в колко да си лягаме?

  • 3 141
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според мен детето само си показва, води се по него. Hug
И АЗ ТАКА МИСЛЯ.

# 16
  • Мнения: 728
Лягаме си щом се стъмни. Той си знае светло ли е може да си играе.. тъмно ли е трябва да спи. Не се притеснявай, недоспало няма да остане и през деня нали спи.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
След като мислиш, че му се спи, слагай го по-рано. Няма определен час, в който трябва да си ляга - за някои е 8, за други - 10. Води се по него.  Wink

# 18
  • Мнения: 257
След като мислиш, че му се спи, слагай го по-рано. Няма определен час, в който трябва да си ляга - за някои е 8, за други - 10. Води се по него.  Wink
Много точно Peace

# 19
  • Мнения: X
Аз държа на това децата ми да си лягат рано. Голямата от бебе ляга около 21ч. Няма зима, няма лете. Това е. И става към 8, ако не е на градина. Гледам, че и бебето заспива рано и става в 6:30.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
След като мислиш, че му се спи, слагай го по-рано. Няма определен час, в който трябва да си ляга - за някои е 8, за други - 10. Води се по него.  Wink
И аз мисля така!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Моята сладурана пък си будува и си чака банята  Simple Smile Най-бързо заспива, ако е станало към 10 часа. По-рано, ако я сложа, доста се върти  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 959
Според мен, хубаво е малките деца, да лягат рано. До колко това е възможно, е друг въпрос.

Малката принципно я слагам да ляга към 20 -20.30ч. Сутрин става към 8.00ч.
Големият най късно в 21.30 е в леглото. 

# 23
  • Мнения: 3 929
На тази възраст синът ми също заспиваше към 22,00 -  22,30ч. Сутрин се събуждаше към 7,30 - 8,00ч., но имай предвид, че аз го кърмех на поискване и се будеше посред нощ. Има много условия, които могат да влияят върху часа на заспиване и събуждане на бебето. Най-добре го слагай да спи, когато видиш, че му се спи, иначе се превъзбужда и е възможно после дълго време да не иска и да не може да заспи.
Като цяло го наблюдавай около 1 седмица и прецени кога да гослагаш да спи, води се по него, така е най-добре. Поне за мен.

# 24
  • Мнения: 764
На тази възраст слагах сина ми да спи към 20.30ч., будеше се към 5-6 за кърмене, после пак заспиваше и така до към 9.30ч. Лека-полека измествахме часа и сега го слагам към 9-9.15 в леглото, към 7-7.30 вече е буден. Забелязала съм, че като му прескоча часа, става кисел и не спи хич добре.
Както всички мами са ти казали вече, детето наистина само си показва. Майка ми все ми казва, че колкото по-рано сложиш детето да спи, толкова по-спокоен и дълъг сън има то. Аз гледам да свикна сина ми да знае, че в определен час вече е в леглото. Все пак и родителите трябва да имат малко спокойно време вечер.
Така, че щом видиш, че детето си търка очичките и е леко кисело, слагай го да си ляга.

# 25
  • Мнения: 1 155
Ние си лягаме в 21.30 часа, но не спогваме да се оправиме по-рано, след като седим до 20.30 часа в парка, но дъщеря ми е на 1,3 г.

# 26
  • Мнения: 2 197
На 4 месеца си лягаше към 22,30 и спеше до 9.30-10,00. На годинка си лягаше в 23,00 и ставаше пак тогава. Откакто е на ясла заспива към 22,00 - 22,30 и става в 8,00 с огромно неудоволствие. Никога не е заспивала по-рано. Докато беше бебе спеше по 2-3 пъти на ден, но ранно лягане никога не сме практикували. Ние я къпехме тогава към 21,00 часа, вечеряхме с баща и и чак тогава я хранех нея и отиваше да спи.
Според мен ако на бебето му се спи ще си заспи. Не виждам защо трябва да заспива по-рано. То знае колко сън му трябва.

# 27
  • Мнения: 471
От съвсем мъничък винаги заспива към 23.00,независимо в колко го слагам. Сутрин спи до 9 някъде или по-рано

# 28
  • София
  • Мнения: 430
Още на първите признаци на нервничене и търкане на очичките го отправям към банята, успоредно се прави мляко от таткото, за да не изнервям допълнително детето. Най-често това е между 20.00 и 21.00. Сутрин става в 7. Слагала съм го и по-късно ако сме били навън, после пак в 7 се събужда..така че и за него и за нас е по-добре да ляга рано. Но и на мен ми беше малко странно снощи - грееше слънце още, а той беше вече в леглото. Обаче режимът си е нещо хубаво, така не се объркваме взаимно.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен детето само си показва, води се по него. Hug
така е Peace
И ние по принцеп трябва да ядем последно в 22ч, но веднага след баня \21ч\, човека си търси млякото и заспива.

Общи условия

Активация на акаунт