Спешно-проблем с работодател и напускане!!!!

  • 2 273
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
мацки спешно ми е
искам да напусна
не мога да спазя цялото предизвестие, само 15 дни
работодателш обаче не иска
казва - или цялото, или няма да ти платя и няма да ти оформя книжката, няма да ти дам документите
имам разписана отпуска от 23 юли, а аз искам да напусна от 29 юли
казвайте какво да правя Praynig

# 1
  • Мнения: 4 916
Няма как да не ти оформи книжката, но най-вероятно наистина няма да ти плати за времето на неспазеното предизвестие.

# 2
  • Мнения: 205
ти си плащаш остатъка от предизвестието

# 3
  • Мнения: 13
Не искаш ли да прочетеш КТ?
Иначе наистина няма право да откаже да оформи документите.

# 4
  • Мнения: 139
Заплащаш му оставащият срок от предизвестието и си свободен човек. Той няма никакво право (законово) да ти задържа, или неоформя документите. В случай, че реши да го направи би могла да го съдиш и той много добре знае това. Опитай все пак да се договориш с него. Никой не може насила да задържа никого.

# 5
  • Мнения: 4 195
от другата фирма ще ме изчакат, обясних им, те се смаяха на заплахите и казват  - добре, яе се махаш
КТ съм го чела и за тожа ми станаха странни тези заплахи
сега друго
имам разписана молба за отпуска, която ще е по време на предизвестието
могат ли да я прекратят Rolling Eyes
и как да предотвратя това, защото съм я взела за евентуална операция на малкия и не мога да не отсътжам Rolling Eyes

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Най добре си вземи болничен, за целия месец предизвестие и въобще не се занимавай повече.

# 7
  • Мнения: 4 195
Най добре си вземи болничен, за целия месец предизвестие и въобще не се занимавай повече.
не става, болничния спира предизвестието, тоест удължава го Confused

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Най добре си вземи болничен, за целия месец предизвестие и въобще не се занимавай повече.
не става, болничния спира предизвестието, тоест удължава го Confused

Някой те е заблудил. По тази логика и платения отпуск го удължава.
Отпуските влияят на срока на изпитване - удължават го

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Най добре си вземи болничен, за целия месец предизвестие и въобще не се занимавай повече.
не става, болничния спира предизвестието, тоест удължава го Confused
Не е вярно. Моя приятелка напусна точно така от последното си място. Не искаха да я пуснат и щяха да я побъркат този един месец и тя просто си пусна болничен няколко дни след предизвестието.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
от другата фирма ще ме изчакат, обясних им, те се смаяха на заплахите и казват  - добре, яе се махаш
КТ съм го чела и за тожа ми станаха странни тези заплахи
сега друго
имам разписана молба за отпуска, която ще е по време на предизвестието
могат ли да я прекратят Rolling Eyes
и как да предотвратя това, защото съм я взела за евентуална операция на малкия и не мога да не отсътжам Rolling Eyes
А колко е малък малкия и ползвала ли си неплатен за неговото гледане. Ако не си и той е под осем години, можеш с десетдневно предизвестие да излезеш за един месец неплатен за гледане на дете и през това време ще ти върви и предизвестието ти за напускане. В това съм сигурна, проучила съм го, защото мислех така да постъпя, ако не ме пуснат по взаимно съгласие.

# 11
  • Мнения: 4 195
в четвъртък си пускам болнични, после малко отпуска, после пак ще си пусна болнични и да се оправят
за съжаление, 2 години бачках като вол за тези хора, с кеф и с желание, а днес ме нарекоха неблагодарница Confused. Изпълнявам две длъжности в момента, по заместване и още една, луда станах, малкия ми боледува от около 6 месеца, болнични съм ползвала по 3-4 дена, какви ли не вариации съм правила за да работя, а да не гледам болното си дете. работила съм по 10 часа от вкъщи с дете, със 39.6 температура - той яде вафли, защото аз не можех да мръдна от компютъра. На 1-ви май ме върнаха от път, бачках до 10 вечерта - това се забравя. Неблагодарна съм била, че ми влизали в положението и ме пускали болнични
Моля ви, аз ли съм луда или повечето работодатели просто прекаляват.
Сега ще си оперирам детето - защо 2 седмици съм щяла да ползвам отпуска - при положение, че детето ще си е повече от месец у нас.
Ох оплаках се тук на всеослушание, но ми е кофти, наистина ми е кофти, защото знам с какво желание и прецизност съм работила, и работата ми беше важна и отговорна. Както и да е, каквото повикало, рано или късно такова се обадило.
колкото по - бързо спрем да работим без право на глас и права, докато се съгласяваме да ни осигуряват на минимални заплати, докато работното време е крайно разтегливо понятие и извънредния труд е "другия път ще ти го платим", винаги ще ни сдухват така. Ние сме си виновни, не работодателите, ей до туй мнение стигнах с тъпата си глава Confused

# 12
  • Мнения: 4 195
Ще помоля да заключат темата, получих отговорите, които ми трябваха Peace

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Лелеее, Криска, ама ти вярно го закъса с тези неблагодарници. Отдавна трябваше да ги зарежеш, както се и канеше. Поне съм била свидетел как съвсетно им работеше и в почивните и в празнични дни. Дано се оправиш леко и безпроблемно и с операцията всичко е наред.

# 14
  • Мнения: 227
Ей Криси, не ти преписаха фирмата нали ?  Money #2gunfire
Съжалявам, че и с теб се случи така, да си употребен, изцеден до последно и излишен после..... Просто много голяма част от съотечествениците ни - ШЕФОВЕ се отнасят по този начин със всички !! Супер нали !??

Общи условия

Активация на акаунт