Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 250 отговора

Здравейте,
Искам да чуя вашите мения по следния въпрос:
Заедно сме с мога да го нарека "мъжът ми" от 14 години. Аз съм на 30- ет, той на 32, вие сметнете останалото  Smile.
Живеем заедно от 6 години, ако не сложа и студентските години, в които кажи речи пак сме живеели заедно макар и неофициално. Купихме си общо жилище, а бе всичко ни е общо, всичко сме постигнали заено. Нямаме брак, нямаме и деца все още (но вече мислим за това). Никога пред нас не е стоял въпросът да правим ли сватба, да подписваме ли брак. Имаме си безприкословно доверие, познаваме се до болка, за нас си ние сме си семейство. Обаче все повече започвам да чувам подмятания от познати и приятели: айде, вие няма ли да се жените?  Thinking
Не ме блазни толкова много идеята за сватба, за бяла рокля и всичките му там неща, ако решим все пак ще го направим, но дали има значение това?
Цитирай

Това е индивидуално Всеки преценя за себе си. Аз лично имам съвместно съжителство от девет години.
И двамата не смятаме  да узаконяваме врзъката си.
Мен не ме дразни - Айде няма ли да се жените?
Много повече ме дразни - Айде няма ли да си имате дете?
Колкото до бялата рокля, искам да се видя в такава. Затова мисля някакъв вариант да го направя, но без подписи.
Цитирай
Здравей! Аз също не съм омъжена и до скоро смятах съжителството без брак за добър вариант. Но започвам да се замислям, дали това е ще бъде удачно,, когато се родят дечица. Чувала съм от познати, че се появяват проблеми, които биха били избегнати при наличието на брак. Но знам ли..... Ще поживеем, ще видим.
Цитирай

При нас положението е 16 год. заедно, 12 год. съвместно съжителство, 2 деца. Време, за което никога не съм изпитвала нужда да стана булка или официално бракувана. Чувствам се добре така и мисля, че това е важното. Всичко е въпрос на желание Peace
Цитирай

Пловдив

Преди съвместното съжителство имах брак ,но нямах деца.Сега съвместно съжителство от 6 години и две прекрасни сладурки.Досега не съм имала никакви проблеми относно децата и затова че нямам брак с баща им.Дано и занапред да е така.
Цитирай

Не им се връзвай, щом сте заедно от 14 години, какви са тези работи, някой да ви намеква за брак. Нали се разбирате, това е най важното. С подпис ,без подпис, насила хубост не става , има бракове има и разводи, има и съжителства без подпис, които не се разтрогват.  Peace
Цитирай

Пловдив

Бракът и подписът не означават повече отговорност. В нашата страна обаче манталитета на повечето хора е доста селски и задаването на глупави въпроси от рода на "Кога ще се жените?" и "Кога ще имате дете?" е нещо обичайно. Но това не означава че трябва да се ожениш, за да спрат да ти задават въпроси за това. Друг е въпроса ако на теб ти се иска да се видиш един ден в живота ти като принцеса.
Цитирай

Според мен всеки трябва да постъпва както желае. Ние предпочетохме да се оженим, ако и двамата не сме искали едно и също, едва ли някой е щял да ни накара. Познавам прекрасни семейства, които не са се подписвали и не ме касае, че те са решили така да живеят, щом им е добре.
Цитирай

И ние нямаме брак, но дори не помня от кога живеем заедно. Подмятанията отдавна престанаха. За детето няма никакво значение дали сме женени или не.
Цитирай

София

Според мен трябва да позтъпите така, както ви идва отвътре. не бих се омъжила, само защото близките ме подпитват, нито пък бих се отказала от брака, само щото на някого му се струва отживелица. всеки сам си прави избора Peace
Цитирай

в здрача

Че вие сте си семейство откъдето и да го погледнеш. Подписа и сватбата не ти гарантират безоблачно семейно щастие - то зависи само от вас двамата. А за децата е важно и мама и тате да са до тях, а не дали са женени или не.
Цитирай

категорично съм за брака!
Цитирай

София

Не ме блазни толкова много идеята за сватба, за бяла рокля и всичките му там неща, ако решим все пак ще го направим, но дали има значение това?

Мислех да не пиша, но като видях, че ще освещавате апартамента, реших да попиша тука. Помисли логично - готова си да бъде осветен апартамента, но също така живееш в грях с мъж от много години. Не казвам, че е грях изобщо, а според християнството. Двете неща не се връзват.
Въпросната "сватба" няма нещо общо с рокли и подобни неща, а е религиозно тайнство и се нарича венчание. Ако наистина си вярваща, трябва да сключите църковен брак. Ако не си, тогава защо ще освещавате къщата??? Мислиш ли, че като живеете в 100% греховно състояние с мъжа си в исветена къща това освещаване ще има значение? Много ми е странно... Двете неща си противоречат.

Ако не сте религиозни, съвместното съжителство е идеалният вариант! Зарежи останалите какво подмятат. Бракът има смисъл само като църковно тайнство, защото сега вече и със съжителство ще имате юридически права като на бракувани по новия закон.
Цитирай
Брака не гарантира нищо и нищо не променя в отношенията,но все пак за съм ЗА брака - едно е да кажа"приятеля ми " или бащата на децата ми" или нещо подобно ,друго е "съпруга ми".Аз така чувствам нещата-важното е да се обичате и да се разбирате newsm51
Цитирай

За връзката м/у освещаването на дома и бракосъчетанието не ги разглеждам така нещата. Да, ще си осветим дома, в който живеем, защото в нашите съзнания ние сме си семейство. Пред нас ние сме се врекли един в друг и мисля, че е по-важно вричането, а не толкова самото тайнство направено в църква. ЗАщото вярата и любовта са вътре е нас, а не в църквите. Свидетел съм на семейства с църковени бракове, които вече са разведени и на такива, които си имат деца без брак и си живеят в любов и уважение, което според мен не е грях. А разтрогването на църковен брак мисля, че това вече е грях.
Що се отнася до юридическото узаконяване, да вече според новия закон няма значение дали има подпис или не. Когато се родят деца нещата са уредени по начина, по който ако са родени при наличие на административен брак. А, и познавам добре човека до себе си и му има безрезервно доверие.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 250 отговора