Едни и същи покупки

  • 3 046
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 427
Да се оплача - правя, струвам, пазарувам. Все едни и същи неща.
Които съм имала преди, подобни, на които нося сега и т.н.
Блузки, потници, дънки, панталони, чанти, червила.
Уж обикалям, гледам за нещо различно и ново и накрая като се прибера вкъщи с покупката се усещам, че вече съм имала подобна или имам в момента, но друг цвят.

Случва ли ви се на вас подобно нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 457
Ами, всеки си има определен стил, на който не изневярява.
Това е обяснението! Wink

Иначе, и аз обичам разнообразието, и гледам да не се дублирам, затова и много не купувам. Обичам едно-ама за сто. Laughing
Понякога се получава. Wink

# 2
  • Мнения: 1 885
Мдам по принцип след 20 годишна възраст човек си е изградил някакъв стил и без да иска си го следва.

Спасението е едно - дълги шопинг обиколки с приятелки и мерене на възможно най-много неща извън дадения стил. Така винаги се намира нещо различно, което да ти седи добре, но приятелките са важен елемент защото ти казват кое е ок и кое не.

Та така...

# 3
  • Мнения: 3 459
Да, случвало ми се е  Peace
Три поредни години съм си купувала все един и същ модел маратонки, защото супер много си ги харесвах и не исках други  Wink
Хареса ли ми нещо съм склонна да ги го купя 10 пъти, пък нека да е едно и също  Peace

# 4
  • Мнения: 451
Мдам, и аз по едно време бях ''влязла в релси '' по тоя начин и даже ми беше станало проблем.Ама се оправих де Mr. Greenнай-много ми помогна отказването от ''импулсивноито купуване'', тоест планирам отпреди какво ще си купя и се придържам към него, така избягвам да купувам каквото ме привлече първо в магазина, понеже ме привличат едни и същи неща на първо време.Или дори да си харесам нещо допълнително, си го купувам след като съм взелаи това, което съм планирала предварително,така и да се повтарят дрехи,поне има избор.Помагат много и албумите - от изрезки или на комп, правиш си комбинации и тоалети и виждаш кое с какво си отива, и ако примерно искаш да си купиш топ за белия си панталон, знаеш кое става и кое не още преди да си влязла в магазина Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 641
О, случва ми се много често. Особено при дрехите, парфюми рядко повтарям. Напоследък гледам да избягвма черното, оставила съм го за зимата. За да разнообразя си купих зелени и жълти дрешки. Линия и моделите, май си остават същите обаче Thinking
И между другото ходя на шопинг с най-добрият ми приятел /мъж/ и от него получавам най-ценни съвети, освен ,че ми изтърпява капризите Whistling

# 6
  • София
  • Мнения: 351
И на мен ми се случва, и то много често.
Много обичам черни блузки, топове, черни обувки...
И всеки път като тръгна по магазините, си казвам, че този път ще взема нещо цветно, че обувките няма да са черни...
Да ама не, пак се прибирам с този цвят.
Напоследък обаче успявам да си харесвам и цветни неща, та ме радва, че си промених малко гардероба Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 733
И аз съм така. Онзи ден си купих много красива шарена рокля, а точно седмица преди това - абсолютно същата, но черна.
Не се бях замисляла, докато мъжът ми не ми каза, че гардеробът ми е пълен с еднакви дрехи в различни цветове Wink

# 8
  • Мнения: 1 243
В моя гардероб смея да кажа има разнообразие...Е, неща , които са на мода да речем, но не ми допадат - шалвари разни, пъстри сандалки и панталонки в електрикави цветове, змийски ботуши и т.н. - нямам и няма да си купя заради едното разнообразие. Но иначе имам дрехи за делови срещи, за офис, вечерни дрехи, в черно, в бяло, по-роматични роклета, кожени панталони, къси поли, дълги и широки поли. Нося ги в зависимост от мястото на което отивам, и най-вече настроението.
Като бях малка, по ТВ течеше един филм, Завръщане в Рая или нещо подобно. Гадната актриса имаше такъв гардероб,лелееее.... Crazy 100 епизода не облече една и съща дреха Mr. Green Много исках и аз тогава такъв оборудван гардероб, е..сега вече почти го постигнах, за моите стандарти и разбирания де. Имам много дрехи, за всякакви поводи, без да съм маниачка и без нещо да остава необлечено Wink

# 9
  • Мнения: 14 486
не ми се случва нещо подобно. макар, че дрехи пазарувам от години само от един магазин.

за обувки пък да не говорим, нямам даже цветово да се повтарят. е разбира се черни имам сандали, ботуши, официални и всекидневни. но по един чифт от вид

# 10
  • Мнения: X
познато -каквото и да правя,където и да ходя,не мога да се отърва от манията си по :
червените обувки
тениски цвят -лайненозелен
жълти блузки
зелени неща
гривни с топчета

# 11
  • София
  • Мнения: 985
И аз съм същата. Все гледам да си купувам малко по-различни неща, но в крайна сметка разликата идва само в цветовете. Предполагам, че това е свързано и с физиката ми, защото си харесвам и различни неща, само че в повечето случаи не ми стоят добре, а пък и с дрехите се опитвам да поприкрия някои недостатъци, като коремчето например. В този смисъл избягвам да си купувам дрехи с ниска талия.

# 12
  • Мнения: 2 388
При мен се случва най-редовно, защото съм любителка на един определен цвят и това е черния.
От миналата година имам само 7 потника в черно, тази си взех засега два. Определено не са еднакви, но все пак. Simple Smile
Същото е по отношение и на рокличките и поличките. Добре, че не нося много панталони.

Когато си купувам червило и молив за устни, след като се прибера установявам, че имам още 5-6 броя в почти същия нюанс.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Колко се радвам, че има такава тема...мислих, че съм само аз  Blush ... абсолютно същия случай съм...буквално имам 2 едни и същи фанелки...всичките ми дрехи са в няколко определени цвята...имам 4 прозрачни лака, които са в една и съща гама и следователно са взаимозаменяеми...и т.н и т.н... Mr. Green ... колко много се радвам, че ви има и вас  Hug  Crazy
4 черни потника...4 бели като някой от моделите са еднакви просто са в различен цвят и други такива покупки, но просто не искам да се замислям сега, че сериозно ще се притесня   Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 4 746
И при мен е подобна ситуацията. Peace Купувам и някои по-различни неща, но установявам и че други са много сходни.
Последното беше една нова сатенена рокля, която много си харесвам. Като я показах вкъщи, приятелят ми  каза, че много прилича на другата ми любима лятна рокля. Подобен цвят, кройка, само материята различна.
С блузките също съм така. От скоро съм започнала да купувам предимно сатенени.
И най-големия ми проблем  Mr. Green Почти нямам блуза или рокля без панделка някаква. Blush

Общи условия

Активация на акаунт