Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

? за болничен

  • 16 юни 2008, 18:15 ч.
  • Преглеждания  300  Мнения  1  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 114
Имам болничен до края на седмицата .Въпросът ми е мога ли да го прекъсна по-рано и как става това?

Реклама
# 1
  • Добрич
  • Мнения: 2 865
Прочети НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА НА РАБОТОСПОСОБНОСТТА
Приета с ПМС № 99 от 31.05.2005 г., обн., ДВ, бр. 47 от 7.06.2005 г., изм., бр. 96 от 30.11.2005 г.,
 в сила от 1.12.2005 г., изм. и доп., бр. 23 от 16.03.2007 г.

Чл. 18. (1) (Предишен текст на чл. 18 - ДВ, бр. 23 от 2007 г.) Осигуреният не може по своя преценка без разрешение от лекуващия лекар или ЛКК, издали болничния лист, да се върне на работа преди изтичане на разрешения отпуск. Осигурителите не допускат на работа осигурени, които се намират в отпуск поради временна неработоспособност.

Цялата наредба можеш да видиш тук:

http://www.noi.bg/content/laws/normativni/NME.html

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт