Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 881
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 380
Дъщеря ми е на 10 месеца и тежи 7950 гр, при ръст 72 см.
Много е капризна по отношение на храната.
Винаги яде с голяма мъка, а най-предпочитаните храни са банан, череши, бисквити и адаптирано мляко.
Супите, които аз и правя са зеленчукови, месо не давам, и от тях изяжда по 4-5 лъжички.Рядко да изяде цялата купичка...всъщност само веднъж се случи. Mr. Green
Яде и ориз със зеленчуци и  качамак.
Каши, пюрета и т.н отказва, като кашата я слагам в АМ иначе се хвърля, без дори да я е опитала.
Преди дни дадох стерилна урина за изследване, за да отхвърлим вероятността за инфекция на пикочните пътища. Praynig
Много съм притеснена.
Последният месец е качила 350 грама, което не е малко, като се има в предвид, че е много активна-пълзи, като я държа за ръцете ходи и рита топка даже.
Не е кърмена, защото не искаше.Аз родих със секцио по медицински причини и ми я дадоха на 4-я ден, а тя беше свикнала на големият биберон и не засука. Изцеждах се около 2 седмици, но имах точно 20 мл от двете гърди и пих хапчета за да я спра.
Жълтеница в болницата не е имала, поне така ми казаха, или ако е имала, ще е била много лека, защото беше бяла, като ми я дадоха, ако това е критерий.
Аз съм била злоядо дете, а за мъжа ми да не говоря.Свекърва ми каза, че ако той е бил 1-вото дете, едва ли би се решила на 2-ро.Вечно капризи по отношение на храната и го е хранила в полу заспало състояние иначе е отказвал. #Crazy
Искам да отбележа един важен според мен факт.Около 5-6 месец детето ми ядеше на обяд по едно бурканче зеленчуково пюре на Гербер-супка, а за следобедна закуска плодово.
Качваше по 500-600 грама, НО, щом започнаха зъбите и мина предимно на адаптирано мляко и плодове.
Вчера яде АМ на обяд в 12 часа и след това преди да заспи пак АМ в 21:30.Готвих 4 разли4ни манджи, обаче като и подам лъжицата до устата и извръща глава и ме удря по ръцете и казва:Не,Не, Не.......
Много съм притеснена, няма как да я насиля да яде.....а и знам, че не трябва......
Дайте ми съвет, моля! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 380
Забравих да запиша, че изпива по около 400мл вода със захар на ден така чиста вода не пие........

# 2
  • Мнения: 191
Ох, много неприятен е моментът с неяденето. Момчето ми е на почти 11 месеца и беше супер злояд, колко храна сме изхвърлили няма да ти казвам, но това е най-малкият проблем. Когато се инатеше можеше да не хапне нищо до вечерта. И той харесваше супите на гербер... и така, докато не го пратих за 4-5 дни при майка ми... върна ми едно ядящо дете и аз бях  Shocked Беше го научила да яде почти всякаква домашно пригортена храна, много беше харесал обезсолено сирене с хляб. Той и сега не иска готови зеленч. или месни пюрета, яде само току-що сготвена храна.
Само не разбрах защо не му даваш месо? Моето дете е захранено късно и кърмено до 6 месец. Не знам дали това беше причината да не харесва друга храна толкова време.

# 3
  • Мнения: 1 380
Само не разбрах защо не му даваш месо?
Вегетарианци сме.....но по съвет на педиатъра дадох да опита заешко, пилешко и пуешко,от пюретата....резултата ИЗХВЪРЛЕНО ПюРЕ....само като го помирише и бута лъжицата....но за Гергьовден бяхме на село при баба ми и майка ми и даде супа от пиле, но домашно приготвена и Кал я яде....бях много учудена......но до там беше......
А колко тежи момченцето ти сега? И храни ли се вече?
знаеш ли сега се замислих и се досетих, че април месец бяхме в чужбина и я бях оставила при майка ми...като се прибрахме беше надебеляла и то видимо, а това за 3-4 дни.Но майка я беше хранила не  5 пъти както до тогава по режим, а 12-13..... Shocked Shocked Shocked

# 4
  • София
  • Мнения: 663
не зная какво да те посъветвам newsm78. каката ми е злояда- 2г4м и е 10 500. като бебе ядеше единствено заспала(ам) и то 20-30мг.(до към3мес. когато отказа ам и се наложи да я захранвам), лъжичка не искаше докъм 9-10м. с мъка я хранихме, сега яде само каквото и когато иска, мога само да ти кажа че насила не яде, имаше период и цял ден си джвакаше филията с лютеница и това и стигаше. пробвала съм с тв, играчки, залъгвания, баба или тати се правеше на клоун и това не свърши работа(пробвай при теб може и да стане).иначе пие много течности!!!
не се притеснявай, за моя случай си е чист ген (на татковата рода е), какви ли не изследвания не съм и правила. 2-3 мес. обикаляме и сме под наблюдение от гастроентеролог - но факт е че нищо й няма, просто не иска да яде и с малко се задоволява(беше към 3месеца)!
щом й харесва вода със захар, давай сокчета. прави и ти манджички с разл. месо(първоначално слагай по малко и с течение на времето увеличавай). аз наблягах на картофите, макароните, качамак също харесваше, грис със сирене и масло, крем нишесте с ам, кис.мляко с бисквитки,  овесени ядки с пасиран банан или плодово пюре (в момента не се сещам за друго). следвай интуицията и детето си!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 380
desislava69 дано и при нас  е ген... че като се почнат едни изследвания...та сън не ме хваща. Praynig
Майка казва, че аз до 2 години, само яйца със сирене и вафли "Кайлъка" съм яла.....
А аз забавляването...не минава номера....баща и редовно се прави на маймуна, игра4ки слагам, в мен я държа, защото в стола за хранене си мушва главата и се крие за да не и намеря устата....абе хитрее с една дума.
Но щом види лъжица от в4ера и извръща глава..... newsm78

# 6
  • Мнения: 554
Детето ми не е злоядо и не мога да те посъветвам много, но така като гледам всичко предпочитано от детето ти е сладко и тази вода със захар е капакът на всичко. Според мен е свикнала да хапва сладичко и отказва всичко друго. Намали сладките неща малко по-малко и ако не слагаш АМ в зеленчуковите пюрета опитай, става по-сладко и може да и хареса. Може също да не е достатъчно гладна, ако се храните на 3,5 ч. опитай на 4ч. дали няма да има по-голям апетит.

# 7
  • Мнения: 191
Момченцето ми тежи около 9 кг (ще го мерим след седмица). Аз също съм вегетарианка, но съм решила да оставя този така важен избор на детето си. Мисля, че няма да е лошо да се поинформираш за ползата/вредата при ранното вегетарианство (ако не си го направила вече).

П.С. сега се храни доста добре, за щастие Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 380
Момченцето ми тежи около 9 кг (ще го мерим след седмица). Аз също съм вегетарианка, но съм решила да оставя този така важен избор на детето си. Мисля, че няма да е лошо да се поинформираш за ползата/вредата при ранното вегетарианство (ако не си го направила вече).

П.С. сега се храни доста добре, за щастие Simple Smile
Ако и харесваше месо, нямаше да я спирам.Проблема е, че в къщи не се готви нищо с месо, а пюретата с месо не ги хареса...а риба е яла, но не от пюре, а на скара и и хареса.
Мама`на`слънчице не слагам в супите АМ, а ако не сложа във водата захар не иска да я пие.Не стига, че не яде, ами и жадна да я държа...не ми се струва редно......
А сокове не пие, нито готови, нито фрешове......държала съм я гладна цял ден и пак не иска да яде....
Ето вчера яде в 12 на обяд и после чак в 21:30......това си е доста време.През това време предлагах и други храни..но Не.....и Не......
Може би са зъби? newsm78

# 9
  • Мнения: 2 131
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.

# 10
  • Мнения: 1 380
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

# 11
  • Мнения: 554
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

 Е как няма да я пие с удоволствие като е със захар Simple Smile Да не си помисли някой, че се заяждам, но не му правиш услуга на детето с тази захар.

# 12
  • Мнения: 1 380
Възможно е да е от зъби. А може да се дължи и на горещините. Моят син днес също не яде както обикновено, а по принцип си има апетит.
И аз си мислех, че жегите също оказват влияние. Щом водата я пие с удоволствие......

 Е как няма да я пие с удоволствие като е със захар Simple Smile Да не си помисли някой, че се заяждам, но не му правиш услуга на детето с тази захар.
Никой не смята че се заяждаш, но без захар не я пие.

# 13
  • Мнения: 2 131
Да, не е хубаво да пие водата със захар. Би могла да пробваш постепенно да намаляваш количеството на захарта и така докато я спреш напълно. Може пък да стане.

# 14
  • Мнения: 84
за апетит съм давала зимата коластра на капсули - по 1 сутрин с млякото, но като ги спрях пак ядем със зор.

Общи условия

Активация на акаунт