Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

France

Здравейте,
Пуснах една търсачка, но не намерих нищо. Днес направих картофено пюре на мъника и му го направих с АМ. Той напоследък не иска да пие, затова се мъча да го вкарвам където мога. Обаче количествоото се оказа малко повече и ми остана за още едно ядене.
Въпроса ми е, знаейки че Ам се съхранява максимум час след направата му, мога ли да съхраня пюрето (с около 30 мл АМ), къде и колко? Аз веднага го сложих във фризера с надеждата ако някой от вас има опита да ми каже дали ще бъде ядивно? И колко мога да го съхранявам? Да му дам още тази вечер или да го хвърля?
Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай

Аз съхранявам храна направена с АМ 1 ден....не сме имали проблем до сега. Peace
Цитирай

София

Не,не се съхранява.Слагай АМ само в порцията за конкретното хранене непосредствено преди да я дадеш.Ако остане малко,я хвърли.Останалата част от пюрето можеш да съхраняваш в хладилника и да прибавяш АМ преди сервиране.
Цитирай

Бургас

Оставяла съм за 2-3 часа в хладилник,но цяло денонощие ми се вижда много.
Цитирай

Мадрид

Не,не се съхранява.Слагай АМ само в порцията за конкретното хранене непосредствено преди да я дадеш.Ако остане малко,я хвърли.Останалата част от пюрето можеш да съхраняваш в хладилника и да прибавяш АМ преди сервиране.
newsm10
И аз така.
Цитирай

И аз мисля, че не е удачно да се съхранява дълго време. Е, в краен случай за 2-3 часа в хладилник едва ли ще му стане нещо. Но повече - не.  Naughty
Цитирай

София

Peace
Цитирай

Белгия/София

Не, повече от час-два не бива  Smile
Цитирай

France

Ок, много ви благодаря за отговорите, подозирах аз че не може, ама не си прецених порцията. В случая хвърлям.
Благодаря още веднъж!
Цитирай

Белгия/София

Е, не го хвърляй, бебето ти не е малко, няма да му стане нищо, дай му го, но просто не го практикувай  Hug
Цитирай

France

Е, не го хвърляй, бебето ти не е малко, няма да му стане нищо, дай му го, но просто не го практикувай  Hug

E, аз никога не хвърлям, мислех да го пробутам на таткото като мезе за ракийката тази вечер 35. Но ще нахраня малчо вечерта. Мерси Блонди Laughing
Цитирай

Стара Загора

Повече от 1 час- НЕ
Цитирай

Sofia

Ами... Предполагам, че във фризера може... ама не знам със сигурност.
Цитирай

Аз не бих рискувала и то, заради един картоф и една лъжица АМ.
Цитирай

France

Аз не бих рискувала и то, заради един картоф и една лъжица АМ.

Няма му нищо от един път, детето си го изяде, не ми е капризен, нищо му няма днес. А и все пак веднага след като видях че е повече количеството го пъхнах във фризера. И нямаше само картоф, то си беше цяла манджа-имаше още морков, лук, телешко, подправки и пр. Всичко БИО. БНо така или иначе няма да повтарям. Исках да разбера има ли някой, който е изпадал в същата ситуация.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора