Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
От 2-3 дни Дани доста разреди храненията - хапва през около четири часа. Понякога прави и по-големи интервали, особено нощем. Това само по себе си не би ме притеснило, когато е гладно тогава ще хапва детето Mr. Green Но освен това намали и продължителността на сученето. Преди папахме минимум по половин час, а сега със зор успявам да го държа петнайсетина минути, като през цялото време се върти да види какво има зад него, хили ми се, гука и т.н.
Не е ли прекалено малък да прави такива интервали?!

# 1
  • Мнения: 4 629
СИна ми към 3тия месец започна да прави същото. Резултата беше, че за 2 месеца наддае 1 килограм. Сега по препоръка на педиатърката ми го кърмя през 2-3 часа, за да наддаде повече. Е за 2 седмици наддаде 600 грама. На 3.5 месеца се отказа от нощното кърмене. Лекарката ми каза, че на тази възраст е нормално да прави паузи 5-7 часа. Да ама както ти писах на сина ми му се отрази в наддаването и за това му скъсихме интервалите. Иначе продължителността няма как да я увелича пак до 40 мин. Хапжа си за 10-15 мин и това е. Ти следи как наддава детето ти, и ако това е наред значи паузите са си нормални

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами мъничък е принципно, но всяко дете си е различно все пак.Щом не ти му налагаш някакъв режим, а сам си увеличава паузите - съобразявай се с вътрешния му ритъм.За краткото сучене и разсейването - нормално е, светът е толкова интересен Grinning
По повод горния постинг - а защо педиатърът ти смята, ча по 500 гр. месечно за бебе на 3-4 несеца е чак толкова малко ShockedАз винаги съм си мислела, че това си е тамън newsm78

# 3
  • Мнения: 2 807
Моята Принцеска пък доста ме беше притеснила първият месец - сучеше само 4-5 пъти в денонощието  Shocked - не помогнаха нито техниките за разбуждане, нито тикането на гърдата - млякото изтичаше от устичката и това е.

Резултат: за един месец беше наддала 800 грама и пораснала с 4 см Simple Smile

Та, искам да ти кажа, ако бебче си наддава нормално, не се притеснявай! Wink

# 4
  • Мнения: 4 629
По повод горния постинг - а защо педиатърът ти смята, ча по 500 гр. месечно за бебе на 3-4 несеца е чак толкова малко ShockedАз винаги съм си мислела, че това си е тамън newsm78

Тук имат едни графики за наддаване и се гледа на кой процентил е детето. Та сина ми е на 5тия за тежест. Значи само 5% от бебетата в САЩ са по слаби от него. На мен не ми се вижда да е слаб, ама тукашните бебчета са едни бомбички сладки  Simple Smile Та на  този фон той се води слаб  Wink

Общи условия

Активация на акаунт