Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,

пиша Ви с надежда, че сред вас има други като мен, които биха могли да се възползват от промените в КСО от 2006 г, а по-точно:

От 26.08.2006 г. (обн. ДВ бр. 68 от 2006 г.) в чл. 49 от КСО влезе в сила нова алинея 2, съгласно която:

“(2) При придобиване право на парично обезщетение при бременност и раждане през периода на изплащане на парично обезщетение за бременност и раждане или за отглеждане на дете обезщетението е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето".
От СУСО ми отказа възможността да се възползвам от горе-цитираната промяна, тъй като според тях след като съм родила второто си дете (на 05.06.2006 г.) преди влизането в сила на закона, нямам право на по-голямото обезщетение.

Обжалвах решението им в Административен съд София град и получих решение, според което имам право да се ползвам от промените. От СУСО обжалваха във ВАС и оттам също получих благоприятно за мен решение, без право на обжалване.

Ако Вие сте родили второто си дете малко преди 26.08.2006 г., когато сте били в отпуск по майчинство за отглеждане на предходно дете  също можете да се облагодетелствате.

На всички, които имат интерес по темата, могат да ми пишат на: tabakowi@abv.bg, ще съдействам с каквото мога.

Поздрави, Милена
Цитирай

София

Мнения: 944
Поздравления!   bouquet

Дано има все повече българи, които си търсят правата по този законен начин и печелят.

Успехи и занапред!
Цитирай

София

Мнения: 117
И аз ти стискам ръка,Милена!Браво! smile3501
Трябва да следваме примера ти!
Аз няма как да се възползвам от твоя опит,но ти благодаря,че сподели с нас!  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.