Имам ли право да се чувствам предадена?

  • 6 222
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
За рождения ден-стига бе,момичета!Аз зарязах живота си в Бг,оставих всичките си роднини и приятели,за да последвам мъжа си.Първата година живеехме меко казано мизерно,нямах НИТО ЕДИН приятел тук и издивявах.Семейството ми ми е липсвало на всеки празник,когато ме изписваха от болницата с малката,когато започвах нова работа или преживявах труден момент

И аз мога да напиша същото по въпроса! рави ми впечатление, че ти си го взела на отглеждане и си го разлигавила до краен предел. Наистина няма значение, коя е тази северна страна, но според мен това е поредния аргумент, с който
искаш да се убедиш че вината не е в него. Някаква си там държава му е виновна, че бяга от проблемите си като се напива.
Това ми прилича по-скоро на безхарактерност. А може би въобще не те обича и е искал да повивее на нечии груб.....


# 46
  • София
  • Мнения: 53
Човекът явно е решил да пие като за последно докато си бременна. Това може и да значи, че е на ясно, че после няма да може. Или просто се опитва да те накара да го изгониш, защото го е срам сам да си тръгне. Confused

# 47
Извинявайте, че досега не съм отговорила по въпроса за културата и нацията.
Но първо да ти кажа, Димана - аз вече писах, че според мен изборът колко и при какви обстоятелства пиеш е личен и няма значение откъде идваш. Съвсем не планирам да оправдавам съпруга ми с културата, от която идва. или външни фактори.

Но, чакайте да ви "позабавлявам" с истории за пиенето в Естония - за тази държава става дума. (Вярно е, че и исландците капят като круши от самоубийства,  но последните 2 години рекордът се държи от Естония). Когато станат на 14 години, майките започват да изпращат навън децата си с думите "И внимавай да не повърнеш по гръб". Защото десетки млади хора годишно умират, повръщайки по гръб в алкохолно безсъзнание - задушават се. В някои от по-малките селища, все още се практикува този ужас: дават на бебетата водка с в биберона с детските храни, за да са кротки. До началото на 90те, това е било масова практика. И съвсем не става дума за руското население, а за самите естонци, които са угро-финци. Любимо занимание на младежта (и не само) е да се напият, да се качат в коли и да правят ралита. Или да се напият и да се обесят (на мен ми изглежда, че го правят ритуално, в едни ужасни плевни, защо пък точно там?).

Теди, той също така казва - пия сега, защото когато се роди детето няма да мога. Обаче на мен някак ми е трудно да го повярвам. Днес, когато го попитах защо още не си е резервирал билет, каза, че чака да види за кога ще назначат операцията, за да можел да е тук и щял да пътува чак, когато мине (това пък кога ли го е решил?). Обаче такива малки напредъци не ме приспиват или успокояват изобщо! Отдавна съм се научила да обръщам внимание на това, което хората правят, а не на това, което говорят. Дала съм си определен срок и ако не се вземе в ръце ... знаете какво следва. Обяснения за поведението му има хиляда, все смислени, но не мога да разбера едно: защо, вместо да се радва, че ще има дете, той по-скоро преживява, че то ще му пречи на пиенето. Вие разбирате ли?

Ира, много уважавам решението ти да не вменяваш на партньора ти вина за решението си да напуснеш БГ! Не са много хората като теб, които не държат половината свят отговорен за решенията си.  Ох, кифле, чувала съм и съм виждала разни мъже, които тъкмо в такива бременни моменти с усложнения съчувстват и съпреживяват с жените си дотам, че стават половин гинеколози   Sad Но, очевидно - не всички  Simple Smile

Та така ... засега сагата свършва дотук, ще се появявам да отбелязвам развитията (честно, ей сега ще се регистрирам!) и съвсем не мисля да свалям гарда. На нас такива не ни минават, нали така  #2gunfire
Успех на всички!

# 48
Разказът ти е поучителен, сега съм сигурна, че ако срещна естонец, ще бягам на километри от него Grinning.
Поздравявам те, че си запазила чувството ти за хумор в такъв труден момент от живота ти.
Винаги съм си мислила, че една жена, колкото и да разчита и вярва на един мъж, трябва да има винаги едно на ум и да си подреди така нещата, че да може да се оптавя един ден, ако се наложи и без него.
Доколкото разбирам ти си осигурена финансово, за другото - ти си го написала, че се чувставш предадена, ще ти трябва време и много мъдрост да го проумееш - как хората, които най-много обичаме така ни нараняват.
Много успех и дано, дано този бъдещ татко да се намери и да разбере, какво има и какво може да загуби.
 Hug

# 49
  • Мнения: 1 273
Пиша само да ти кажа, колко много ти се кефя. Поздравявам те за смелостта ти. Съвет не мога да ти дам, но ти пожелавам всичко най хубаво. Успешна операция и леко раждане  Hug

# 50
Много съжалявам за това,което ти се случва.
И моят съпруг е чужденец,но не живеем в БГ.
Наистина е трудно,когато си далеч от близките си,особено,когато те имат нужда от теб.
Обаче според мен при вас различията не са толкова културни,колкото интелектуални.
Мъже,дето си правят няколкодневни запои живеят във всяка страна по света,даже и в Бг.
Ти обаче си интелигентна жена,явно имаш по-голяма култура от мъжа си и май на него това му идва малко в повече.
Не мога да ти дам съвет,но се надявам операцията ти да мине успешно и да се радваш на здраво бебе.Всичко останало все някак ще си дойде на мястото.
Успех! Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Все пак, ти си знаела какво представлява, като си го взела, нали...

# 52
Да бе, Кати, а теб хората сигурно никога не те изненадват с поведението си и можеш да предвидиш всеки човек точно как ще постъпи след пет, шест, десет години от връзката ви. Сигурно дори за това са ти необходими само 50 минути, както при някои психолози - правят ти формулировка, теглят заключението и край - разгадали са те.

Недей така, никой не е застрахован от изненади. Колкото и параноиден да е човек и да е предвидил най-лошите развития, винаги има пространство нещата да вземат странни обрати. А и, освен, че трябва да мислиш кого "вземаш" - както казваш, не е добре да го подлагаш непрекъснато на хиляди тестове, проверки и прогнози преди да го допуснеш до себе си. Жал ми е за хора, които в себесъхранителната си параноя, пресмятат и проверяват всичко. Да, понякога има признаци и предикатори за възможни проблеми, много често - не, а освен това хората се развиват и променят. Твоят партньор същият ли е, както в деня, когато се влюби в него? Съмнявам се, а ако е така - жалко.   

# 53
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ами... Все пак, ти си знаела какво представлява, като си го взела, нали...

Коментарът на KatiABV ми звучи малко като онези случаи, дето като изнасилят някое момиче, почват реплики: "Ми тя що носи къса пола", "Да е мислила откъде минава, като се прибира" и "Сигурно си го е просила". Същия манталитет да се обвинява потърпевшия. Един вид, сами себе си убеждават, че ако много внимават, тях лошото ще ги подмине. Ще ги подмине друг път - то ако беше само въпрос на внимаване... И точно най-внмаващите накрая така се изненадват неприятно...

А на теб, момиче - споко да има и си гледай здравето. Правилна ти е нагласата, ще се справиш. 

# 54
  • Мнения: 2 018
Искаш да кажеш, че той преди това не е бил такъв? Не е пиел?

# 55
Бо, вярно, че темата се проточи и не е лесно всичко да се прочете внимателно, а и не е толкова интересно, но то е написано: ексцесивното пиене започна, откакто забременях. Вярно, че на човекът пиенето му се услажда, но преди това беше в рамките на нормалното. Запоят започна откакто видя двете черти.

# 56
Въпросът на Бо ме накара да се замисля, че с тази тема започва да се случва същото, както с повечето проточили се теми. Влизат потребители, които не са в течение на историята от самото начало, четат първия и последния пост и пишат нещо, което само по себе си има смисъл, но не е много адекватно на конкретната тема. Признавам си, че аз също, при това неведнъж, съм се изказвала неподготвена  из форуми Embarassed

Аз всъщност влязох, за да потърся мнения и гледни точки. Получих не само това, но и много подкрепа, за което съм безкрайно благодарна на дамите тук. Никога няма да забравя колко сила ми дадохте с думите си.
Но ми се струва, че тази тема се изчерпа. Не знам как да помоля модератор да я заключи, иначе бих, но повече тук няма да пиша, защото за мен, вътрешно нещата се изясниха. Дадох си срок и имам план за действие.
А сега ще се регистрирам, за да мога и аз да съм от помощ на някого, както вие ми помогнахте.
Благодаря и доскоро!

# 57
  • Мнения: 3 146
От ума си пати, вничателно изчетох цялата тема. Искам да отговоря директно на въпроса, зададен в заглавието, тъкмо като взема предвид всичко, прочетено и изписано дотук.
Да, имаш право да се чувстваш предадена - и за поведението му сега, след като в един момент е дал вид, че е сигурен, че е времТО за детенце, и конкретно за рождения ден. Защото тъкмо в това е въпроса с довелието и предателството - в израстването и умението да устоиш на взетите решения и направените избори отговорно. Той е заявил сам, че е готов за нещо, за което преди това е заявявал, че не е готов. Но очевидно не може да устои в отговорността, която е понесъл към теб и - вече - към бебето. Проблемът не е в алкохола, защото алкохолът е средството на неговия неуспех да бъде отговорен и порастнал. Пръблемът е, че все още не е готов за това с детето и не е могъл да го разбере. А ти си му имала доверие и си го уважавала, щеше да е предателство от твоя страна, ако се беше усъмнила в думите му. Нали връзката е в това - всеки поема своята отговорност към другия, като му заявява "Обичам Те!". Това обвързва двустранно доверие. Ти не си изневерила на това доверие, а той - да. Изглежда, той е изневерил и на самия себе си и в това е тъжното.

Ти ми изглеждаш страхотен човек! Мисля, че сама ще вземеш най-правилното решение!  Hug

Аз на твое място бих се чувствала предадена. И това, което си описала - "тресе ме ужас" - е най-силното и верно описание на това, което бих изпитала в подобна ситуация. От сърце ти желая, всичко да мине добре! Praynig

Много е важна културата, в която е израстнал един човек по отношение на това, какво той схваща като "нормално". Но проблемното е, че допреди да забременееш, твоят човек не е пиел толкова много и се е прибирал повече, нали така? Ето го разломът, както и ти сама посочваш. Тук вече реакцията му се определя не от културната му обусловеност, а от особеността на характера му. Слабохарактерен и егоистичен е - не е готов да жертва "лайфстайла" си все още, нито заради теб, нито заради детенце. Защото бременността и раждането са много-много пъти по-важни от който и да е юбилей. И това е така във всяка култура в Европа.

# 58
  • Мнения: 2 161
Ами... Все пак, ти си знаела какво представлява, като си го взела, нали...
Откъде го е взела?От витрината?С лека ръка хвърляш думите си и то много категорично.А човек може да те изненада винаги и да се чудиш какви неподозирани възможности има.Няма да ти го пожелая това.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 591
Да бе, Кати, а теб хората сигурно никога не те изненадват с поведението си и можеш да предвидиш всеки човек точно как ще постъпи след пет, шест, десет години от връзката ви. Сигурно дори за това са ти необходими само 50 минути, както при някои психолози - правят ти формулировка, теглят заключението и край - разгадали са те.

Недей така, никой не е застрахован от изненади. Колкото и параноиден да е човек и да е предвидил най-лошите развития, винаги има пространство нещата да вземат странни обрати. А и, освен, че трябва да мислиш кого "вземаш" - както казваш, не е добре да го подлагаш непрекъснато на хиляди тестове, проверки и прогнози преди да го допуснеш до себе си. Жал ми е за хора, които в себесъхранителната си параноя, пресмятат и проверяват всичко. Да, понякога има признаци и предикатори за възможни проблеми, много често - не, а освен това хората се развиват и променят. Твоят партньор същият ли е, както в деня, когато се влюби в него? Съмнявам се, а ако е така - жалко.   

Добре де, да се уточня. Нямаш основание да се чувстваш предадена, защото реално този човек не те е предал - той си е такъв, какъвто си е бил. Знаела си го, би трябвало да го очакваш. Твоите изисквания са се променили във връзка с променената ситуация, с това... че ти си пораствала, а той не.

Това не означава, че следва да се примириш. А може би, че трябва да обърнеш внимание на други чувства... като например, как се виждаш като майка на дете с баща - алкохолик? Искаш ли това за детето си?

Вярвай ми,нещата няма да станат по - лесни след като родиш. Нито за него, нито за теб. По - трудни ще са. И ако това му е начина да се справя с трудностите, на теб ще ти е още по - тежко.

Може би има някаква надежда да се излекува с терапия, де да знам, санаториум може би или нещо друго, което лекарите препоръчват за алкохолизъм - просто не знам как протича подобно лечение - но трябва да забрави за юбилея и партитата и да започне веднага, заради нероденото си дете, заради жена си, заради семейството си.

И ако не успее да се справи сега, после изобщо не се и надявай. С други думи казано, ако сега не направи постъпките, ако отлага - поради каквито и да било причини - тогава не се само заблуждавай. Или се примири, че ще живееш с алкохолик, или го остави.

Което пак не ти дава основание да се чувстваш предадена. Може би пораснала, може би отговорна... предадена, обаче, не.

Да допълня към Saule - аналогията ти е меко казано ... ... ... некоректна. Обществените места за това са обществени, защото са за всички. Но момичето, започнало темата, е взело съзнателното решение да се свърже живота си с алкохолик. Няма основание да се чувства предадена, че е такъв. Има право да промени мнението, отношението, дори живота си, но да се чувства предадена - как? Това е все едно да се омъжи за инвалид и после да се чувства предадена, че не може да се катери с нея в планината. Освен ако преди това не е бил трезвеник. Но не останах с подобно впечатление.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 09:05 от katiABV

Общи условия

Активация на акаунт