Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора
момичета какво представлява слушането на тоновете на бебето,имам предвид каква е самата апаратура и какво се чуства.нещо неприятно ли е.благодаря предварително.
Цитирай

Най-върховното усещане на света- това да чуеш сърцето на твоето бебе.
Тези звуци се помнят цял живот.
Слагат се едни кръгли нещица на корема, които са вързани за апаратура/ съжалявам за тъпото обяснение/, не боли и не е страшно.
Цитирай

софия

Слагат се едни неща на корема и се прикрепят с ластици и така си лежиш 20 минутки и си слушаш как тупка едно малко сърчице.
Цитирай

в очите на двама мъже

Изобщо не боли.Лежиш си спокойно 20-тина минутки и чуваш сърчицето как бие.
Цитирай

в Надежда-та

Кръглите нещица приличат на слушалка \не знам как се казва, такава с която те прислушват когато си болна\ Peace
Цитирай
благодаря ви момичета и се извинявам за въпроса ама какво да направя че съм такава паника и страх.
Цитирай

София

Има апарат с 2 накрайника, които ти се закрепват на корема посредствум 2 колана. Не боли, нищо не усещаш, не е вредно за бебето.

Така се следи дали тоновете на бебето са в норма, дали то е реактивно и подобни. Това дава представа на лекаря за общото му състояние.

Ходех на 20 минутни записи на тоновете на бебето от средата на 8-я месец. Така лекарите установиха, че тоновете не са добре на 11 януари и на 12 ми предизвикаха раждането. Терминът ми беше на 18. Важно е не просто да се чуят тоновете за момент колко са, а да се види изменението им в някакъв интервал от време (20 минути или повече). Peace

Успех и леко раждане Smile
Цитирай

Цитат
(20 минути или повече)
да може и повече 30-40  Wink
колкото преценят лекарите  Peace
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Слагат се едни неща на корема и се прикрепят с ластици и така си лежиш 20 минутки и си слушаш как тупка едно малко сърчице.
PeaceУсещането е невероятно Love
Цитирай

Нищо не се усеща Smile
Сканирах ти статията на списание "9 месеца", юли 2004 г. "Срещи с монитора"

http://free.hit.bg/vathceco/tonove1.jpg
http://free.hit.bg/vathceco/tonove2.jpg
« Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 20:24 от Никол »
Цитирай

в Надежда-та

благодаря ви момичета и се извинявам за въпроса ама какво да направя че съм такава паника и страх.
ееееее  няма защо, всички сме минали през това Hug
Цитирай

Единственото неприятно нещо е, че трябва да лежиш по гръб, а вече си усетила колко много тежи бебето върху теб.
Цитирай

Sofia

Стетоскоп. Когато се прави запис, се включва сетоскоп (по своята същност) към електронно устройство, което записва това, което "чува". Единственото неприятно е, че трябва да лежиш, общо взето, по гръб.
Цитирай

Стара Загора

Не се усеща нищо
Цитирай

София

Не е вярно, че трябва да лежиш неподвижно и по гръб! Naughty Това е поза, която за много бременни е неудобна, защото и тя и бебето изпитват дискомфорт и това се отразява веднага на сърдечните му тонове. Лягаш така, както ти е удобно - настрани, на хълбок, леко повдигната - както можеш.

Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора