mnenie za xorizontalnite boileri

  • 759
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
sazeliavam 4e ne e na kirilica no nesto se skapa za momenta ,a mnenieto mi triabva spesno.Iskam da znam dali e verno 4e sa s po malka efektivnost?V smisal -pove4e tok i po malko topla voda.I ako niakoi ima prosto da spodeli mnenie-plusove i minusi.Okaza se 4e baniata ni e malka i boilera v momenta stoi kato prisaden.

# 1
  • Мнения: 8 999
Доколкото знам няма значение за КПД-то дали е хоризонтален или е вертикален. На вилата сложихме хоризонтален, защото така спестяваме много място - под него ще монтираме пералнята и шкаф.

# 2
  • Мнения: 85
Доколкото знам няма значение за КПД-то дали е хоризонтален или е вертикален.

и аз съм на същото мнение...

# 3
  • Мнения: 606
  Разбира се. Хоризонталните са по-ниски и топлата вода не се отдалечава достатъчно от студената. Като пуснеш водата, студената от долния слой се смесва по-бързо с топлата горе, което те кара да отвърнаш повече кранът. Разбирам го, но не мога добре да го обясня с думи. Съжалявам.

# 4
  • Мнения: 950
  Разбира се. Хоризонталните са по-ниски и топлата вода не се отдалечава достатъчно от студената. Като пуснеш водата, студената от долния слой се смесва по-бързо с топлата горе, което те кара да отвърнаш повече кранът. Разбирам го, но не мога добре да го обясня с думи. Съжалявам.

И аз така знам. С две думи при хоризонталните бойлери по-бързо изстива водата, т.е. хабиш повече ток, за да я стоплиш. Поради тази причина ние си купихме вертикален.

# 5
  • Мнения: 133
Blagodaria za mneniata i vapreki 4e sa malko mi stava iasno 4e xorizontalnite ne sa tolkova prakti4ni ot kam razxoda na tok,no pak sa prakti4ni ot kam miasto.Nie poneze ste pravim parno i si mislixme i serpentina da mu slozim,no mai pak ima problem.Neznam kakvo ste resim.

# 6
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
 Ние сме с хоризонтален бойлер от 10г. и съм много доволна !Не съм забелязала да имаме по голям разход на ток,но пък спестихме доста място.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Когато си вземахме хоризонтален бойлер и на нас ни казаха, че този тип не са максимално ефективни, но пък можеш да се жертваш, ако мястото ти е кът.

# 8
  • Мнения: 2 388
От три години сме с такъв. За КПД - то нищо не съм чувала. Rolling Eyes
Но ще проуча въпроса.

# 9
  • Мнения: 207
и ние сме с такъв,за разхода за първи път чувам.Доволни сме.

# 10
  • Мнения: 655
И ние сме с хоризонтален бойлер от 3 години.Не съм забелязала разлика в разхода на ток.

Общи условия

Активация на акаунт