Запушена една тръба- Какво да правя

  • 1 166
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,

Забелязах, че тук има много компетентни хора и реших и аз да питам нещо.
Днес ми правиха цветна снимка и колкото невероятно да ми се виждаше се оказа, че едната ми тръба е запушена- първо май помислиха, че е от спазъм, но пак пуснаха налягане и се оказа, че е запушена лявата тръба, макар че мен ме болеше отдясно.
След това докторът каза, че имаме 2 варианта- или да правим лапаро и после ин витро (приятелят ми има проблем и сме за инвитро) или направо ин витро.

Сега се чудя какво да правя. Дайте съвет???

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Не знам какво да те посъветвам. По принцип щом си за ин - витро тръбите няма да ти трябват, но пък от друга страна мисля че е добре да се види от какво е това запушване.
Лапароскопията може да се поеме от ЗК и мисля, че е добре да я направиш.

# 2
  • Мнения: 862
Аз бих те посъветвала да направиш лапароскопия за да видите от какво е запушването на тръбата. Операцията е много лека, бърза и щадяща. Може да се окаже запушване в следствие на хидросалпингс, а хидросалпингса би навредил на плода, т.е. инвитро с хидросалпингс не се препоръчва, да не кажа че е лудост направо.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 776
Здравей,и аз бих те посъветвала да направиш първо лапаро!Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 7 718
Аз бих те посъветвала да се въздържиш от лапароскопия. Това е хирургична интервенция и ако можеш би трябвало да я избегнеш засега. По принцип на цветната снимка би трябвало да се види хидросалпингс. Бих ти препоръчала ин витро на естествен цикъл, щом проблемът е при приятеля ти.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако не ви се чака и можете да си го позволите, прави инвитро и не му мисли.

# 6
  • Мнения: 363
Аз бих препоръчала-лапароскопия за да се види и изключи всичко което би попречило на процедурата най вече-хидросалпингс-а има ли запушване има и хидросалпингс.Пиша от личен опит-с лапароскопия имам установен хидросалпингс/защо не е премахнат на операцията незнам/ след това на прегледите не се виждаше и започнахме процедура икси,като д-ра ни предупреди че хидросалпингса може да се активира-така и стана -активира се от стимулацията,но точно накрая при пункцията се видя и нямаше какво да направим освен да стигнем докрай.Сега съм 9 ден слрд трансфер и имам кървене което може би е цикъл още незнам,но е много вероятно и се чувствам адски гадно.През цялото време след трансфера съм мислила само за проклетия хидросалпингс и не съм била от най спокойните.Незнам-ти решаваш,но според мен ще си спестиш много нерви и пари,ако провериш всичко предварително.Може и да не ми е виновен хидросалпингса ,но може и да е...И без него няма гаранция,но има по голяма успеваемост.Късмет

# 7
  • Мнения: 862
Хидросалпингс на цветна снимка често не се вижда особено ако е "пасивен". Поради тази причина Владимиров ми препоръча и лапароскопията директно. 
Ще дам пример с мен за "активен" и "пасивен". На УЗИто при Владимиров се видя, беше си бая голям. След 2 седмици при Попов не се виждаше. Попов ми каза, че е възможно да се е свил и за това да не се вижда, а когато съм била при Владимиров да е бил раздут. На лапароскопията пак е бил големичък.

# 8
  • Мнения: 11
Благодаря ви за коментарите.
По-принцип парите не са проблем, затова съм по-склонна да пробвам първо инвитро, но ако наистина има хидросалпинкс, тогава ще е кофти. Яд ме е че докторът е толкова зает, че ми отделя много малко време за обяснение и направо се чувствам неудобно да разпитвам. И въобще не е от този тип, който ще ти обясни на спокойствие, ще те изчака да вземете решение ит.н. , но нали е най-добрия...

# 9
  • Мнения: 313
ако се решиш за инвитро И АЗ те съветвам да е на естествен цикъл...МНОГО ПО-ЩАДЯЩО Е и май в крайна сметка шансовете са еднакви с другото...имай предвид, че с другото губиш 4 месеца горе долу за един опит...първо противозачатъчни и след процедурата, ако не е успешна имаш 2-3 месеца възстановяване, пък така можеш да пробваш всеки месец почти..аз имам вече 2 ивитро цикъла зад гърба си и много съжалявам, че избързах. желая ти успех, но ако ще го правиш май трябва да побързаш, защото август докторите излизат в отпуск и ще останеш за есента

Общи условия

Активация на акаунт