Глупости и драми...

  • 5 517
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Само ми идва на ум да ти кажа, че медал за постижения в кулинарията и в домакинстването няма да получиш, ако ще да се разпънеш да си перфектна. Ако нещо не ти е добре здравословно- пак няма кого да боли- теб ще те боли, на теб ще ти насинят задника от инжекции. Така че- спри се, успикой се, вземи си някой ден болничен, намали темпото и се замисли за това, че децата ти ще имат нужда от теб цял един живот.
Подмятания, подхвърляния и забележки, такива, каквито ги описваш, бих контрирала директно и в очите- която може да ходи да ражда и на нивата и после да става да копае- аз не съм с такава физика, нито искам да ставам героиня. На които не му харесва готвенето и хигиената в къщи- вдигам грандиозен скандал, че да чуят и баби и стринки и така.
/ аз общо взето нямаше въобще да издържа и половината, на това което описваш. Скандалът щеше да възникне мнооого рано. Явно си много търпелива/

# 16
  • Мнения: 141
ццц, тези хора не ги ли е срам да ти говорят така. Все пак си бременна и си се юрнала да правиш какво ли не, пък и отгоре на това да ти разправят, че си мързелива и тн. Кажи им да си гледат в своята собствена паница и да не ти се бъркат.
А това, че съпругът ти понякога говори за бившата си с възхищение каква домакиня е била, може би го прави, за да те подразни и да те накара да ревнуваш. Това е начин да си погали егото и да се увери, че все още държиш на него. Наистина доста инфантилно, но уви. Предполагам, че намеренията са му точно такива. И все пак, щом той си те е избрал теб и те обича, нищо останало няма значение, но може и ти да го "погърчиш" малко. Не поднасяй на тепсия всичко и на всеки. Дай си почивка и лично време и за себе си.

# 17
  • София
  • Мнения: 397
 Оплаквай се бе жена, че нещо те стяга и май имаш контракции, че някъде те боли, че ти се повръща или ти се вие свят...сега поне имаш толкова много варианти! Кажи, че си била на преглед и са ти препоръчали да лежиш, иначе ще те вкарат в болница и ги остави те да готвят или чистят по-хубаво, щом са толкова отворени! Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 604
Миличка и аз като теб се нагърбвах с всичко в къщи ,но до преди два месеца
когато изгубих нещо много по-ценно, от чистенето, и готвенето, и желанието да угодя на всички!
Дъщеря ми вече знае че -мама не е слугиня и не е длъжна да ходи след задника на всички!
Пази себе си и бебето си, грижи се за детето си, а мъжът ти като е с много високи претенции,
да си наеме чистачка и готвачка!Ако не може да си го позволи-да помага сам в домакинството!
Успех от мен !

# 19
И в твоето положение съм била донякъде.
Всяка жена може да се пооплаче от подобни ситуации.
Но съм напълно единодушна с по-горните мнения,че поне докато си бременна е редно да мислиш за здравето си!
Поговори с мъжът ти,че не ти стигат вече силите!(нали сте мързеливички Twisted Evil)
Не се напрягай излишно.А внимание към баби,лели ,стринки,калинки.... не обръщай.
Не може ли да си вземеш болнични,за да си останеш в къщи?

# 20
И още нещо!
Явно сте младо семейство,така че още може да го свикнеш. Мисли за себе си. Работата ще почака.Създай правилата,да не мрънка ,ако не е чисто,да ти помага ,когато ти е зле....
Поне детето да гледа.ааааа. Не си робиня,слугиня и тн....
А като ти говори за бившата,ти му говори за бившия..да види дали е приятно!!!!!!

# 21
  • Мнения: 2 197
Не мога да ви разбера тези в "твоето положение". Защо допускате да правите всичко в къщи? Аз не бих. Разпределила съм задълженията и всеки прави по нещо. Ама изобщо не ме интересува кой по колко как и защо работи. Къщата трябва да се изчисти , храната да се купи и да се наготви. И двамата имаме задължения. Ако на някоя и харесва да бъде слугиня и не е направил нищо по въпроса - не виждам защо след това се оплаква.

# 22
  • Мнения: 3 423
Психолозите биха се изразили
по-красноречиво по проблема.
Да ме прощавате, ама не мога
да се прекланям пред слугиня.
Видно е, че и мъжът й не се.
С годините ще се задълбочи
драматизмът на домакинята.

# 23
Първо, благодаря на всички за отговорите. Нека обясня малко по-добре как е положението с домакинството. Мъжът ми по принцип иска да помага, проблемът е, че така чисти, че въобще не си и личи. Например: взима кофата с парцала и започва да замазва всичко и 2 минути по-късно си мисли, че е изчистил. Докато аз: пускам прахосмукачка, после слагам гореща вода с препарат и накрая мия. Като с една телчица търкам по-упротите петна, които не искат да се махнат. Поне като правя нещо, държа да е като хората. С готвенето е същото-може и иска да готви, само, че след това 3 дни не мога да изчистя след него ooooh! Ако ми е наистина лошо, мога да разчитам на него, но по принцип аз се справям по-добре сама, затова аз си чистя, готвя, а той гледа детето. И с малкия ми помага страшно много-къпе го, води го на разходка, чете му книжки, храни го, въобще в това отношение е перфектен. Затова горе-долу така сме си разпределили задълженията. И наистина тук не е проблема. Просто се дразня от тъпите му забележки понякога. И днес понеже и бабето ми вдигна нервите, определено ми дойде в повече.

С мъжът ми сме си говорили много пъти, вервайте ми не си мълча, ама никак. Имало е и сърдения с дни и тръшкания и кво ли не. Извинява ми се всеки път, казва си, че е виновен, даже и подаръци купува, обаче мине-не мине пак изръсва някоя върховна простотия. Просто говори без много-много да мисли, че наранява човека до себе си. То и аз съм откровенна, ама някои неща е по-хубаво да не се казват, докато той си казва всичко, дето му е на душата и това си е. Веднъж не му говорих 3 дни за една глупост и точно 1 месец по-късно пак се сдърпахме за същата щуротия и пак ми наговори същите неща. Ами не можех пак да се подложа на мъчението да не му говоря цели 3 дни, затова го преглътнах някак си и така. Веднъж си говорехме спокойно, без дрязги и му казах, че има много високи изисквания към хората около себе си и че е голям перфекционист, каза ми, че затова се бил оженил за мен ooooh! Та сега съм малко на кръстопът дали да продължавам да се сърдя или да го приема такъв какъвто е, просто в сравнение с останалите му качества това не е нещо, което чак толкова много ме безпокои, по принцип, ама като съм бременна ми тежи Crossing Arms Просто съм си такава, ако някой непознат ми каже нещо хич не ми пука, обаче към близките ми съм много чувствителна. Както и да е.  

буля Георгивица явно позна, че е нещо свързано с бременността, защото напоследък и най-малката нечистотийка ме дразни безумно много и не търпя да е разхвърляно. Не че мъжът ми няма да помогне с чистенето, просто на моменти адски много ми се чисти и буквално не мога да се спра Crazy не знам дали ме разбирате и аз самата не се разбирам Laughing Та наистина не го правя, защото искам медал или признание, то и да си чакам за такова нещо, ще си умра с чакането, пък и нямам нужда от това, просто искам да ми е подредено и това е. Сега ще кажете, че сама съм си виновна. Може и така да е. По принцип мога с кеф да излъскам цялата къща, в повечето случаи не ми тежи, но глупави коментари и забележки не мога да търпя. И точно от това ми натежа тази сутрин, когато пуснах темата Confused

Gorska_Kitka това, което си написала е много интересно, не ми беше хрумвало. Аз имам едно албумче със снимки отпреди да се запознаем с мъжът ми, тук, вкъщи. Мога да си измисля всякакви разказчета и знам точно какво не би искал да чуе, но няма да го направя, защото така всеки път като се дрънкаме за нещо си запазвам привилегията да му натривам носа колко е безчувствен и неуважителен с разказите за бившата Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 3 423
Сори, Димана, ама точно това, което
си цитирала, не е никак майтапчийско.
Домакинята сама си се хвали колко е супер
в слугинажа, че и се гордее с това. Явно й
е мисия в живота. Виждаш, не се сърди, че
й го признавам. Поне аз. Иначе, що се отнася
до съвети, самата тя също си казва, че е явна
перфекционистка. Което ме навежда на мисълта,
че щом партньорът й и антуражът му напълно не
я задоволяват, единственото решение е да се маха.
Развод, и толкова. Ако живее сама, ще чисти, пере,
лиже плочки, смуче боклуци, върти интернетския
рецептурник, лъска прозорци, глади ръбове, без
да има кой да й опява и да я сравнява с бивши или
бъдещи жени. Доволна ще става и ще си ляга! С
парцал и ръце, попили смрадта от ръкавиците.

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Укроти хормоните!!!И за какво толкоз  чистене, като че ли  ще ти идват сватовници!!
 Почивай повече и....чист въздух!!! Peace

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И сега ако кажеш, че перди да сте се оженили не е бил такъв... Сори, ама къде си гледала?!  newsm78
Доста кофти история, ама освен да не си го слагаш толкова не виждам какво друго можеш да направиш!

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 380
Съчувствам на теб и на всички жени в твоето положение, но мисля, че и ти имаш вина за това отношение към теб. Нуждаеш се от кардинална промяна . Разглезила си по недопустим начин всички около себе си и не очаквай някой да признае усилията, които полагаш. Изходът е-още от днес спираш със саможертвите и настояваш за уважението, което ти се полага. Всяка жена заслужава да бъде зачитана и глезена, и не само докато е бременна. Време е да се научиш да бъдеш егоист. Ако съпругът ти те сравнява с бившата си приятелка-не демонстрирай, че те засяга. Може би тя не е била толкова идеална, а това е неговият начин да те амбицира да бъдеш още по-добра съпруга и домакиня. При всички случаи е доста жестоко от негова страна. Започни и ти да го сравняваш с другите мъже. Може дори не с твои бивши гаджета, а със съпрузите на приятелки и колежки. Казвай му например:"Мъжът на еди коя си пазарува, мие чиниите и т.н." Произнасяй го с копнеж и завист-дано и той да се почувства засегнат, че има по-добри от него.  Ако той не се сеща да те отменя, поставяй му ти задачи и ако трябва си измисляй неразположения, но не се товари с всичко. Ще ти бъде трудно, защото вече си го научила на лесното, но сега е най-подходящият момент да го превъзпиташ. И ако не направиш нищо по въпроса, значи заслужаваш положението, в което си изпаднала. Съжалявам, ако съм рязка. Надявам се да предприемеш нещо за да промениш ситуацията.

# 28
Момичета, моляви не се карайте. Аз не се сърдя на мнението на никого, напротив замислям се върху всичко, което пишете, защото знам, че виждате нещата от по-различен ъгъл. Междудругото очаквах доста по-остри мнения Laughing

Селин, беше си такъв от самото начало, аз сама си го избрах. Но тази негова припряност е нещо, с което по принцип мога да живея, защото има много други страхотни качества. Просто споделям и си мрънкам, това е.

palavata_monahinq, първият ми пост беше писан в състояние на афект, вторият в по-трезво състояние, затова звучи по-смекчаващ. Не знам дали съм слугиня или не и да ви кажа това не ме притеснява. Като цяло обичам къщата ми да е чиста и знам, че повечето жени са като мен. За мен това е нещо нормално, не е повод за гордост. За щастие имам много други неща, с които да се гордея, но темата не е за това. Знам, че на моменти съм "хем ме сърби, хем ме боли" и угодия няма, признавам си го. Хем ми е лошо, хем искам да е чисто, хем и държа аз да свърша всичко, (защото мога най-бързо и най-добре), хем и се сърдя, че само аз мета и мия. Мъжът ми предлага помощ, но реално аз върша почти всичко. На моменти това ме дразни, но в друг момент го виждам как си играе с детето или как ми прави някой безкрайно мил жест и ми минава.

Знам, че ако искам повече помощ, зависи само от мен да настоявам за това и да ви кажа, когато напредна с бременността мисля максимално да си почивам.

Просто днес сутринта много ме заболя от това, че хората около мен за пореден път говорят глупости без да се замислят дали ме нараняват. Толкова ли не могат да си кажат:"в крайна сметка е бременна, дай да си мълча и да не я разстройвам, майната й на къщата" Stop Стана ми гадно, че полагам усилия, а другите само мрънкат и недоволстват. И мъжът ме издразни, щото говори, че къщата не била подредена, а той самият никога няма да седне да вложи толкова старание и прилежност, колкото аз. Общо взето това е. И аз съм човек, нормално е да ми е криво понякога Confused

Благодаря ви, че ме изчетохте bouquet 

# 29
  • Мнения: 141
Vera, затова недей да се стараеш толкова. Поне като си мрънкат да има за какво. Simple Smile А и поне тогава няма да те е яд толкова Simple Smile
А някои хора толкова обичат да "търсят под вола теле" и да се чудят какъв косур да сложат на някой, че не разбират как неусетно минава живота им.
Пожелавам ти успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт