Кипър - мечтана дестинация или пък тема с различна вариация (9)

  • 17 534
  • 283
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Добре дошли в темата девета!
С кон, кола или карета,
при нас се вие поспрете
и на раздумка сладка поседнете
!
smile3525


Полезна информация   
Институции
smile3547

Българското посолство в Кипър
Българското посолство в Кипър - контакт
Посолство на Кипър в България
Сайт на правителството на Кипър
Сайт на МВНР в България

Cyprus Airways
Sofia Airport
Bulgaria Air

Работа newsm66

ICS- jobs

Други

Статия с малко история
Карта на Кипър
Текстове на песни


                 Предишни теми   newsm19

Тема първа
Тема втора
Тема трета
Тема четвърта
Тема пета
Тема шеста
Тема седма
Тема осма

            Общото ни албумче photo

Kukundela`s site! Достъп само с парола!


 
 

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 15:51 от muzka

# 1
  • Мнения: 903
Добро утро и добре сме си дошли в новата темичка! /пу за мене първа Stuck Out Tongue Winking Eye/

Муцинкооо, действаш със замах, както винаги!
И се чувствам поласкана, че си взаимствала от идеята ми за новото заглавие!  smile3525

А пък "Чичо Джак" + пурата и картите дето си ги изтипосала, е супер яка гъзария coolcool ,
ама лично аз ще се възползвам малко по-късно, че ако се подкарам от сутринта с "Виски" де ще му излезе края... Mr. Green 
Затуй сервирам нещо по - като за "добрЮтрУ" и разсъняване --------->

       Пожелавам на всички приятно мързеливски неделен ден!

# 2
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
yessss yeeeeees yes!!!! newsm44 newsm44 newsm44 да приветствам втора.... newsm45.изпревари ме блонди .......  bouquet..тъкмо щях да кажа че този път заглавието ми хареса и хооп гледам нова тема .....  bouquet...както винаги поздрави на муцка чудесноо уискито мерси мерси има и за мъжката аудитория по една хаванска пура.... smile3546 smile3546....
пепеляшке...ще се карааам bash недей да пускаш подсказващи сайтове на учещите се ми нали трябва да се научат самички да се опитат то така на готово мноого лесно.... smile3516..... smile3503...малееее 1.80..... #Crazy newsm78..кво правите бе хора тук всички ли високи сте се събрали ..... #Crazy...ееех няма нищо аз вече казах ма ще завторя който ми идва на посещение с ниски обувки щото иначе тия дето съм ги линкнала няма работа да ми свършат Joy..трябва да тръгна със стълбата... smile3532
муцка...тия хора намерили кой да бъзикат..... #2gunfire.....брат ни какъвто е мъжага  box box...зъбки няма да им останат на приклетниците ако му паднат.... fight.....а това човече дето си сложила за намиране на работа е супер newsm66

# 3
  • Мнения: 903
Иииииии, Катюшке, ти си била  много проклета даскалица бре! Shocked smile3560  Недей тъй да й се караш на Пепеляшчето - милото другарче hug!  То тоя сайт дава само тектовете написани на гръцки, пък превеждането им пак за нас - учащите си остава smile3529    Даже по-скоро аз трябва да й мрънкам Wink  щото досега поне имах някакво оправдание, че не мога да чуя добре какво се пее... Whistling   и като незнам как се изписва съответната дума на гръцки, няма как и да я проверя в речника какво значи..., пък сега и от това извинение съм лишена  Stuck Out Tongue Winking Eye  и ще имам цяло лято да превеждам и зубкам до откат smile3544 Joy

А тук такъв дъжд се изсипва... - не е истина просто! buria  Да имаше как да ги наритам тия облаци към Кипрото...

# 4
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Хелоу и от мен в новата темичка, пак поздравления в изобилие за Муцка

и кафенцето и бутилчицата много добре ми дойдоха (е аз само по глътка си отпих, де)

# 5
ХОПА  smile3540 ЕТО МЕ ЯХНАХ КОНЧЕТО И ДИИЙ КЪМ НОВАТА ТЕМИЧКА ....ХА ЗДРАВЕЙТЕ МИ СЕГИЧКА  newsm18 раз два ....и урааа  за МУЦЕТО ....за сега ще пиина едно кафенце...страхотно си го направила БЛОНДИ .....а пък по късничко може да си направим и на здраве с "ДЖАКИТО" за добре дошли на всички в...НоВаТа Ни ТеМиЧкА...да изпушим smile3546 по една пура на мира...... и на пред  bouquet

# 6
  • Мнения: 289
Zdraveite ot men.Izviniavam se za maimunicata predvaritelno.
 I taka.....ve4e tuk sme 3 meseca.1-vo,2-ro i 3-to vpe4atlenie ot ostrova biaha polojitelni.4-toto otricatelno....to beshe momenta dokato turseh rabota.Navsiakude iskat i grucki makar i na nisko nivo.Biah se ot4aiala.Tuk v Limassol i bez kola si zaguben.Za shtastie namerih prekrasna rabota blizo do vkushti i sega pak sum shtastliva v Kipur.Susedite i haziaikata sa 4udesni....samo deto edno i sushto neshto go povtariat po niakolko puti Simple Smile Malkata hodi v hubava detska gradina,no za 2 meseca boleduva 3 puti - konunktivit,virus niakakuv,posle herpesi,posle prusta si preshtipa i taka natatuk.No ina4e sme dobre.Ve4e 4atkam malko grucki,muja mi polzva slujebna kola i si pravim razhodki i voubshte se 4uvstvam prekrasno.Interneta oba4e e skup.Iskat ni 170 evro depozit i otdelno 100 za prekarvane,koeto prekarvane stava sled dve sedmici i zatova za sega niamaqme.Ne moga da kaja 4e sme se zamognali,no si imame vsi4ko nujno.S edna duma - haresva mi Simple Smile Da znaete 4e mnnogo si mislia za vas i mi lipsvate,no kato imame net shte e drugo.Sega triabva da priklu4vam...Celuvki i dano skoro pak da moga da pisha. Hug

# 7
Момичета дали ще може да ми помогнете някак или да ми дадете съвет как мога да пратя на мъжъми "АНГЛИЙСКО БЪЛГАРСКИ РАЗГОВОРНИК"......и как е по изгодно да говорим той в момента е с кипърска карта ваучер но замалко се чуваме ана мен ми се иска повече,той каза че там нета е скъп а аз имам идея да му пратя лаптоп и да говорим по скаипа....но проблема е че няма по кои да го пратя а и едвали някои ходи в ПРОТАРАС[/color].....ДАИТЕ МИ СЪВЕТ МОЛЯВИ Sad

# 8
  • Мнения: 903
Ееееее, Цветииии, появи се най-сетне!!! Hug Радвам се че сте добре и си доволна въпреки първоначалните неуредици /с намирането на работа имам предвид/... То пък хич без проблеми не може. Но звучиш по все същия ведър начин като преди, което означава че наистина се чувствате добре, а това е прекрасно! Hug

Хелена, никаква идея за съжаление не мога да ти дам за твоя проблем... Дано някое от другите момичета да успеят да са полезни...

Myriam , харесва ми новия ти аватар - чудесно пасва на настоящия ти ник.

Катенцеsmile3547 ----> две въпросчета по гръцки:
1) този глагол не го откривам в речника ανέβω - да ме осветлиш какво означава, паракало! Mr. Green
2) πει 3-то лице, ед.ч. на глагола πάω ли е, newsm78 че тоя тъп речник глаголите ги дава само в 1-во л., ед.ч. и от там нататък трябва да се досещаш..., пък запецнах тука на един превод... Embarassed

На всички останали  Kissing Heart  +  Hug !

# 9
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
благодаря, блонди, за комплимента - и аз все това търсех като визия и явно вече я открих, а и пасва изцяло на вътрешното ми самоусещане

цвета, многоооо се радвам, че си пак сред нас, както е писала и блонди, все така позитвно звучаща и излъчваща щастие, много се радвам, че сте добре и всичко върви при вас, а езикът се научава, вече си понавлязла в него (аз преди се пишех Mimito_bg)

съпругът ми като беше там разказва, че един англичанин миналата година осъдил една фирма - кипърска, за това, че иска депозит да се предплаща, а не предоставя никаква услуга, и уж бяха спряли да го имат като практика, но явно пак са я внедрили под друг претекст

# 10
  • Мнения: 558
Катенцеsmile3547 ----> две въпросчета по гръцки:
1) този глагол не го откривам в речника ανέβω - да ме осветлиш какво означава, паракало! Mr. Green
2) πει 3-то лице, ед.ч. на глагола πάω ли е, newsm78
ανέβω- из/качвам,катеря (се), ама превод без контекст не е сигурен...πάω-> παει Wink Браво, много си прилежна

xelena, що не пратиш разговорника по пощата? а ако мъжът ти има стационарен телефон, то ти може да му се обаждаш безплатно с някоя програма като voipdiscount, voipraider, 12voip и т.н....видях,че и към кипър разговорите са безплатни...само тр да си направиш ъкаунт и да вкараш 10? и после 180 дни говориш нон стоп...ако тр да звъниш на мобилен, то тогава по 0,20?/мин ...

# 11
  • Мнения: 903
Гуд морнинг, лейдис + ПДД! Mr. Green

Кукувицата Блонди пак изкука в 5:30 сабахлян ku-ku ... та ей ме на - първа в темичката.

Пепеляши, мерси за експресното разяснение! Ти май си доста напред с материала по гръцки, а? Wink  Ама тоя втория ми въпрос ---> думата е изписана πει, а не παει - т.е. липсва буквата "α", то и затова изпаднах в чуденка newsm78

... и аз все това търсех като визия и явно вече я открих, а и пасва изцяло на вътрешното ми самоусещане
Е на де, анджък - и аз това имах предвид, че идеално ти ляга.., пък пасва и на моето вътрешно усещане за теб  bouquet

Над Бургас днес отново грее слънце... sun  Усмихнат, слънчев ден и успешна седмица на всички!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 456
Добро утро баровки и баровци! Heart Eyes

И аз най-после да се включа в новата темичка.
Подобаващо на всички ни в началото съм ви сервирала по едно малко.
Който си пада по залаганията и едно покерче мажем да врътнем.
(Не, че мога, ама за идеята ще се науча).

Блонди, заглавието е изцяло по твоята идея, лекичко перифразирано.
Браво за гръцкия. Напредваш! 
А, това ранно ставане ти стана навик , мисля аз!
Сигурно ще да е от нетърпение да разбереш първа клюкините, а!? Laughing

Хелена, а вместо да му пращаш от тук лаптоп, не може ли там
да си вземе някакъв , пък дори и на старо.
Дори и да му пратиш ти компа, интернета си остава като такса.
В България, а сигурно и в Кипър, в някой паркове, на летището  и около и в големите хотели има
(безплатен) безжичен интернет. Може да се по разтърси за WiFi покрития и да ползва сигнала. Mr. Green
За речника може и по пощата да го пуснеш, но задължително препоръчано.
До 2 кг пратка се таксува като малък пакет.

Пепеляш, за тез програми аз лично за пръв път чувам!? newsm78
То от както си имаме скайпа
не съм се и интересувала, де.

Цвета, браво момиче!
Звучиш наистина страхотно и ще се радвам ако скоро имате интернет и можеш
да се включваш по-честико. А, малката как се справя с езика?

И над София е изгряло прекрасно юнско слънце!

Желая на всички ви спорна, усмихната и слънчева седмица!  Flowers Bouquet

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 09:36 от muzka

# 13
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
добро утроооо или по точно добър обяд.... Joy
цвети здрасти отново... Hugеха ааа....знаех си че ще имам изненада днес.... newsm44 newsm44 newsm51...няма нищо че си имала малко трудности на общия план сте се справили чудесно.... Peace...за детето е нормално да премине през някои заболявания особено като ходи на детска градина по простата причина че тук болни не болни ги карат на детска и логично по предразположените деца ще се прихванат ......ти се моли да не хванете въшки че незнам тогава smile3511....а за интернета сега излезе един рекламират го но не съм питала за цени интернет и телефон заедно мисля че м-тел се казваше я питай какви са цените там... newsm78
хеленка..мъжа ти да намери най голямата книжарница която може и вътре обезателно се продават речници каквито иска българо-кипръски....българо-английски....и обратния вариант го има има и разговорници.... Peace....а за лаптопа кой ще пътува скоро...... newsm78....нека подаде ръчица.... Laughing Laughing
мириам-миме и на мен ми харесва картинката така някак си излъчва спокойствие и мир а в същото време и щастие.... Hug....
пепеляшке нали не се сърдиш... newsm78...така де те момичетата ме знаят че отвреме на време дърпам ушите на някой.... smile3560
блонди..имам съмнения за втората дума ако е в израза .......су ехо пи...σου εχω πιε......се превежда ...казах ти  Peace..демек минало свършено време на глагола.. Peace
να σου πω......да ти кажа
σου ειπα......казах ти
σου εχω πιε.......казах ти...всъщност същото се превежда тук
тук днес е празник всъщност втория ден от празника започнаха празнуванията по така наречения тук...празник...катаклизмос....
демек водосвет ли как точно се казва на бг newsm78
та всички сме по плажове и кафенца точна като по български smile3508само дето на моя мъж много не му харесва че той не е свикнал да мързелува така smile3515


# 14
  • Мнения: 17
с риск да се изложа, да се изкажа по граматическия проблем. ανέβω го няма в речника, защото глаголът е ανεβαίνω. να ανέβω е втората форма - да се из/кача.
πει е възможно да е тази форма, която се използва за перфектните времена (т.нар. минало причастие за училите английски, на гръцки не се казва точно така)
съответно σου εχω πει (а не πιε) е "казал съм ти" (I have told you). при това време се спряга само глагола имам (εχω) а πει (или там съответния глагол) не се изменя. напр. εγω εχω πει, εσείς έχεις πει, αυτός έχει πει и т.н.
и един линк от мен http://dalaras.com/dalarasgr.htm
избираш си буква и има текстове и партитури

Общи условия

Активация на акаунт