Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Има ли препарат за паркет, който:

• да не мирише
  • да не прави паркета ледена пързалка

Става дума за много стар, естествен паркет, нелакиран. Не знам от какво дърво е.

Моля, препоръчайте ми препарат! Hug
Цитирай

В сигурни ръце

Досега не ми се е случвало паркетът да става на пързалка.Или ми се свиди препарата или си е от паркета.
 WinkИзползвам Пронто,почиства прекрасно,но има и остатъчна миризма.Но така или иначе имаме ароматизатори,не се усеща аромата на препарат.
Цитирай

Габрово

Има Пронто с аромат на бор  за паркет  и не е с натрапчива миризма.
Няма блясък и не става хлъзгаво.
Цитирай

аз ползвам Meglio за паркет и съм страшно доволна
Цитирай

В сигурни ръце

аз ползвам Meglio за паркет и съм страшно доволна

Да бе !:shock:Не изсветлява ли паркета от него?А после почистваш ли го с нещо?Това е много силен препарат.
Цитирай

Аз използвам Медикс с пчелен восък.
Цитирай

Аз използвам Медикс с пчелен восък.

И аз използвам Медикс. Досега не е ставала пързалка  newsm78 и не мирише.
Цитирай

Монтана

Ама как така не е лакиран? #Crazy Ако е истина, незнам как може да го почистиш, освен с циклене.
Цитирай

Пловдив

И на мен ми стана много чудно, как така не е лакиран паркета ShockedНай - вероятно просто не му личи. Варианта е циклене и лакиране, пък после чисти с препарати, иначе ще го унищожиш. нашия, като се нанасяхме не се знаеше какъв цвят е, като го изциклихме и лакирахме стана като нов PeaceСега си го чистя като ламината.
Цитирай

София

Какво толкова ви шокира, не знам.

Навремето почти не са се лакирали паркетите, а са ги поддържали с мнооого търкане и разни препарати от рода на паркетин, паркетол и т.н.

Иначе към авторката, защо не помислите наистина да лакирате паркета?  Wink
Цитирай

извинявам се, май не обърнах внимание, че паркета не е лакиран.
Esscape, МОЯ ПАРКЕТ Е ЛАКИРАН. На 5-6 литра вода сипвам по 1 капачка от препарата и почиствам, без да подсушавам или минавам само с влажна кърпа след това - и засега нямам никакви проблеми. След почистването паркета седи лъскав, като че ли е лакиран вчера.
Цитирай

София

Благодаря ви за отговорите!

Ами не знам дали е лакиран, не изглежда лакиран, а може и да е имало лак и да се е излющил. От 60-та година е и досега е поддържан с разни Паркетини, Паркетоли,които миришат ужасно и се проветряват към седмица. Баба ми не дава да се пипне този паркет, пази го като очите си -капка да не падне.Та опитвам се да я убедя, че сигурно за толкова години все са измислили нещо по-ефективно от този миризлив Паркетол и тъй като ще се чисти основно,реших да се допитам до вас.  bouquet
Цитирай

MJF

о тогава проблема ти е голям .почвате всички да треперите да не капне капка на паркета ,че иначе петно.може като направите няколко петна,противниците на идеята за лакиране да се омилостивят.не се фокусирай тогава върху паркета.
Цитирай

Варна

Щом не е лакиран - циклене, лакиране и след това се поддържа не по-трудно от плочки, може и само с вода. Остава да убедиш баба си да минете през тази операция.
Цитирай

Бургас

Аз за 1ви път чувам за не-лакиран паркет!  newsm78 Някак си ми звучи странно, а и при всички случаи половин-вековен паркет има нужда от циклене и лак!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора