Варна - дограма и ремонт на балкон.

  • 14 633
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Предстои ни да ремонтираме два балкона, на които искаме да си сложим дограма. Някой запознат ли е с цени, фирми изпълнители, марка дограма – 3 камерна, 5- камерна?
Дали ще е възможно една и съща фирма да направи и ремонта на балконите и да постави дограмата? Ако не, няма проблем само ми дайте координати на майстори и фирми от които сте доволни.
Мислим си на едната тераса да е "морска" - да направим едно такова пясъчно покритие /не зная как се казва и какво е всъщност – мазилка, замазка/ . Имитира сякаш е полепнал пясък по стената. Как го обясних само!  ooooh! Дано сте ме разбрали.   

Приемам всякакви съвети!   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 355
На мен ми предстои същото на балкона ни, съжалявам, че не мога да помогна, но ще следя с интерес.

# 2
  • Мнения: 451
За дограмата ти препоръчвам фирма Ескана Peace

# 3
  • Мнения: 2 018
За дограмата ти препоръчвам фирма Ескана Peace

Открих ги в нет-а, но те не са ли фирма, която се занимава само с големи проекти или аз останах с грешно впечатление?  newsm78
Ползвала ли си техните услуги?

# 4
  • Мнения: 2 639
Алумина Дрийм ще прави нашата дограма. Но все оше нямам реално впечатление.

# 5
  • Мнения: 2
Малко късно се включвам - вече е август и може би сте си направили ремонтите. Използвах услугите на Торнадо пласт. Демонтираха ми старото винкелно остъкляване, преградиха ми балкона на две части със зидана стена, сложиха ми дограмата и я подмазаха. Разбрах, че извършват цялостни проекти по изграждане на балкони, правят и топлоизолации. Само внимавайте при офертата и сключване на договора, какво точно е записано, защото си имах малко неприятности. При даване на офертата искахме в цената да е калкулирано и подмазването на дограмата, в един момент се оказа, че уж не е включена и трябваше да доплащаме и т.н.

# 6
  • Мнения: 2 018
zvezda_67, кажи колко платихте и за колко квадрата става въпрос?
В момента правя балкона на майка ми. Махнато е старото остъкляване, но не можем да се спрем на фирма за дограма. Искаме и да е с подмазване.

# 7
  • Мнения: 2
Балкона ми е 7 м. като излаза е от кухнята и спалнята. Както казах направихме преграждане т.е. разширих си кухнята. Платихме 1900 лв за демонтаж на винкелното остъкляване, зидане на 2 стени, поставяне на дограмата и подмазване. общо имам 5 отваряеми прозореца, които са със отделни рамки в горната част, защото цялта височина е 1.70 м. Дано да ти е станало ясно, малко заплетено обяснявам.

# 8
  • Мнения: 294
Аз съм доволна от Селекта Груп. на 2- 3 места са ни остъклявали и не сме имали проблеми с тях. Само не знам дали извършват и други услуги освен изработката и монтирането на дограма, защото при нас си ги прави мъж ми  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 018
Дано да ти е станало ясно, малко заплетено обяснявам.

Разбрах всичко. Благодаря!   bouquet

Точно тази фирма, не искаше да прати човек да вземе резмерите и да каже цена. Искаха да кажем направо, че ги наемаме и да идват да започват.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 294
Селекта ли?!?! Ауууу те се излагат тотално! Сори тогава, не знаех, че така работят вече!!! Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 018
Не Селекта, а Торнадо пласт.
Когато им се обадихме за първи път, казахме да дойдат да вземат размери и да кажат цена. Нямали време за такива работи, да сме кажели ориентировъчни размери, за да ни кажат ориентировъчна цена. А, аз ги знам тези ориентировъчни цени по тел-а, после като ги извикаш, защото си се вързал, си надуват както искат окончателната цена, защото видиш ли, не си измерил правилно.  Rolling Eyes
Може да не са такива и да не надуват цените, но мисля, че трябваше да си изпратят човек, за да вземе размерите и да направи офертата. Както си му е редът.

Иначе, 1900лв за всичко това, не са много пари, но е имало оферта. Черно на бяло!  Laughing

# 12
  • Мнения: 294
Ако искаш, провери и  тук   http://www.dograma-bg.com/,
бяхме заедно на пролетното изложение, но нямам лично впечатление от работата им, само отзиви от техни клиенти  Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 2 018
Сега..., обадихме се отново на Торнадото  Laughing и сключихме договор с тях. В момента я слагат - първо изграждат една стеничка на балкон и после дограмата. Ще ви пиша по-късно, ако някой го интересува за всичко. Нека да я сложат, да платим и да си вземем довиждане.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт