Накъде? Ами сега?!

  • 6 011
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Другарки,

гледам аз току-що сайтът на един превозвач
и що да видя. Билетите до Малдивските острови,
до Сейшелите, до Куба, до Мексико, до разни там
секси африкански дестинации по-далаверистични
от билетите до София. И сърцето ми се къса. Къде
да хвана?! Всичко е толкова примамливо. Но боза
има само във София. Как да не ми се къса сърцето.

Вие, ако стояхте пред дилема, трилема и прочее,
накъде бихте поели? За седмица-две, разбира се.
Към родните бозаджийници или към екзотиката?
И защо?

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Liska, ако си доволна от големината на бюста си, смело зарязвай бозаджийницата, и хващай първия полет към някоя секси дестинация.
Аз бих направила точно така.
Ако чак толкова преритам за бозЪ, отивам в някой бг магазин наблизо и си купувам.

# 2
  • Мнения: 2 786
Малдивите е чудесно място Simple Smile
Мои близки бяха там и са очаровани.
Така че аз гласувам за тях  Peace Wink
Заради една боза не си струва да дишаш мръсотията в София и да си тровиш тялото и нервите.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 804
ako не бяха нашите ,сигурно към Куба  Peace

лиске защо не пуснеш анкета с дестинациите  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 488
Лиске, нямате ли си БГ магазини в Германия да си купиш боза от там?
Ако толкова неможеш да се решиш ти предлагам 1 седмица в БГ и една седмица на почивка, на едно от тези примамливите места!   grinning039

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Боже! Боза! Лиске, да ти имам трилемите  Laughing Бозата си е боза, екзотика на изгодни цени колко пъти ти е под ръка?

# 7
  • Мнения: 2 752
Както и щастлива писа, Малдивите са чудесно място, особено за изкарване на меден месец  Simple Smile Там обикновено ходят новобракувани двойки и атмосферата е много романтична, защото виждаш навсякъде само влюбени хора.
Аз лично бих отишла пак там пред алтернативата София (въпреки че сега си седя точно в София, но няма да е за дълго). Изобщо София не ме изкушава, ако трябва да е в България през лятото бих избрала някое местенце в планината (Родопите или Стара планина), където има по-малко врява и глъч. Там ще се чувствам най-добре.
Много ми се иска да посетя някой ден Гренландия с кораб, но това засега си ми е само мечта

# 8
  • Мнения: 3 988
off topic

Лиске, нямате ли си БГ магазини в Германия да си купиш боза от там?

За съжаление възможностите в Германия да си купиш БГ стоки са доста ограничени, а наличните стоки често се свеждат само до сирене, което може да се намери в турските магазини (не винаги!).

По темата

Ако толкова неможеш да се решиш ти предлагам 1 седмица в БГ и една седмица на почивка, на едно от тези примамливите места!   grinning039

И аз така бих направила. Sunglasses Само дето времето и на едното, и на другото място няма да стигне за нищо. Confused

# 9
  • Мнения: 7 605
Като гледам какви цени държат билетите до 4ерноморието това лято, а какви са цените zа по4ивки в други страни, където не ми се налага да си бера доматиту от двора на татко, а ми го носят (Ултра хипер супериор Ол Инклуzив), Ще се лиШавам от боzата. И беz това не пия  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 253
Куба!!!Без да се замислям, без да дудня за боза.Куба!

# 11
  • Мнения: 2 195
Поради тази причина , Лиске , май решихме и двете. Не знам още дали ще стане , но мислим първо до България ( с колата ) , а после май Тенерифе ( по младоженски , без деца ). Ми за 400 евро 8 дена двустаен апартамент, самолет и т.н.

# 12
  • Мнения: 1 550
Аз боза не пия, но и няма как да си докарам всички роднини и близки приятели в Холандия. За това решихме тази година- БГ, другата година да отидем някъде другаде. Това за Малдивите звучи много примамливо Thinking

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
боза не пия

пия ром и текила Sunglasses
за мен изборът не стои  Wink

поздрав

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 21:54 от asyalein

# 14
  • Мнения: 402
От няколко години бозата не си я пия през лятото- "настървих" се на "по- топли" напитки и по- шарени гледки. Засега се засищам с "есенна" боза, през есенната ваканция. И то най вече децата да ги науча какво е боза...

# 15
  • далечно
  • Мнения: 1 029
уф, ясна ми е твоята дилема/трилема

като обзаведена с баби+дядовци на бебе в две държави и живеещи в трета, ние го решаваме това уравнение минимум два пъти годишно: Коледа и лятото  Mr. Green И докато го решим обикновено билетите за София са на космически цени  ooooh!

сега лятото отиваме за 1 седмица в София (заради роднините), за 1-2 дълги уикенда в Будапеща и през септември за 10 дни скиторене по приятни места в Италия без бебе (докарваме един чифт баба+дядо при нас да гледат отроче)  newsm44 . Няма да минем тънко, ама кво да се прави.

ама ако не ти е залипсвал състава роднини, изобщо кво се чудиш  newsm78

# 16
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Ха ,аз за СейШелските острови си умирам Embarassed, да ти кажа 4естно оЩе не сьм намерила билети за там по евтини от колкото за Бьлгария,ина4е ве4е да си пе4а бледоликата главица hahaha на някой самотен плаж.Ама не ,ей ме на....тук сьм.....
А ина4е по близко_КУБА,няма заменима........
Бьлгария няма да избяга.....да се надяваме Thinking

# 17
  • Мнения: 98
и аз искам в КУ-БА, КУ-БА, КУ-БА, даже се чудех, при тези сложни политически отношения, как  стои въпросът с ходенето до там newsm78, със зелена карта сме?

# 18
  • Мнения: 98
всъщност намерих отговорите, жалко, ще се наложи да почакаме Sad

# 19
  • далечно
  • Мнения: 1 029
stella_ars, моля сподели отговорите, които си намерила  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 11 306
По разбираеми причини ще пропусна това лято всички възможно дестинации. Устройва ме само почивка в рамките на 200-300 км с кола. За догодина ще го мисля.
Няма да откажа едно мохито на плажа в Куба или една пиня колада на белия пясък по Малдивите Party

# 21
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Лисо, реши ли се? боза или ром (и от време-навреме текила  Laughing), те това е Въпросът  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 780
Заради татко и кака, на този етап винаги БГ.

Погледнато финансово, по-скъпа дестинация от тази до БГ май няма от нашите географски ширини.

# 23
  • Мнения: 1 242
Досега успешно комбинирахме бозата с други екзотични напитки. Не е лош микс.
Дано и престолонаследничката, дето чакаме, е дете, с което и околосветско можеш да направиш.

Лиске, тази година не бих се намръщила ни на Сейшели, ни на Маледиви. Както и на транссибирска дестинация, но колко са години пред нас.

Наздраве с бозичка!

П.С cubbit, български стоки в Германия има в изобилие. Зависи къде си.
Не ми липсва ни лютеница, ни винце, ни сиренце, ни ракийка, ни туршийка, пък и шийка. Mr. Green
Па ако щеш и парцалки "Made in Bulgaria" Grinning

# 24
  • Мнения: 7 914
Mr. Green Mr. Green
ми той отговора е в началото на въпроса Crazy Mr. Green

от сърцето на бозаджийницата викам с пълно гърло : бозаджийницатаааааааааааааааа  Mr. Green
що на мен да ми е добре, като може на Вуте да му е зле smile3532 smile3502
майтап Joy

Хич не се чуди, ами пращай снимки на изпеченото ти Д от Сейшелите  smile3521


# 25
  • Мнения: 3 423
Mr. Green Mr. Green
ми той отговора е в началото на въпроса Crazy Mr. Green

Ето как невинно съм наклонила
избора ви към Куба. Ашколсун!

# 26
  • Мнения: 98
лиске, прости за отклонението в темата ти  bouquet
за резиденти и юс ситизънс се иска да си изкарат лиценз, за да отидат до куба. прочетох, че е практика да се молят граничните в куба, да не ти слагат печат в паспорта, но аз не бих рискувала.
http://www.treas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/cuba/cuba.shtml
http://www.afrocubaweb.com/travelcuba.htm

# 27
  • Мнения: 3 988
П.С cubbit, български стоки в Германия има в изобилие. Зависи къде си.
Не ми липсва ни лютеница, ни винце, ни сиренце, ни ракийка, ни туршийка, пък и шийка. Mr. Green
Па ако щеш и парцалки "Made in Bulgaria" Grinning

Може положението през последните 9 месеца да се е променило драстично. Но до тогава във Франкфурт на Майн можеше да си купиш само сирене от турците и вино от един пич, забравих му името. Но ще отправя запитване към приятели там, за да съм сигурна сега как е.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 093
Добре ви е влязла мухата за Куба, само че преди да си стегнете куфарите, погледнете прогнозата за времето. В момента влажноста на вьздуха там е над 75%, което означава че ще ходите на 4 крака с изплезени езици. На Карибските острови се ходи между Ноември и Април. Иначе найстина е страхотно място за почивка и цените са многоо по ниски от всяко друго място под сльнцето.

Явно на всеки му се ходи там, кьдето е най-трудно достьпно. За мен екзотично е да отида в Европа, но в момента цените на билетите са убийствени, дори и до най-близките дьржави като Англия. Все си представям, колко ще ми е добре да обиколя няколко Европейски дьржави с влак и предполагам че цените на билетите са доста по евтини. Ние за сега сме се спряли на посещение до Ню Уорк, хем е на близо, хем е интересно, е не мисля че е екзотично, но винаги си струва да видиш нови места. Бозата ще я отложим за догодина.

# 29
  • Мнения: 2 379
Към родните бозаджийници или към екзотиката?
Аз мисля, че една бозаджийница си е много екзотично място. Grinning

# 30
  • Мнения: 1 783
Ако ходиш в Бг само заради бозата, то отговорът е ясен.

Погледнато финансово, по-скъпа дестинация от тази до БГ май няма от нашите географски ширини.

Колко вярно за съжаление...... аз летя от/до Варна и с такова малко и непопулярно летище ми разказват играта авиолиниите с цените си.

# 31
  • Мнения: 1 329
Лис,

Сейшелите....там е мястото.
Куба сьщо, пьк и полуостров Юкатан.

Знаеш че аз сьм пристратна и сьм и за бозата. Та ако може да ги сьвместиш 4-те места ще е супер Wink.

# 32
  • Мнения: 3 423
Девойки, ако променя опцията боза с
опция ракия, дали ще се промени нещо?

# 33
  • Мнения: 3 988
Лиске, просто пусни анкета колко от нас асоциират боза с България.  Mr. Green Можем да залагаме преди това. Аз ще заложа на "малко".  Wink

# 34
  • Мнения: 5 713
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.

# 35
  • Мнения: 3 371
Боза и ракия не пия  Grinning.
Та в този аспект не асоциирам с Бг.  Laughing
В Куба бих се върнала, дори мъжът ми няколко пъти ми е предлагал, но честно казано, нищо няма да е като тогава, а искам да си запазя прекрасните спомени от едно време/там съм живяла 5 години/. Ако някой отива натам, да изяде едни сладолед и за мен в Копелия, ако изобщо съществува  Heart Eyes.
Та , като предложение - малко Бг, малко другаде...все едно, времето ти е ограничено....
Аз отивам до Бг и на Корфу....Малдиви, Индонезии и т.н. не са ми привлекателни дестинации.

# 36
  • Мнения: 7 605
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.

Хм, не е лоШо, ходихме, страхотно е да се види 4и4ен Итца, видяхме и УШмал, но ина4е като цяло Доминиканската Република ми хареса пове4е. Но в сравнение със Слън4ев Браг си е екстра  Laughing

Кюбит, дай координати на винения пи4, моля  Praynig

Лиске, ракия има и тук  Laughing

# 37
  • Мнения: 11 306
Лис, съвсем забравих да ти кажа, че в Де има отдавна боза. Десита беше пускала адреса, ако те интересува толкова много, мога да ти го пратя. Поръчвах веднъж, но не е особено добра, а на децата въобще не хареса и си я пих сама.
Крисимами, даваш ми надежда за Куба. Тамън ще съм родила, щом хубавия сезон е след ноември. Party

# 38
  • Мнения: 5 713
Корфу или както още му казват Керкира е един от най- хубавите гръцки острови. Заслужава си и ти завиждам благородно. Wink В Гърция не съм била вече 9 години.

# 39
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Лиске и аз като теб тази година като издирвах добър полет за Бг се натъкнах на доста приятни предложения . на мен например ми излизаше същите пари билети за Бг за мен и детето и по4ивка в ПАриж за 3-4  дни за трима ни (билет -хотел - закуски ). доста се по4удих , мен ракии и салати не ме привли4ат , но реших да си купя все пак билет4етата за Бг . другата година оба4е сигурно ще направим някоя  разходка . ина4е миналата година 4ух много положителни мнения за Словения и ми се стори интересно .

# 40
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ми аз боза скоро пих,та не ми е мерак в момента. Ракия недолИбвам по дифолт. Родата скоро ми беШе на гости тъй ,4е ако се намирах в твоето положение ала " Ту би ор нот ту би " Щях директно да пална джета и газ към Икзотиката. Пък тубите с боза можеШ да ги напълниШ по всяко време,тъкмо като се върнеШ Ще е станала екстра за пиене  Wink

# 41
  • Мнения: 1 909
Аз съм наникъде. Ще си седя тук на Д-то и ще си чакам морето да се достопли. И с шампанско се преживява някак си Sunglasses

# 42
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
въх, труден избор newsm78
аз, ако не си отида до българско лятото, годината не ми е пълноценна. тъй че наистина ще го мисля много Rolling Eyes
от друга страна нашето черноморие ме отблъсква все повече от година на година.
ракията не ми липсва щото я имам, ма друго си е сякаш под някой чардак да си я сръбваш Laughing
двата варианта съчетани не става ли?


нашето море тази година ще е на майорка, после задължително в бг Simple Smile

# 43
  • Мнения: 7 605
нашето море тази година ще е на майорка, после задължително в бг Simple Smile

Зна4и и у германско Ще ходиШ  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 266
Едната година -екзотика,другата-БГ.

# 45
  • Мнения: 249
Ние за това практикуваме по следния начин - 3 седмици от лятната отпуска отделяме за Бг, остават 2 за наша собствена ваканция. Тях ги ползваме обикновено през есента. Слизаме някъде на юг за около седмица до 10тина дена. Удължаваме си лятото с други думи. Но е мноого гадно да излетиш от 25 градуса и кацнеш в Осло с 10  #Crazy

# 46
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
 Milva2003, октомври и ноември е най-удачно да се ходи по екзотични местенца- цените народни, времето приятно... добре си планувате почивката,еваларка Peace



Зна4и и у германско Ще ходиШ  Laughing
заради немските туристи ли татянски? Laughing

# 47
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зна4и и у германско Ще ходиШ  Laughing
заради немските туристи ли татянски? Laughing


To да бяха само немските туристи... Laughing Приготви се да срещнеш хора (обслужващ персонал) които не говорят испански  Laughing, а само немски и евентуално майоркино (някакъв странен диалект на каталана).

# 48
  • Мнения: 249
Milva2003, октомври и ноември е най-удачно да се ходи по екзотични местенца- цените народни, времето приятно... добре си планувате почивката,еваларка Peace



Зна4и и у германско Ще ходиШ  Laughing
заради немските туристи ли татянски? Laughing
Е, чак екзотични не бих ги нарекла, но прескачаме през октомври до южна Европа, най-южната, Испания, Малта, там някъде, където все още е лято. Мноого не обичам туристи да ме тъпчат по краката.  newsm78

# 49
  • Мнения: 7 605
Зна4и и у германско Ще ходиШ  Laughing
заради немските туристи ли татянски? Laughing

Ахъм, Майорка е 17тата провинсия на Германия, ако не ти е иzвестно оЩе  Laughing

# 50
  • Мнения: 2 032
Не обичам боза, затова редът на предпочитанията ми е:

-Мексико (още има плажове, каквито в Европа отдавна няма: дълги, безлюдни и красиви, има и доста неща за виждане: има и места за гмуркане, ако това те влече, но има и подземни езера, има руини, и т.н.; но сега не е ли дъждовен сезон там?);
-Сейш/Малдив. острови (защото не съм ходила);
-Куба (много колоритно, да, ама като се гътне режимът може пък да е по-добър момент, кубинците в Маями дето чакат на летящ старт поне да влетят и да налеят малко в икономиката, че без бензин и почти без манджа може да настъпят неочаквани ефекти след 2-те седмици престой).

# 51
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Сейшелите. На Малдивите май няма алкохол (не знам откъде съм я закачила таз информация, знам, че са стриктна мюсюлманска държава).

# 52
  • Мнения: 2 907
Сейшелите. На Малдивите май няма алкохол (не знам откъде съм я закачила таз информация, знам, че са стриктна мюсюлманска държава).

Ми на нея щом боза и сака душата, може и на Малдивите тогаз  Mr. Green

Лиске, а моят екзистенциален проблем е как да ударя поне 5ца от тотото, че да ида в Исландия.

# 53
  • Мнения: 3 461
За мен е екзотика да стигна до България от моята точка, за цените да не говорим. За съжаление тук няма такива примамливо евтини оферти за където е, всичко е бецален. България я посещавам, когато се наложи, веднъж на няколко години за не повече от седмица. Ваканцията е малка и предпочитаме да изследваме нови територии.

# 54
  • далечно
  • Мнения: 1 029
още има плажове, каквито в Европа отдавна няма: дълги, безлюдни и красиви,


аааа, има-има спира6и дъха плаж4ета. Две дестинации на "една ръка разстояние": Сардиния и Корсика след средата на септември  Sunglasses (през сезона съм 4увала, 4е е стра6на ръгня, ние сме ходили към края на септ. и е 4удесно

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 16:25 от Loreley

# 55
  • Мнения: 179
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.
За плажовете на Riviera Maya ли става дума, ако да, присъединявам се, плажовете там са едни от най-хубавите, на които съм била  Sunglasses Посетих ги миналата година, ще ги посетя съвсем наскоро отново  Peace
Препоръчвам Playa del Carmen и  Riviera Maya (и двете на юг от Канкун), като дестинации.

# 56
  • Мнения: 5 713
Да, там. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3 988
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.
За плажовете на Riviera Maya ли става дума...

Аз все още не съм си напълнила обувките с пясък от там, но ме "зарибиха" със снимки и видео и като помисля за почивка сега - все това си представям - рая.  Sunglasses
Тая година няма да ме огрее вече, но следващата съм си заплюла там да ходим.

# 58
  • Мнения: 2
Аз бих избрала лятото ж БГ , при роднините, а на зима като ти стане по стугеничко ж Германия на някое по екзотично место, да ти мине студения сезон по барзо Laughing

# 59
  • Мнения: 179
Цитат

Аз все още не съм си напълнила обувките с пясък от там, но ме "зарибиха" със снимки и видео и като помисля за почивка сега - все това си представям - рая.  Sunglasses
Тая година няма да ме огрее вече, но следващата съм си заплюла там да ходим.

Препоръчвам ти го от сърце  Peace Сложи си такава ваканция в плановете непременно  Hug И на други места в Мексико съм била, но Ривиера Майя май ми е най-любимото място, кристална вода, ситен пясък, чудесни плажове с растящи палми. Препоръчвам хотелите All- Inclusive, организацията на ваканциите е чудесна и има различни опции и за хора с или без деца, а пък за децата има страхотни неща.

# 60
  • Мнения: 3 988
Anabell, мерси! Още повече ме запали. Даже ходих да гледам оферти.  Crazy

Спирам, за да не спамя темата.

# 61
  • Мнения: 2 379
Сложи си такава ваканция в плановете непременно  Hug

Подскажете в кой сезон е най-удачно да се ходи там?

# 62
  • Мнения: 7 605
Ние ходихме преz септември, уж не идеален сеzон, оба4е преваля само 2 пъти zа малко и много бърzо съхна вси4ко.

Хотелът беШе идеален http://www.trivago.co.uk/playa-paraiso-51593/hotel/iberostar-paraiso-beach-16814  а ето и плажът http://www.trivago.de/playa-paraiso-51593/hotel/iberostar-parais … -16825/bild-i3948

# 63
  • Мнения: 179
Сложи си такава ваканция в плановете непременно  Hug

Подскажете в кой сезон е най-удачно да се ходи там?
До сега винаги сме ходили лятото, само тази година реших да отида и зимата, беше през февруари, бррррр, не го препоръчвам на никой  ooooh! През деня беше добре, седиш на слънце около басейна, топличко, но към 5 след обяд, като духне онзи ми ти вятър, ставаше доста неприятно. Наложи се да си обличам пуловери и кожено яке. Определено не ми допадна през зимата - водата в океана студеа, не става дори да си топнеш крачетата, камо ли за къпане. Виж през лятото е друго нещо, топло е, влагата е висока, но пък и в Чикаго по това време на годината е същото, та може би съм свикнала. Темперетурите са около + 33 С, но хотелите са на брега на океана, потънали са в зеленина и има непрестанен бриз, което прави времето много приятно ( лично мнение)
За ваканции бих препоръчала през www.applevacation.com през тях може да се влезе, като се зададе мястото където живееш и съответно дестинацията, която искаш - дава ти избор на хотели, детайлите на хотелите ( местонахождение, брой ресторанти, барове и пр.) Ако искате хубава ваканция, препоръчвам хотел с не по-малко от 5 ябълки Party

# 64
  • Мнения: 2 386
Към банката. Събирайте да събираме за Япония и Тайланд догодина.   Crazy

Цените на билетите са височки, но пък веднъж се живее.

Боза не пия, баници не ям, ракия не обичам. Каква българка съм - не знам.   Laughing

# 65
  • Мнения: 2 379
Татяна, Анабел, мерси за отговорите. Simple Smile

Боза не пия, баници не ям, ракия не обичам. Каква българка съм - не знам.   Laughing
Тараторец?

# 66
  • Мнения: 2 386
Тук ме хвана.  Laughing

Ама японците правят и кисело мляко вече.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 611
Смело и безотговорно към Бг-то.  Crazy
... особено както тая година няма изгледи да си отида...  Sad

# 68
  • Мнения: 179
Anabell, мерси! Още повече ме запали. Даже ходих да гледам оферти.  Crazy

Спирам, за да не спамя темата.
Разгледай хубаво и после сподели на какво си се спряла   Hug , а че за гледане има какво да се гледа- спор няма   Sunglasses

# 69
  • Мнения: 3 988
Anabell, аз само си гледах.  Blush
В моя случай е очи пълни, ръце празни.

Тази година вече бях на море (конференция във Флорида) и няма да ми се отвори парашута пак - съпругът ми сега започва работа и няма да има отпуск, а и пестим пари за "репродукция". Застраховката уж покрива разни неща, но не се знае колко и до кога, а ние сме в началото и не дай си боже се проточи всичко, трябва да сме финансово подготвени.

Тъй че, аз само си гледах.  Crazy

# 70
  • Мнения: 179
Колкото повече информация събереш, толкова по-лесен ще бъде избора, като му дойде времето  Heart Eyes

# 71
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Питах приятелка, която е в хотелския бизнес и ще ходи на Малдивите през септември - пие се алкохол. Т.е. спокойно тръгвайте натам.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 884
Пие се алкохол из хотелите,но ракийца няма да можеш да скатаеш в куфара ,че е незаконен внос.
Пък и не ги умеят Маргаритите на Малдивите,друго си е Мексико...  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 049
Ами боза може да си порьчаш и в интернет:

http://bgshop.eu/subcategories/21/47/bg/%D0%B1%D0%BE%D0%B7%D0%B0.html

Слагай бозата в куфара и заминавай за Мексико или Куба.  Wink

# 74
  • Мнения: X
аз малко късно се включвам, ама да си кажа

и нас ни стяга шапката, когато купуваме билетите за БГ
както сме с 3 полета излиза много солено
да не говорим за престоя там

но докато имаме близки там, нямаме друг изход


но за догодина твърдо сме решили да съкратим престоя само на 2 седмици
стигат ми смрадта и отровите

другите 3 седмици ще ги изкараме на по-човешки места

а вие пускайте оферти
ще се възползваме

# 75
  • Мнения: 3 521
Сърцето ми е натежало за Българско Cry.

# 76
  • Мнения: 4 212
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.

оххх, майкоооо, божествено изглежда. Приятелка испанка беше там. И снимки и видео ми показа. И аз искам там. Искам и Бора Бора.

Лиске, кефи ме сарказма ти. ....Тя пък е една боза. Ракията без шопска не върви. Ами лютеницата? Е, тя стана една.  Ами новите молове? Ако си от Софето, някоя и друга заря от 4елопе4ене можеш да хванеш.

Твърдо съм за България. Длъжна си да занесеш на роднините подобаващите им се подаръци. Mr. Green
Ха наздраве.

# 77
  • Мнения: 1 909
Не е с цел да правя антиреклама, но току-що го прочетох

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=239245

# 78
  • Мнения: 1 363
Във връзка със статията. Отскочихме за няколко часа до Златни Пясъци, бяхме в района така да се каже. Видях за каква класа туристи става въпрос. Привлекли сме "социалните издръжки", както аз ги наричам, на Европа. Какво толкова е станало -един ден. За каквото са си платили, това и получават. Даже малко повече от горе. Никога повече нямало да стъпят в България. 'Ми като искат лукс да отидат на Малдивите! Ядосват ме такива крайни и ограничени мнения. Както и статията.  #2gunfire

А в отговор на въпроса, ако не съм си ходила в България всяко лято в продължение на години на ред бих предпочела Родината като дестинация.

# 79
  • Мнения: 1 242
Отскочихме за няколко часа до Златни Пясъци, бяхме в района така да се каже. Видях за каква класа туристи става въпрос. Привлекли сме "социалните издръжки", както аз ги наричам, на Европа. Какво толкова е станало -един ден. За каквото са си платили, това и получават. Даже малко повече от горе. Никога повече нямало да стъпят в България. 'Ми като искат лукс да отидат на Малдивите! Ядосват ме такива крайни и ограничени мнения. Както и статията.  #2gunfire

А в отговор на въпроса, ако не съм си ходила в България всяко лято в продължение на години на ред бих предпочела Родината като дестинация.

Не съм съвсем съгласна. Плащат за това, което са видели в каталога. Когато обаче действителността не отговаря на продукта, който са закупили имат право даже и на тези крайни мнения. За тези пари на Маледивите няма да отидат, но в Турция, Гърция, Канарите, Египет - с лекота.

За това, че сме привлекли "социалните издръжки" на Европа не са виновни те, а ние. За толкова ни е строителството, обслужването, пък и ако щеш вече природата по Черноморието.

Не може миналата година туристите да газят в лайна, тази година да няма един генератор.
Строителните работи по Черноморието трябваше да са спрели на 15 май. Онези, дето перат пари и строят, дали ги спират някакви срокове или туристи?
Хотелите им догодина ще стоят съвсем празни, но поне са много. И много наблизко един до друг. Поне ще спестяват от телефонни сметки помежду си - стига им да отворят прозореца и да си говорят по комшийски.

Та по същество - и аз при такова обстоятелства не бих стъпила втори път.

# 80
  • далечно
  • Мнения: 1 029
и аз мисля като Мамунката: без оглед дали са социални издръжки или не, те са си купили продукт описан в каталога като 3- или 4-звезден хотел. Ми не може да е прахоляк и шум от строежи, да няма ток и т.н. Може, де - ама догодина и социалните издръжки няма да дойдат.

Много ме дразни това пренебрежително отношение и категоризиране на туристите - нали си е платил? кой какво го интересува откъде са му парите? Освен западните социални издръжки Ган\о-собственик на бетонна грамада на плажа е над нивото на руските и източноевропейските туристи, за българските пък да не говорим. Концепциите услуга и обслужване са слабопознати по нашите ширини - затова и не ходя там на почивка. Само звезди от ранга на Джордж Клуни вероятно са достойни да се отъркат в ган\овия  велик бизнес.

# 81
  • Мнения: 3 521
Така-така, но не съвсем...
1) Токът спря и на Европейското и то даже 2 пъти - явно никой не е застрахован от подобно нещо.
2) Цитат от туристическият каталог на Некерман, относно обстановката в 3* хотел на атолът Мале, Малдивските о-ви - сещате се там не се ходи със социални помощи.
Hotel
Es sind sehr viele Baustellen auf der Insel, dementsprechend viel Lärm.
Zimmer
Der Glasboden ,Spiegel, Fensterscheiben und der Fernseher waren sehr schmutzig !!!

(Хотел - На острова има много строежи, следователно е много шумно
Стая - стъкления под, огледалото, прозорците и телевизорът са много мръсни!!!)

3* хотел си е просто 3* хотел Rolling Eyes

п.п. Не правя реклама на България за сметка на антиреклама на Малдивите - просто ми се спря окото на няколко подобни коментари, но за тях ще си отворя друга тема...

# 82
  • Мнения: 1 121
Наскоро бях изправена пред същата дилема, избрах чужбина, защото реших, че за същите пари предпочитам да отида някъде, където не съм била досега. Пък и в България цените са същите, обслужването е много по-лошо, шумът от строежите по морето ме влудява, както и новоизлЮпените богаташи и държанките им. Дразни ме и това, че където и да отидеш първо те оглеждат как си облечен и кво караш и тогава решават дали да те поздравят или да ти подхвърлят менЮто Crossing Arms абе изобщо цялата показност ме дразни #Crazy затва реших, че искам по-недразнещо местенце и избрах Испания Sunglasses

# 83
  • Мнения: 1 783
Ей сега се върнах от Украйна - хората с мечтание си спомняха, каква дестинация е била за тях България някога, после след падането на социализма пак са идвали, защото е било евтино. Сега казаха за същите пари и в пъти по-добро обслужване ходят в Гърция и Турция. Т'ва е. Виждам, как след 10 години ще ги сриват тези ужасни хотели и хотелища дето са построени. Кошмарно е на Златните, просто кошмарно.... Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 7 605
Кошмарно е на Златните, просто кошмарно.... Rolling Eyes

А на Сл. бряг е оЩе по zле  Sad

# 85
  • Мнения: 5 713
На Сл. бряг казват, че тази година била много зле от към туристи. Но курорт ли е, град ли е, ужасен е. Миналата година висях нон стоп там покрай работата на мъжа ми. Еми страхотна лудница и мръсотия. По- скоро ще се изморя отколкото да си почина.

# 86
  • Мнения: 1 363
Много обичам да категоризирам туристите, особено тези, които очакват за 300 лева почивка да получат 5* обслужване.
Златните, ако бях друг тип човек щеше да ми хареса. Заведенията макар и леко кичозни на места са много над нивото на местните англииски заведения, също така обслужването на всякъде беше добро (освен в две заведения в Свищов и Видин). Лайна не газих никъде. Може би защото кучетата в България са възпитани да се изхождат в тревата и градинките Wink
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 

Каквото и да е, ток на всякъде се случва да угасне. 

# 87
  • Мнения: 1 783
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 

Каквото и да е, ток на всякъде се случва да угасне. 
И на мен тока не ми е проблем. Ужасяващо е невероятното застрояване, така както изглежда - без план, на всяко свободно място, независимо дали е било приятно паркче преди или малка горичка. Това, което правеше Златните уникален курорт - комбинацията от чудесен плаж и гора, вече е на изчезване. Не съм ходила там скоро на плаж, но други плажове, където също има много туристи са доста мръсни.
Чувала съм добри неща за Албена, между другото. Казват, че е останал доста приятен курорт, подходящ за семейства с деца. Може да взема да отскоча там тия дни и да доложа  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 7 605
Да, Албена си остана единствения свястен курорт. И то zаЩото целия курорт е в ръцете на Албена АД. Но zа сметка на това пък там няма много модерни хотели, 4* има много малко, а вериги като Иберостар, Сол Мелиа или Риу хи4 ги няма.

Съфри, има раzлика дали тока угасва zа 1, 2 минути или zа половин ден  Wink ...беz да отри4ам, 4е това може да се слу4ва и другаде. Просто в БГ се слу4ва по 4есто поради липса на подходяЩа инфраструктура.

# 89
  • Мнения: 1 242
Много обичам да категоризирам туристите, особено тези, които очакват за 300 лева почивка да получат 5* обслужване.
Kорекция - поне за 300?.
Не става дума за 5-звездно обслужване, а за елементарно условие като наличието на електричество.
Да, токът спира навсякъде, но не за един ден и не поради причини, че снабдяването не издържа на потреблението. "Тризвездните" туристи нямат право да се оплакват ли да разбираме?!

Лай на не газих никъде. Може би защото кучетата в България са възпитани да се изхождат в тревата и градинките Wink
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 
Да ти припомня част от картинката от миналата година (както и в предния си пост съм казала). Лайната, но не кучешките, си плуваха в морето наред с туристите, пак поради прекомерното застрояване, но не на канализационната мрежа. Тя, апропо, си е от създаването на курортите.
Воалá, състоянието на канализацията и кои лайна къде се отичат.

P.S В случай, че статията е само за абонати, си разрешавам да я публикувам (вж. по-долу).

Мда, и още нещо.

И като за капак. Да ви е сладко!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 23:11 от Мамунката

# 90
  • Мнения: 1 242
Състояние на пречистването на водите по морето (от север на юг):
от "Дневник"
25 септември 2007, 17:22

Шабла - има станция, която пречиства водите механично и биологично, но е стара и работи неефективно. Заради това, че тя не може да поеме водите от ниските квартали и новото строителство с пари от бюджета и Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда (ПУДООС) беше построено ново съоръжение, но колекторите към него не са изградени. Дотогава по закон не може да се разрешава ново строителств. Проектът може да се финансира от оперативната програма.
Русалка - пречистването е само механично, а съоръженията за неизправни и отпадъчните води попиват в почвата, откъдето достигат то защитеното езерео Тауклиман. "Русалка" АД трябва да ускори изграждането на нова пречситвателна станция.
Българево - няма пречиствателна станция и МОСВ няма информация за проектна готовност или оценка на нужните средства за канализация и станция.
Каварна - предстои да заработи реконструираната пречиствателна станция
Тузлата - няма информация за проектна готовност или оценка на нужните средства за канализация и станция. Трябва да се изгради довеждащ колектор до станцията в Балчик.
Балчик - преди дни беше направена първата копка на нова станция и цял воден цикъл за 11.74 млн. евро. Ще се доизгради канализацията о ще се ремонтира помпената станция. Има и старо съоръжение, но то пречиства механично.
Албена - в момента станцията там пречиства и водите от селата Кранево и Оброчище, но така през летния сезон се претоварва. Съръжението трябва да се реконструира, за да може да отстранява от отпадните води и елементите азот и фосфор. Това е изискване за всички агломерации над 10 хил. жители, изхвърлящи преработените води в Черно море и вливащите се в него реки. За пречиствателната станция трябва да се погрижи "ВиК" - Добрич, а община Балчик не трябва да разрешава ново строителство.
Златни пясъци - станцията е претоварена заради свръхстроителството, трябва да се реконсутрира. Има нужда и от буферен резервоар, който да поема водите, които станцията не може да преработи на момента.
кв."Чайка", Варна - отпадъчните води трябва да се прехвърлят към варненската пречиствателна станция, но за това има нужда от изграждане на колектор и канализационна помпена станция. За тях изготвен проект няма.
Св. св. Константин и Елена - съоръженията пречистват само механично и не могат да смогнат с разрастналия се курорт. Трябва да се изградат помпени станции и колектори, които да изтласкват и отвеждат отпадните води от селищата между Златни пясъци и Варна за пречистване в станцията на областния град. С пари от ПУДООС и бюджета се финансират такива проекти.
Дружба II - и тази станция пречиства само механично. Водите от комплекса трябва да се прехвърлят към станцията във Варна, но няма готов проект за изграждане на помпена станция и отвеждащ колектор.
Варна - освен Варна станцията обслужва Аксаково и селата Каменар, Тополи, Езерово и Игнатиево. Тя ще бъде реконструирана и разширена за над 25 млн. евро по ИСПА, за да може да поеме водите от селищата на юг от Златни пясъци и да отстранява азота и фосфора. Ще се ремонтира и част от канализацията на града.
кв."Аспарухово", Варна - съществуващата пречиствателна станция трябва да бъде трансформирана в помпена смеханично пречистване. След това трябва да се изгради 2.25 км тръбопровод под дъното на Варненското езеро, чрез който отпадните води от кварталите "Аспарухово" и "Галата" да се прехвърлят към канализацията на Варна. Това е включено в горния проект по ИСПА.
Камчия - има изградена пречиствателна станция, която работи на много ниско натоварване и може да поеме още води. Тя трябва да се реконструира, за да отстранява азота и фосфора.
Шкорпиловци - селото или трябва да изгради собствена пречиствателна станция или съоръжения, за да отвежда отпадъчните води до станцията в Камчия.
Бяла - Обзор - станцията беше финансирана от ПУДООС и се въведе в експлоатация през 2004 г. "ВиК" - Бургас обаче все още не я е приело. Има нужда от малки ремонти.
Елените- Св. Влас - станцията, която е към Елените и е частна, не смогва да поеме водите на новоизградените комплекси. Трябва да се реконструира и разшири, и да пречиства азота и фосфора.
Равда - Несебър - Слънчев бряг - заради претоварването на станцията през 2004 г. започна етап на разширение и модернизация за 14 млн. лв., финансиран от ПУДООС и държавния бюджет. Трябва обаче да се извърши втори етап и да се изгради самостоятелна пречиствателна станция за Слънчев бряг за 200 хил. души. За нея има предпроектни проучвания.Ако се изградят нови станции за Слънчев бряг и Несебър, тази в Равда ще може да поеме отпадните води на Ахелой и Каблешково.
Ахелой - няма пречиствателна станция, водите се изхвърлят в река Ахелой и оттам в морето. Нужно е да се направи помпена станция, която да препраща водите до станцията в Равда.
Поморие - трябва да се реконструира, за да достигне показателите за азот и фосфор. Нужно е и разширение и модернизация.
с. Черно море - няма пречиствателна станция или някакъв проект за това как да се пречистват водите.
Бургас - и тази станция трябва да се реконструира, за да подобри показателите на азот и фосфор. Има нужда и от други ремонти, които не са предвидени във финансовия меморандум за пълния воден цикъл на града. За инвестициите в станцията трябва да се погрижи местното "ВиК".
кв."Меден рудник", Бургас - в момента се реализира проект по ИСПА за над 10 млн. евро, с който станцията ще се разшири и модернизира.
Черноморец - трябва помпена станция, която да прехвърля водите към бъдещата пречиствателна станция в Созопол, или да се изгради собствено пречиствателно съоръжение. Според кмета на Созопол Веска Караманова Черноморец има нужда от собствена станция, защото се разраства много бързо.
Созопол - с пари от бюджета и ПУДООС се строи пречиствателна станция, като има забавяне. Освен града тя ще обслужва къмпингите "Златна рибка", "Каваци", "Смокиня", "Веселие", местност "Буджака" и село Равадиново.
Дюни - засега станцията там се справя.
Приморско - Китен - ММЦ Приморско - станцията работи, но няма построени адекватно довеждащи колектори и не постига необходимите нива на отстраняване на азот и фосфор. За тях трябват около 5 млн. лв.
Лозенец - станцията не може да поеме допълнителни количества, а строителството в района напредва бързо. Тя трябва да премине за стопанисване към община Царево и да се реконструира.
Царево - наскоро беше изградена пречиствателна станция, но не е въведена в експлоатация. Тепърва трябва да се доизгражда канализация на част от града и околните къмпинги и помпени станции, за да се отвеждат и техните отпадни води.
Варвара - има експериментален пречиствателен модул, но не е въведен в експоатация заради финансови проблеми. Община Царево трябва да се погрижи за това.
Ахтопол - има проект за пречиствателна станция и изграждане на канализация в града, като той се очаква да бъде един от първите, финансирани по оперативната програма за околна среда. Трябва да се доуточни обхватът на проекта.
Синеморец - има екпсериментален пречиствателен модул, който обаче не работи ефективно и водите се изхвърлят в морето, недостатъчно пречиствани. Според кметския наместник селото има нужда от собствена пречиствателна станция, за да поеме идващите туристи в големите хотели. Община Царево е в процедура по възлагане на проектирането на нова станция.

# 91
  • Мнения: 1 363
Тази година гледах почивка на Боровец/Пампорово за 150 лири -една седмица, ски. 150 лири -курса на лирата е  2.30- 2.40 спрямо лева. Прави 360 или там някъде лева.
Имам особено отношение към типа хора, които за тези пари ще отидат на ски или на море. И знам как ще се възмущават и как ще роптаят, че храната им се поднасяла студена, чиниите не затоплени и куп още изсмукани от пръстите причини за недоволство.
За фактите изнесени по- горе - Tired -Да се радвам, че не съм попадала на такива и да не дава Господ никому.
Но това може във всяко море да се случи поради различни от инфраструктората причини. Wink

ПС, на скоро някой се оплака от Албена май. НО по вкус и цвет товарищи нет!

# 92
  • Мнения: 2 786
Мамунката, като отвори темата за отпадните води и твърди продукти ... та се сетих комичен случай отпреди няколко години.
Едно приятелче няколко години подред работеше като барман в едно набързо построено барче на един плаж в голям български морски курорт (да не споменавам имена).
Та веднъж бил на смяна, когато дошла проверка от ХЕИ за канализацията, отпадните води от тоалетната и изобщо да видят къде си изхвърлят боклуците от това барче.
Звъннал на шефа, шефа казал да не пуска никой да гледа никъде.
Притеснил се нашия, какво да прави?
От ХЕИ казали, че ще се върнат с полиция, ако трябва и той отключил тоалетната и казал: "Ами гледайте каквото ви трябва, аз отивам да работя".
Сторила им се съмнителна работата на проверяващите и започнали да оглеждат щателно.
Хората проследили тръбите и ... познай къде завършвали те  Joy
Директно в Черно море на няма и 50 метра от барчето и точно накрая на плажната ивица  hahaha

След тоя случай той каза, че посмъртно няма да доближава морската вода на българското Черноморие Joy
Приятна ваканция и другата година пак да изберете България!

# 93
  • Мнения: 3 988
Хората проследили тръбите и ... познай къде завършвали те  Joy
Директно в Черно море на няма и 50 метра от барчето и точно накрая на плажната ивица  hahaha

Аз не го намирам за смешно.  Confused Най-трагичното е, че продължават да се "строят" такива "плажни барчета".  Close

# 94
  • Мнения: 1 909
Мамунката, много полезна информация Peace

И на мен ми се иска българското черноморие да се радва на това, което заслужава като природа, но за съжаление  не е  точно такъв случая. Ето още една тъжна констатация

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=239434

# 95
  • Мнения: 2 786
cubbit, тъжно е, да ... по-скоро трагикомично  Peace

чумби, много хубава статия, особено това: "Парите на българите изтичат в чужбина, защото туризмът ни не предлага качествен продукт, който да задържи сънародниците ни на родното море" и това "Презастрояването, високите цени и лошото обслужване изгониха много българи от родното море".
Същото е и в Банско.
Изпраха си парите мафиотите и техните приближени и изобщо не ги интересува дали ще си напълнят легловата база или не.
Като се сринат съвсем цените, ще си продадат каквото е останало на безценица ... а унищожената природа няма кой да я върне, нали?
Конкретно в Банско туристите идваха заради природата, спокойствието и чистотата ... а сега там са хотел до хотел, огромни, масивни, често неиздържани в естетическо отношение сгради ... които отблъскват повече, отколкото да привличат.

# 96
  • Мнения: 1 242
Пак по темата, за съжаление актуално.

# 97
  • Мнения: 1 854
Лиска, кой е този сайт с оферти?Ако си го пуснала в темата, не сьм преглеждала всички постинги, повтори го заради мен, бите.
Датските сайтове нямат евтини оферти, само до Скандинавските страни,не мерси.

Аз гласувам за Малдивите и Сейшелите!Но там си мисля няма ли да е по скьпо(сравнено с Мексико и Куба) ако се хапва, пийва и излиза за харчене на пари извьн хотела newsm78

# 98
  • Мнения: 7 605
Не я zнам Лиска къде е гледала, но ако търсиШ само полет, тук има вингаи евтини, посо4ените цени са с вси4ки такси.

Ина4е при лтур има евтини пакети, но ласт минът.

# 99
  • Мнения: 1 062
Оранжево небето, не знам как е при вас, но при нас в момента рекламират 1 седмица на  Green Park, Golden Sands   за 2000 крони Laughing Обявата е на Ving, 2000 оферти за 2000 крони Mr. Green А има и други......

# 100
  • Мнения: 934
Това за Слънчев Бряг и Златни пясъци е банално, но...

...ако построиш кочина, в нея няма да дойде друго, освен свине. Факт.
Привлича ги евтиния алкохол.

Пък и местните, ...ммм, "организации", май се чувстват по-добре в такива среди.


Иначе аз съм за БГ, вкъщи си е вкъщи все пак. Но по-скоро ще предпочетем високите сини планини.

Общи условия

Активация на акаунт