Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 885
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 380
Дъщеря ми е на 10 месеца и тежи 7950 гр, при ръст 72 см.
Много е капризна по отношение на храната.
Винаги яде с голяма мъка, а най-предпочитаните храни са банан, череши, бисквити и адаптирано мляко.
Супите, които аз и правя са зеленчукови, месо не давам, и от тях изяжда по 4-5 лъжички.Рядко да изяде цялата купичка...всъщност само веднъж се случи. Mr. Green
Яде и ориз със зеленчуци и  качамак.
Каши, пюрета и т.н отказва, като кашата я слагам в АМ иначе се хвърля, без дори да я е опитала.
Преди дни дадох стерилна урина за изследване, за да отхвърлим вероятността за инфекция на пикочните пътища. Praynig
Много съм притеснена.
Последният месец е качила 350 грама, което не е малко, като се има в предвид, че е много активна-пълзи, като я държа за ръцете ходи и рита топка даже.
Не е кърмена, защото не искаше.Аз родих със секцио по медицински причини и ми я дадоха на 4-я ден, а тя беше свикнала на големият биберон и не засука. Изцеждах се около 2 седмици, но имах точно 20 мл от двете гърди и пих хапчета за да я спра.
Жълтеница в болницата не е имала, поне така ми казаха, или ако е имала, ще е била много лека, защото беше бяла, като ми я дадоха, ако това е критерий.
Аз съм била злоядо дете, а за мъжа ми да не говоря.Свекърва ми каза, че ако той е бил 1-вото дете, едва ли би се решила на 2-ро.Вечно капризи по отношение на храната и го е хранила в полу заспало състояние иначе е отказвал. #Crazy
Искам да отбележа един важен според мен факт.Около 5-6 месец детето ми ядеше на обяд по едно бурканче зеленчуково пюре на Гербер-супка, а за следобедна закуска плодово.
Качваше по 500-600 грама, НО, щом започнаха зъбите и мина предимно на адаптирано мляко и плодове.
Вчера яде АМ на обяд в 12 часа и след това преди да заспи пак АМ в 21:30.Готвих 4 разли4ни манджи, обаче като и подам лъжицата до устата и извръща глава и ме удря по ръцете и казва:Не,Не, Не.......
Много съм притеснена, няма как да я насиля да яде.....а и знам, че не трябва......
Дайте ми съвет, моля! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 380
Забравих да запиша, че изпива по около 400мл вода със захар на ден така чиста вода не пие........

# 2
  • Мнения: 191
Ох, много неприятен е моментът с неяденето. Момчето ми е на почти 11 месеца и беше супер злояд, колко храна сме изхвърлили няма да ти казвам, но това е най-малкият проблем. Когато се инатеше можеше да не хапне нищо до вечерта. И той харесваше супите на гербер... и така, докато не го пратих за 4-5 дни при майка ми... върна ми едно ядящо дете и аз бях  Shocked Беше го научила да яде почти всякаква домашно пригортена храна, много беше харесал обезсолено сирене с хляб. Той и сега не иска готови зеленч. или месни пюрета, яде само току-що сготвена храна.
Само не разбрах защо не му даваш месо? Моето дете е захранено късно и кърмено до 6 месец. Не знам дали това беше причината да не харесва друга храна толкова време.

# 3
  • Мнения: 1 380
Само не разбрах защо не му даваш месо?
Вегетарианци сме.....но по съвет на педиатъра дадох да опита заешко, пилешко и пуешко,от пюретата....резултата ИЗХВЪРЛЕНО ПюРЕ....само като го помирише и бута лъжицата....но за Гергьовден бяхме на село при баба ми и майка ми и даде супа от пиле, но домашно приготвена и Кал я яде....бях много учудена......но до там беше......
А колко тежи момченцето ти сега? И храни ли се вече?
знаеш ли сега се замислих и се досетих, че април месец бяхме в чужбина и я бях оставила при майка ми...като се прибрахме беше надебеляла и то видимо, а това за 3-4 дни.Но майка я беше хранила не  5 пъти както до тогава по режим, а 12-13..... Shocked Shocked Shocked

# 4
  • София
  • Мнения: 663
не зная какво да те посъветвам newsm78. каката ми е злояда- 2г4м и е 10 500. като бебе ядеше единствено заспала(ам) и то 20-30мг.(до към3мес. когато отказа ам и се наложи да я захранвам), лъжичка не искаше докъм 9-10м. с мъка я хранихме, сега яде само каквото и когато иска, мога само да ти кажа че насила не яде, имаше период и цял ден си джвакаше филията с лютеница и това и стигаше. пробвала съм с тв, играчки, залъгвания, баба или тати се правеше на клоун и това не свърши работа(пробвай при теб може и да стане).иначе пие много течности!!!
не се притеснявай, за моя случай си е чист ген (на татковата рода е), какви ли не изследвания не съм и правила. 2-3 мес. обикаляме и сме под наблюдение от гастроентеролог - но факт е че нищо й няма, просто не иска да яде и с малко се задоволява(беше към 3месеца)!
щом й харесва вода със захар, давай сокчета. прави и ти манджички с разл. месо(първоначално слагай по малко и с течение на времето увеличавай). аз наблягах на картофите, макароните, качамак също харесваше, грис със сирене и масло, крем нишесте с ам, кис.мляко с бисквитки,  овесени ядки с пасиран банан или плодово пюре (в момента не се сещам за друго). следвай интуицията и детето си!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 380
desislava69 дано и при нас  е ген... че като се почнат едни изследвания...та сън не ме хваща. Praynig
Майка казва, че аз до 2 години, само яйца със сирене и вафли "Кайлъка" съм яла.....
А аз забавляването...не минава номера....баща и редовно се прави на маймуна, игра4ки слагам, в мен я държа, защото в стола за хранене си мушва главата и се крие за да не и намеря устата....абе хитрее с една дума.
Но щом види лъжица от в4ера и извръща глава..... newsm78

# 6
  • Мнения: 554
Детето ми не е злоядо и не мога да те посъветвам много, но така като гледам всичко предпочитано от детето ти е сладко и тази вода със захар е капакът на всичко. Според мен е свикнала да хапва сладичко и отказва всичко друго. Намали сладките неща малко по-малко и ако не слагаш АМ в зеленчуковите пюрета опитай, става по-сладко и може да и хареса. Може също да не е достатъчно гладна, ако се храните на 3,5 ч. опитай на 4ч. дали няма да има по-голям апетит.

# 7
  • Мнения: 191
Момченцето ми тежи около 9 кг (ще го мерим след седмица). Аз също съм вегетарианка, но съм решила да оставя този така важен избор на детето си. Мисля, че няма да е лошо да се поинформираш за ползата/вредата при ранното вегетарианство (ако не си го направила вече).

П.С. сега се храни доста добре, за щастие Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 380
Момченцето ми тежи около 9 кг (ще го мерим след седмица). Аз също съм вегетарианка, но съм решила да оставя този така важен избор на детето си. Мисля, че няма да е лошо да се поинформираш за ползата/вредата при ранното вегетарианство (ако не си го направила вече).

П.С. сега се храни доста добре, за щастие Simple Smile
Ако и харесваше месо, нямаше да я спирам.Проблема е, че в къщи не се готви нищо с месо, а пюретата с месо не ги хареса...а риба е яла, но не от пюре, а на скара и и хареса.
Мама`на`слънчице не слагам в супите АМ, а ако не сложа във водата захар не иска да я пие.Не стига, че не яде, ами и жадна да я държа...не ми се струва редно......
А сокове не пие, нито готови, нито фрешове......държала съм я гладна цял ден и пак не иска да яде....
Ето вчера яде в 12 на обяд и после чак в 21:30......това си е доста време.През това време предлагах и други храни..но Не.....и Не......
Може би са зъби? newsm78

# 9
  • Мнения: 2 131
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.

# 10
  • Мнения: 1 380
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

# 11
  • Мнения: 554
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

 Е как няма да я пие с удоволствие като е със захар Simple Smile Да не си помисли някой, че се заяждам, но не му правиш услуга на детето с тази захар.

# 12
  • Мнения: 1 380
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

 Е как няма да я пие с удоволствие като е със захар Simple Smile Да не си помисли някой, че се заяждам, но не му правиш услуга на детето с тази захар.
Никой не смята че се заяждаш, но без захар не я пие.

# 13
  • Мнения: 2 131
Да, не е хубаво да пие водата със захар. Би могла да пробваш постепенно да намаляваш количеството на захарта и така докато я спреш напълно. Може пък да стане.

# 14
  • Мнения: 84
за апетит съм давала зимата коластра на капсули - по 1 сутрин с млякото, но като ги спрях пак ядем със зор.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 668
Ами ти пробвай да даваш само чиста вода, няма да пие няколко пъти и след като ожаднее, ще я пропие и без захар. Това са само празни калории, супер вредно е за детето, засища я и е нормално да няма апетит за нормална храна. Давай и плодове, щом ги харесва, домашно сготвена храна, дъщеря ми така и не прояде пюрета и я захраних педагогически, с нашата храна, но здравословна и без подправки, и сега предпочита аз да й готвя, вместо детска кухня. До 1 г. и 2 м. така или иначе си беше основно на кърма, нормално е детето до година да е основно на кърма/ам, не разбирам защо повечето хора мислят, че трябва да изяжда на 10 м. по 200 гр. храна на ядене, моето дете сега яде по 200 гр. общо за деня, и аз вече спрях да се притеснявам, явно това й е нормата. Щом качва, значи е ок. Но сладкото и боклучавите храни ги спри, познавам дете, което на 3 г. е основно на кисело мляко с вода и доста мед в шишето, и какъвто боклук докопа като колбаси, фъстъци, т.н., а майка му се чуди защо не яде манджи Rolling Eyes.
ПП. Соковете също не се препоръчват в големи количества, много концентрирана захар и липса на фибри, по-добре цял плод.
Забравих още нещо - не я преследвай с ядене, предложи и ако не иска, ок, взимай я на масата да ви гледа как ядете с апетит, колкото повече насилваш, по-зле става. Онова дете го преследват родители и баби с лъжицата постоянно, единствените пъти, когато съм я виждала да яде с апетит, е, като отидем на гости и види дъщеря ми да яде, тогава иска същото и тя и си го изяжда. На 10 месеца и дъщеря ти вече разбира, не си мисли, че е малка и можеш да я тъпчеш с лъжицата.

# 16
  • Мнения: 1 380
Благодаря Ви за съветите. Hug
Ще опитам да намаля постепенно захарта във водата.Сега като я опитах, наистина е доста сладка и Кал си изпи още 120 мл #Crazy
Явно водата със захарта я засища по някакъв на4ин.... ooooh!
Но моите притеснения са по-скоро да не е инфекция на пикочните пътища както се съмнява педиатъра ни.
Одеве хапна 2-3 лъжи4ки крем супа от картофи, малко картофено кюфте и 5-6 череши и вода....
Между другото Olive водила съм я в парка до нас и като види, че другите деца ядат си изяжда цялото бурканче с манджа.
Все гледам като има някоя майка в парка и си храни детето да седна до нея, за да види Калина, как яде другото дете.
Аз не съм я насилвала да яде, защото имам лош спомен как майка ме вкарваше в банята и ме натискаше да ям боб, и аз като откажех ме биеше.......... Crossing Arms
Така и до ден днешен мразя да ям боб. Stop
Направо лудница.
Но моя позната ме втрещи, като ми каза, че детето и яде само в асансьора. Shocked Shocked Shocked
И аз мисля, че е нормално до 1 година основната храна да е АМ или кърма в случая, но според педиатъра ми щом не яде достатъчно твърда храна, значи има проблем. newsm78
 

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
И аз съм майка на капризно, но не злоядо дете. Пояснявам - ако нещо му хареса може да изяде 3 порции, ако не - стои си гладен по цели дни.
После става подозрителен към храната и отказва почти всичко, освен хляб, вода и банани.
С това "здравословно" хранене на годинка беше с анемия, буквално нямаше живец в него, не играеше и не се усмихваше вече и пи лекарства няколко месеца.
Точно положението се оправи и му тръгнаха доста зъби наведнъж. Седмица изкара на АМ. Видях се в чудо, заведох го при педиатърката и тя след обстоен преглед му предписа Киди Фарматон. След 3-4 дни веднага се усети разлика и детето прояде някои храни - САМО ПРЕД ПЕРАЛНАТА обаче.  Crazy Сега вече си хапва нормално, 4 пъти на ден.
Вие изключихте ли пикочната инфекция като причина, или още не?
И аз като една добра свекърва ще повторя всички преди мен, но смятам, че захарта във водата само задълбочава проблема. Ясно е, че отведнъж няма да я премахнеш, намалявай я съвсем по малко и ще пропие чиста вода, дори да отнеме и месец.

# 18
  • Мнения: 1 380
Вие изключихте ли пикочната инфекция като причина, или още не?
И аз като една добра свекърва ще повторя всички преди мен, но смятам, че захарта във водата само задълбочава проблема. Ясно е, че отведнъж няма да я премахнеш, намалявай я съвсем по малко и ще пропие чиста вода, дори да отнеме и месец.
Утре ще разбера....но според мен няма такава инфекция.
Аз не я бърша с мокри кърпи, а винаги щом сменям памперс я мия с интимен сапун, после по заръка на педиатъра я обтривам с риванол, памперса го сменям на 3 часа независимо, дали е напикан или не.
Абе с две думи спазвам хигиена.
Сега като се замисля причините са няколко:
-прекалено сладко в храна и водата
-зъби
-жега
-ген
Изхвърлих сладката вода и предложих без захар.
Опита я пи малко и се намръщи.....но няма да слагам ве4е захар. Явно от многото калории, поети с водата не огладнява.
Значи по мои спомени, когато не давах въобще вода си ядеше и АМ и пюре и то с голям кеф.
АМА НАЛИ БАБИ И ЛЕЛИ МНОГОЗНАЙКИ ДАВАТ СЪВЕТИ И ПРАВЯТ НЕЩА БЕЗ МОЕ ЗНАНИЕ, Я НАУ4ИХА НА ВОДА СЪС ЗАХАР........
И режима ми провалиха, като я оставям да я гледат...все да дадат по нещо на детето по никое време и после що е злояда????????
Даже торта и бяха дали преди месец без мое разрешение.  А сладко ина4е не отказва....даже ми беше намерила един шоколад и го беше изяла до половината заедно с опаковката.....
Ох дано утре изследванията са добри.....за да мога да отхвърля вероятността от някакъв здравословен проблем.
Стискайте палци.

# 19
  • Мнения: X
Е, как ще яде  Shocked я ти изпий ти половин литър вода със захар да те питам гладна ли си.

Мисля, че подхода ти в храненето е грешен от там и злоядството на детето.
Значи това, че ти е отказала веднъж - дваж месо, не значи, че няма да го "прояде", а то е важно за малките деца. Ти ако не искаш - не яж, но на детето задължително предлагай. Все някога ще прояде.
Захарта във водата махни. Ако е много жадна ще пие, няма къде да ходи. Никога не съм предлагала вода със захар или сок повече от 100мл.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Стискам палци всичко да е наред здравословно!  Peace

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ама много захар даваш ooooh!

# 22
  • Мнения: 31 152
Това все едно аз съм го писала. Без водата със захар обаче. И да има инфекция, при нас имаше, не бой се лесно се лекува. Каза ли ти някой как се взема стерилна урина и къде точно да я дадеш? Аз не бях взела правилно иможе нищо да и нямаше, но пи антибиотици на 6 месеца. Задължително преди вземане се избърсва с мокър памук, само с преварена вода отвътре хубаво, разтваря се и така. После миене и контейнерчето. За злоядството да знаеш спасение няма. Опитала съм какво ли не. Давам и шоколад даже за енергия, когато нищо не е яла цял ден.Дано са здрави, пък килограмите... не знам. Хората ми викат, нищо ще е фина, маникенка. И аз какво- казвам да. Съвети вече не приемам, действам както аз си знам и си нося отговорността за това. Държа само на млякото под всякаква форма. Иначе всичко давам, но с разум. Колкото по-старо, мазно и солено е яденето толкова повече се яде. LaughingКойто не е гледал злоядо дете, той не знае. Аз не съм яла по няколко дни, пък човек съм станала, но трябват витамини, минерали и полезни вещества. Дете вегетарианец в никакъв случай, според мен. Ти си знаеш най-добре какво да правиш и даваш. Желая ти успех.

# 23
  • Мнения: 1 380
Това все едно аз съм го писала. Без водата със захар обаче. И да има инфекция, при нас имаше, не бой се лесно се лекува. Каза ли ти някой как се взема стерилна урина и къде точно да я дадеш? Аз не бях взела правилно иможе нищо да и нямаше, но пи антибиотици на 6 месеца. Задължително преди вземане се избърсва с мокър памук, само с преварена вода отвътре хубаво, разтваря се и така. После миене и контейнерчето. За злоядството да знаеш спасение няма. Опитала съм какво ли не. Давам и шоколад даже за енергия, когато нищо не е яла цял ден.Дано са здрави, пък килограмите... не знам. Хората ми викат, нищо ще е фина, маникенка. И аз какво- казвам да. Съвети вече не приемам, действам както аз си знам и си нося отговорността за това. Държа само на млякото под всякаква форма. Иначе всичко давам, но с разум. Колкото по-старо, мазно и солено е яденето толкова повече се яде. LaughingКойто не е гледал злоядо дете, той не знае. Аз не съм яла по няколко дни, пък човек съм станала, но трябват витамини, минерали и полезни вещества. Дете вегетарианец в никакъв случай, според мен. Ти си знаеш най-добре какво да правиш и даваш. Желая ти успех.
Махнах захарта от водата и пи, ама малко.......
все пак без вода не може, дано да свикне.
Права си, че който не е гледал злоядо дете не знае какво е!
То съвети много, ама на практика доста трудно.Нали все гледаш да хапне нещо....
Месо не мога да готвя в къщи, просто ме е гнус да го пипам, ако бабите и дадат добре, иначе съм твърдо против. Протеините се набавят и чрез боб, леща, елда, овесени ядки, има много варианти.
Държах я след обяд гладна и без вода 4 часа и половина, когато и дадох от нашата храна ...познайте  2 лъжици и почна да вика:Не.....
Обаче си изпи 180 мл.АМ
Но за водата бяхте прави...днес и АМ ми отказваше след поредната доза захарна вода.
А забравих да пиша, че краставица яде....за 1-ви път......но по скоро си триеше зъбите с нея и я смучеше.....но яде .....
Утре ще пиша какви са резултатите от изследването.
Обаче не дадохме стерилна урина така както писа densi...просто никой не ми каза.
Значи процедурата беше такава. Измих я с интимен сапун, подсуших я с хавлията и(ама май не беше правилно) и я държах15-20 минути клекнала за да пишка в малкото контейнерче.Не беше лесна работа, но събрах няколко капки.
Но не знаех, че трябва да я промия отвътре с преварена вода.
Обаче ме успокои. Щом се лекува лесно такъв вид инфекция и да имаме ще мине....аз и лекарства не давам. На няколко пъти педито ни изписва АБ но се лекуваме с хомеопатия и на пук на невярващите излекувахме САМО за 10 дни Стафилокова инфекция заразена от болницата с хомеопатични капки.
Педиатъра беше категоричен че без АБ няма да мине...но фактите са на лице.
Благодаря още веднъж за ценните съвети.....вода със захар-никога.......

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Уроинфекциите се лекуват лесно, но само с правилният антибиотик, след направена антибиограма.
Сина ми прекара както съвсем малко бебе такава инфекция, та съм като справочник за взимане на стерилна урина.  Mr. Green
Ако резултатите от урината са лоши не бързай с антибиотика, а пускай още една /дори две/ урини след идеален тоалет. Важното е контейнера да не се докосва до кожата и да се вземе урина от средата на струята - това е вярният резултат и благодарение на такива втори и трети урини не съм тъпкала излишно детето ми с антибиотици - пробата се замърсява много лесно от контакт с кожата и лекарите бързат да се презастраховат.

# 25
  • Мнения: 31 152
Ники ти е обяснила перфектно. Урини няколко последователни. Не се бърше с кърпи и въобще нищо не се докосва. С памука задължително. Защо миеш с интимен сапун? Мия дупе с Бочко шампоан. Напиши какво става. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 6 668
То вече много офф стана, ама да попитам - защо обтриваш интимните части с памуче с Риванол при смяна на памперса. Доколкото знам, колкото по-малко препарати там и въобще всичко освен вода, толкова по-добре, или бъркам. Аз мия дупето само с топла вода, преди време имаше прояви на атопичен дерматит и сега въобще на ползвам бебешки шампоани или сапуни, къпя само с хума. Оттогава нямам проблеми. Интимен сапун ок /ако е бебешки обаче, а не за възрастни/, ама Риванол не е ли прекалено?
А относно злоядството на детето - според много хора сигурно моето е злоядо, преди време и аз бях решила така, сега приемам, че просто има предпочитания към определени храни, и не може да изяде големи количества, но това не е повод да предлагам сладки, солени, пикантни храни, само и само да прояде или да сложи в стомаха си нещо, те със сигурност ще са за сметка на нещо по-здравословно. Като не яде на закуска, ще яде на обяд, не може да ме убедите, че едно дете ще стои 3 дни гладно /ама наистина без нищо, защото кърмата/ам все още са им достатъчни на тази възраст, не гледайте на тях като добавка към "нормалната" храна, по-скоро е обратното/. Факт е, че дъщеря ми за първи път се разяде сега, когато тръгнах на работа от тази седмица и не съм й подръка да суче през 2-3 часа, изяжда половината храна от ДК, а за нея това е страаашно много, преди хапваше по 5-6 лъжички, а е на 15 м.

# 27
  • Мнения: 24 467
Проблемът "злоядо дете" у нас /и в целия ми род/ не е налице.
Според мен не е толкова "до дете", колкото до начин на хранене. В много общества такъв проблем не е познат. Не налагам мнение, не обиждам никого, споделям личен опит- нали това е целта.

Споделям възгледите на Спок, че децата първо следва да се захранят между 4 и 6 месечна възраст, когато не са станали още придирчиви към храната. Храненето следва да е разнообразно и без ползване на сол и захар, т.е. без доовкусяване на храната, за да може детето да привикне от рано с истинския вкус на продуктите. Във води и сокове не се добавят също подсладители. Сокът е натурален, т.е. фреш, без добавки. Ядат се след 6 месеца подходящи за възрастта сурови плодове и зеленчуци. Колкото по- натурална е храната- толкова по- добре. За мен месото следва също да е част от менюто на 10 месечното бебе.
На следващо място за мен е децата да не се тъпчат в никакъв случай между основните хранения, с каквото и да било. За голяма грешка приемам постоянното купуване и даване по всяко време на гризини, снакс, пуканки, филийки, вафли и каквото друго се сетите. Детето няма възможност да огладнее въобще. Така губи здравия си естествен апетит. 
В къщи имам фруктиера с плодове и постоянен неограничен достъп до тях. Детето /второто, с голямото допуснах лека грешка да го привикна към здравословно хранене на по- късна възраст, макар и никога да не е бил "злояд"/ може винаги да ми подаде ябълка, круша, кайсия, праскова и т.н. да му измия и нарежа. Бананите вече си ги бели сам, на две години е. Череши и ягоди имам в хладилника, достатъчно е само да каже на мен или на бавачката, че иска. Плодовете не са му разваляли никога апетита. Дори понякога ги яде като основна храна на следобедна закуска- само плодове- чисти и натурални.
Тази зима не съм купувала и давала каквито и да било синтетични витамини и добавки, никакви имуностимулатори. Никой не се е разболявал от цяла година. Мисля, че до голяма степен храненето играе съществена роля за това.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 668
Абсолютно съгласна съм с Judy. Peace

# 29
  • Мнения: 1 380
Уроинфекциите се лекуват лесно, но само с правилният антибиотик, след направена антибиограма.
Сина ми прекара както съвсем малко бебе такава инфекция, та съм като справочник за взимане на стерилна урина.  Mr. Green
Ако резултатите от урината са лоши не бързай с антибиотика, а пускай още една /дори две/ урини след идеален тоалет. Важното е контейнера да не се докосва до кожата и да се вземе урина от средата на струята - това е вярният резултат и благодарение на такива втори и трети урини не съм тъпкала излишно детето ми с антибиотици - пробата се замърсява много лесно от контакт с кожата и лекарите бързат да се презастраховат.
А на мен никой не ми каза, как да направя тоалета на Кал.Сега си спомям и че тя дори бръкна с пръст в контейнера......
Още не са излезли резултатите и ако не са добри, ще искам да повторим изследването.

# 30
  • Мнения: 1 380
То вече много офф стана, ама да попитам - защо обтриваш интимните части с памуче с Риванол при смяна на памперса. Доколкото знам, колкото по-малко препарати там и въобще всичко освен вода, толкова по-добре, или бъркам. Аз мия дупето само с топла вода, преди време имаше прояви на атопичен дерматит и сега въобще на ползвам бебешки шампоани или сапуни, къпя само с хума. Оттогава нямам проблеми. Интимен сапун ок /ако е бебешки обаче, а не за възрастни/, ама Риванол не е ли прекалено?
Абе защо толкова хора им е странно, защо обтривам интимните части с риванол?ПАК КАЗВАМ: СПОРЕД ПРЕПОРЪКА НА ПЕДИАТЪРА.....
А интимният сапун е на Себа мед и е с ниско PH, НО  не е за бебета......аз преди с Бебешки шампоан я миех на Па-па, но ми казаха да и мия дупето с интимен сапун........
Judy абсолютно съм съгласна с теб, осбен са месото, но ние имаме други разбирания по въпроса....
Както и да е.Според мен детето ми не е злоядо, а аз правя грешки в храненето.
Първо дете ми е, до преди няколко месеца с отглеждането се беше заела майка ми, аз имах да защитавам дипломна работа, и покрай много ангажименти изпуснах нещата извън контрол.
В началото си ядеше добре, но се започна с това, че детето не пие достатъ4но и вода и това, защото не слагам захар...... ooooh!
После се започна, че 4 часа са прекалено голям интервал за храненията и и се даваше какво ли не за похапване...включително хванах дядо ми да и дава ТОРТА......
Като го попитах защо я тъп4е с такива боклуци, той ми отговори:Детето трябва д аопита от всичко.#Cussing out
Заварих снаха ми да и я тъпче с Активия с мюсли, само защото Кал я гледала......
И така в един хубав ден нещата излязоха от контрол.
Всяка събота и неделя я оставям на майка да я гледа за няколко часа и я хващам въпреки моите молби и закани да спазва час за хранене и да не я тъп4е между храненията....ама резултат никакъв.....
Няма оправия.....и все ми се натяква , 4е не знам как да си храня детето......и това от роднини.....
 Tired Tired Tired
Извинете, че ви занимавам с моите проблеми.....сигурно и вие си имате и не ви се четат глупостите на млада майка с нахални съветници около нея.


Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 13:28 от sladkish4e

# 31
  • Мнения: 1 380
Пак съм аз.
От лабораторията ми казаха, че резултатите още се обработват и "нещо зреело", з атова не са готови.....
Ох ще се побъркам чак до понеделник.
Ми как няма да зрее, като аз не съм дала както трябва стерилна урина!!! Cry Cry Cry
Като излязат окончателно, ще искам  да дам както ме посъветвахте 2-ра проба. ooooh! ooooh! ooooh!

# 32
  • Мнения: 31 152
Аз пък въобще не съм съгласна с Judy. Както по-горе съм казала, който не го е имал...Сега за дядо ти с тортата, няма лошо да опита, а пък за активията още повече. Въпроса е да не яде такива неща, а не да не опитва. Храна между режима е най-лошо за апетита. Плодове във фруктиера е супер ,ма като няма кой да ми подаде и се скапват. Да не говорим, че като изяде банан, после цял ден не яде. И не са майките виновни, а деца има злояди и ще има винаги. Плюйте се в пазвата да яде детето че иначе зор голям, па и пари много на вятъра. Като видя дете да яде се умилявам. Другите пък майки ги държат на диета, да не са дебели. Не знам кое е за предпочитане.

# 33
  • Мнения: 84
няма какво да ги чакаш, направо давай втора проба

# 34
  • Мнения: 1 380
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78

# 35
  • Мнения: 1 380
няма какво да ги чакаш, направо давай втора проба
Днес няма как......
Трябва да е първата сутрешна, да ми каже някой КАК ПРАВИЛНО ДА ДАМ СТЕРИЛНА УРИНА., да се консултирам с педиатъра.....
Те докторите си мислят, че сме отгледали 20 деца и не обясняват как става взимането на стерилна урина...... аз си мислех, че правилно съм я взела, но като чета тук и се оказва грешка...... а я питах бе...да кажете, че не съм питала....ама ето.......

# 36
  • Мнения: 24 467
sladkish4e - относно месото, по- късно разбрах, че сте вегетарианци. Това за мен обясни нещата.
Препоръчвам ти да изчетеш наистина Спок относно храненето, има си специална разработка относно предпочитанията и храненето на децата. Той пише в същата насока- злоядите деца не са такива по природа. Дал е изложението си компетентно, систематично и може да ти бъде в практическа помощ. Мисля, че правилно си стигнала и ти до този извод.
Лично аз, за да си нямам разправии с баби и роднини си наех бавачка, която спазва инструкциите ми за хранене стриктно и съм доволна. Има резултати. Също сравнявам с големия ми син. Точно от роднини и въобще хора, които не получават пари за труда си /гледането на дете си е сложна и отговорна работа/ можеш да очакваш повече произвол. Ограничила съм тези контакти до ходене просто на гости.

# 37
  • Мнения: 24 467
"Кога започват проблемите с храненето. Защо толкова много деца се хранят лошо? Най-често защото майките с всички сили се мъчат да ги накарат да се хранят добре. Такива проблеми не съществуват при кученца или при малки деца, чиито майки не са запознати с въпросите на храненето и затова не се безпокоят. На шега би могло да се каже, че за да се убие апетитът у едно дете, са необходими знания и усърдна работа в продължение на месеци....

Бедата е там, че децата имат вроден инстинкт да упорствуват, ако ги насилват, и инстинкт да се отвращават от дадена храна, която не им е доставила удоволствие. Съществува и допълнително усложнение: хората не обичат да ядат винаги едни и същи храни. ...

Много рядко съществува опасност за детето поради лошия му апетит. Винаги трябва да имате пред вид, че детския организъм има вроден механизъм, който определя количеството и вида на необходимите за неговия нормален растеж храни. Много рядко злоядото дете страда от недохранване, от авитаминоза или заболява от инфекциозна болест.

Но злоядото дете се нуждае от лекарски надзор: контролни прегледи, преценка на храната, която поема — съдържа ли тя всички необходими елементи, препоръки за други храни или препарати, допълващи менюто на детето, и други съвети от по-общо естество.

587. Храненето трябва да доставя удоволствие. Целта е не да се накара детето да яде, а да се създават такива условия за развитието на неговия апетит, че детето само да иска да яде.

Не му се карайте, нито го поощрявайте да яде. Не го хвалете, когато изяде много, нито го гледайте укорително, когато яде малко. Спрете да мислите за неговото ядене — това е крачка напред. Когато престане да чувствува натиск, детето може да обърне по-голямо внимание на собствения си апетит..."

От тук:
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/23/cache=0
Има хубави съвети.

# 38
  • Мнения: 31 152
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78
Не злоядо дете, патологичен случай съм била. По няколко дни нищо не съм яла и съм повръщала ужасно. Лежала съм често в болница на системи глюкоза за захранване, без храносмилателни проблеми. Съпругът ми също е бил злояд. Племенницата също е по- малко от 20 кг. на 9 години. Наследствено е сигурно. Laughing

# 39
  • Мнения: 1 380
Judy имам едно издание на д-р Спок, даже преди дни го извадих от библиотеката за да чета за инфекциите на пикочните пътища, но не съм гледала в раздел хранене.....просто с малката палавница не ми остава време.
Искам да ви се похваля, хайде стига с мрачни мисли само. Grinning....., че ве4е си пие водата без добавки....и на закуска изяде една купичка с овесени ядки в които бях сложила банан, череши, масло, смлени орехи и малко захар....
Знам, че ще кажете пак: Ей стига стая захар, ама аз наистина малко сложих..защото без хич са гадни ядките.
И си изяде цялата купа......на обяд дадох крем супа от картоф+морков+целина...но хапна 3 лъжици...е няма захар за това сигурно.......пи водичка и заспа, но като цяла днес е много спокойна. Друго не давах. Ще съм упорита сега.
За кърменето тя ме надви, но тогава честно казано стреса около следването ми идваше в повече и за това може би се отказах така лесно. А и анатомично гърдите ми не за подходящи за кърмене, според гинеколожката ми....т.е с плоски зърна съм.
Та мисълта ми беше, че преди в количката се тръшкаше, мрънкаше, все и беше криво, а днес кротуваше......
Може би се е превъзбуждала от количеството захар. Вече не знам и аз какво да си мисля.
Майка казва, че и аз не съм яла манджи и брат ми също......аз и сега не обичам. Как очаквам тя да ги харесва.
Аз забравих да споделя, че мъжа ми си яде месо, но не в къщи.
И когато съм искала да дам на Кал пържола примерно да опита, той категорично ми е забранявал.
Но миналият месец поръчах тайно детска кухня "Ози".Супата беше топчета, т.е с кайма, но щом малката я помириса ми изблъска ръката. И ориз със спанак имаше, но явно  пак не и хареса, а аз като и го готвя, хапва, макар и малко. Но от кисела който беше за десерт опита.




# 40
  • Мнения: 1 380
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78
Не злоядо дете, патологичен случай съм била. По няколко дни нищо не съм яла и съм повръщала ужасно. Лежала съм често в болница на системи глюкоза за захранване, без храносмилателни проблеми. Съпругът ми също е бил злояд. Племенницата също е по- малко от 20 кг. на 9 години. Наследствено е сигурно. Laughing
А кърмила ли си?
Кал щом и покажех цица и започваше неистов рев. А педиатрите в болницата насила и бутаха главичката в гърдата ми, и тя сякаш се изплаши, и така и не засука.
Та от тогава си беше капризна бре......
Свеки каза, че мъжо е ял само в полузаспало състояние.
Голям зор е било.Той и сега си е каприз за храната, мои манджи не яде и ако храната е престояла повече от 2-3 часа също не хапва, защото няма енергия в нея. Може само на слънчогледови семки да изкара цял ден......
В началото ме караше да готвя на малката все ден, че да е енергийна храната, ама аз да нъм кухненски робот????
Тя поне да ядеше.......

# 41
  • Мнения: 24 467
Ще, ще и други работи ще започне да прави- стига да си убедена ти самата какво е правилно и да си последователна.
"Майка казва, че и аз не съм яла манджи и брат ми също......аз и сега не обичам. Как очаквам тя да ги харесва."- такива неща не се "унаследяват", не се притеснявай, а и "манджите" са прекалено общо понятие. Вкусът се възпитава. Поради допуснати грешки с големия ми се наложи след това години наред преобучение. Сега обаче и той и малкият се хранят с всичко, каквото сготвим в къщи, не се е налагало насилие, каране и т.н. Просто си разбрах грешките и приложих други методи.
Моят малкият също най- много обича сготвената в къщи храна, но просто така се е научил от съвсем малък.

# 42
  • Мнения: 1 380
Ще, ще и други работи ще започне да прави- стига да си убедена ти самата какво е правилно и да си последователна.
Аз си знам, че в мене е грешката....но детегледачка не мога да взема, а и сега майка идва по-рядко в къщи, така че ще се справя.
Не ми се мисли, обаче лятото, като оставя Калина при родата....... #Crazy #Crazy #Crazyа снаха ми е детска учителка, знае че не трябва да се дава това и онова на малки деца...ама ето...да опита.
Сега се чудя какво да и сготвя за след обедна закуска? newsm78
Идеи?
Мисля АМ да и давам само ве4ер, тя и нощем се буди понякога, когато и е запушен носа и като хапне 180мл АМ се успокоява.

# 43
  • Мнения: 24 467
Виж тук темата "Кой какво ще хапва днес"- попълва се всеки ден.
Успех!

# 44
# 45
  • София
  • Мнения: 6 011
За урината:
Категорично не е нужно да бъде първата сутрешна урина.
Изследването е за установяване наличието или липсата на бактерии. Ако има бактерии - ще ги има и сутрин и вечер, няма значение кога е взета урината, гледай до 30 мин. след вземането да е в лабораторията.

За тоалета при взимането на пробата - мия сина ми само с бебешки шампоан, не бих посмяла да го мия с интимен гел за възрастни, но тук вече ти си решаваш дали да слушаш педиатъра си. Риванол капвам само непосредствено преди взимане на пробата, не го ползвам за ежедневна хигиена, но пак това го решаваш ти.
Та значи измивам го и го накисвам / слагам го да седне - колкото да е накиснат пишока/ за 5 минути в много бледов розов разтвор на калиев перманганат - много бледо розово!

Другият вариант за накисване е няколко поредни дни след тоалет да я накисваш в отвара от смрадлика, както и непосредствено преди взимането на пробата - също действа антибактериално и поне да отпадне възможността за външно замърсяване на пробата.

Смрадликата е написано как се прави отвара на опаковката, слага се във водатат по 100 мл. да кажем от отварата, колкото да се оцвети леко водата.

После капвам няколко капки риванол и чакам. Бърша с кърпа евентуално крачетата, но не и пишката. Взима се проба от средата на струята.
Това е в общи линии, ако се сетиш нещо - питай.  Hug
Сина ми се роди с дефект на бъбреците и затова съм запозната с тази процедура. Щом са ти казали, че "нещо зрее" вероятно са изолирали бактерии. Пусни втора урина, може и в друга лаборатория /това също има огромно значение/.

# 46
  • Мнения: 31 152
densi ти била ли си злоядо дете?............
Не съм кърмила по медицински причини.Захраних късно и постепенно. Сега давам всичко, което аз сметна, само аз, за необходимо. Вече не смеят да дават нищо, без разрешение, защото има разправии. #Cussing out Sick Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 1 380
Ники много благодаря за изчерпателният пост. Hug
Вече ще я мия с бебешки сапун на Тео бебе имам и го извадих вече, а имам и бебешки шампан на Па-па с който и мия тялото.
А аз втората проба, смятам да изчакам резултата от първата, да обясня на педи, че не съм взела правилно стерилна проба и да обсъдим какво ще правим по натам.
Това за смрадликата съм го чувала, но не знаех каква е процедурата.
Днес разбрах и още нещо.Не че не е гладна, а не иска да яде с лъжица...вероято зъби.Този номер ми го прави за 2-ри път.
Давам аз пюре от круша с лъжица и не иска...., но когато си потопих пръста в пюрето и и го дадох хапна.Така изядохме половин пюре с пръста на мама, а не с лъжица.
Хапна и диня, само защото ме видя, че аз ям. Много капризна бе........
Мъжа ми предлага да вземем кет4уп, и да използваме пластмасовото шише за хранене. Те нали шишетата са с едни големи дупки, можем да слагаме супа и направо устата и да го изливаме.
 hahaha hahaha hahaha bowuu

# 48
  • Мнения: 31 152
А-а с шишето от кетчупа, ако не иска ще повърне. hahahaНе я свиквай да яде с други неща освен прибори. Знаеш ли децата как хапят? Направо могат да откъснат месо.С пръст недей, по-добре да не яде. Трябва да се възпитават докато е време. Моята като ме удряше през ръцете като не иска да яде и като ми писна  и аз започнах да "бия" през ръцете. Повече не си и помисли. Днес дадох реване за първи път да видиш как яде с виличка. #Crazy

# 49
  • Мнения: 1 380
А-а с шишето от кетчупа, ако не иска ще повърне. hahahaНе я свиквай да яде с други неща освен прибори. Знаеш ли децата как хапят? Направо могат да откъснат месо.С пръст недей, по-добре да не яде. Трябва да се възпитават докато е време. Моята като ме удряше през ръцете като не иска да яде и като ми писна  и аз започнах да "бия" през ръцете. Повече не си и помисли. Днес дадох реване за първи път да видиш как яде с виличка. #Crazy
И мен ме бие през ръцете и вика:Не, не, не.... hahaha
Браво за реването...само така....... Peace
А аз и правих спагети със спанак и топено сирене....леле злоядо ми било деттео...да бяхте видели как яде, като невиждала.....
Взех кардинално решение.....утре ще я запиша пробно за 1 седмица на детска кухня "Хер бебе".
Казах на мъжа ми, че съм се превърнала в готва4ка и мия4ка......цял ден готвя крем супи, оризи и овесени каши......писна ми бе...поне да ядеше.....
Ама имало месо в детската кухня....ей ядосах се ви казвам.....
И му викам: е ти също ядеш извън къщи месо......какво се правиш......
Е не се трае ве4е.........да не давам месо, ама да ядеше, а тя каприз...иска разли4ни неща.
Две познати със същите злояди деца ми казаха, 4е от тази кухня малките прояли....е в началото се мръщели, ама ядат.
И месото било в малко коли4ество и по4ти не се усеща......
Бе утре я записвам за другата седмица.
Не мога пове4е. Писна ми да се оплаквам колко злоядо е детето и нищо да не правя по въпроса.
Явно от крем супи и се повръща ве4е.....я как яде спагетите......

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 20:16 от sladkish4e

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
Пробвай с Хер бебе, Мама Люси също е добра кухня. Всеки ден има месо - веднъж е в супата, веднъж в основното.

# 51
  • Мнения: 1 380
Пробвай с Хер бебе, Мама Люси също е добра кухня. Всеки ден има месо - веднъж е в супата, веднъж в основното.
Казаха ми за мама Люси, че е много добра храната, но в квартала ни  я няма  и има избор или към една детска ясла или Хер бебе...ама от държавната не са много доволни.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 011
Хер са доста добри, според мен. Аз в момента ги редувам с Мама Люси. Към Мама Люси имам забележка, че храната е доста пасирана, но пък повечето майки се радват на този факт.

# 53
  • Мнения: 1 380
Записах я на детска кухня от понеделник-Хер бебе.
Дано сме доволни.Днес хапна 60мл.грис със банан и аз съм много доволна. за да я накарам да яде, бяхме седнали в една градинка и гледахме едно куче.Все с нещо трябва да и се отвлича вниманието..... ooooh!важното е, че хапва, път нищо, че е със зор. Peace

# 54
  • Мнения: 1 114
Sladkis4e, колкото и тривиално да ти звучи, мисля, че няма злояди деца. Има грешки в храненето. Моята дъщеря на 1 г. и 1м тежеше 8 кг.  Понеже тя отказва да се храни добре от много време, съм ходила на незнам колко доктори, изчела съм какво ли не и т.н., като седнах и помислих трезво, си мисля, че е абсурдно едно дете да се ражда злоядо. То става злоядо заради начина на хранене. Понеже Дари още от много малка наддава скромно, на мен ми стана фикс идея нейното хранене. То е занимаване, песни, танци, игра с най-различни вещи, само и само да яде. И все по-зле става. Наскоро говорих с една детска психоложка, и тя ми обясни, че това занимаване по време на хранене е много вредно. Защото детето не осъзнава самия акт на хранене, а си играе, и възприема, че ти пъхайки му тая храна в устата му разваляш играта. Но колкото и да си ги мисля тия работи, все не ми дава сърце да я оставя гладна, като я гледам каква е слаба. Ние също взимаме храна от Хер бебе, но не бих казала, че я яде особено охотно.
Замисляла ли се, защо няма злояди деца за солети и Зайо-Байо примерно? Защото родителите не им го дават на всяка цена, а с останалата храна е точно обратното.
Решила съм да се опитам да я храня само колкото и когато тя иска, не съм сигурна обаче че ще успея психически аз да издържа.

# 55
  • Мнения: 1 380
Sladkis4e, колкото и тривиално да ти звучи, мисля, че няма злояди деца. Има грешки в храненето. Моята дъщеря на 1 г. и 1м тежеше 8 кг.  Понеже тя отказва да се храни добре от много време, съм ходила на незнам колко доктори, изчела съм какво ли не и т.н., като седнах и помислих трезво, си мисля, че е абсурдно едно дете да се ражда злоядо. То става злоядо заради начина на хранене. Понеже Дари още от много малка наддава скромно, на мен ми стана фикс идея нейното хранене. То е занимаване, песни, танци, игра с най-различни вещи, само и само да яде. И все по-зле става. Наскоро говорих с една детска психоложка, и тя ми обясни, че това занимаване по време на хранене е много вредно. Защото детето не осъзнава самия акт на хранене, а си играе, и възприема, че ти пъхайки му тая храна в устата му разваляш играта. Но колкото и да си ги мисля тия работи, все не ми дава сърце да я оставя гладна, като я гледам каква е слаба. Ние също взимаме храна от Хер бебе, но не бих казала, че я яде особено охотно.
Замисляла ли се, защо няма злояди деца за солети и Зайо-Байо примерно? Защото родителите не им го дават на всяка цена, а с останалата храна е точно обратното.
Решила съм да се опитам да я храня само колкото и когато тя иска, не съм сигурна обаче че ще успея психически аз да издържа.
Знам за какво говориш......да знам...това със залъгването по време на хранене при нас е редовно...по скоро баба и така я храни....но и аз добих този вреден навик.
И моята докторка каза, че това е вреден навик...но ина4е яде по 2-3 лъжици.
Знам, че е грешка в храненето и за това се опитвам докато още е малка да поправя грешката си....и ще успея сигурна съм. Трябва търпение, знам го и ще се опитам да я науча да се храни.
Ми за Зайо Байо и солети, аз не давам.
Виж бисквити съм давала и хапва по 1-2 но толкова.

# 56
  • Мнения: 5 026
Моят син отказа да се храни като преди около 10м. Преди-направо чудеса, а от тогава-зоор. И сега е такъв. Купих едни витамини-от тях прояде, но май ефекта ще е временен.

# 57
  • Мнения: 1 380
E до сега съм викала........
Оставих Калина на майка за 2 часа, като и обясних да даде само мусака с кайма за обяд.
Тя изяла 5 лъжици и според майка не се е наяло детето и дала 2 бисквити...... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Крещях така, че сигурно до 1-вият етаж са ме чули, а по принцип съм уравновесен и спокоен човек.
Ма може ли да им имам доверие ми кажете???
За 2 часа съм и оставила детето и тя го набухала с бисквити....... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Нямам думи...аман от загрижени роднини.  Да не говорим, 4е я преспива на ръце, а при мен заспива в кревата ми и аз после я местя. Ама според майка детето само на ръце заспивало...бе как бе...при мен как спи в кревата си!!!!
И това с бисквитите.......е как ще яде после манджа.......
И ми се оправдава с думите: и вие сте били такива....ама и казах...защото не си ни хранила правилно.......мен с вафли "Кайлъка" ве4ер са ме захранвали.....а що съм била злояда. Stop Stop Stop
Аз се мъча като куче да я науча да яде нормална храна, тя бисквити ще дава.....нямам думи.
Гузно ми стана, че и се разкрещях, даже се разревах...ама то оправия няма.
Взех решение да не я оставям лятото на родата да ми я гледат...не те от дума не разбират.....

# 58
  • София
  • Мнения: 6 668
Уф, милата, разбирам те, аз днес се опитвах да обяснявам мило (щото на свекърва обяснявах, не на майка) защо не искам да й дам торта. Не се ядосвай, гледай си я ти оттук насетне, и ще прояде нормална храна. Майка ти не го прави с лошо, но това поколение наистина е далече от здравословното хранене.

# 59
  • Мнения: 1 380
Тя за това не е яла.....снощи в 20 часа ми вдигна 39 градуса температура. Пак зъби вероятно. Единственото, което ме притеснява, е че и баща и беше с Т, но днес вече таткото няма, но Кал е с 39 отново.
Давам хомеопатични, а през нощта  и Панадол. ooooh!
И може би за това е искала само бисквити да яде, за да си чеше венеца.
Да ви попитам, щом е с Т не можем да дадем утре стерилна урина или греша?

# 60
  • Мнения: 6
Моя син е на 2 г. и 2 м. и има проблем с апетита от 3 месечен. Забелязала съм, че като му никнат зъби или изобщо не яде, или има предпочитания към определени храни. Последните 3 седмици карахме само на АМ с бисквити и течни каши, а от вчера прояви желание да яде и готвено. Постоянно преминава през такива периоди. Имало е дни, когато е ял два пъти готвено без изобщо да му се мръщи и обратното - да не иска да го вкуси. Вече процедирам така, предлагам готвеното ако яде яде, ако не иска давам нещо друго, което обича за да не гладува. Не го насилвам да яде нещо което не иска, защото преди много настоявах да яде готвено и той съвсем го беше намразил. До 1 г. и 6 м. съм му давала месни пюрета разредени с АМ през биберон, защото само така ядеше нещо различно от мляко. Пробвай, когато не иска от лъжица, дали няма да яде от биберон, ние само така се хранехме. Не мисля, че се е глезил, просто неразположението при никненето на зъбите го е карало да има такива предпочитания.

# 61
  • Мнения: 1 380
ralza пробвала съм пюрета през биберон и ГИ ЯДЕ.....Явно е същият случай, като твоето дете, но аз искам да я нау4а да яде с лъжица. Но определено последните 2 месеца не яде нормално заради зъборастежа......
Днес хапна след обяд каша от елда с 2 пар4енца банан, ама изяде цяла пани4ка, а не 2-3 лъжици. newsm17 newsm22 newsm22 newsm22

# 62
  • Мнения: 1 380
Пускам резултатите от урината...пише, че е стерилна, ама нали се уточнихме, че не съм я дала както трябва.

Резултат:E. coli> 10^5 кл/мл
Антибиотик                             Интерпретация
Amikacin                                                       S
Аmoxicillin/Clav.acid                                     S
Ampicillin, Amoxicillin                                     R
Cefamandole, Cefuroxime                            S
Cefotaxime, Ceftriaxone                               S
Cephalothin, Cefazolin                                 S
Ciprofloxacin, Norfloxacin, Psfloxacin            S
Gentamicin                                                    S
Trimethoprime/ Sulfamethoxazole                 S
Някой , ако има някакви идеи, че въобще не ми е ясно да пише.

# 63
  • Мнения: 31 152
Имате Еширихия коли бактерия, не съм сигурна за точното произношение. Отдолу е антибиограмата.Тя показва кои антибиотици действат в дадения случай. Лекар само преценява кой от тях да изпише. Давай втора и трета урина в два последователни дни, като спазваш идеална хигиена. Не бой се излишно. Посъветвай се с педиатъра си. Тези въпроси са за него. Това е изключително важно. Сега ще започнат да те плашат с разни глупости. Не се стряскай и не слушай, а отивай на лекар. Въпросите ти не са за тук. Дръж ни в течение. Успех.

# 64
  • Мнения: 1 380
densi много благодаря.
Аз говорих с педито и тя каза, задължително АБ
А аз не искам.Според нея високата ни  Т  и без апетитието се дължи на това възпаление.
Поисках 2-ра урина и утре ще я правим, но според нея и първата е вярна, нищо, 4е съм бърсала детето с кърпа.Каза, 4е смрадликата е излишна, но аз все пак ще я потопя преди да дадем урина.
Хомеопатката ми казва: Не давай АБ, а педи: задължително Аб!!!
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 65
  • Мнения: 24 467
Не съм лекар, но при установена бактерия /Е-коли е такова чудо/ същата се третира именно с  подходящ АБ, за каквито нужди именно  служи антибиограмата. Ти ще решиш кого да слушаш, но аз бих заложила на стандартната медицина.

# 66
  • Мнения: 1 380
Не съм лекар, но при установена бактерия /Е-коли е такова чудо/ същата се третира именно с  подходящ АБ, за каквито нужди именно  служи антибиограмата. Ти ще решиш кого да слушаш, но аз бих заложила на стандартната медицина.
Не искам да тъп4а детето с АБ.
До сега коки и разни други гадости с хомеопатия лекуваме успешно, а сега зор за АБ.
Мъжа ми няма да даде да и дам АБ.

# 67
  • Мнения: 552
На сина ми му откриха коли в урината на 3 месеца...пи антибиотик-това /според мен/ е най-доброто решение...ако не се разкарат колите може да има кофти последствия PeaceОсобено ако детето е имало висока температура PeaceПослушай педи...еее разбира се-задължително пусни още 1-2 стерилни урини Hug

# 68
  • Мнения: 31 152
Как така мъжа ти няма да разреши антибиотик? Правете още 2 стерилни урини последователни. Ако пак има нещо ходи и при друг лекар на частно. Антибиотика в такъв случай е неизбежен. Знаете ли какво причиняват бактериите? Прочети и реши. Процедурата е много сложна. Пие се антибиотик после пак 2 урини. Ако има пак, ехограф задължителен преглед при нефролог и химическо лекарство Нелидикс. После пак урини и така поне 3 месеца, а най-често 6 месеца. Педиатъра обясни или ти? Не е шега. Бях се побъркала. И до днес като чуя стерилна урина ми се изправя косата.

# 69
  • Мнения: 1 380
Утре ще дам 2-ра проба и да видим....... newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 6 011
Сладкишче, съжалявам, но първият резултат е лош. Микробно число над 10 на 5 говори за сигурна инфекция.
Бактериите се трепят само с АБ, хомеопатията ще ви е нужна по време на лечението и след това за подсилване на имунитета, защото Е.Колите се чистят трудно. Те са нормален обитател на дебелото черво, но при замърсяване и намален имунитет се пренасят в пикочните пътища и стигнат ли до бъбреците ще ви направят беля. Давай и много вода за да не могат гадините да се движат нагоре.
Сина ми имаше точно Е.Коли. Беше на 53 дни и пи антибиотик в продължение на месец, та разбирам какви мисли ти минават в момента.
Дано замърсяването да е било външно и другите проби да са ОК!  Peace

# 71
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, съжалявам, но първият резултат е лош. Микробно число над 10 на 5 говори за сигурна инфекция.
Бактериите се трепят само с АБ, хомеопатията ще ви е нужна по време на лечението и след това за подсилване на имунитета, защото Е.Колите се чистят трудно. Те са нормален обитател на дебелото черво, но при замърсяване и намален имунитет се пренасят в пикочните пътища и стигнат ли до бъбреците ще ви направят беля. Давай и много вода за да не могат гадините да се движат нагоре.
Сина ми имаше точно Е.Коли. Беше на 53 дни и пи антибиотик в продължение на месец, та разбирам какви мисли ти минават в момента.
Дано замърсяването да е било външно и другите проби да са ОК!  Peace
E само не мога да разбера как се е стигнало до там при положение, 4е сменям памперса на 3-4 часа, след всяко акане промивам с риванол.......
Изписаха ни днес АБ, и в четвъртък ще даваме пак стерилна урина.
Днес дадохме кръв и урина, и се оказа, че сме с много бактерии в урината и кръвните ни показатели са лоши......
А така се надявах да не са.....
Но щом се налага АБ, така да е.
До сега съм се разправяла с мъжа ми, 4е той зор за хомеопатия.......бе шега с тия работи и то за  бебе не бива.
 Успях да запиша само час от нещата, които ми продиктува педиатъра:
15 000 левкоцити
опалисценция или нещо такова
утайка 50
От дове4ера запо4ваме с "Цесзил"(може и да не съм го написала правилно) 2х5мл през 12 часа.
Това е положението. Ама това ще да е за добро, за да се разбера най-накрая защо не яде тоя малък гном.......
От детската кухня по 3-4 лъжици яде....ама сега след АБ се надявам да убием бактериите и се храни нормално.
Някой пил ли е такъв АБ? newsm78

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 14:35 от sladkish4e

# 72
  • Мнения: 552
Как 15000 левкоцита бре??? #CrazyБая множко ми се виждат newsm78
Моя син беше на Амикин-мина му за 5 дена но не прояде SadНо уро-инфекция беше едно първите предположения за това че не иска да яде детето!
От кога не яде щерката?...дано при вас след изчистване на урината прояде...и ако е така педито е за  #2gunfireВместо да ти приказва врели-некипели #Cussing out

# 73
  • Мнения: 24 467
Дори да не се вземе стерилна урина то при кръвните изследвания с толкова левкоцити си е индиция за жива инфекция. Аз с гнойно гърло съм била на 6 000.

# 74
  • Мнения: 1 380
От кога не яде щерката?
От няколко месеца, мисля 4е от 8-ми месец.Преди си ядеше на обяд едно зелен4уково, а след обяд плодово, абе имаше си апетит, макар да не е била лакома.
След като започнаха да избиват 1-вите зъби и нещо намали храната.
Аз за това и не предполагах, 4е може да е от инфекция.
Ох мъжа ми  настоява да я лекуваме с хомеопатия, наша позната е имала същият слу4ай и каза, 4е даже в болница са искали да пращат нейното дете, но тя не е дала АБ и с хомеопатия се е оправила.И други познати лекуващи се е хомеопатия, ме съветват да не избързвам с АБ при положение, че резултата от стерилната  урина не е излязал, ама ме е страх.
Знам, че педито ми е паника, щото не се случва за 1-ви път да ме шашка без причина, ама все пак съм и много благодарна, 4е откри, 4е детето има някакъв проблем за да не храни.
В краен случай ще дам АБ, в четвъртък сме на контролна стерилна и ако е само външна зараза, както Ники. каза, може да не се налага да пием пове4е.
Все пак и доста по-малки деца от нас са пили АБ!
Оба4е път  Т ни спадна ве4е и от хомеопати4ните капки...което не е за пренебрегване.........
Дори да не се вземе стерилна урина то при кръвните изследвания с толкова левкоцити си е индиция за жива инфекция.
Предположих, 4е е за ради това, защото като цяло кръвната ни картина е лоша, а урината е била пълна с бактерии.

# 75
  • Мнения: 31 152
Отиди и на друг лекар. Остави грижите за храната. Левкоцитите били много, а утайката? 50 утайка говори за силна инфекция. В обикновенна урина не се откриват бактерий , само опалесценция, възпаление. Потърси и друго мнение да не би да има нещо друго.Въобще не мисли за хомеопатия, а търси инфекцията. Ще се оправите, не бой се, но трябва бърза реакция.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 011
Подкрепям, трябва да реагирате бързо!
Честно казано аз не знам някой да се е оправил от уроинфекция с хомеопатия, не се сърди, просто не съм чувала досега, а пък много изчетох по повода. Хомеопатията я ползват за засилване на имунитета - за да може организма след като се изчисти да не позволява на лошите бактерии да виреят на неправилното място и въобще да не се стига до инфекция в бъдеще.  Peace
Ясно е, че спазваш идеална хигиена, и аз спазвам такава, но докато е с памперси това е загубена кауза - там всичко е на едно вътре.

# 77
  • Мнения: 1 380
Отиди и на друг лекар.
Taзи лекарка е много добра, за сега няма да ходя при друг, най-много пак при хомеопатката. Сега ще видим как ще повлияе АБ.
Кумата ми лекува възпаление на бъбре4но леген4е с хомеопатия, а и бяха казали 4е е наложително АБ, и друга моя позната със същите симптоми, за възпаление на пико4ните пътища, даже детето и е било с утайка 90 и с хомеопатия го е излекувала........Та днес малко се двоумях. ама ве4е дадох.
Аз си давам паралелно и хомеопати4но, което си ни е базово. Peace
Ники. и аз мисля, 4е е от гадните памперси, всъщност не го мисля само аз и други мнения насъбрах.        забелязах 4е сме 4ервени отдулу още като беше на 6 месеца.Тогава ли4ната ми каза, да я обтривам с риванол, понеже е  забеляза 4е е за4ервена и 4е може да полу4и инфекция, все едно е знаела..... ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 131
От дове4ера запо4ваме с "Цесзил"(може и да не съм го написала правилно) 2х5мл през 12 часа.
Някой пил ли е такъв АБ? newsm78
Антибиотикът е Цефзил. Аз съм давала на Алекс и много добре и бързо се повлия от него. Пожелавам детенце скоро да се оправи  Hug.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами знаела е педиатърката, как да не е знаела. Тези инфекции съвсем не са рядко срещани, напротив, за съжаление.
Ние вкъщи наричаме памперсите бактеровози. Нефроложката, при която водя сина ми да му следи бъбреците все това ми натяква - защо детето е още с памперс, да го махаме и т.н.
Ти не си виновна за нищо, аз доста време изпитвах силно чувство на вина заради дадения антибиотик на толкова малка възраст. Пи Зинат след направена антибиограма.
Всичко си е до имунитет - ако детето е силно бактериите не правят инфекция, защото организма се справя сам. Работете в тази насока и резултатите няма да закъснеят!

# 80
  • Мнения: 1 367
Да се включа и аз в темата за злоядите деца,че имам такъв проблем на главата.Синът ми не е точно злояд,по-скоро е на настроения.Яде точно когато си иска,а не когато аз реша,че трябва.Ако нещо е ял с апетит вчера,спокойно ми го отказва на следващия ден.Ястия на основата на ориз?Нееее.Зеленчуци?Абсурд!Само ако има картофче с нещо,тогава може и да яде.Няма да влизам в подробности какво още яде и какво не.Що нерви изхабих,не е истина.Но пък сме в горните граници и за ръст,и за тегло,да му се чуди човек как го прави този номер.
Сладкишче,много добре разбирам гневната ти реакция след бисквитите.Не че аз съм особено упорита в опитите си да храня мъничето правилно.Ама направо побеснявам като го заведа у майка ми и се почне още от вратата-яло ли е детето?Да му дам солетки?Ама кремче съм направила.Бананче?И това през пет минути.И когато за пореден път направя забележка,излизам аз лошата,че си държа детето гладно.Днес бяхме на консултация и споделих проблема си с нашата лекарка.Тя ме увери,че нямам повод за притеснение,защото детето наддава отлично,жизнено и енергично е и вероятно проблемът е в никненето на зъбки и жегата.Та тя ме посъветва да не го насилвам,да му давам каквото иска /в рамките на приемливото де/,колкото иска и когато иска.И смятам вече да правя така.Ще следя темата.

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
В крайна сметка една уроинфекция би обяснила нежеланието за ядене  Peace

Прекалено навътре го вземаш това с неяденето на детето... Много вайкане. Наследственост, капризи...

На 1 година дъщеря ми тежеше 8.800. В момента е 14 кг, но е вейка, краката й като клечки. На 8 месеца лекувахме Е- коли и ние, с АБ. Правихме изследвания за вродени малформации, излекувахме гадинките.
Е, с бактерии и без бактерии с храненето е много трудна. Има периоди, в които ми скрива шапката от количество изядена храна( често е при прием на витамини), но иначе почти нищо не яде. Пие почти по литър прясно мляко  Rolling Eyes
Не я насилвам- когато е наистина гладна, отваря хладилника и си иска. Никога не съм била привърженик на храненето по време на куп забавления  Naughty Никакви филми, книжки, кучета и дъра- бъра  Stop

# 82
  • Мнения: 1 380
Ами знаела е педиатърката, как да не е знаела. Тези инфекции съвсем не са рядко срещани, напротив, за съжаление.
Ние вкъщи наричаме памперсите бактеровози. Нефроложката, при която водя сина ми да му следи бъбреците все това ми натяква - защо детето е още с памперс, да го махаме и т.н.
Ти не си виновна за нищо, аз доста време изпитвах силно чувство на вина заради дадения антибиотик на толкова малка възраст. Пи Зинат след направена антибиограма.
Всичко си е до имунитет - ако детето е силно бактериите не правят инфекция, защото организма се справя сам. Работете в тази насока и резултатите няма да закъснеят!
Ники., малката не е кърмена, така и не засука и може би от там идва слабият имунитет.
Сега сме много по-добре, даже днес сама направи няколко крачки, без моя помощ.То докато оздравеем, може и да проходим.
През деня я оставям по панталонки БЕЗ ПАМПЕРС и забелязах, 4е след това не е така зачервена отдолу.
Това зачервяване си го имахме още от 6-ти месец, и тогава личната ме предупреди, 4е Калина е предразпложена към уринарни инфекции и да я промивам с риванол на всяка смяна на памперса.
И въпреки, 4е така правех и сега също и със смрадлика всеки ден я мия...ПАК  се получи.......
Днес дадохме контролна урина, а след обяд ще излязат резултатите от тази дето я давахме в сряда.
Ще пием "Цефзил"-а докато не и се върне апетита и докато не се изчистим напълно от Е-колите.
Я кажи ти как работиш по въпроса с имунитета? newsm78

# 83
  • Мнения: 1 380
Правихме изследвания за вродени малформации, излекувахме гадинките. 
Ние не сме правили такива изследвания? Кога са наложителни? newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 6 011
Ехографско изследване за вродени малформации е наложително при уроинфекции, добре е да го направите, прегледа е само с ехограф, нищо болезнено или травмиращо за бебка.
При моят син видяха дефекта на бъбреците преди да го родя и първото му изследване беше на 9-ия ден. След това веднъж месечно, а сега през 3-4 месеца.
Мога да ти препоръчам две лекарки - Д-р Буева /Педиатрията и частен прием във Втора градска б-ца/ и Д-р Лилова/Токуда/. Имам координатите и на двете, ако се интересуваш - пиши.

За имунитета - по възможно най - естествения начин - плодове и зеленчуци в огромни количества /готвех му вкъщи за да съм сигурна, че получава достатъчно/, много слънце и разходки в подходящите часове. Никога не събирам детето с болни деца, видя ли сопол си заминавам, не поемам излишни ненужни рискове. Не давам никакви изкуствени имуностимулатори и витамини.
Това при нас подейства добре, досега е боледувал сериозно само веднъж на 4-месечна възраст и то именно защото се зарази от болен възрастен човек.

# 85
  • Мнения: 1 380
Ехографско изследване за вродени малформации е наложително при уроинфекции, добре е да го направите, прегледа е само с ехограф, нищо болезнено или травмиращо за бебка.
При моят син видяха дефекта на бъбреците преди да го родя и първото му изследване беше на 9-ия ден. След това веднъж месечно, а сега през 3-4 месеца.
Мога да ти препоръчам две лекарки - Д-р Буева /Педиатрията и частен прием във Втора градска б-ца/ и Д-р Лилова/Токуда/. Имам координатите и на двете, ако се интересуваш - пиши.

За имунитета - по възможно най - естествения начин - плодове и зеленчуци в огромни количества /готвех му вкъщи за да съм сигурна, че получава достатъчно/, много слънце и разходки в подходящите часове. Никога не събирам детето с болни деца, видя ли сопол си заминавам, не поемам излишни ненужни рискове. Не давам никакви изкуствени имуностимулатори и витамини.
Това при нас подейства добре, досега е боледувал сериозно само веднъж на 4-месечна възраст и то именно защото се зарази от болен възрастен човек.
Значи не знам дали е същото изследване, но Кал като беше в корема ми я гледаха на  3Д за малкформации на бъбреците, понеже аз бях с малко околоплодни те4ности. Това в  МЦ"Фемина", а аз бях бременна  в 6-ти месец и я гледа  д-р Спасов.Тогава каза, 4е няма малформация.
После след една жестока катастрофа, когато беше само на 51 дена в Пирогов пак и гледаха на ехограф бъбреците, за контузии и казаха, 4е няма проблем.
Но ще попитам педито, дали е нужно, да правим такива изследвания и ако да, ще те помоля да ми дадеш координатите на д-р Лилова.Кумата ми ходи при нея в Токуда и беше много доволна.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 011
Абсолютно същото изследване е!
Честно, много се радвам, че поне си сигурна, че не е малформация някаква! Сега като изчистите Колите наблягайте на засилване на имунитета за да се бори сама с бактериите и от тук нататък съм сигурна, че това няма да се повтори при вас!  Hug

# 87
  • Мнения: 1 380
Абсолютно същото изследване е!
Честно, много се радвам, че поне си сигурна, че не е малформация някаква! Сега като изчистите Колите наблягайте на засилване на имунитета за да се бори сама с бактериите и от тук нататък съм сигурна, че това няма да се повтори при вас!  Hug
Oх дай Боже.
Сега се разрових да си видя изследванията от тогава.....и познай...изхвърлила съм ги.
Ех как ме  е яд.
Но съм сигурна 4е д-р Спасов тогава я гледа за синдром на Даун, някакви гънки търсеше да види, и за наше щастие не откри, гледа и кръвоносната система, и най-ве4е бъбреците, понеже д-р Димитрова негова колежка, беше притеснена дали няма проблем с бъбреците на плода, заради малкото води.
Тогава още тя не се хранеше добре, заради моите води и  ме пращаха на какви ли не специалисти, за да ме гледат за някакви отклонения.
За щастие нищо нередно не откриха.А проблема с водите ми се оправи, щом си останах да лежа в къщи.
Не знам оба4е дали пак да не отидем за наше успокоение при Лилова?
Аз вече влизам в някаква схема....наре4ена прекалено загрижена майка, а това е вредно.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами както си решито, но щом два пъти са гледани конкртно бъбреците при различни лекари и всичко е ОК, аз не бих се притеснявала на твое място повече.
Не си прекалено загрижена майка, просто си една притеснена майка, това е напълно нормално. Аз много се бях психясала когато сина ми беше с такава инфекция, дълги месеци се самообвинявах, важното е малчовците да се оправят, всичко друго ще се забрави!

# 89
  • Мнения: 1 380
Ами както си решитe, но щом два пъти са гледани конкрeтно бъбреците при различни лекари и всичко е ОК, аз не бих се притеснявала на твое място повече.
Да няма смисъл.
Да се похваля, 4е най-накрая хапна.
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.
Е такова угощение не съм виждала.
И най-хубавото е, че яде в стола си, не като я залъгвам с игра4ки и я разнасям на сам на там, а яде с апетит.
Ако знаете как се радвам.
Обадих се на личната, нищо, 4е не е работа и и казах, 4е Калинка е яла и тя каза, 4е това са първите симптоми за чистене на колите и като цяло за оздравителният процес.
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

Ето това ти е грешката на теб, не, че си прекалено загрижена или нещо такова! Престани да отдаваш такова значение на това дали е хапнала 1-2 или 20 лъжици пюре... Така се психираш и нищо чудно скоро да вкарваш и ти детето си в банята да яде боб  Tired

# 91
  • Мнения: 1 114
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.

Явно взимаме от една и съща кухня! Simple Smile

# 92
  • Мнения: 1 380
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

Ето това ти е грешката на теб, не, че си прекалено загрижена или нещо такова! Престани да отдаваш такова значение на това дали е хапнала 1-2 или 20 лъжици пюре... Така се психираш и нищо чудно скоро да вкарваш и ти детето си в банята да яде боб  Tired
Едва ли.....ама вярно съм се психясала.
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.

Явно взимаме от една и съща кухня! Simple Smile
Хер бебе

# 93
  • Мнения: 1 380
Днес разбрах резултатите от 2-рата стерилна урина......
Е- коли 10^5
Същата работа, като 1-вият път. Добре 4е не изчаках а започнахме с лекарството.
Значи и 1-вият път съм дала правилно стерилна, ама си мислех, 4е не съм.
Сега в понеделник е важен резултата, след приема на АБ. Praynig

# 94
  • Мнения: 324
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

# 95
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

Нищо няма да казвам  Peace За яд си е, прекрасно знам с моето кльощаво човече, което със зор яде нормално веднъж седмично. Просто не  фокусирай толкова върху храненето.

# 97
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

Нищо няма да казвам  Peace За яд си е, прекрасно знам с моето кльощаво човече, което със зор яде нормално веднъж седмично. Просто не  фокусирай толкова върху храненето.
О.k ще се опитам Wink

# 98
  • Мнения: 115
И моят дребосък е злояд и то много!
10 мл. пчелно млечице смесено с 200 гр. мед (или глюкоза) и всяка сутрин давам по 1 ч. лъж!
Прояде, пак е капризен, но поне яде, че се бях уплашила - по цял ден да не иска да яде  Confused

# 99
  • Мнения: 1 380
И моят дребосък е злояд и то много!
10 мл. пчелно млечице смесено с 200 гр. мед (или глюкоза) и всяка сутрин давам по 1 ч. лъж!
Прояде, пак е капризен, но поне яде, че се бях уплашила - по цял ден да не иска да яде  Confused
Aз мед още не съм давала, но щом стане на 1 година смятам да опитам.
Надявам се до тогава вече да нямам проблеми.

# 100
  • Мнения: 552
това пчелно млечице става ли и за по-малки бебета???
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed
Недей да я караш...сега докато все още е болна,а и на антибиотици съвсем нормално да няма апетит-като спрете антибиотиците ще и дойде апетита Peace

# 101
  • Мнения: 115
Не съм се интересувала и не знам за малко бебе. То след болест е нормално, но моето дете беше здраво и цял месец не искаше да яде. Той сега е на 1г. и  1 мес. и от скоро му давам пчелно млечице!

# 102
  • Мнения: 1 380
Не съм се интересувала и не знам за малко бебе. То след болест е нормално, но моето дете беше здраво и цял месец не искаше да яде. Той сега е на 1г. и  1 мес. и от скоро му давам пчелно млечице!
Мерси за инфото.
Днес я снимах как яде пъпеш.
Всеки ден слагам купи4ки с плодове на земята и тя понеже е ужасно любопитна бърка и опитва....сигурно не е правилно, ама това е  моята тактика.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6146060
http://images26.snimka.bg/006146059.jpg
http://images26.snimka.bg/006146057.jpg

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 22:57 от sladkish4e

# 103
  • Мнения: 115
Аз давам чбълки, череши и ягоди, които за съжаление преминаха!
Иначе прясно изцеден сок от ябълка, също остъргва!
Аз гледам да давам все плодове, които им е сезона.
И аз имам снимка, селият червен от черешите!
Как не го снимах и с ягодите, голяма картинка, сок течеееее, обаче на него му е кеф!
Сладкишче, тактиката ти е супер!

# 104
  • Мнения: 5 940
Не съм чела мненията по темата, сигурно всичко вече е казано. Махни сокове, захар, всичко, което води до бързо измамно засищане.
Предлагай парчета храна, стимулирай интереса на детето към самостоятелно хранене. Не насилвай, комбинирай любим вкус със здравословна, не толкова обичана храна. 

# 105
  • Мнения: 1 380
Днес звънях на ли4ната за да питам дали да продължим АБ и тя каза: Още 5 дни.... ooooh! ooooh! ooooh!
Точно си мислех, че вече сме приключили, ама ще го пием 10 дни явно и после пак урина.
Но вече яде, много съм доволна, може и по 10 лъжички да хапне, ако И ХАРЕСА МАНДЖАТА ОБАЧЕ.
Има неща, които като ги вкуси и плюе.
Но вече е много по-добре. Praynig Praynig Praynig

# 106
  • София
  • Мнения: 6 011
За Колите явно тактиката е такава - дълго време антибиотик. Сина ми пи ударни дози една седмица и после половин доза. Общо му се събра близо месец да е на антибиотик, две шишета точно изпи.
Радвам се, че вече поне хапва по малко!

# 107
  • Мнения: 569
Не съм се интересувала и не знам за малко бебе. То след болест е нормално, но моето дете беше здраво и цял месец не искаше да яде. Той сега е на 1г. и  1 мес. и от скоро му давам пчелно млечице!
sladkish4e- радвам се че нещата се подобряват при вас! следях темата понеже и на нас храненето ни е мъчно по принцип...
 Затова използвам да попитам  мунгус- за пчелното млечице- каква е минималната възраст да сезапочне и има ли ефект при вас?

# 108
  • Мнения: 115
Да при нас има ефект!
Аз се бях шашнала вече, цял месец не яде и отслабна, беше прижълтял.  Cry
Сега не е дебел, но заприлича вече на човек и бузки розови има!  Party
Сега хапва, даже понякога като му се услади яденето доста си хапва.
Аз и плодове му давам.
За минималната възраст ще се разровя за информация, ако не намеря ще питам!
Ако имате достъп до хомеопат, той може да ви каже.
Липсата на апетит, може да се дължи на АБ. Хубаво е да се вземат някакви мерки, след приключването на АБ, организмът да се пречисти от тях.
Мен като дете много ме тъпчеха с АБ, прес седмица, две карах гнойна ангина и все на инжекции АБ бях. После се оправих, но сега като прехвърлих 30-те почнаха да ми се появяват алергии, което 100% се дължи на АБ-те.  #2gunfire

# 109
  • Мнения: 569
Да при нас има ефект!
Аз се бях шашнала вече, цял месец не яде и отслабна, беше прижълтял.  Cry
Сега не е дебел, но заприлича вече на човек и бузки розови има!  Party
Сега хапва, даже понякога като му се услади яденето доста си хапва.
Аз и плодове му давам.
За минималната възраст ще се разровя за информация, ако не намеря ще питам!
Ако имате достъп до хомеопат, той може да ви каже.
Липсата на апетит, може да се дължи на АБ. Хубаво е да се вземат някакви мерки, след приключването на АБ, организмът да се пречисти от тях.
Мен като дете много ме тъпчеха с АБ, прес седмица, две карах гнойна ангина и все на инжекции АБ бях. После се оправих, но сега като прехвърлих 30-те почнаха да ми се появяват алергии, което 100% се дължи на АБ-те.  :2gunfire
  Благодаря! До сега не съм чула някой да не е доволен от пчелното млечице! Но ми казаха , че сме били малки за него newsm78
  А педиатъра ни не реагира никак като го попитах- или по- скоро - с пренебрежение- явно не е почитател на този вид "стимулант" за апетита...
  Достъп до хомеопат нямям в момента , но и аз щ есе разровя за поивече информация- мед още не съм му давала...
  АБ не сме пили отдавна- около 5-6 месеца минаха , а апетита винаги е бил така... но дори и да хапва пак не качва- много е слабичък...
   Извинявам се ,че така се намесих в тамата на  sladkish4e  bouquet

# 110
  • Мнения: 1 380
Dina767 защо се извиняваш, темата не е лично моя.Тук споделяме проблемите си със злоядите деца. Hug
Ние след АБ сме на едно хомео за изчистване. Хомеопатката ни го даде още миналата седмица и каза след приключване на АБ да го пием 10 дни и после да ни даде още някакво за изчистване на бактерии, ако има , ама дано да няма.
Вече си яде малкият гном и то с апетит, дано така да продължава. Praynig

# 111
  • Мнения: 115
Dina767 аз като ти гледам линийката, твоето дете е по-голямо. Моят Крум е на 1г. 1 мес. и 2 седмици.
Аз мислех първо, вместо мед да ползвам глюкоза, но му дадох мед и няма алергична реакция!
Ако те е страх от медът, ползвай глюкоза.  Peace

# 112
  • Мнения: 76
i az si misleh 4e sina mi e zloqd do skoro,no kato go vidqh da reve sled kupata s kiufteta.......moje da go zapi6e6 na kuhnq.na po4ti vsi4ki im haresvata mandji4kite

# 113
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Dina767 аз като ти гледам линийката, твоето дете е по-голямо. Моят Крум е на 1г. 1 мес. и 2 седмици.
Аз мислех първо, вместо мед да ползвам глюкоза, но му дадох мед и няма алергична реакция!
Ако те е страх от медът, ползвай глюкоза.  Peace


В какъв смисъл глюкозата замества меда?

# 114
  • Мнения: 115
В смисъл, вместо да се смеси пчелното млечице с мед, да се смеси с глюкоза!

# 115
  • Мнения: 569
  Благодаря момичета- ще се допитам до хомеопат все пак при първа възможност!
  За глюкозата разбрах , но за самото пчелно млечице ми казаха , че не сме достатъчно големи  newsm78

# 116
  • Мнения: 115
  Благодаря момичета- ще се допитам до хомеопат все пак при първа възможност!
  За глюкозата разбрах , но за самото пчелно млечице ми казаха , че не сме достатъчно големи  newsm78
 
Ами, айде като питаш да ни информираш, че аз още нямам отговор!
Дано не съм сбъркала, като давам!

# 117
  • Мнения: 52
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......
Peace

Общи условия

Активация на акаунт