до мамите, раждали секцио

  • 4 395
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 645
При мен нямаше усложнения след секциото, гушках си бебето, вдигах и разни не особено леки предмети когато се наложеше. В болницата единственото нещо, което ми казаха беше, че трябва много да се движа. При всеки, обаче, възстановяването е различно, прагът на болка също.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
чувала съм следната реплика "Да не се вдига по-тежко от бебето"
 Аз си вдигах моето гардже, без притеснения, даже наум не ми е идвало, че може да съществува подобна забрана.
А, че лигли и глезли има, то е ясно...

# 47
  • Мнения: 2 471
Вие четете ли или се засягате за идеята?
Авторката задава въпрос - отговорям му. Давам два възможни варианта, значи не съм категорична. Даже съм написала да не ми се нахвърляте, защото имам конкретен пример, който , хм, подкрепя едната хипотеза. Кое му е обидното? И съм написала , че знам какво съветват докторите при секцио, не колко я боли конкретната родилка, не дали има усложнения, не нещо друго. Пак питам, кое е грубото и обидното?


Ми то болката е свързана с вдигането на тежко и последващите усложнения. И ОК, не си груба - агресивна си. Пък да ти кажа, непознат човек трудно би ме засегнал. Приятен ден

# 48
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Може да севдига бебето  Peace

# 49
  • Мнения: 1 080
Сама си гледам бебето и си го вдигам от първия ден, както и други тежки неща, тъй като няма кой да е до мен през деня и да ми помага!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
Лазар се роди 4.100кг, Ирен 3.800кг, веднага след раждането ги вдигах

# 51
  • Мнения: 506
И аз си ги вдигах от първия възможен момент, няколко часа след операциите. Кака - 4 кг, беба - 3550. Дори и тежък сак от преместването от реанимация до нормална стая. Хубаво, че нямаше последствия.

# 52
  • Мнения: 405
Малката се роди 4040 кг и ми я дадоха веднага след операцията, даже спинка върху мен.  Heart Eyes
А на 6-тия ден като се прибрахме в новото вкъщи ( тъкмо се местехме ) продължих с разтребванията.  Crazy Докторът ми каза, че всичко на което съм способна ми е разрешено. Peace
Но всичко си е до човек според мен. Аз на третия ден спях по стомах - макар всички сестри да ме гледаха странно.  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 005
Не са ми казвали да не вдигам бебо  Rolling Eyes А и ние сами си го гледахме , никой нямаше възможност да ми помага освен съпруга ми , а той ходеше и на работа  bowuu Така, че не се притеснявай   bouquet

# 54
  • Мнения: 357
вдигах го от самото начало, хем имах и дренаж от раната, та в едната ръка бутилката с дренажа, в другата детето, а той не беше лек ... знам, че може да се вдига детето без проблем - не трябваш да носиш тежко, което те дърпа надолу - например тежка чанта, но и това за седмица, две  Peace

# 55
  • Мнения: 117
На мен и двата пъти ми казаха един месец нищо по-тежко от бебето.

 Peace
Само това остана - да не си вдигаш бебето...  #2gunfire
Защо не вземат да кажат - гледай си детето, да не пипаш къщна работа,а?! Бас ловя че нямат нищо против да готвиш, миеш чинии и да пускаш прахосмукачки... Истината е, че точно къщната работа ме разкапваше и ми попречи да се възстановя като хората доста време след операцията.. Peace

# 56
  • Мнения: 121
Бебето ми се роди 3,600 вдигах го след като започнах да ставам аз. Като се прибрахме в къщи домакитството си го поех изцяло аз /имайки в предвид отсъствието на жена от къщи 7 дена и прибирайки се с бебе- то не беше прахосмукачки, забърсване на пода, санитарни възли, гладене и т.н./ за всичко сама. Не съм имала проблем, но всеки организъм е различен и се въстановява различно.

# 57
  • Мнения: 58
Бебо се роди 3750. Никой не ми е казвал подобно нещо .Веднага щом ме изведоха от реанимацията си го вдигах и гушках. hug
Девет месеца чаках този момент,та накрая да стоя и да го гледам от кошчето просто няма начин да стане дори да ми бяха казали да не го вдигам. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 477
Малкия се роди 3.850.Вдигах го още на втория ден в болницата.Не съм се пазела кой знае колко след операцията.

# 59
  • Мнения: 2 448
Моето го вдигах на 3 ден като излязох от реанимация и ме преместиха при него. После като се прибрах в къщи, майка ми помагаше за къпането , не съм се натоварвала наистина с тежки работи, но чак бебето да не вдигам. 3.600 беше.

Общи условия

Активация на акаунт