Кипър - мечтана дестинация или пък тема с различна вариация (9)

  • 17 558
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте милички..
Покрай заминаването става така че все имам гости,които искат да ни видят.Немога да се добера до компа.
Доста ми трябваше докато изпрочета всичко написано,били сте доста активни тея дни.
Поздравления за новата тема,както винаги с чудно заглавия.  bouquet
Много цунки по муцунки
  remybussi

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
"Църквата отбелязва днес Свети дух
Празникът е свързан по смисъл с честването на Петдесетница (отбелязва се в понеделник).
На този ден църквата прославя Светата Животворна Троица - Бог-Отец, Бог-Син и Бог-Дух Свети, които имат равно божествено достойнство. Свети Дух дава живот на тварите и освещава човешките души и тела.
Неговият образ е гълъбът."





Кати
, аз точно си мислих, да пиша , че това дето пита Блонди е минало време на казвам,
но си казах, я да си мълча да не се излагам.  Rolling Eyes 
Е, не съм забравила всичко!!! bowuu

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 11:22 от muzka

# 17
ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ благодаря на всички за съветите..... pepelja6ka тои е с мобилен,и ако ползвам тази програма то ще ми излезе толкова колкото да си звънна от моят,мерси все пак за идеята  love001.......муцка тои няма възможност да излиза...всеки ден е на работа от 8:00 до 12:00 вечерта и няма как евентуално да търси безплатен интернет....но аз си мисля дали става с тези карти за определени мин.или часове дето се ползват за лаптоп newsm78.....кати благодаря ти и на теб за варианта ще го имам в предвит smile3525.....ХУБАВ И УСМИХНАТ ДЕН НА ВСИЧКИ newsm10

# 18
  • Мнения: 26
ЕХОО,ето ме и мен в новата ни темичка и както винаги,Mуцка,добра работа...що не качиш песничките от темите..много са хубави и си ги пускам от време на време..

Блонди за тези измами доста се говори по ТВ,но явно не са ги сплашили особенно..

Оле хора наближава и мойто заминаване,ама нещо ми е тъжно като си го помисля..

 

# 19
  • Мнения: 903
Здрасти пак! bye

Кати, благодаря ти за граматическото разяснение - схванах примера... смятам... Rolling Eyes... Ама голямата гадост е, че точно тези глаголни форми дето се образуват с частицата να отпред тоя онлайн речник изобщо не ги "смила"... и аз например се досетих че коренът ще е глаголът πω, но той нали в тази си форма се употребява само с να /както си дала примера "να σου πω"/..., та като въведох "πω" в речника и той изобщо дава че такава дума няма Crazy без да прави препратка, че е някаква си глаголна форма #Cussing out Иииииии, много изнервящо!

с риск да се изложа, да се изкажа по граматическия проблем. ανέβω го няма в речника, защото глаголът е ανεβαίνω. να ανέβω е втората форма - да се из/кача.
 
ПДД и аз го установих това същото, след като видях обяснението на Пепеляшка, само че по обратния път ---> въведох думата на бг - "изкачвам" и речникът ми изплю "ανεβαίνω"... Их, голям гърч ми е това... #Crazy... Та те моля, понеже го учиш езика по учебник, да ми обясниш на прост български език /като за проста блондинка Joy/ има ли някакво правило , по което се трансформират глаголите при употреба в комбинация с частицата να пред тях, или трябва да се наизустяват. 
Мерси и за линка!

Муцеее, душко златна, не клюкарското ми любопитство ме буди толкоз рано, ами нервата  bambam Mr. Green  Пък може и ЕГН-то вече да си казва думата hahaha... то преди се чудех на майка ми как тъй се буди нощем, та после не може да заспи, па накрая и цъфне рано-рано сабхлян.., ама ей ме на - "бодра смяна" по нейните стъпки вървя, демек и аз същата кукундрела съм тръгнала да ставам Joy Joy

# 20
  • Мнения: 577
 newsm47       Милите ми те .  Hug Чета и ви се радвам.Ама пък ще се включа за повечко малко по -късничко.Снощи се завърнахме и всичко е `мармалд `---да се поразвихря и сядам на компа  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Навивам мъжо да идваме в Кипър.Не ми се живее в БГ и това е!!!  #Silly Луд умора няма.  smile3538 Той е--------като магаре на лед`-----но и аз си знам моето,за което вчера измуках ред причини.............и той ми каза,че съм права.Наблегнах на Кипър,понеже с езика нямаме проблеми,а това си е плюс.Ооооооооохххххххх ще ви раздухвам по-късничко моите действия  newsm36

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 13:38 от Жужи

# 21
  • Мнения: 17
блонди, има правило. формите с να (да), както и формите за кратко бъдеще време  - с θα (ще), се получават от основата за минало свършено време, т.нар. аорист. съответно учиш всеки глагол и в аорист. например ανεβαίνω - качвам се (сегашно време); άνεβα - качих се (аорист), να/θα ανέβω - да/ще (се) кача. ако научиш това, ще научиш гръцкия.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
Geri,  за песничките се разбрахме ,че няма ги
качвам във всяка нова тема щото в kukndela-ta ги качих.
Не всички, щото нямам време! Но ако на някой му се намира, може спокойно да ги докачи.

Жужиии, добре се завърнала!

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 16:36 от muzka

# 23
  • Мнения: 903
блонди, има правило. формите с να (да), както и формите за кратко бъдеще време  - с θα (ще), се получават от основата за минало свършено време, т.нар. аорист. съответно учиш всеки глагол и в аорист. например ανεβαίνω - качвам се (сегашно време); άνεβα - качих се (аорист), να/θα ανέβω - да/ще (се) кача. ако научиш това, ще научиш гръцкия.
ПДД, ти си просто златеееен! Hug  Сега ако ми кажеш и къде мога ди ги намеря тия глаголи, дадени и с т.нар. "аорист", единственото нещо дето ще ме спре да те разцелувам, е че не си ми под ръка /пък през компа малко трудно/  Wink Joy   Тъй, майтапа на страна, ама препоръчай ми някакво учебно помагало, където да ги има така дадени глаголите, та да го изуча и аз тоя език..., не да питам тука само като някакво диване Mr. Green


Жужинкееейййй, най-сетне се появи бе чадо! hug Така ми беше примъчняло вече за тебе!  Само не казвай, че сте били нейде из бургаско, пък не си ми се обадила..., щото тъй както ми е примъчняло, този факт изобщо няма да ме спре да ти нашокам канчето  fight /па макар и само виртуално/ Joy Joy  Айде, чакаме по-подробен отчет -
къде, кога, с кой и прочие...

Гери, ти последно кога заминаваше, че нещо ми бяга спомена... newsm78

# 24
# 25
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
аааа пдд..сега става страшшшшно ще заформим малък спор.... Mr. Green
за съжаление такова спрягане
 
άνεβα - качих се (аорист
може би важи в гърция но тУк при нас глагола е аневика....ανεβηκα ....а сина ми дори каза че се използва но повече кипърската форма ефтаса....εφτασα....иначе превода ти е абсолютно верен Peace
съжалявам понякога и аз правя правописни грешки на гръцки за което се извинявам предварително все още не съм научила правилно да изписвам някои неща затова за по сигурно ги проверявайте във речниците .... Laughing Laughing....за изписването .....по причина че бързам да помогна на всички и нямам време да се ровя Mr. Green
муцка недей да мълчиш то в спора се ражда истината .....особено твоя езиков спор е нещо не ве  ро я тно...недай си боже ни хванеш на мушка ще ни разнищиш всички..... Laughing
хеленка..сега си спомних едни познати на мои познати като дошли тук веднага си взели кипърски карти и тя изпратила една на мъжа си който бил в германия пък тя тук и така си говорили с тукашен оператор защото се включили в група между тях и си разговаряли почти безплатно мисля че беше на Ариба... newsm78
гери ..жужи.....бързо при нас
 в кипър ви очакваме......бъъъързо.....с пълна газ... newsm01 newsm01
 

# 26
  • Мнения: 558
хеленка..сега си спомних едни познати на мои познати като дошли тук веднага си взели кипърски карти и тя изпратила една на мъжа си който бил в германия пък тя тук и така си говорили с тукашен оператор защото се включили в група между тях и си разговаряли почти безплатно мисля че беше на Ариба... newsm78
това няма как да е вярно! с каквито и тарифи да си говорят по между си, след като едната карта се ползва в чужбина, тр да плаща роуминг, а той е minimum 20 ct/ min.. Peace най- евтиния начин е,  или pc-to-pc или мъж 'и да има там стационарен телефон и тя да го набира с една от програмите,които споменах.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 456
Днес съм първаааа!!! newsm44

Заповядайте!


Пепеляш, права си,че най-евтино по скайпа, ама нали трябва да му праща компа тук. Пък и интернета казвате е скъпичък!? newsm78

Хеленка, мъж тикакво мисли по въпроса?

Кати, не плаши така хората, бе човек! Ааааа! Mr. Green

Да ви кажа аз с беглите си познания по гръцки, вендага мога да различа грък  от кипърец. Така, че са факт различията в двата езика. Моля, не спорете ами направо на ринга се качете. box Малко далаверка да врътнем! Mr. Green

Шанкулова, какъв е тоя запис! Да ги нямаме такива! Crossing Arms Grinning

Много весел ден на всички!
  bouquet

# 28
  • Мнения: 17
тУк при нас глагола е аневика....ανεβηκα ....

и не само при вас.
пак се изложих...
http://tsamadou13.gr/ylika/gallery-piso-thrania/bibliothki/2o-ep … isto.doc/download
стр. 3 има таблица с някои глаголи

# 29

Общи условия

Активация на акаунт