На кого кръстихте бебе и какво означава името?

  • 26 078
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 508
На никой, София означава "мъдрост" Grinning

# 16
  • Мнения: 2 672
исках ако е момче на баща ми, а ако е момиче на майка ми.
Но само началната буква.Бях си измислила 2 имена .
Но.....10 дни преди раждането решихме целите имена да са ,т.е. тъй като казаха момче - Димитър.
Харесаха ми възможните умалителни и как звучи с фамилията ни Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 629
Не сме кръщавали детето си на никой роднина. Казва се Александър има имен ден на 30-ти юни и означава защитник на хората. До последно се колебаехме между Адриан и Александър и двете имена много ни харесват. Ако бях родила тук имената щяха да са Адриан Александър, но нали в България си имаме нелепото изискване за бащиното име та не стана  #Cussing out Варианта за момиче ни беше Изабела

# 18
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Моята госпожица е Никол, не зная какво е значението на името.
Кръстена е на бащами който се казва Никола.Решихме да я кръстим на него защото термина ми беше на 6 декември (родих на13).

# 19
  • Мнения: 8 505
Бяхме решили да не я кръщаваме  на никой.Харесахме си  мъжко име(предупредихме доктора да не ни  казва какво е,ние искахме момче),а с женското-мъка...Една наша приятелка заяви,че ще е момиче-къдрава,руса със сини очи (досега само за къдриците не е познала) и...като се роди -Ирина,като нея.И май значи мир,ако не се лъжа Sunglasses

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Филип. На никого не го кръстихме. Означава "обича конете", а аз искам да обича животните. Родата хич не долюбва името, по ред причини, и не го нарича по име. Flutter

OFF  Blush
Всъщност Калина, твоята рода и родата на Туфи да не са роднини???  Thinking
ОБОЖАВАМ името Филип  Heart Eyes



Дъщеря ми е: Атина - име от гръцката митология - богинята на войната, мъдростта и изкуствата!!!
Сина ми е: Тома - евангелско име, на гр. Thomas, от евр. "близнак"!

Не са кръстени на никого  Whistling. Тези имена са "мое" творение!  Grinning

# 21
  • Мнения: 5 255
Лора не е кръстена на никого от роднините.
Само е взела първата буквичка на баща си.
Искахме да е кратко и благозвучно.

# 22
  • Мнения: 1 033
Дъщеричката кръстихме Габриела - на букавата на дядо й Георги:), защото много го обичаме и уважаваме с таткото, ама Гергана не ми звучеше. (сега приятелите му казват дядо Габриел) Joy
Сега умуваме за мъжки и женски имена, ама нещо не можем да стигнем до консенсус. Аз харесвам Виктория и Александър, ама тати нещо се цупи newsm78

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
По повод на често срещаните имена тази година,а и миналата мойта кукла я кръстихме Виктория ,но го реших аз в последния момент в болницата.На никой не е кръстена,имах много трудно раждане 12часа и понеже бебето накрая излезе на бял свят макар и секцио,реших да я кръста "победителка".По статистика за миналата година и за тази най-често кръщавани момиченца са с името Виктория.Имаме си и Алекс,моя милост. Rolling Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Дъщеря ми се казва Росица. Кръстих я на майка ми. Когато бях по-млада казавах, че няма да кръстя детето си на никого, но сега реших да зарадвам моята мама. Малко съжалявам. Росица означава първите капки вода сутрин рано по растенията. Галено от роса.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Мая. Не е кръстена на никого - баща й го избра в родилното, аз имах други имена предвид, но нямах желание да спорим. Означава 1) на руски - съкращение от 'майчица' 2) на хинду - нещо от сорта на 'божие дело' 3) месец май - освен това има цял месец имен ден, макар че е родена през юли.

# 26
  • Мнения: 2 529
ЕМИЛ - съперник (oт латинскoтo aemilius). 30 май е денят отреден на Св. Емилия.

Кръстихме го така, защото с баща му (Александър) искахме да има лесно произносимо име и да е хем българско, хем интернационално. Взехме първата буква на свекърва ми (Елисавета) Sunglasses

# 27
  • Мнения: 2 950
Искахме да кръстим момиченцето си на дядо й /свекър ми/, но така трябваше да се казва Йорданка - аз определено не харесвам това име. Затова си избрахме Йоана. В болницата казваха, че името било много красиво и не е от най-често срещаните, обаче с всеки изминал ден се убеждавам, че има много малки красавици Йоана  Simple Smile Няма значение според мен на кого е кръстено - важното е мама и тати да харесват името, а после и самият малък човек!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 181
когато ни казаха че бебка ще е  момиче с мъжа ми решихме да я кръстим на моята майка(Станка) и избрахме името Стела.на някои езици означава звезда.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 058
И аз исках га го кръстя Александър, но мъжа ми нещо се дърпаше, през цялата бременност говорих на корема си в мъжки род и му виках Алекс и всеки път срещах неудобрително мърморене - "децата ще му викаът Сашо, много е тъпо..." Терминът ми беше на 8 ноември - Архангел Михаил и бях решила, че ако родя тогава ще е Мишо. Е, родих доста по-рано, но все пак като ме попитаха на родилната маса как ще се казва изстрелях Михаил.
Михаил - кой е като Бог? (това бил бойния вик на небесните армии на иврид).
Не е кръстен на никого, свекитата в продължение на месец през ден ме питаха на кого е кръстен, накрая се примириха Wink
Много харесвам името Емил, но не можех да си помисля да го кръстя така, че у нас това име е табу  Embarassed  Embarassed
Ако беше момиче аз исках Йоана, мъжа ми Катерина

Общи условия

Активация на акаунт