Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Здравейте, момичета! Преди три дни родих момиченце Hug Love Казва се Натали! Беше тежко раждане, но вече всички проблеми са минало.  Smile Сега имам проблеми с гърдите - чувствам ги толкова тежки и болезнени. Кърмата едва капе, така ли трябва да бъде? Използвам помпата за кърма на Чико, но за 10 мин стискане с непоносими болки изцеждам едва няколко капки - няма и една лъжичка за кафе. Така ли беше и при вас? В болницата ми казаха, че каналите още не са отпушени. Как да ги отпуша? И кърмата при вас по-силно ли тече или капе? Аз не знам кое е нормално, само знам, че много ме боли и не мога да се изцедя. Вдигам и температура.
  Извинявам се за дългия пост, но ако някоя мама може да ми помогне със съвета и опита си нека се включи. Предварително ви благодаря! Hug
« Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 19:18 от Доня Туфиня »
Цитирай

Временно

Първо честита бебка!!!Да ти е жива и здрава!!!
За слизането на кърмата - и аз минах през същия ад,но това ми се случи още в болницата(понеже стоях по-дълго време там).Единственото,което ще ти помогне е цеденето.И при мен беше много болезнено,и също много трудно и аз едва изцеждах по 10мл.Но само това ще ти помогне.На мен първите няколко дена цеденето ми отнемаше всичкото време.Прави си топли компреси или си обливай гърдите с топла вода преди цедене.И ако много се изморяваш помоли някой да ти помага с цеденето(и аз в началото бях с помпата на Чико-доста е трудничко с нея,ако имаш възможност си вземи ръчната помпа на Авент- с нея става много по-лесно).Пожелавам ти успех!!Просто не се отчайвай,а действай!! Hug
Цитирай

Sofia

Честито момиченце!   bouquet
В началото и при мен беше по същия начин. Не се тревожи, но започвай да слагаш бебето на гърдата при всяко негово размрънкване и размърдване. Преди кърмене си прави топли компреси- с хавлиена кърпа, с напоен с вода памперс или под душа, както ти е удобно, и изцеждай мъничко кърма, за да ти омекнат зърната и да са по-лесни за захапване. След кърмене-студени компреси. Вземи си някакво кремче за разранени зърна с ланолин и ги мажи след кърмене. Ако след кърмене гърдите са ти още напрегнати-изцеждай с помпата до облекчение. Аз съм най-доволна от помпата на Авент, с Чико не се справих. Най-важното е честото кърмене, без да гледаш дали е дошло време. Нощно време също е хубаво да кърмиш. За температурата-Парацетамол, след консултация с личния лекар или гинеколога.

Хубаво е да зададеш въпросите си в Кърмаческия форум, където ще ти отговорят най-изчерпателно.
Успех!
Цитирай

Разград

Честито бебче и от мен! Много точно са ти отговорили всички преди мен! Бъди упорита и не се отказвай, със сигурност ще успееш!
Цитирай

France

Честито бебе и от мен, много да те радва! Почти всичко е казано, не се притеснявай, скоро млякото ще слезе и напрежението ще спадне. Аз ползвах ръчната помпа на Авент в началото и много ми помагаше. Обливането с топла вода също успокояваше натежалите гърди.
Ще чакаме да се похвалиш с успешно кърмене!!!  bouquet
Цитирай

София Люлин 10

Здравей,
Честита дъщеричка  bouquet Да ти е здрава,щастлива и много усмихната!!!

Първо,помоли модераторите да ти преместят темата в кърмаческият!Там ще получиш повече отговори  Peace

Напиши,защо изцеждаш,бебето суче ли от теб,или искаш да го храниш с шише?
Цитирай

София

Честито ти бебче.

Само гледай да не направиш някой мастит....
Ти наистина защо изобщо изцеждаш....
Другото, което - кърми на поискване....

Иначе такива проблеми съм нямала и са ми чужди. Никога не съм можела да изцедя повече от 10 мл....това не ми е пречило спокойно да кърмя повече от година....
Наистина темата е за кърмаческия, дано някой я премести, ако не - пусни там нова .....ще намериш помощ и подходящи съвети там със сигурност.
Успех!
Цитирай

Бебето суче, но остава и в болницата ми казаха де се изцеждам до край  и че температурата е от кърмата. Но много ме боли.
Цитирай

София

Ако изцеждаш до край има огромна вероятност да стане хипер лактация.
Ако много се втвърдят и те заболят - изцеди до облекчаване - малко да се махне твърдостта, ако няма такова нещо, не ги изцеждай, давай да кърми бебето на поискване, дори това да е през час.
Само така кърмата ти ще се регулира естествено, според нуждите на бебето, няма да има в излишък, няма и да остава и да препълва гърдите....
Пробвай да правиш компреси - с кърпа в топла вода, на гърдите докато изстине и пак....
В кърмаческия има разни материали за масаж на гърдите, също и как се изстисква ръчно....
Ако ти е и кофти помпата съвсем няма да става....

Може би е добре да посетиш и мамолог....
Цитирай

Да, много се втвърдяват и болят, особено едната чувствам постоянна болка. Помпата ми е на Чико, но имам чувството, че сама ме дърпа като вакумира и почти нищо не става. А пък и на ръка не е лесно, аз сега това опитвам - все пак има по-голям ефект. Иначе бебето не е от най-лакомите то само спи, дори и докато се кърмим спи.
Цитирай

Момичета, много благодаря за поздравленията и за отговорите ви! Няма да се отказвам значи! То не била лесна работа, но ние жените сме свикнали да ни е гадно! Mr. Green Аз само се страхувам да не се разранят много зърната и после бебето да не може да суче.
Цитирай

София

За зърната - вземи лансинох или на авент крема - те поне няма нужда да се отмиват преди кърмене. а са много добри и много помагат при разраняване.
Цитирай

Sofia

Хубаво е да прегледаш и позите за кърмене. Може да не поставяш правилно бебо и  да захапва само зърното, без ареолата. Така хем не потича мляко и бебенцето се изморява, хем зърната ти се разраняват.

Тук ще намериш много полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Цитирай

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Честито бебче и от мен Smile
Зърната се разраняват само ако бебето се поставя неправилно на гърдата. Нормално е да спи докато суче, това да не те притеснява. Но са ти казали правилно-изцеждай докато ти олекне. Да, каналите ти се запушени и много компреси ще ти помогнат-слагаш топлия компрпес, после цедиш с помпата..и така. Можеш да се изцеждаш и на ръка и така да си правиш масажи, много помага. Няма да е лесно в началото, но кърмата така се отрегулирва. Моето бебче спеше по 6 часа, съответно го хранех през толкова. И правех всичко това, което ти писах. Всичко си идва на мястото  Hug
Успешно кърмене   bouquet
Цитирай

Честито бебче и от мен  bouquet!  Докато урегулираш кърмата с топли компреси и цедене, но не прекалено, а още по-добре кърмене на поскване, можеш да вземаш по една  капсула лецитин на walmark 1200 мг. против запушване на каналите- това е хранителна добавка и не вреди на бебчето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора