Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 юни 2008, 12:29 ч.

шишетата отделяли токсин

• 4 759
  • 83
  •   1
Отговори
  • Sofia
Незнам дали сте гледали сега БТВ, но по новините казаха, че са открили, че шишетата, които използваме за мляко били отделяли токсин, които способствал за преждевременния пубертет, рака и много други неща, особено ако се ползват над 4 месеца. Препоръчвали стъклени шишета. Е, добре де, ние използваме нашите много повече от 4 месеца ... предполагам и вие. Какво мислите вие за това? И какви са тези стъклени шишета, колко струват ...?

# 1
Моят мъж сутринта ме събуди, бил гледал новините и казали точно това, което и ти пишеш. Даде ми пари да изхвърля старите шишета и биберони и да купя нови, каза непременно да са от каучук, а не от силикон. Ние нашите шишенца  ги ползваме много повече от 4 месеца. И аз се изпопритесних, но какво да се прави, хората са направили ново откритие. Засега подмених едното шишенце, не мога да намеря другото. А пък преди малко се обади бабата, че гледала по новините. Ама нещо в сайта на БТВ не можах да открия информацията.

# 2
  • Пловдив
Това не е стара тема, разисквана е и във форума.
Преди време по БТВ тръбяха и за спина бифида, доста се бях шашнала и ходих на 4D, макар че моят лекар смяташе, че това се налага в определени случаи и е по-скоро манипулация за пари.
Не знам в днешно време от какво да не се страхуваме?! Може би като Майкъл Джаксън да си измислим начини да нямаме допир до външния свят и да се самоизолираме, ядем и спим в камери...
Според вас всички тези нови и нови неща, които откриват истина ли са или в повечето случаи целят нещо / антиреклама на дадена марка, "спонсориране" на някого за нещо ..... /

# 3
  • София
Шишетата наистина отделят токсини, но същото важи за кофичките от кисело мляко и опаковките на 90% от храните. Много малка част отговарят на европейските изисквания. Стъклените шишета дори и от известна марка може пак да са правени в Китай и примерно картинките да са с боя съдържаща олово...
Ако непрекъснато се притесняваме за всичко, ще станем вярно като Майкъл Джексън  Crazy както е писала данина

# 4
  • София
Сблъсках се с темата за бисфенола още когато разбрах за бременността си и започнах да се интересувам от бебешките принадлежности и аксесоари. Във форума има няколко теми по въпроса, даващи доста изчерпателна информация.
За себе си съм направила избор - купих стъклени шишета и каучукови биберони. Смятам, че всеки сам трябва да реши кое е добре за него, респекивно за бебето му. Далеч съм от мисълта, че ще избегна пластмасата в живота на детето си, но поне за шишетата реших така.
На въпроса какви са и колко струват - намерих на Чико, по 8лв.

# 5
  • Stara Zagora
И аз го чух това и се притесних.Нашите шишета бяха от както се е родил малкия.Вече не сме със шишета,но
пък седем месеца бяхме.Но пък като се замисля не можем да ги опазим от всичко лошо. Sad

# 6
И аз слушах репортажа и не ми стана драго....
Освен бебешки шишета пластмасови и много по-удобни за употреба са и други бебешки прибори - лъжички, чинийки, чашки...
И въобще не е верно, поне така мисля, че в детските отделения в болниците ползват стъклени шишета....

# 7
  • Русе
Това не е стара тема, разисквана е и във форума.
...в повечето случаи целят нещо / антиреклама на дадена марка... /

замислих се и аз, докато гледах репортажа, предимно НУК-продукти видях. вероятно е просто съвпадение.

# 8
  • Под Сините камъни

И въобще не е верно, поне така мисля, че в детските отделения в болниците ползват стъклени шишета....
Вярно е.И с каучукови биберони.Ние лежахме в болница с малкия когато беше на 14 дни.Там ми даваха преварена вода със стъклено шише и каучуков биберон,но аз пресипвах водата в мое шише.И ние ползваме пластмасови шишета.Ама аз съм на мнение че колкото повече ги пазим,толкова по изнежени стават децата.Лично мнение.

# 9
  • Stara Zagora

Вярно е.И с каучукови биберони.Ние лежахме в болница с малкия когато беше на 14 дни.Там ми даваха преварена вода със стъклено шише и каучуков биберон,но аз пресипвах водата в мое шише.И ние ползваме пластмасови шишета.Ама аз съм на мнение че колкото повече ги пазим,толкова по изнежени стават децата.Лично мнение.
Сега като се сетя в родилното нали ни искат стъклени шишета и каучукови биберони. newsm78

# 10
  • Sofia
Не съм чела подробна информация по въпроса. Може и да има опасност. Това, в което със сигурна, обаче, е че стъклените шишета СЪС СИГУРНОСТ представляват опасност. Просто защото са стъклени и съответно чупливи. А каучуковите биберони след 4тото - 5тото използване стават само за изхвърляне.

# 11
  • София
Може би са имали предвид някои по-евтини и съответно некачествени стоки - разни китайски принадлежности, които, още като ги купиш миришат на нафта.

# 12
  • София
Това е стара тема и разисквана доста подробно. Ако пуснете търсачката ще намерите информация за марките, които да се избягват и защо.
Аз не съм ползвала шишета за Мия. Имах едно на Авент (една от марките, които НЕ трябва да ползваме, както се оказва), с което давах вода от дъжд на вятър. Веднага го смених със стъклено. Купила съм на НУК - струва около 10 лева.

байбиби, за съжаление точно големите и най-масово ползваните марки се оказват проблемни.  Confused

Аз раждах в МД - там всички шишета бяха стъклени на НУК и с каучукови биберони. 

Не мисля, че те са опасни или чупливи. От доста дебело стъкло са. А и все пак не са играчка.

# 13
  • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
да и аз го гледах и се притесних

# 14
  • варненка от София
Ееееее, то това го имаше вече преди година разисквано подробно. Ставаше дума за Авент Бифри, Ивънфлу и още една марка, за която в момента не се сещам. Мине не мине и хайде нов бум на старата информация. Преди месец пък баща ми ми се обади да ми каже, че го чел във вестника  Tired

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт