Сирене в пергамент-как?

  • 12 911
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 435
Моля за рецепти за сирене в пергамент.Много искам да направя тия дни,но тук нищо не открих с търсачката.Мерси предварително.  bouquet

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 19:43 от Slav4e_Av4e

# 1
  • Мнения: 5 001
И на мен ще ми е интересно да науча в домашни условия как става.....Аз съм правила само на жар и само си представям вкуса последните години....Ох,размечтах се....

# 2
  • Мнения: 5 977
Аз да ти кажа и представа си нямам какво е това пергамент...
Би ли ми обяснила. Много ми е интересно.

# 3
  • Мнения: 4 435
Ми един вид хартия.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз често си правя във фолио, ако се интересуваш. В плик за печене дали ще стане  Thinking

# 5
  • Мнения: 4 435
Кажи за фолиото Камамбер.  bouquet
Така ми се е приятло това сирене в пергамент,чак се очудвам от себе си.Никога не ми се е прияждало така сирене. Rolling Eyes

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Да не би да си бременна  Mr. Green
Ами супер лесна и бърза рецепта и чудесно мезе за бира  Wink
Намазваш по-голямо парче фолио (оформяш го като лодка) със зехтин, слагаш подсушеното сирене(да не пуска суроватка), отгоре може още малко зехтин, аз поръсвам с мерудийки и малко мед, и после го слагам така във фурната/скарата. Като се зачерви отгоре е готово (иска 10-тина минути). Може да добавиш и орехи по желание. Надявам се да ти хареса  Hug

# 7
  • Мнения: 4 435
Да не би да си бременна  Mr. Green

Пу,пу,плюй че ми е рано. Mr. Green
Мерси за рецептичката,ще се пробва.  bouquet А има ли марка сирене която ти да предпочиташ за тази рецепта?

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Козе на Маджаров (става по-меко) или краве на Карабунар (става по-твърдо), че с половинката сме любители на различни сирена  Whistling

# 9
  • Мнения: 4 435
Козе на Маджаров (става по-меко) или краве на Карабунар (става по-твърдо), че с половинката сме любители на различни сирена  Whistling

Супер,много ми помогна,ще пробвам и двете. Party  bouquet  bouquet

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
За нищо, дано ти хареса  Flutter

# 11
  • Мнения: 3 621
Аз да ти кажа и представа си нямам какво е това пергамент...
Би ли ми обяснила. Много ми е интересно.


много прилича на оризовата хартия  newsm78 дори си мисля че е едно и също

Моля за рецепти за сирене в пергамент.Много искам да направя тия дни,но тук нищо не открих с търсачката.Мерси предварително.  bouquet

нарязваш си сиренето на парчета дебели колкото пръста ти, слагаш го върху хартията отгоре слагаш филия домат и половин червена или зелена чушка нарязана на лентички  и магданоз, и отгоре малко масло или маргарин. Завиваш хубаво всичко , да стане като плик  doh /незнам как по-точно да го обясня/ след това го мокриш на чешмата. Слагаш в тавата която е много малко намазана с олио и наливаш вода , малко колкото да покрие тавата. Пече се в загрята фурна, докато покафенее хартията . Който обича копър може върху чушката и домата да сложи по един стрък.Става най-вкусно с козе или овче сирене. Да ви е сладко

# 12
  • Мнения: 4 435
Nefertity Много благодаря.  bouquet Това точно ми тябваше,с доматите и чушката в хартията.Супер.Така като гледам май всеки ден ще се яде сирене по различен начин. Blush

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Дам, с домати и чушка, става нещо като сирене по шопски, ама по-сухичко  Mr. Green
Абе хапвай сирене, то полезно, че и вкусно, аз съм луд фен на всякакви сирена, то си ми и личи де  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 435
Дам, с домати и чушка, става нещо като сирене по шопски, ама по-сухичко  Mr. Green
Абе хапвай сирене, то полезно, че и вкусно, аз съм луд фен на всякакви сирена, то си ми и личи де  Mr. Green

Хапвам,и аз съм им голяма фенка. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт