Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 216 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

искам да сменя дограмата и се колебая дали да бъде с обикновено стъкло или с к стъкло. а дали има нещо вярно в това, че в такива стаи цветята умират?
Цитирай

Извинявай, но какво е к стъкло?
Цитирай

Габрово

Аз имам К стъкла и досега нито едно цвете не ми е умряло.
Вече цяла година! Peace
Цитирай

В страната на ненаучените уроци ...

Естествено , че ще сложиш К стъкло , живи и здрави са си цветята ми!  Peace
Цитирай

В страната на ненаучените уроци ...

Извинявай, но какво е к стъкло?

В състава си К-стъклото съдържа сребърна промазка, благодарение на която прозорецът пропуска късовълновото лъчение (слънчевата светлина) и отразява дълговълновата радиация (топлина) обратно в помещението. Така топлинните загуби се намаляват с около 30 %.

Обикновено К-стъклото се поставя като вътрешно за стъклопакета, като промазаната повърхност е обърната към помещението. Тази конфигурация оптимизира ползата от слънчевите лъчи и действа като ефективна преграда за енергията излъчвана от вътрешните топлинни източници. Термоизолацията на стъклопакетите с К-стъкло спрямо този на нормалния стъклопакет се покачва почти с 50 %. Приложението на К-стъклото в производството на PVC-дограма е гаранция за намаляване потреблението на енергия и значително ограничаване на топлинните загуби.
Цитирай

Нищо им няма на цветята ми Smile.
Цитирай

Варна

И на моите- вече 4-та година:)
Цитирай

София

И на мойте още нищо има няма за пет години.
Цитирай

Русе

Няма нищо такова,
цветята са си добре  Peace
Цитирай

София

Есента като сменяхме дограмата и аз се бях притеснила за цветята, даже точно тук във форума бях чела, че К стъклото не им действа добре, но така или иначе сложихме К стъкло и до сега нямам ни едно умряло цвете.

Дори от вътрешната страна на единия прозорец държа орхидея, която си се развива повече от чудесно.
Цитирай

И на мойте още нищо има няма за пет години.
  и аз да се обадя, вече 5 години съм с К стъкло и цветята ми са в цветущо здраве Hug
Цитирай

Разпитай по-внимателно за това стъкло, защото на нас от самата фирма ни казаха, че за южно изложение не са много подходящи, защото лятото ставало парник. Идеални били за северно изложение. Може би е тази връзката между "К" стъклото и умиращите цветя. 
Цитирай

Бургас

Разпитай по-внимателно за това стъкло, защото на нас от самата фирма ни казаха, че за южно изложение не са много подходящи, защото лятото ставало парник. Идеални били за северно изложение. Може би е тази връзката между "К" стъклото и умиращите цветя. 
Да, така е, защото и нас ни обясниха същото и сложихме обикновено стъкло! Дограмата ни е супер (7-камерна), та проблеми нямаме!
Цитирай

Вече втора година сме с к-стъкла и за цветята няма никакъв проблем. Имаме южно изложение (само северно нямаме) , но имаме и щори  Hug
Цитирай

Да, така е, защото и нас ни обясниха същото и сложихме обикновено стъкло! Дограмата ни е супер (7-камерна), та проблеми нямаме!
[/quote]
Леле, Ред, много сте  cold   - 7 камерни профили. Такива профили са си направо за Аляска.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора