За сутрешното АМ?

  • 1 323
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Аз пак да се консултирам с вас, защото не мога да разбера каква е причината. Дъщеря ми откакто се е родила си изяжда винаги всичко и нищо не отказва с изключение на карфиол. От една седмица не си изпива всичкото АМ, остават около 50-60мл., започва да бута шишето и не иска повече, а вечер си го изпива всичкото 200 мл. Не трябва ли сутрин да е най-гладна и да си го изпие или детето се опитва да ми каже, че вече сутрин не иска АМ, а направо попара или кус кус или някаква друга закуска newsm78 Как мислите вие, да опитам ли с друга закуска и да остане само вечерното АМ или да я оставя да пие колкото иска? А пък много ми се иска да си пие АМ сутрин и вечер.

# 1
  • Мнения: 764
Пробвай да й дадеш нещо друго за закуска. Аз смених сутрешното АМ с попара, когато синът ми направи 10 месеца, по съвет на педито.

# 2
  • Мнения: 1 062
Прави попарата с АМ. Просто слагай в АМ сухар, ако детето става рано предлагай АМ, а след 3 часа попара или каша или някаква друга закуска.

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами правилно аса ти отговорили момичетата,замени АМ с друга закуска.Явно вече не иска да я де мляко сутрин комбинирай с нещо друго.

# 4
  • Мнения: 207
 Peace Абсолютно подкрепям от 1 месец го отказа сутртешното от тогава правя
-кус кус
-овесени ядки

и всички останали следобедни закуски

# 5
  • Мнения: 569
  Преди около 3 месеца и при нас се получи така- започна да изпива максимум по 150 мл , вместо 200 рано сутрин.
  Продължих да му давам АМ , но след около 3 часа му давам и друга закуска- попара, овесени ядки, каша...
  Само , че понеже не е от ящните по принцип , това направи обяда един кошмар- чакам го чак до 14.30 и въпреки това  явно не огладнява и държи всяка хапка в устата по 1 минута Crossing Arms
  От друга страна ми се струва недостатъчно да пие само 150 мл АМ , после обяд , следобедна закуска и пак АМ вечерта за неговата възраст...
  Тъй , че и аз съм в чуденка newsm78

# 6
  • Мнения: 191
И аз си мислех,  newsm78 че сутрин трябва да са най-гладни и да ядат най-много, но уви. Няма сутрин, която дъщеря ми да изяде повече от 100мл мляко или каквото и да е друго. Голям зор е. Приготвям мляко, хвърлям. Правя каша, хвърлям. Давам плод, хвърлям....и т.н. Докато не стане поне 13.30 и време за манджа, не прояжда.  Много се ядосвам  #Cussing out, но май ще трябва да се примиря, защото и непрекъснатото натискане с лъжицата, не е много добре.

# 7
  • Мнения: 983
Същата история беше и при нас. Сутрин едва дочакваше да му приготвя млякото, почваше с настървение да пие и толкова - стотина милилитра едва  Tired Реших да го махна, да давам направо закуска - няма разлика - хапва 5-6 лъжички и готово  Sad Така че явно сутрин са гладни, но се задоволяват с малко, знам ли  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 149
И Йоана намали сутрешното мляко,но това изобщо не ме притесни.След 3 часа давам плодове и към 14.00 обядваме.Овесените ядки ги ядем следобед.Аз съм за чисто АМ сутрин и вечер Peace

# 9
  • Мнения: 5 940
Не предлагай веднага след като стане детето. Изчакай да поогладнее.
До преди месец синът ми изпиваше 200 милилитра веднага след сън. Сега не се получава, пие по 150-200 милилитра, но чакам да мине поне час. Намерих и друга техника да изпива всичкото мляко- лягам до него, максимално го приближавам до мен, нещо като поза при кърмене.
Не бързай да сменяш с попара, децата имат нужда от мляко преди всичко.

# 10
  • Мнения: 1 165
И дъщеря ми не изпива цялото количество АМ, но по-късно й предлагам нещо друго-сандвич/ плодове.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 383
бебе е почти на 7 месеца-от всички хранения най-малко яде сутрин-около 150 мл, но така е било винаги , вечер може над 200 мл ако му дам

# 12
  • Мнения: 1 367
Спокойно можеш да предлагаш по-разнообразна закуска,която да включва АМ.Например попара,грис,овесени ядки.Детето вече е достатъчно голямо,за да му се променят вкусовете.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да даваш най-различна закуска вече

# 14
  • Мнения: 554
Реших да я изчакам още малко, може да е период, като стане пие АМ колкото иска и към 10ч. хапва попара или кус кус или нещо друго. Ако продължи повече време така ще махна сутрешното АМ.

Общи условия

Активация на акаунт