Г-н Борисов, вземете ми жилетката!

  • 2 830
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Дреме му на Б.Б. че са те нахапали кучета, тебе, мене или децата ни!
Също толкова ще му пука, ако напуснем страната, не за един ден, ами завинаги. Най-много да види нещо хубаво в това.
"Я тия мрънкала се изнесоха най-накрая", например
За съжаление, ние все повече се утвърждаваме, като държава на саморазправата. Който иска да му се свърши някаква работа, си я върши сам! Жалко, че няма как поне да не им плащаме, на тия говеда, който сме си избрали.
Утре в новините, ще излезе някой и надменно ще почне да обяснява, колко е велик, и как си е свършил работата. А хората ще кимат и ще казват "маскари", и после пак ще си ги изберем.
Решението за изсипване на кучешки лайна пред кметството ми се вижда по-подходящо. Поне ако не друго, на уважаемите господа, ще им замирише.
Другото решение е, ще ме извиняват кучелюбителите, ама отиваш и ги изтребваш! Който веднъж е нападнал пак ще нападне. Аз предпочитам да си платя глоба, от колкото утре и детето ми да е нахапано. Ако ще всички да скочат срещу мен, все ми е тая, стигнахме до там, че за да съществуваме трябва да се борим на живот и смърт!  

Права си

# 31
  • Мнения: 4 965
...
Идеята е в рамките на 24 часа масово да напуснем страната - например в Гърция та даже и Румъния.
Призивът ми е към всички млади семейства, абе изобщо към всички.
...

А каква лудница ще стане в туристическите агенции и по границите...

# 32
  • Мнения: 740
Че колко хора са в състояние да напуснат страната за един ден  newsm78 Аз не съм, а дори нямам деца.
Всяка друга инициатива бих подкрепила. Дано не мине и замине и тази тема

# 33
  • Мнения: 2 386

Ако не се лъжа преди време имаше селскостопански протест с тела на умрели (от глад?)  крави. Сещате се накъде бия. Крайно е, като всичко случващо  се тук.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679

Ако не се лъжа преди време имаше селскостопански протест с тела на умрели (от глад?)  крави.

Е,еее, айде сега Laughing Бяха накачулили кланични трупове пред входа на министерството, като символика, ама чак пък умрели от глад Wink
А протеста срещу песовете вече е много, много спешен, наистина. Не се търпи ooooh!

# 35
  • Мнения: 2 386
Преразказваха ми случая, не бях в Бъглария и сигурно греша.  Laughing

Другата час от поста ми също е шега донякъде... Ама то не се знае кое ще има ефект накрая.

# 36
  • Мнения: 473
Добре, а какво им пречи на всички собственици на кучета да си прибират лайната на кучетата? И да не си разхождат кучетата където играят децата? Не го разбирам!!!! - Нали това с същите хора които може би и пишат тук .....

Изнасянето от страната е трудно технически и поради това е обречено поне 50 % на неуспех.
Неплащането на данъци за съжаление ще доведе единствено до повече пари за лихви - поради неплащането на данъците....
Най- приемливо е изсипването на лайната пред СО - направо връх - казвайте за кога го правим..
Но според мен трябва да е продължително време, а не един или два случая.....

# 37
  • Мнения: 47 972
Подкрепям всякакви протести срещу кучетата! Макар и трудно, бих подкрепила дори и излизането от страната за 1 ден(но ми се струва , че предложението с лайната е по- добро!)
Мразя бездомните песове и заразите, които разнасят
Мразя и стопаните, които учат кучетата си да се изхождат в градинката с цветя пред блока и пясъчника на децата!
Подкрепям ликвидирането им безусловно!

# 38
  • Мнения: 6 029
Добре, а какво им пречи на всички собственици на кучета да си прибират лайната на кучетата? И да не си разхождат кучетата където играят децата? Не го разбирам!!!! - Нали това с същите хора които може би и пишат тук .....

Пречи им нещо явно. Липсата на мозък?
Пред нас има поляна и кафе. Вечер водим децата, тичат на воля... Миналата седмица играеха около 15 деца. Един образи дойде с най-огромното куче, което съм виждала. Огромно, хора! Като теле. Нещо от сорта на каракачанска овчарка. И този отиде до децата и развърза кучето и го пусна. Това теле беше на 2 метра от моето дете. Аз скочих от масата и отидох да му се карам. Е, той разбира се каза, че кучето нищо нямало да им направи. Rolling Eyes А ако тръгне да им прави нещо как ще го спреш бе льольо??? Пенявих се, пенявих се, върза си го и си замина. Още не мога да си обясня защо го доведе.

# 39
  • Мнения: 2 176
Добре си започнала, писмото си го бива. Peace Peace

Въпросът е как да се постигне обсъждането на проблема на по-виско ниво. Мисля, че инициативата "да напуснем за ден Б-я" няма да проработи. Българинът си има планове за уикенда, и колкото и да е съгласен с теб и да те подкрепя, няма да си развали хатъра.

Друго - не е добре тази тема да е повод за вражда и нападки между природозащитници и потърпевши /ухапани/. Напротив - трябва единно мнение и решение. Аз мисля, че разковничето в изразяване на това единство е:

 ОТГОВОРНОСТТА ПО РЕШАВАНЕТО НА ПРОБЛЕМА Е НА УПРАВЛЯВАЩИТЕ.


Те да търсят начини и възможности. От нас се иска само да се обединим и да покажем, че не сме доволни.
Понеже се очакват идеи, моето мнение е да се напише петиция /има възможност в bgpetition/ и да се съберат подписи. Ако тя е написана добре, което е важно.., така че да участват възможно повече хора, би могла да се внесе под някаква форма в ЕС. Така можем да се надяваме, че проблемът ще се реши.

Даже, ако се напише от някоя организация на природозащитници, може би ще е най-добре. Те имат контакти с международни организации, а също и юристи, които да оформят текста подходящо. А тезата, която може да се застъпи, е че животните също не са виновни и страдат. Боледуват, умират...


# 40
  • Мнения: 47 972
Петиция има отдавна
Както и много теми, жалби и писма

# 41
  • Мнения: 2 176
Има, но не е внесена в ЕС.
Нали се сещаш, че разликата е огромна. Ако няшите управляващи не бъдат принудени да направят нещо, ще се правят че не са забелязали.

# 42
  • Мнения: 524
http://www.bgpetition.com/stray_dog/index.html Има петиция, който не се е подписал и желае да го направи, моля.                                                                                                                                                        http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273509.0 Тук проблема е обсъждан и пострадалото е детето на авторката, което, за съжаление не се е отървало с разкъсана жилетка. Идеята с кучешките изпражнения е страхотна, може и в колет, адресиран до г-н Борисов, да се наслади, така да се каже.

# 43
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз имам малко по-различна идея - не знам дали ще успея да я изразя разбираемо, но се състои във следното:
Да се създаде неправителствена организация, която да дава консултации и помощ на хората нападнати от кучета за да осъдят съответната община или евентуално собственик на куче. Могат да се заведат дела както за физическа, така и за психическа травма, за неспазване на законовите нормативни уредби /прибиране, кастриране и обезпаразитяване на улични кучета/. Та идеята ми е съответните "отговорни" органи да бъдат разкатани от дела и изплащане на обезщетения.
Доколкото си спомням Столична община вече е осъдена няколко пъти.

# 44
  • Мнения: 2 176
А не може ли да се съберат подписи и ако трябва - нотариални пълномощни - и да се заведе гражданско дело с/у Столична община. Но не от 1 човек, а от... всички /или поне много  newsm78/ софиянци?

Някой мастит адвокат, чийто хонорар все ще съберем, ако сме много..  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт