ДГ през лятото - кой има право да я посещава?

  • 1 298
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Искат ли ви от дежурните детски градини през лятото бележка, че през съответния месец няма да ползвате отпуска?  Shocked
Въобще имат ли правно основание да изискват такава бележка? Това регламентирано ли е някъде?

Предстои ми да раждам през Август и съответно тогава ще бъда в отпуск по майчинство, трябва ли да разчитам на благоразположението на директорката и има ли право тя да преценява дали имам възможност или не да гледам детето си тогава #Crazy newsm78 Twisted Evil?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Няма такова нещо да искат бележка, че няма да си в отпуска. Това е някаква тотална измислица. Аз като детска учителка за пръв път чувам такова нещо.

# 2
  • Мнения: 6 314
И на нас искат всяка година бележки от работодателите и на двамата родители, че са на работа през тези месеци, когато се сформират сборните групи.
Така беше в 2-те детски градини, които е посещавала каката, в яслата на малкия, а сега и в детската му градина.

# 3
  • Мнения: 1 320
На моя колежка от кв.Надежда й искаха , но на мен НЕ. / в нито една от 2 градини в които е ходил Ники/.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
На мен не са ми искали бележка за юни и юли, когато образуват сборните групи, но пък нашата градина не е дежурна през август... така че не знам

# 5
  • Мнения: 431
УВАЖАЕМИ ДАМИ, е т'ва е една от мноогото причини да ми се драйфа, когато чуя София. Ако знаете тук как се чудят как да си запълват бройките, хем че тук деца дал господ...?

# 6
Малко не по темата,ама и аз се ядосах вече!Какво ще кажете за следното-дете-разболява се от варицела;карантина-две седмици,дават болнични на майката само 1 седмица-не можело повече!!!Варианта е да прекъсне 1 ден,но после друг болничен с друга диагноза???И кво сега-неплатен отпуск ли,или да заключим детето вкъщи само??? newsm78
Иначе-на мен не са ми искали такава бележка,та незнам...недомислици всякакви.Аз лично ще си водя детето с мен на работа известно време/незная доколко е нормално и как ще издържи едно 2 годишно хлапе ooooh!/Но такава дълга отпуска-кой ти я дава? Thinking

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Предстои ми да раждам през Август и съответно тогава ще бъда в отпуск по майчинство, трябва ли да разчитам на благоразположението на директорката и има ли право тя да преценява дали имам възможност или не да гледам детето си тогава #Crazy newsm78 Twisted Evil?
Ако толкова държат да занесеш бележка, защо не помолиш джипито или гинеколога да ти драсне една, че евентуалния ти термин е еди кога си и т.н. и нещо от сорта, че няма да имаш възможност да гледаш детето си в къщи по разбираеми причини. Едва ли са такива говеда, а и щом тогава ти е термина ти няма да си в отпуска, а в болнични за бременност и раждане и при добра воля от страна на работодателя и той може да ти напише бележка, че не си планирала годишен платен отпуск за м.Август, което си е все пак чистата истина.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Малко не по темата,ама и аз се ядосах вече!Какво ще кажете за следното-дете-разболява се от варицела;карантина-две седмици,дават болнични на майката само 1 седмица-не можело повече!!!Варианта е да прекъсне 1 ден,но после друг болничен с друга диагноза???И кво сега-неплатен отпуск ли,или да заключим детето вкъщи само??? newsm78
Наистина им орязаха правата, сега могат да дават до 7 дни, но след това може да те прати на ЛКК в поликлиниката, няма да ти откажат продължение на болничния. Няма смисъл да прекъсваш един ден и след това нова диагноза, просто 1 ден преди да изтече стария болничен  или в дена, в  който изтича си отиваш на ЛКК и ще ти дадат още 1 седмица, все пак причините са очевидни.

# 9
  • София
  • Мнения: 469
На мен не са искали бележка от детската градина за периода на сборните групи. Аз в момента съм в майчинство за малката и по логиката на вашата градина би трябвало изобщо да не запошат каката в  сборните групи, но тук не е така.  ДГ почива през август, но досега никой не е споменавал за деж. градини. Нас не ни касае, но все пак има доста работещи майки.

# 10
  • Мнения: 6 472
Абе на мен бележка не са ми искали. Сега обаче изведнъж се оказва, че не можело да ходим на градина след 30юни, защото разбираш ли детето щяло да бъде първокласничка и не можело вече да посещава детска градина #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Абе на мен бележка не са ми искали. Сега обаче изведнъж се оказва, че не можело да ходим на градина след 30юни, защото разбираш ли детето щяло да бъде първокласничка и не можело вече да посещава детска градина #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Глупости, нашите си ходят до края на Август, щом няма кой да ги гледа. Опитват се да си смалят бройката на децата за лятото, ако питаш мен.

# 12
  • Мнения: 1 320
Абе на мен бележка не са ми искали. Сега обаче изведнъж се оказва, че не можело да ходим на градина след 30юни, защото разбираш ли детето щяло да бъде първокласничка и не можело вече да посещава детска градина #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Дааааа и в градината на баткото е така.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 551
За жалост и в Пв е така. В ДГ, където ходи синът ми юли месец е почивен, а август ДГ е дежурна, т.е сборни групи. Днес пък прочетох бележка,че за да посещава градината след 15.06 трябва и аз и мъжът ми да представим бележки от работодателите, че работим  #Cussing out Да не се минат да гледат дете, което може да си стои и вкъщи..... просто нямам думи.

# 14
  • Мнения: 6 472
Абе на мен бележка не са ми искали. Сега обаче изведнъж се оказва, че не можело да ходим на градина след 30юни, защото разбираш ли детето щяло да бъде първокласничка и не можело вече да посещава детска градина #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Глупости, нашите си ходят до края на Август, щом няма кой да ги гледа. Опитват се да си смалят бройката на децата за лятото, ако питаш мен.

Ясни са ми като бял ден! Аз разпитах и установих, че нямат право, ама нали се сещаш, че голяма разправия ще настане за да остане детето! Слава богу, че има кой да го гледа, ама ме хвана яд, че се правят на такив хитреци #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт