За второто дете- друга кръстница?

  • 2 344
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Здравейте, с мъжът ми не сме женени, така че нямаме кръстници/кумци/.
С жената, която кръщаваше голямата, вече не поддържаме никакви отношения и бих искала тя да не кръщава малката.
Въпросът ми е дали има някакъв проблем-било църковен,било морален -  друга жена да бъде кръстница?
Моля запознатите да споделят!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Няма пречка който и да е да кръсти второто ти дете, единственото изискване е той самия да е кръстен.

# 2
  • Мнения: 936
Няма проблем. На първото ми дете кръстници са кумовете, а на второто кръстница е сестрата на мъжа ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 663
няма проблем да са различни кръстниците, в нашият случай е точно така 2 деца - 2 кръсници Peace

# 4
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Момичетата преди мен са ти казали - няма никакъв проблем кръстниците на децата ти да са различни.
И трите ми деца имат три различни двойки кръстници.

# 5
  • Мнения: 1 699
Здравейте,я да ви питам аз сестра ми иска аз да кръщавам сина и.Мислите ли че църквата ще позволи? newsm78

# 6
  • Мнения: 1 447
Здравейте,я да ви питам аз сестра ми иска аз да кръщавам сина и.Мислите ли че църквата ще позволи? newsm78
Няма проблем.Етърва ми стана кръстница на детето на сестра си. Peace
 А аз мисля това лято второто ми дете да го кръсти брат ми.

# 7
  • Мнения: 468
Няма проблем.И ние вече не подържаме връзка с кръстницата на сина ми и за млката си поканихме братовчедката ми.

# 8
  • Мнения: 604
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!

# 9
  • България
  • Мнения: 181
въобще не е задължително първо кумовете на родителите да са кръстници на децата и второ няма проблем децата да имат различни кръстници. За мен е важно кръстника на детето ми да го обича и да му мисле доброто и да мога да разчитам на него при нужда за детето ми.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 5 428
Ние със сестра ми сме кръщавани едновременно, но имаме различни кръстници. А сестра ми после стана кръстница на дъщеря ми. Можеш да поканиш когото пожелаеш за кръстник, стига само той да е кръстен.

# 11
  • Мнения: 257
Благодаря ви за отговорите  Hug
И аз си мислех, че няма проблем, ама да питам за всеки случай. Иначе критерия ми е ясен-така избрах първата кръстница, но уви доста се разминаваме вече с нея. Както и да е, това е друга тема.

# 12
  • Мнения: 257
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!



 Peace
 Peace
 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
уф, аз съм голям карък, нито на кумове случих, нито на кръстница за моето дете, надявам се за второто ми дете да имам късмет. смятам, разбира се, кръстникът да е различен, не бива да имаш никакви морални или други скрупули. аз се надявам от трети опит да имам късмет. пожелавам и на теб късмет с избрания кръстник!

# 14
  • Мнения: 2 803
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!



Точно така е,по този въпрос съм се консултирала със свещеник. Важното е човека който ще кръсти детето и да е кръстен и да милее за детето.

Общи условия

Активация на акаунт