С какво да започна?

  • 1 849
  • 24
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имам въпрос към по-вещите в тренирането. Последните ми сериозни занимания със спорт бяха преди около десет години. Оттогава единственото ми раздвижване е да обиколя града в почивката, когато съм на работа, или вкъщи - в кухнята.  Embarassed Напоследък изпитвам нужда да спортувам и се нахвърлих на тае-бо. Но личната лекарка ми пресече ентусиазма, като ми каза, че за обездвижен човек голямо физическо натоварване изведнъж може да докара сериозни проблеми. Та въпросът ми е - какво е най-подходящо за начало?

# 1
  • Мнения: 916
Според мен йогата е подходяща, защото тя не е толкова интензивна или да въртиш велоергометър по 30 мин. на ден е идеално. Peace

# 2
  • Мнения: 1 533
Според мен не е права лекарката ти, но това е мое мнение. Аз съм тренирала тае-бо и не мисля, че е толкова натоварващо, освен това в началото може да не изкараш цялата тренировка и да не правиш всички упражнения. Все пак зависи и дали имаш наднормено тегло, заболявания и т.н.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Наистина след ражданията напълнях, но не чак до затлъстяване - качих 30 кг, от които досега съм смъкнала 18-20. Заболявания нямам. Но чувствам, че мускулите ми като че ли започват да се отпускат и това не ми харесва. Пробягам десет метра и краката ми се разтреперват - после сума време се чувствам зле.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пропуснах да кажа, че търся упражнения за стягане, не за отслабване. За отслабването пия "Редуктил", тъй като последните 10-15 кг не можех да ги сваля по никакъв начин. А и, честно казано, хич не обичам интензивен спорт като бягане, фитнес до припадък или подобни. Гирички дали ще вършат работа? Или скачане на въже, макар че подозирам, че и от него ще ми се разтреперят краката?

# 5
  • Мнения: 673
А и, честно казано, хич не обичам интензивен спорт
ooooh! Продължавай да се разхождаш тогава. Независимо какъв е спортът, от теб зависи дали ще е интензивен или не. Дали ще е подтичване в свински тръс или спринт; дали ще е гирички 1 кг. или 10 кг....всичко е как го правиш.
Винаги съм се учудвала от разните дами дето във фитнес залата си четат списания.  newsm78 Аз мога и на дивана вкъщи да го правя. От неинтензивен спорт не знам какво би се получило. Най-вероятно едно нищо. Не се ли поизпотиш и задъхаш, полза няма.
Виж, за йогата не знам нищо, но то май не се води спорт.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Виж, за йогата не знам нищо, но то май не се води спорт.

И аз така знам - тя май е повече за гъвкавост, за по-добро разположение на духа ли ... Не знам. Но определено ще предпочета гиричките пред фитнеса. За ръцете те са решение, ами за краката?

# 7
  • Мнения: 487
veronna виж какво намерих ако искаш пробвай http://www.youtube.com/watch?v=z6RoPg3MPb0 Желая ти успех   bouquet

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
veronna виж какво намерих ако искаш пробвай http://www.youtube.com/watch?v=z6RoPg3MPb0 Желая ти успех   bouquet

Цвети, златна си ми! Благодаря много!  newsm51 Нещо такова търсех, но първо ще карам няколко седмици с гирите и после ще мина на това. Личната изрично каза, че натоварването трябва да се увеличава постепенно, като се започне от възможно най-лекото, когато се касае за обездвижени от много време хора. И точно това смятам да направя. А като си помисля само, че някога и на аеробика ходех, и на волейбол, и на плуване. Тези десет години принудително седене по цял ден пред компютъра ме докараха дотам, да почвам всичко отначало.  Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 885
За стягане най-доброто е пилатес. Не е натоварващо, а оформя мускулите.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 229
Защо не плуваш? Simple Smile

# 11
  • Мнения: 673
Личните не винаги знаят за какво става въпрос. Днес четох статия в tnation: http://www.t-nation.com/article/bodybuilding/the_last_10_pounds&cr=, в която се казва, че още в началото трябва да впрегнеш всички сили, за да има резултат. Склонна съм да вярвам на хора, които са тренирали хиляди хора и са им стопили мазнините отколкото на някаква лична лекарка, не се знае каква й е специалността даже.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 779
И аз съм за Пилатес Peace И то за постоянно, дори и когато тялото ти свикне на физическо натоварване, просто мускулите се оформят много добре, но трябва и хранителен режим да вкараш, без него няма как.

# 13
  • Мнения: 4 678
Имам въпрос към по-вещите в тренирането. Последните ми сериозни занимания със спорт бяха преди около десет години. Оттогава единственото ми раздвижване е да обиколя града в почивката, когато съм на работа, или вкъщи - в кухнята.  Embarassed Напоследък изпитвам нужда да спортувам и се нахвърлих на тае-бо. Но личната лекарка ми пресече ентусиазма, като ми каза, че за обездвижен човек голямо физическо натоварване изведнъж може да докара сериозни проблеми. Та въпросът ми е - какво е най-подходящо за начало?

Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

# 14
  • Мнения: 2 724
Ако преди си се занимавала интензивно със спорт, много бързо ще си върнеш формата.
Ходя на тае бо от година и половина ,чувствам се прекрасно.
Не се отслабва ,но тялото се стяга и оформя прекрасно .
Упражнения има за всяка група мускули ,тренира се на фона на музика и е меко казано приятно .
След тренировка се чувствам преродена.
Разбира се ,трябва да го съчетаеш и с подходящ хранителен режим /към хапчетата за отслабване съм резервирана, да не кажа по- крайна дума Peace/.
И не е нужно изведнъж да се товариш максимално .
Желая ти успех Hug.

Общи условия

Активация на акаунт