Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте  Laughing
Току що се подстригах с т.нар. гореща ножица и искам да ви питам дали сте пробвали и дали наистина има по-дълготраен ефект срещу цъфтежа на космите. По принцип косата ми е тънка и много често цъфва и се сплита ужасно, последно и кристалите не помогнаха много...
Цитирай

Burgas

Ква е тая гореща ножица бе,я дайте малко инфо за непросветените Wink.
Цитирай

Е за таз ч...я не съм чувала досега. Я, дайте малко инфо.
Цитирай

Варна

И аз за първи път чувам за "гореща ножица"?! Thinking
Цитирай

София

Преди година гледах едно предаване, в което обясняваха за този вид подстригване. Не ми е останало много в паметта, но казха, че още Клеопатра се е подстригвала с горещи ножици - било много полезно за косата.
Цитирай

Плевен

И аз съм чувала, горещата ножица залепва крайчетата на косъма и не цъфти  Rolling Eyes
Цитирай

anywhere

А стига бе!  Very Happy
Цитирай

На точното място, в точния момент

Методът се нарича брюлаж и се прави с църковна свещ. На практика се подпалват краищата на косата, кичур по кичур. Естествено, не се позволява на косата да пламне. Мен много ме беше страх първият път когато ми правиха брюлаж - косата ми беше до кръста и треперех от ужас да не пламне.

Е, всичко мина нормално. Фризьорката си игра близо час и половина, докато мине цялата ми коса. После ми даде рецепта за подхранваща маска, че след тая процедура косата била много "гладна".

Какъв е ефектът? Не бих казала, че косата престава да цъфти. Просто цъфтенето се отлага, така че косата расте и има здрав вид по-продължително време.

Не искам да крия, че съвременните теории отричат брюлажа като метод - препоръчват рязането на косъма под ъгъл.

А! И да не забравя за страничния ефект: миризмата на пърлено прасе, която ме съпътстваше по 2 дни след всяка процедура...
Цитирай

out of space

Искам да ви кажа, че това е абсолютно излишно нещо. Имам диплома по фризьорство при Капанов. С този метод не се горят цъфтежите, а само по късите косми, които разбира се може да са цъфнали, но и съвсем здрави.
Цитирай

София

Развенчахте го значи това подстригване....  Naughty
Тъкмо няма да миришем на пърлено!!!  Laughing
Цитирай
Smile представете си какво би станало ако фризиорката не е достатъчно опитна и ви изгори косите. Не бих опитала Wink
Цитирай

out of space

Smile представете си какво би станало ако фризиорката не е достатъчно опитна и ви изгори косите. Не бих опитала Wink

ааа това трудно би се случило! косата се увива на масури и се приближава свещта, представи си колко време трябва да се задържи на едно място, че да пламне.  Smile Просто е супер излишно, пък и след горенето, така или иначе пак се подстригва.
Цитирай

Burgas

Аз не бих го пробвала този метод,звучи ми голяма простотия.Пък и ако ефекта е само за цъфтежи-моята коса изобщо не цъфти,но по принцип за цъфтяща коса много по-добре е да се ходи всеки месец или през месец да се взимат върховете и да се оформя прическата.
Цитирай

София

И аз съм пробвала брюлаж - простотийка.Но това дали е същото като "гореща ножица" newsm78
Цитирай

Пловдив

В този ред на мисли се чудя как да ми порасне косата ,като постоянно цъфти и съответно трябва редовно да я подстригвам  newsm78 Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.