Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 16 юни 2008, 08:54 ч.
  • Преглеждания  701  Мнения  9  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 713
Кажете ми мами какво да правя.Дъщеря ми от вчера е на Амоксиклав.А от снощи е със разстройство-направо е като вода.И друг път е пила този АБ и пак и се разхлаби стомахчето,но сега е ужас направо.Какво да правя?Трябва ли да спра АБ-ка.Педито не си вдига телефона.Пие лекарството понеже е с ангина и висока Т

Реклама
# 1
  • Мнения: 659
Обикновено диарията е страничен ефект от лечението с този антибиотик .Лекарството трябва да се взема малко преди хранене или заедно с  храната . ПИят се и повече течности . Опасността в случая е детето да не получи псевдомемранозен  колит . В изпражненията има ли слуз или кръв ? Според мен трябва да започнете да давате веднага Ентерол , най-добре на прахчета до две на ден . ПОне докато откриете GP- то . КОнсултацията с лекар в този случай е задължителна .  Не спирайте антибиотика ! Колко е голямо детето ?

# 2
  • Мнения: 713
Обикновено диарията е страничен ефект от лечението с този антибиотик .Лекарството трябва да се взема малко преди хранене или заедно с  храната . ПИят се и повече течности . Опасността в случая е детето да не получи псевдомемранозен  колит . В изпражненията има ли слуз или кръв ? Според мен трябва да започнете да давате веднага Ентерол , най-добре на прахчета до две на ден . ПОне докато откриете GP- то . КОнсултацията с лекар в този случай е задължителна .  Не спирайте антибиотика ! Колко е голямо детето ?
Не,няма кръв и слуз.Сутринта дадох Ентерол,а сега вземах Хидрасек и Хидратин алфа.

# 3
  • Мнения: 659
Тази снимка и подписът отдолу трябва да обозначават възрастта на детето - така ли е ?
Сега как е малката ? Боли ли я коремчето ?

# 4
  • Мнения: 713
Да,на 1ги9м.е малката.Не,стомах не я боли,но има разстройство още.

# 5
  • Мнения: 659
Давайте и повече течности , за да не се обезводни !
И за всеки случай да я види лекар - за ваше успокоение .Ако се наложи , антибиотикът може да бъде сменен .

# 6
  • Мнения: 713
Ами да това ме притеснява-да не се обезводни.Но аз започнах да давам Хидратин алфа-то е точно за това-да не се обезводни.

# 7
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 425
Моето бебче също се беша подрискало много жестоко от антибиотик,но не го спряхме изпи си целия курс.А през това време наблягах на храни които стягат,давах и лекарство за възтановяване на чревната флора и така овладяхме нещата..... Peace

# 8
  • Мнения: 659
 И на мен ми се е случвало един път - пих  " Далацин  Ц "  и направо ми разказа играта , понеже е широкоспектърен . Но си го изпих докрая .
КОгато се пият широкоспектърни антибиотици , трябва да се взема и " Б -комплекс " , за да се " храни " нормалната флора . А и по принцип не е лошо при всякакъв антибиотик да се взема "Б - комплекс " .Превантивно ! Разбира се не трябва да има противопоказания за витамините ,тъй като и те не са съвсем безобидни .

# 9
  • Мнения: 713
Вече сме по-добре.Разстройството още го има но вчера пълни памперса само 3 пъти.Има АБ за поне още 2 дена.Ще ги изкараме някакси.Продължавам да давам ентерол и хидрасек.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт