ),той поиска да види снимката и като я погледна отсе4е " Ама къде сте тръгнали,ти си за гипс"

# 42
  • Мнения: 1 436
Ходя при зъболекаря, който ми е правил и двете пломби  Laughing и при когото се лекуват родителите ми от години. Да чукам на дърво, не ми се е налагало зъболечение fingerscrossed, иначе сигурно не бих си вгорчила и без това малкото ваканция.

# 43
  • Мнения: 1 526
Не  Naughty! Напротив, ако има нещо си го "носим" обратно.
Дано не ни се налага да търсим спешна помощ!
Много съм довална от педиатара и нашата лична докторка.
А зъболекарят ни е перфектен (българин, с частна практика тук).

# 44
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Да, при всяко прибиране задължително ходя на профилактични прегледи при зъболекар ("познава" зъбите ми от години), гинеколог (единствената, на която се доверявам от години), мамолог и кожен - всичките изброени са платени прегледи. Децата при нужда също водя на частен педиатър, лекар на семейството ни от 10 години (дори от тук се консултирам с него и никога не съм съжалила).

Общи условия

Активация на акаунт