Разделно хранене-част 25

  • 14 377
  • 301
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Добре дошли в новата тема Hug

Ето ги нашите СНИМКИ
Юзър:razdelno
парола:razdelno

Малко теория за РХ Laughing:

Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 2 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби, кисели плодове
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.

Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз, закуска хем & егс, и т.н . Laughing

Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;

Една примерна табличка:


За разделното хранене в Интернет-няколко полезни линка от Дими  Wink

Разделно хранене-какво трябва да знаем за него
Разделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- разделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранeне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/

Полезни книги за РХ са:

# 1
  • Мнения: 3 371
Пу съм първа ! :peace  Честита ни нова темичка !  bouquet Ками ,  Hug - благодаря ти , че неотменно се грижиш за "техническата " част ! Отивам да се опитам да спя ! Praynig

# 2
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Hug.
И аз да скокна в новата темичка с едно кафенце   http://farm1.static.flickr.com/35/119585058_e41f326ca0.jpg?v=0
Днес е задушница ,да почетем близките, които не са между нас.

# 3
  • Мнения: 1 227
Добро утро Hug
Пия набързо кафенцето на Алекс Heart Eyes и изчезвам.
Много  Hug на всички

# 4
  • Мнения: 533
Добро утро, мацки Heart Eyes
Как е настроението, дрънка, та дрънка, нали Mr. Green Снощи така се опих, че имахме гости- много добри приятели и беше толкоз приятно, че дори забравих, че съм уморена и ми се спи hahaha
Днес купуваме дъждобрани, че и плавници може би Joy, че утре ще отскочим до Рилските езера Hug Малко да посберем енергийка за следващата седмица, че изпитчета и доста работа ме чака Twisted Evil
Тез пусти снимки все забравям да ги кача, но довечера ще ги сваля, че вече имам и домашен нет Hug
МОмичета, откакто съм до 16ч на работа, дори без почивка, ми се струва райско Heart Eyes Ходихме на концерта на вокалиста на Дайър Стрейтс и беше прекрасно...Видях се с разни приятелки и ми стана едно благо на душатаааа Crazy
Алексче, и ти ми липсваш с разказчетата си Hug Значи пак ще се потите юли месец със синчето Thinking                Така пък ще се подготви по-добре, вече му е минала треската веднъж Praynig Как е малката ти убавица Hug
Мади, ще се видим, миличка, само нека мине вторник, че ще се пека на шишче с една преподавателка Hug
Леничке, аз четох за евентуална среща, но разбрах, че ще бъде само по квартално разделно newsm78 Да не излезе сега сякаш мрънкам защо не сте ме поканили Mr. Green хехе, радвам се, че е било забавно Wink За теб почивка няма май, какви са тез грижи пак Hug
Софи, малката сладурка расте с часове хехе, и все ухилена, пу-пу Heart Eyes Ся гледах снимките от преди и сега и ще трябва и аз да се отчета с някоя, ама и вие с Мадито да не се покривате хехе
Ками, влизай по-честичко и благодаря за темичката Hug
Госпожата, какво стана с изпита на твоето момче, че и аз стисках палци  Hug
На всички новодошли едно вилкомен и много приятни емоции с РХ и разделничките  Hug
Засега съм на черешки, чайче и кафенце и отивам да се потя над учебниците  Hug Цункам ви и мнооого слънчев ден в душата, милички Hug

# 5
  • Canada
  • Мнения: 277
Здравейте мацки Heart Eyes

Госпожата, казвай какво стана с изпита на  Диди ....снощи си легнах със заклю4ени палци, за да не стане разминаване от 4асовата разлика Praynig

Мади гримьорка от класа си имам много оби4а да твори(рисува, моделира и т.н.), но по време на гримьорският й период толкова беше обсебена от гримовете ми 4е ги криеше между хладилника и стената(там между другото намирах и други мои работи) Пазеше си скривалището като ку4е Laughing

По слу4ай разказа на Госпожата , за Диди как се надраскал с фуломастри- имахме и такива експерименти, но аз гледам винаги да купувам измиващи мацащи и рисуващи неща, НО един ден беше набарала 4ерните маркери на баща й от раницата ooooh! ....... ех за това ни трябваше пове4е от седмица да се измие Crazy

Алекс добре 4е ми напомни за задушницата Hug ей сега ще спретна нещо да раздам и ще си запаля кандилцето, но тайно от Йони, 4е ще иска да пее "4естит рожден ден " и после да духне огъня #Crazy

Мойта половинка отиде в 4 часа за риба Shocked днес откриват сезона ..Луда работа рибарска Shocked

Аз не съм много стриктна в храненето, но пък правя упражнения всеки ден- взех от упражненията на Мим4ето и от едни мои и се 4уствам много добре...

Весел и топъл уикенд мацки!
За вси4ки много Hug Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 7 263
 Hug Hug Hug Hug Hug
Здравейте разделни момичета - кокичета!
Пия разделно кафенце и чакам големия баскетболист, за да го водим на кино и пица. Така де да го поглезим малко докато го няма брат му. Че като се върне екшъна ще започне отначало  smile3540 smile3540
Днес сготвих - разделно тирамису и още по-разделен кекс Stop Stop Party Wink Wink. Но мисля утре да изкарам един ден само на плодове профилактично, да не се върнат пак проклетите кила newsm43 newsm43 newsm43. да ви кажа последните две седмици спазвах лунните дни. Определено ми се отрази добре и успях най-накрая да отърва тези досадни 2 кила дето ги мъкнах цяла пролет на г..а си.
Та смятам да си правя и за в бъдеще такива дни.

# 7
  • Мнения: 3 371
Привет най- после и от мен ! Мили мои , от сърце ви благодаря ,че стискахте палци и пращахте позитивни мисли към моето момче ! Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesСигурна съм , че точно това е помогнало на късмета му  Hug!Това , което го притесняваше най - много , бе частта от изпита , в която трябва да се напише текст- писмо , във формален или неформален вариант. Обяснявам : неформално е например писмо до приятел , а формал - препоръка към работодател , например.Има и регламент от колко думи трябва да се състои - 150 - 200 и т.н.Та , Диди , се чувстваше по - сигурен при написването на писмо до приятел или неформалното писмо.И днес , за негов късмет , му се падна точно това  Peace! Трябвало е да бъде от 180 думи макс , а той се увлякъл , та писал над 200 , че после корегирал.Някои от граматическите тестове , които му се паднали били по - лесни от тези , които решават с учителката му , пък ще видим! PraynigРезултатите ще са готови към средата на август чак #Crazy!Дотогава ще полудявам бавно ! Crazy Още веднъж , благодаря на всички , които мислиха за нас и ме подкрепиха - много ви обичам! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 371
Малеееееееее , какво мъртвило ! Cry Цял ден - ни дума , ни вопъл ,н ни стон ! Едно кафе няма с кого да изпиеш , пък за някоя приказка - да не говорим! Аз днес съм отличничка - супер разделна съм и съм много доволна от себе си  bowuu! Където и да сте , надявам се да си прекарвате добре  Peace! Много целувки на всички ! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 9
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Здравейте,
и добро утро на всички разделни   chef

# 10
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте мацки Hug
Госпожата ще стискаме палци момчето ти да е взело изпита Praynig
Добре дошли на новите момичета  bouquet
Аз съм разделна,но не мога да махна въглехидратите и не падам на кг. SadПросто ми е трудно да се спра с задушените картофки и спагетките със сметана и гъби Embarassed Rolling EyesДобре,че поне са разделни ooooh!

Хайде до после Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета Hug.
Имах нет- проблеми ,сега ги оправиха и сядам да пиша.
Госпожо ,радвам се за синчето, а ти се успокой, че ще гръмнеш от притеснения Hug.
Браво, че си стриктна Peace!
Аз съм на приливи и отливи  Crazy...
Сладунче ,биваме вкъщи ,душицо  ,той нашия батко се беше подготвил добре, но какво да се прави ,ще почакаме още някой ден и дано имам повод за черпене  Praynig. Аз си изпратих и последните гости, сега ми е тъжничко за тях Sad.
Йонито, много е забавна твоята сладуранка, да ти е жива и здрава Hug.
Прима, как върви РХ ,не споделяш нищо?
Лени, харесва ли му на малкия да бъде сам на почивка?
Мади ,а ти къде си се разбързала толкова?
Аз похвалих ли ви се- имаме си нов телевизор -42 инчов, сега остава и в баните да сложим и- пълен комплект #Crazy...
Какво да ги правиш мъжете ,световното тряба да се гледа на голям екран...
Сега си чакам новия матрак .
Да ви разажа премеждията си в събота...
Ходихме по работа в Стара Загора и минахме през няколко хипермаркета да огледаме това -онова.
Та първо -в Баумакс ,там се влюбих в една роза и си я купих ,толкова и се радвах ,че моят мъж ми вика :
-Стига ,че ще я урочасаш...
Следващия магазин беше мосю Бриколаж, бяхме само за 10 -15 минути и като отворих колата, направо ми се доплака  ooooh! Cry,розичката ми ,която имаше около 10 -12 свежи пъпки, беше клюмнала, направо трагична гледка, замалко да се разрева newsm45.
И от тук насетне се започна една- където влезем, аз с розата hahaha...
Успях да спася 5 цвята ,сега е свежарка, като цъфне, ще ви я покажа.
Не можах да ви го разкажа много цветно ,но наистина бях атракция навсякъде ,където се появях, защото розата не е мъничка...
Стига толкова бла бла ,цункам ви всичките и ви желая приятен ден  Heart Eyes Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 724
Дзак ,ама няма на кого......
Петя, изобщо ли не можеш без въглехидрати ?
Опитай да намалиш количеството .
Нали поне не качваш килограми.
Лени, хм ....,тази разделна тирамису не ми излиза от ума ...
Ти с маскарпоне ли я правиш или със сирене крема, чувала съм, че ставала и с извара .
Боби баскетбол ли започна да тренира?
Замислила съм един десерт ,ще се опитам да го доближа максимално до РХ ,но рецепта ще давам при добър резултат.
Аз след малко отивам на тренировка, нещо съм се повредила ,нямам търпение да дойде това време, за да разтоваря в залата.Хайде чао ,до после, аз тръгвам...........

# 13
  • Мнения: 3 371
Здравейте , куклички- сладурчета ! Hug Още веднъж да ви кажа , че много ви обичам и ви благодаря за дружното палцестискане ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Алексче ,  Hug! Вече съм значително по - спокойна - каквото станало - станало ! Малко е изнервящо чакането , ама ще се справим и с това предизвикателство !  Peace Аз днес малко се поизложих Embarassed- изядох два бонбона " Фигаро " , ама приятелката ми имаше РД и не вървеше съвсем нищичко да не се почерпя Blush!
Довечера - салатка и сиренце !
Сега , цунки на всички , че отивам на фризьор и като се върна , ще ви изпея "...Аз ще бъда най-красивата... Embarassed Laughing!

# 14
  • Мнения: 7 263
 Hug Hug Hug
Още веднъж да ви кажа , че много ви обичам и ви благодаря за дружното палцестискане ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Алексче ,  Hug! Вече съм значително по - спокойна - каквото станало - станало ! Малко е изнервящо чакането , ама ще се справим и с това предизвикателство !  Peace

 Peace  Hug За да не се повтаряме и аз така лекинко се изнервям, но все още е в рамките на търпимото.

gospojata като свърши чаканката  Wink Wink Wink  Drunk Drunk Drunk newsm19 Мммммммм?
Алексче душко - правя си го с маскрапоне и това дето е "разделно" е само за пред вашите уши  Wink Wink Wink. Доста рядко вече правя такива вкуснотии и затова като ги правя ги правя като хората bowuu bowuu  chef  chef bowuu bowuu
Иначе за мен едни от най-добрите десерти остават желираните кисели млека с плодове, но домочадието понякога протестира и изисква разни вредни вкусотии.
Иначе при мен няма нищо ново и засега трудно се съсредоточавам дори и в работата.
Пете, ако не можеш да се лишиш от въглехидрати - сведи ги до едно хранене и гледай да е на обяд. Вечер мини на салати и така ще имаш ефект.

Общи условия

Активация на акаунт