Петиция за премахване таксата за преминаване на Дунав мост

  • 611
  • 10
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 7 837
Направете петиция по проблема с оползотворяване насредствата.
Всяко нещо си има цена.

Цитат
Таксите на Дунав мост нарушават Европейското законодателство – те затрудняват свободното движение на хора, стоки, капитали и услуги (чл. 97; Лисабонски договор)
А значението на този текст е съвсем различно, ми се струва...

# 2
  • Мнения: 2 563
Наистина, по-скоро липсата на грижа за въпросния мост е проблем, а не таксата. И въпросният чл. 97 не се отнася за такива такси. Ех, ако се отнасяше, щяхме да летим изцяла Европа безплатно.

Думата "български" не се изписва с главна буква. "Румънски" също.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може ли да вмъкнете и още едно редче, а именно:

"Всички авиолинии се задължават да превозват пътници безплатно."
 Praynig

Не разбирам защо ми ограничават движението из света тия гадове и това си е.

# 4
  • Мнения: 6 618
Нищо не мога да вмъкна нито поправя не съм я писала аз  LaughingВидях я и се сетих за една тема в "На пазар " и за това я пуснах.
Но все пак не намирам нищо общо м/у самолетните билети и таксите за мостове.

# 5
  • Мнения: 4 841
Не виждам кого пък чак толкова затормозява таксата, като изключим куфарните търговци - виж, тях със сигурност трябва да премахнат по някакъв начин.

# 6
  • Мнения: 6 618
Не виждам кого пък чак толкова затормозява таксата, като изключим куфарните търговци - виж, тях със сигурност трябва да премахнат по някакъв начин.


На кои викаш "куфарни търговци"?

# 7
  • Мнения: 7 837
Спестете им 16 лв., моля ви. Това са още един комплект пердета от ИКЕА. Или сервиз с гюлеви китки.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но все пак не намирам нищо общо м/у самолетните билети и таксите за мостове.

И аз не намирам нищо общо между таксата и свободата на движение.
НО пък започвам да подозирам, че има републиканско първенство за пускане на безумни петиции.

# 9
  • Мнения: 5 647
И за това ли има петиция?  ooooh!  Ами защо някой не пусне петиция за премахване на магистралните такси, да кажем в Италия, че да могат хората спокойно да пътуват?

# 10
  • Мнения: 397
Лошото е че липсва отчетност на въпросните такси, а това е предпоставка за злоупотреби!

Общи условия

Активация на акаунт