Пак за детските кухни.

  • 2 391
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 006
Държавна.Нямаме оплакване за сега.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В началото малчо беше на Джуниър меню( 8 месеца) , по-късно минахме на държавна (когато бе вече на 10 (понеже беше зима и ми бе по-близко) малчо бе на година и  4 месеца когато почнах да си му готвя  Hug
От трите варианта най-предпочитания е домашния  Wink

# 17
  • Мнения: 2 522
Готвя сама. За сега. Евентуално мога да изпробвам за в бъдеще някоя частна детска кухня.
Като видях на какво прилича раздавателния пункт в квартала ми на ДК, мерси съм.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Не използвам, готвя сама. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 344
Частна,на Джуниър.Всичко си изяжда,доволна съм
И при нас така Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Гласувах с "държавна", макар че кухнята, от която взимах храна всъщност беше общинска.

То е дефакто едно и също в случая  Hug Всички нечастни кухни са към дадена община, но самият район си е към държавата.

# 21
  • Мнения: 2 522
Гласувах с "държавна", макар че кухнята, от която взимах храна всъщност беше общинска.

То е дефакто едно и също в случая  Hug Всички нечастни кухни са към дадена община, но самият район си е към държавата.

Бе не е точно така. Щото има Закон за местното самоуправление и местната администрация и Закон за местните данъци и такси. Тоест от част от моите данъци към общината и на х население на тази община се формира бюджета й, включително и издръжката на ДК. Тоест като съм данакоплатец на общината би следвало общината да ми осигури и прилична храна в ДК, но не на всички места е така май.

# 22
  • Мнения: 141
И аз си готвя на детето,по финансови съображения и някак си съм предубедена към качеството и най-вече начена на готвене в тези кухни(особенно държавните).тОВА  е лично мое мнение,пък и както се каза по-горе като им знам хигиената в пунктовете за раздаване на храната-мерси Wink

# 23
  • Мнения: 2 908
Ползвам държавна кухня и съм повече от доволна поне за сега-мерси и от мен bowuu

# 24
  • Мнения: 2 231
Тъкмо я записах на Джуниър и бабката от раздавателния пункт ме сюрпризира, че е пред фалит и в края на месеца затвраря Sad. Да се оправяме и ориентираме на другаде (става на въпрос за Дружба 1). Така, че Ема ще може да опита само 2 седмици от тази кухня. Ако свикне ще трябва да се ориентирам към някоя друга частна за 2м., че да спира вече с тези пюрета, защото септември тръгва на ясла.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
пробвахме малко повече от 2 седмици джуниър, от което не останах доволна и сега му готвя сама. Peace
опитах да взимам от мама люси, но оттам ми казаха че в моя квартал няма други желаещи, поради което няма да ми доставят Tired

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 10:43 от elpet

# 26
  • Мнения: 111
Тъкмо я записах на Джуниър и бабката от раздавателния пункт ме сюрпризира, че е пред фалит и в края на месеца затваря Sad. Да се оправяме и ориентираме на другаде (става на въпрос за Дружба 1). Така, че Ема ще може да опита само 2 седмици от тази кухня. Ако свикне ще трябва да се ориентирам към някоя друга частна за 2м., че да спира вече с тези пюрета, защото септември тръгва на ясла.
Е, тъкмо си ги бях харесала, имат удобен за мен пункт за раздаване  Sad. Е нищо де, за сега май и аз се ориентирам към готвене в къщи.

# 27
  • Мнения: X
Потърси с търсачката - във форума са пускани много теми за частните кухни. Аз лично, след дълго проучване се спрях на Ози и не съжалявам. За Хер бебе и Джуниър меню прочетох много лоши отзиви и въобще ми отпаднаха като опции за избор.
В Ози менюто е разнообразно и вкусно - готвят риба, патешко, пуешко, телешко; ползват енократни термо-контейнерчета, в които храната се запазва топла и които са затворени добре и не се разсипват. Момчето, което доставя храната, е много любезно - винаги ми кликва на телефона около 5 минути преди да дойде, за да може, ако сме на разходка, да отидем пред нас за храната. По този начин не седим вързани в къщи да чакаме кухнята. Винаги идва около 10.30 ч. плюс минус 10 мин., в зависимост от задръстването.
Цената за ден на тази кухня е 5 лв. с доставката. Предимството е, че си поръчваш чрез електронна заявка (ден за ден, или пък за цялата седмица) и не е необходимо да звъниш по телефона.
Другата седмица мисля да взема от Кухнята на мама Люси (http://www.mamalusi.hit.bg/index.html), защото прочетох много добри отзиви и за нея. Искам да пробвам коя ще се хареса повече на сина ми и ще му взимам предимно от нея. По-евтина е тази на мама Люси, а имаш опция да не поръчваш десерт, или да поръчваш различни по грамаж порции - по-големи, или по-малки.
А мога и да ги комбинирам двете кухни, в зависимост от това, кое меню за дадения ден ми харесва повече, но това ще го реша в последствие, след като опитаме и другата кухня.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 21:21 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 111
Жасмин, много ти благодаря за инф.   bouquet

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не използвам-готвя сама на малката

Общи условия

Активация на акаунт