Варна - дограма и ремонт на балкон.

  • 14 649
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 018
Предстои ни да ремонтираме два балкона, на които искаме да си сложим дограма. Някой запознат ли е с цени, фирми изпълнители, марка дограма – 3 камерна, 5- камерна?
Дали ще е възможно една и съща фирма да направи и ремонта на балконите и да постави дограмата? Ако не, няма проблем само ми дайте координати на майстори и фирми от които сте доволни.
Мислим си на едната тераса да е "морска" - да направим едно такова пясъчно покритие /не зная как се казва и какво е всъщност – мазилка, замазка/ . Имитира сякаш е полепнал пясък по стената. Как го обясних само!  ooooh! Дано сте ме разбрали.   

Приемам всякакви съвети!   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 355
На мен ми предстои същото на балкона ни, съжалявам, че не мога да помогна, но ще следя с интерес.

# 2
  • Мнения: 451
За дограмата ти препоръчвам фирма Ескана Peace

# 3
  • Мнения: 2 018
За дограмата ти препоръчвам фирма Ескана Peace

Открих ги в нет-а, но те не са ли фирма, която се занимава само с големи проекти или аз останах с грешно впечатление?  newsm78
Ползвала ли си техните услуги?

# 4
  • Мнения: 2 641
Алумина Дрийм ще прави нашата дограма. Но все оше нямам реално впечатление.

# 5
  • Мнения: 2
Малко късно се включвам - вече е август и може би сте си направили ремонтите. Използвах услугите на Торнадо пласт. Демонтираха ми старото винкелно остъкляване, преградиха ми балкона на две части със зидана стена, сложиха ми дограмата и я подмазаха. Разбрах, че извършват цялостни проекти по изграждане на балкони, правят и топлоизолации. Само внимавайте при офертата и сключване на договора, какво точно е записано, защото си имах малко неприятности. При даване на офертата искахме в цената да е калкулирано и подмазването на дограмата, в един момент се оказа, че уж не е включена и трябваше да доплащаме и т.н.

# 6
  • Мнения: 2 018
zvezda_67, кажи колко платихте и за колко квадрата става въпрос?
В момента правя балкона на майка ми. Махнато е старото остъкляване, но не можем да се спрем на фирма за дограма. Искаме и да е с подмазване.

# 7
  • Мнения: 2
Балкона ми е 7 м. като излаза е от кухнята и спалнята. Както казах направихме преграждане т.е. разширих си кухнята. Платихме 1900 лв за демонтаж на винкелното остъкляване, зидане на 2 стени, поставяне на дограмата и подмазване. общо имам 5 отваряеми прозореца, които са със отделни рамки в горната част, защото цялта височина е 1.70 м. Дано да ти е станало ясно, малко заплетено обяснявам.

# 8
  • Мнения: 298
Аз съм доволна от Селекта Груп. на 2- 3 места са ни остъклявали и не сме имали проблеми с тях. Само не знам дали извършват и други услуги освен изработката и монтирането на дограма, защото при нас си ги прави мъж ми  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 018
Дано да ти е станало ясно, малко заплетено обяснявам.

Разбрах всичко. Благодаря!   bouquet

Точно тази фирма, не искаше да прати човек да вземе резмерите и да каже цена. Искаха да кажем направо, че ги наемаме и да идват да започват.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 298
Селекта ли?!?! Ауууу те се излагат тотално! Сори тогава, не знаех, че така работят вече!!! Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 018
Не Селекта, а Торнадо пласт.
Когато им се обадихме за първи път, казахме да дойдат да вземат размери и да кажат цена. Нямали време за такива работи, да сме кажели ориентировъчни размери, за да ни кажат ориентировъчна цена. А, аз ги знам тези ориентировъчни цени по тел-а, после като ги извикаш, защото си се вързал, си надуват както искат окончателната цена, защото видиш ли, не си измерил правилно.  Rolling Eyes
Може да не са такива и да не надуват цените, но мисля, че трябваше да си изпратят човек, за да вземе размерите и да направи офертата. Както си му е редът.

Иначе, 1900лв за всичко това, не са много пари, но е имало оферта. Черно на бяло!  Laughing

# 12
  • Мнения: 298
Ако искаш, провери и  тук   http://www.dograma-bg.com/,
бяхме заедно на пролетното изложение, но нямам лично впечатление от работата им, само отзиви от техни клиенти  Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 2 018
Сега..., обадихме се отново на Торнадото  Laughing и сключихме договор с тях. В момента я слагат - първо изграждат една стеничка на балкон и после дограмата. Ще ви пиша по-късно, ако някой го интересува за всичко. Нека да я сложат, да платим и да си вземем довиждане.  Wink

# 15
Имах уговорка с Торнадопласт да дойдат в четвъртък, но не дойдоха, а като им звъннах те казаха,че са забравили, а съм била важен клиент и ще дойдат в петък, но и тогава не дойдоха. Много са несериозни,а ако се сключи с тях договор може пак да са несериозни.

# 16
  • Мнения: 2 018
На нас ни сложиха дограмата. Но се оказа, че имат да довършват някои и други неща, които все още не са направили. Момчето за подмазването и то изчезна. Никой не вдига телефоните на фирмата. Майка ми се скъса да им звъни, но уви...Мебелите си стоят разхвърляни и чакаме. Знаем адреса на собственика, в краен случай ще го посетя в дома му.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 018
И така Одисеята с Термопласт приключи без подмазване на прозорците!
 От както ни сложиха дограмата не си вдигат телефоните. Най-накрая, когато звъннахме от друг тел вдигнаха веднага. Не знам защо се крият, тъй като подмазването щеше да бъде отделно заплатено. Както и да е. Отива момчето /ПИЯН/, което трябва да подмаже и въпреки, че беше видял апартамента преди това и беше казал 300лв за всичко. Сега изведнъж казал, че нямало да стане за 300, щяло да струва 500лв.  Shocked

Не са регистрирани по ДДС /ако някой очаква фактура/.
Моля се да няма проблеми със самата дограма и стъклата, че не знам как ще се разправям с тях!  Praynig

Не бих ви съветвала да се занимавате с тях! 

Ани Параскевова - какво стана? Дано сте се отказали от тях.

# 18
  • Мнения: 2 803
За дограма - Сити комфорт.

# 19
Здравейте Simple Smile! Моята одисея с майсторите тепърва ще започва.От Торнадопласт след трето обаждане се появиха 2 пияни момчета и  и приличаха на крадци.Мериха, писаха и аз не зная какво написаха, но накрая единия сметна и каза цена за всичсо без ДДС, а аз питам дали правят 10% отстъпка при такъв голям ремонт, той каза ядосан, че е включил тези проценти в цената и ако искаме бързо да стане да решаваме бързо. Не ми вдъхнаха доверие и няма да ги викам за ремонта. Благодаря на Бо за инфото, явно са несериозни и лъжат хората.Ще търся друга фирма за ремонта.

# 20
В никакъв случай не наемайте торнадопласт ще имате много проблеми с тях

# 21
  • Мнения: 1 632
Имаме доста познати които ни препоръчват един и същ човек за поставяне на дограма.Казват,че подсилвал някак си и не увисват прозорците.Поставил е дограмата на нашият кръстник,и вече 6 години няма мърдане.
Ние все още нямаме впечатления,защото те първа ще сменяме.
Като я сменим ще пиша пак!

# 22
  • Мнения: 11
По въпроса с Торнадопласт.....
Завиждам Ви че сте избегнали неприятностите които създадоха на мен. Лошото е че вземат 50% капаро и после нямаш друга възможност за избор.Каква е тази фирма, няма ли за нея проверяващи и данъчни. Ама защо щом има и други изпатили от Торнадопласт не сте се оплакали в КЗП ? Не че те оправят нещата , но неможе всеки да се прави на майстор. Отгоре на всичко и нагъл. Като че ли аз съм виновна че два пъти звемаха размерите и пак 10см. разлика.Рекламации не приема човека и това е. Заплашва със съд и още куп глупости. Е някъде ще си намери майстора, ама той явно го усеща защото след като вземе парите изпраща само работниците си/някакви пияници/ а той и телефона не вдига. По информация от КЗП на адресната му регистрация има заведение, за тази фирма никой не е чувал.

# 23
  • Лондон
  • Мнения: 403
Какво означава  ПОДМАЗВАНЕ  на дограма?

# 24
  • Мнения: 2 018
Всички ужилени от Торнадопласт, заповядайте тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342468.new#new

# 25
  • Мнения: 11
Подмазването на дограма е вид довършителна работа. Изрязване на стр. пяна , оформяне на вътрешните ръбове на прозореца, шпакловка и боядисване или тапет. А от външната страна измазват и запълват празнините със специални непропускащи вода материали. Торнадопласт поемат и обещават да извършат тази работа която никак не е маловажна, но не го правят. Може би това е трик  за набиране на клиенти които не могат сами да го направят. 

# 26
  • Мнения: 1 558
Подмазването на дограма е вид довършителна работа. Изрязване на стр. пяна , оформяне на вътрешните ръбове на прозореца, шпакловка и боядисване или тапет. А от външната страна измазват и запълват празнините със специални непропускащи вода материали. Торнадопласт поемат и обещават да извършат тази работа която никак не е маловажна, но не го правят. Може би това е трик  за набиране на клиенти които не могат сами да го направят. 
Не мисля, че това е ангажимент на фирмата,
те си монтират дограмата, запълват пролуките с пяна и до тук.
Казвам го от личен опит

# 27
  • Мнения: 2 018
 Dobitu, при предварителните разговори с Торнадопласт се казва, че извършват и тази услуга. Заплаща се допълнително и струва еди колко си /много приемлива цена/. Това беше едно от предимствата при избора ни на фирма за смяна на дограмата.
В последствие се оказва, че цената въобще не е тази, която са казали в началото, а двойно по-скъпа. Измъкват се с това, че в договора тази опция подмазване не съществува. 

# 28
  • Мнения: 11
Довършителните работи са според възможностите на фирмата. До сега съм сменяла дограма у дома и в заведението където работя.След поставянето наехме друга фирма за довършителните работи. Само че случаят с Торнадопласт не е такъв. В рекламата им във вестника и сайта им има включени строителни и довършителни услуги. Аз лично ги избрах заради това.Обаждах се и в други фирми и директно питах дали извършват дов. работи. Повечето не извършват - няма проблем , но тези казаха ДА и аз ги извиках да вземат размерите.Но вече съм убедена че това е трик за набиране на клиенти. До цена не стигнахме защото при получилата се ситуация се наложи да търся друга фирма .

# 29
  • Варна
  • Мнения: 912
Имах уговорка с Торнадопласт да дойдат в четвъртък, но не дойдоха, а като им звъннах те казаха,че са забравили, а съм била важен клиент и ще дойдат в петък, но и тогава не дойдоха. Много са несериозни,а ако се сключи с тях договор може пак да са несериозни.
Нас така ни връткаха от Алумина дрийм в продължение на повече от две седмици. Един път били идвали, но ме нямало-абсолютно невъзможно, т.к. няма как да дойдат - т.е. да стигнат до вратата, ако ме няма да им отворя портата, а от там пък не се разбира дали ме има или няма; друг път ми били звънели, само дето телефона ми не показваше никакъв неприет разговор, после пък работника, който взимал размерите бил забравил, после щял да пътува, после не знам какво  Crazy Момичето от офиса ми се извини и каза, че човекът който може да вземе размери е само един и или ще чакаме или да си търсим друга фирма. Потърсихме си и си намерихме - днес ни сложиха дограмата за нула време, толкова бързаше това момче, че ми се зави свят докато го гледам. Дано бързата му работа не е срам за майстора  Praynig
Фирмата е Миг маркет. Купихме дограмата с кредит за енергийна ефективност. Ако някой е минал по този път, приемам съвети (какво следва оттук нататък)

# 30
  • Мнения: 2 018
Купихме дограмата с кредит за енергийна ефективност. Ако някой е минал по този път, приемам съвети (какво следва оттук нататък)

Какъв е този кредит?  Rolling Eyes

# 31
  • Варна
  • Мнения: 912
Бо_, ето тук има инфо за кредита http://www.reecl.org/bg/
В най-общи линии купуваш си климатик или дограма с кредит от банка и чакаш да ти върнат някой друг лев  Crazy

# 32
  • Мнения: 11
Защо какво следва от тук нататък? Работата с енергийна ефективност не се ли уточнява с банката преди това? Не е ли сложно?  Просто ви завиждам за това че сте уцелили добра фирма. Моето мъчение с Торнадопласт продължава вече 2-ри месец.И немога да предприема нищо. Терасата стои така, не мога да наема друга фирма докато не приключи спора ми с тях, техните материали са там и нямам право да ги демонтирам.....просто кошмар. Дайте тел. на тази фирма, да ги потърся ако Торнадото откаже да отстрани дефектите.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 912
ето координати на Миг маркет http://www.migmarket.bg/index.php?p=1&t=34
дано скоро се свърши твоята неприятност  Praynig
не знам какво следва в смисъл, че дали ще идват на оглед от банката, кога и колко евентуално ще възстановят, защото това не е уточнено предварително

# 34
  • Мнения: 11
Вчера изтече срока за отстраняване на рекламацията от Торнадопласт. И нищо.... Нито от тях, нито от страна на КЗП. Казват че немогат да ги открият и това е. Някой  може ли да даде идея какво да правя по-нататък? Терасата стои недовършена, времето става студено,Торндопласт не се появяват и не мога да извикам друга фирма да довърши.....

# 35
  • Мнения: 2 018
Имаше една тема в клюкарника. Да наритаме задници или нещо подобно беше, на Минзухар. Попитай и там, дано момичетата имат идея.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Balchik, имаш ли договор с тях, някакви документи? Защо не ги съдиш? Ако може от КЗП да ти издадат някакъв протокол за състоянието на терасата, ако трябва я снимай и на съд. Има си Закон за задълженията и договорите. Говорила ли си с адвокат по въпроса? Не мога да разбера, терасата ти седи разбутана а ти чакаш от умрял писмо.
Извинявай ако ти звуча рязка, но няма защо да се измъчваш повече с неоправена тераса. Ако имаш средства, довърши си я, а спора прехвърли в съда, от което също се съмнявам да има полза за съжаление Confused А бихте могли с другите пострадали, да пуснете групов иск срещу фирмата.
Друго не знам какво да те посъветвам

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте! По  моя случай с Торнадопласт - разултат все още никакъв! Оказа се КЗП е инстанция която действала като помирителен орган! Ужас! Дори съм нямала право да видя протокола от проверката. Човекът обещал да върне парите и да си вземе материалите , и толкова..... До сега ни пари ,ни вест от Торнадопласт. И служителката от КЗП с най-голямо нахалство ме отряза - те били до тук, нищо повече не можели да направят! Миналата седмица изпратих жалба до помирителната комисия към КЗП. Да видим те какви ще ги свършат. Така че ако някой си въобразява че има справедливост и разчита че има държавна служба която да го защити много се лъже....... По въпроса за съда - на този етап на развитие на правосъдната ни система, виновния винаги е с права и привилегии.Не разчитам на решаването на спора в съда.Била съм свидетел как оправдаха крадец с над 30 кражби а нас пострадалите ни пратиха в трета глуха - всеки сам да си предявява иска и да се надява че ще вземе на босия цурвулите. Едва ли Торнадото има собсвеност на свое име. така че всеки трябва да се спасява както сметне за добре.
Идеяа ми беше  да предпазя други като мен при избора си на фирма за изработка на дограма.

# 38
  • Мнения: 2 018
Последното за което се сещам е Господари на ефира.
Имаше предаване за ужилени от фирма за производство на мебели. Не знам до къде я докараха, но сигурно има някакъв резултат.  Hug

# 39
  • Мнения: 791
Дано да е уместно да попитам тук. И на нас съвсем скоро ни сложиха алуминиева дограма на балкона. Но фирмата както се досещате не извършваше довършителни работи и сега имаме нужда от майстор за обръщане на дограмата. Ако някой от вас е ползвал услугите на добър майстор или фирма, моля за координати. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт