Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • на път...
Здравейте!Холи ве4е е по4ти на 9 месеца и ми отказва пюрета,каши,попара.Иска само кърма и банан.Не отказва кори4ка хляб и пар4е бисквитка!Ина4е изглежда добре,жизнена е!Дайте идеи какво друго да й предлагам!Благодаря!  bouquet

# 1
Ирина продпочиташе да я де само кърма докато стана на една година. На следващата седмица се опреобрази и започна да мели наред. Не сте само вие, но то си е и съвсем нормално да е така..

При нас успех имаха кашите, приготвени с кърма, както и всяка храна, която е твърда - буквално. Давала съм й парченца хляб, вкл. с разтопен кашкавал отгоре, банан, Трохо (това е вид оризов или царевичен чипс без мазнина и сол), разни бисквити - ръжени, оризови, с овесени ядки. За кашите -домашни овесена и от елда, грис, и купешки.

Ядеше добре и месото - ние започахме с пуешко и заешко, а след това и пилешко, което на вашата възраст вече й давах накълцано.

Май има и още, като се сетя, ще пиша.

# 2
  • София
И Светльо не иска друго освен кърма Cry
Иначе се скъсва да ни бърка по чиниите и да мляска..

# 3
  • Сливен
Живо ме интересуват отговорите по темата. Дени също е така. Все чакам да се промени, но ето вече ще навърши 11 месеца, а си я кара само на кърма. Последния път на консултацията установиха, че е отслабнала 50 грама и ни начукаха канчето.  bash
Приема всякакви фингър фудс, които съм й предложила, но по-скоро си чеше зъбите с тях. От десетина дни пропи едни сокчета на Ганчев със сламка (предполагам, че сламката й е интересна) и на ден изпива по едно - 200мл. Това е. Другото е кърма.

разни бисквити - ръжени, оризови, с овесени ядки.
Ядеше добре и месото - ние започахме с пуешко и заешко, а след това и пилешко, което на вашата възраст вече й давах накълцано.

А тези бисквити от къде ги купуваш? По нормалните магазини или диетични?
И за месото - как го даваше? В ръчичка или с лъжичка? Че при нас лъжичката не е на почит.

# 4
И ние предпочитаме да пием със сламка - в редките случай, когато пие нещо. За тази цел си взехме шише със сламка на Нуби, много е практично. Така й давам чиста водица, а не сок.
Цитат
А тези бисквити от къде ги купуваш? По нормалните магазини или диетични?
И за месото - как го даваше? В ръчичка или с лъжичка? Че при нас лъжичката не е на почит.
ръжените - от диетичния магазин, но са доста гаднички, оризовите - от билла, а б-ти с овесени ядки има на "Ревю", те се продават почти навсякъде. Има и едни бежови на Ревю - те са само с растителни продукти, без мляко, и от тях съм й предлагала. Б-ти Закуска дадох след годинката.

Месо слагах в яденето - ама я яде, я не. Иначе, докато ние се храним, й давах в устата или в ръчичка малки парченца, така го хапва безотказно. Абе види ли, че храната прилича на бебешко ядене, не я ще. Ако е от нашата чиния, мисля, че и павета ще лапа Grinning

# 5
  • САЩ
И ние на 9 м. бяхме основно на кърма. Няма защо да се притесняваш. Но не преставай да предлагаш друга храна. Просто се опитай да предлагаш във форма, която детето може да хване, щом това е интересно. И още издебни време на деня, когато  е по-гладна. При нас това време идваше към 17-18 ч. и тогава ядяхме картофено пюре с някакъв зеленчук, оризова каша с ябълка и изобщо другата храна. Е, не стигахме до повече от 3-4 супени лъжици, но това е нещо. Все пак е добре, че си суче детето. Просто за теб ще е по-уморително, ако се буди често нощем... При нас по-трудния период с честото сучене премина към 1г.. и 2м., когато вече бяхме минали на детска кухня.

# 6
И Климчо има дни, в които отказва всичко, освен кърма. Мисля, когато го мъчат зъбките е тъй.
Но пък инак си хапва много добре/манджите от кухнята-от които съм много доволна, след моето фиаско с готвенето за бебе Grinning/ Когато не ще да яде - минаваме, освен кърма, на Трохо, краставица или корички хляб, но пък от тях се дави....уф, не е лесно то.

# 7
  • Айтос
Тъй, значи да се примирявам с положението Thinking От месец мъча Ива да я захраня, но не ми се получава, иска си кърмата детето и това е. Все пак се тревожа малко че може да не и достига, но до сега не е дала признак да гладува. newsm78  Ми ще се кърмим и това е Wink А на по големите може да се даде това онова да се залъжат, но на 7-месечно? Rolling Eyes

# 8
Малкият ми син яде само кърма до 10 месеца, от навършени 6 предлагах на практика всичко без много люто или пресолено.... Почна да яде данонски кремчета на 10 месеца, обаче от тях повръщаше... И сладолед, пилешка супа и цаца с пържени картофки..., че бяхме на морето... Тоест от кърма направо на храна за възрастни и то неособено здравословна. Кашички, сокчета и пюренца не близваше и досега не яде. После, на година, спря да яде. И следващия един месец изкара само на кърма - растяха му зъби. Оттогава прояде всичко, охотно, но в малки количества. "Малки" в сравнение с това, което изяждаха брат му и сестра му, които са кърмени малко и са захранвани много рано. През втората година вдигна малко количествата, но малко. Уточнявам - роден е над 4500, в момента е над метър висок и 15-16 килограма, през септ. става на три, тоест детето е едро, по-скоро високо и стройно, отколкото високо и набито. Расте си много добре и отгоре, просто яде малко. И това не се промени след отбиването.

# 9
  • гр.Габрово
 До известна степен тази тема ме поуспокои,защото виждам,4е и други бебета над 6 месеца са по-големи фенове на кърмата,отколкото на твърдата храна.Никола може да се каже,4е прояде нещо разли4но от май4иното мляко,4ак към края на седми месец-до тогава,само дегустираше.Напоследак има дни в които сме само на кърма/може би заради растящите зъбки/4есто се запи4а и единственото,което ни спасява в такива слу4аи е да минаваме за известен период изцяло на кърма.Смятам,4е няма нищо обезпокоително в това, детето да е само на кърма,щом така се 4увства  по-добре и е жизнено .По-тревожно е ако неиска нито твърда храна, нито да су4е 4есто.

# 10
  • на път...
Благодаря ви май4ета! GrinningНе предполагах,4е има и други таквиз бебоци! WinkУтре съм решила да спретна една супи4ка,пък белким хапне PraynigАма тя види ли лъжица да й приближава устата и стиска устни и не отваря Sick Днес е изяла 1 бисквита,един банан и една лъжица зелен4уково пюре(докато се усети и аз й пъхнах една лъжица Mr. Greenама втора не бе допусната Naughty)А как оби4а да пие от 4аша,сърба като пиянка! Crazy..води4ка,де не друго,ама днес й дадох и сок4е така! GrinningСъщо много оби4а да яде книжки! Rolling EyesНа батко й ве4е здрава не е останала! ooooh!Ако се сети някой за друга храна да свирка! :whistle:4ао и цунки на де4ицата!  love001

# 11
  • София
ОФФ: Умилявам се ,като  чета какви са ви сладурковци! Да са живи и здрави!
А по-въпроса- ми развалили сте ги тез деца с това кърмене, ако бяхте захранили на 2-3 месеца, ехеееее....

# 12
  • Сливен
Малкият ми син яде само кърма до 10 месеца, от навършени 6 предлагах на практика всичко без много люто или пресолено.... Почна да яде данонски кремчета на 10 месеца, обаче от тях повръщаше... И сладолед, пилешка супа и цаца с пържени картофки..., че бяхме на морето... Тоест от кърма направо на храна за възрастни и то неособено здравословна. Кашички, сокчета и пюренца не близваше и досега не яде. После, на година, спря да яде. И следващия един месец изкара само на кърма - растяха му зъби. Оттогава прояде всичко, охотно, но в малки количества. "Малки" в сравнение с това, което изяждаха брат му и сестра му, които са кърмени малко и са захранвани много рано. През втората година вдигна малко количествата, но малко. Уточнявам - роден е над 4500, в момента е над метър висок и 15-16 килограма, през септ. става на три, тоест детето е едро, по-скоро високо и стройно, отколкото високо и набито. Расте си много добре и отгоре, просто яде малко. И това не се промени след отбиването.

ET, знаех, че си захранила по руската система и отдавна дебна да те засека някъде, да разкажеш подробости. По всичко изглежда, че и ние ще се разминем с бебешката храна, та исках да науча повече за "педагогическото захранване". Иначе чинничко си прочетох всичко в библиотеката, ама друго си е да питаш жив човек как точно е станало.

# 13
  • Сливен
ОФФ: Умилявам се ,като  чета какви са ви сладурковци! Да са живи и здрави!
А по-въпроса- ми развалили сте ги тез деца с това кърмене, ако бяхте захранили на 2-3 месеца, ехеееее....
Mr. Green Sunglasses Mr. Green
Абе пак не е сигурно. Наш тати (дето ми е най-виновен, че детето не ще да яде) е бил захранен баш когато казват БГ докторите, ама пак е бил калпазанин. И свекърва ми в чудо се е виждала да го накара да яде. Тя е много деликатен човек по принцип, ама много се притеснява дето Дени не яде, та току ми дава по някой съвет - "Ами натисни я здраво, с едната ръка ще я държиш, а с другата ще буташ лъжицата в устата." И ако не беше този клуб, сигурно до сега да съм я натиснала наистина.

# 14
  • Стара Загора
Наш тати (дето ми е най-виновен, че детето не ще да яде) ...
Айде, още един виновен Laughing
Едно форумче за виновници ли да спретнем  Thinking Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт