ОКТОМВРИЙКИТЕ си правят нови срещи в идващите дни горещи

  • 9 035
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте отново! Аз се прибрах май май първа от лекцията. Беше страшно интересно,а и ми беше много приятно да си побъбрим с другите октомврийки,които се бяхме събрали.
Момичета,ако имате възможност-идвайте. Струва ми се страшно полезно,а и се научават сумати неща  Grinning
Имахме си бебе манекен, показваха ни как се слага памперс. Бебчето беше на 3.5 месеца и беше толкова сладкоооо  Heart Eyes Само се смееше и се въртеше и всички мами се влюбиха в него( грешка нея)  Heart Eyes
На излизане дават подаръци. Днес всички отнесохме по един биберон на чико и по едно комплектче мострички на медицинска козметика себа мед + сумати брошурки и интересни четива. Така чеее,записвайте се за другите дни,няма да съжалявате  Hug
За срещата на 21-ви,незнам дали ще успея,така че няма да гласувам за място и час,но ще следя и като нищо ще довтасам  Blush

# 61
  • Мнения: 80
   Здравейте и от мен!
 Нищо че имам някакъв опит и на мен би ми било интересно да ходя на такива лекцийки,ама докато ходя на работа няма как.
Относно шишетата аз първите месеци използвах стъклени (много бях доволна),лесно се измиват и стерилизират после.Като порасна баткото и можеше вече самичък да си държи шишетата му взех пластмасови,но на нас шишета много не ни трябваха защото се кърмехме и ни трябваше едничко за водичка или сокче само.А относно помпата аз бях споменала,че много ме болеше и не съм ползвала.Доктора при който родих дойде на другия ден и ми показа как да сложа бебчо да суче и после ми показа как да се изцеждам самичка.Вярно доста по-бавно става да се цедиш самичка и ме понаболваха ръцете,ама с помпата умирах от болка.
 Лек ден!

# 62
  • Мнения: 308
  Здравейте бъдещи мамчета.

   Аз родих първото си дете на 27.01.2008 и сега нашата принцеса участва в конкурса на хумана. Ето линка, ако някой иска да ни подкрепи:

http://humana.bg/club/index.php?option=com_datsogallery&Item … atid=1&id=148

   Благодаря ви предварително и леко бременеене.
 

# 63
  • Мнения: 3 926
ЛЕКЦИЯТА ЗА КЪРМЕНЕ, организирана от Консултативния кабинет по кърмене към МД-София ще се проведе на 21.06. - събота от 9.30 часа. Очакваме ви във фоайето на МД. Входът е първия, преди този за поликлиниката.

Забравих да пиша, че цената е 2 лв. на човек. Надявам се да не ви затрудним Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 13:24 от Асенцето :)

# 64
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, милички!
Аз също се прибрах преди малко от лекцията на училище 9 месеца! Беше ми за първи път и ми беше много интересно!
Радвам се, че се запознах с Еличка, Сисилия, Елина Малина, Галинаг, а с Енигма се познавахме от миналата седмица! Всички сте големи сладурки!  Hug
Мария_Д, честита ти девойка!
Йоличка, добре дошла!
Приятен ден!

# 65
  • Мнения: 10
Някой от мамите с малки деца може ли да ми каже нещо за пелините за многократна употреба. С каката използвах памперси много молко-обриваше се от всички, и съм я гледала по "бабишки" с пелени и проубуване. Като си спомня какво пране беше..........

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/977/



# 66
  • Мнения: 817
Момичета, много интерсни ми изглеждат тия лекции, ама за съжаление до 20.08. няма да мога да идвам  Sad Няма как, трябва да се работи. Но после мисля да се възползвам и да ходя.
Между другото успях да избера подарък на свекървата, взех й една много фешън ваза и една розичка. Дано да й хареса.
tanyaz, благодаря за идеята   bouquet Peace

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, кажете ми моля ви размерите на матката ви от последния ви преглед на ЖК и в коя гестационна седмица е било това. И още нещо.Случвало ли се е на някоя от вас матката й да не мръдне нито със сантиметър за две седмици? newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте момичета!
Искам да питам - вие записвате ли се предварително за лекциите?
Аз за съжаление ще почакам до 15.08 щото и без това ходя като луда
по лекари е ще е гадно още повече да отсъствам от работа..
Пуканка - за матката в 24 седм. беше 23 или 24 см.
Обаче за 2 седм. нямам как да кажа, защото ме мерят 1 път месечно.
Мисля, че по книгите имаше нещо за размера на матката през всяка седица,
ако искаш довечера мога да погледна за твоята седмица колко трбва да бъде.
Само ми напиши коя седмица си точно.

# 69
  • Мнения: 498
ПуканкаZ, ти ме озадачи, на мен досега размера на матката не са ми го казвали. Или я изписват по някакъв съкратен начин.  newsm78

# 70
  • Мнения: 817
На мен също последния път на ЖК (10.06.) не ми казаха никакви размери, ама там по принцип нищо не казват  Crazy Иначе съм на преглед при моя си лекар на 26.06. и тогава ще питам, но вероятно ще ти е късно вече

# 71
  • Мнения: 920
Как точно се измерва размера на матката, след като тя е вътрешен орган? За първи път чувам за такова измерване newsm78
Не ми е ясно наистина, моля ви обяснете ми Thinking

# 72
 newsm78 и на мене не са ми казвали размер на матката..... амаи аз не питам.
Питам само дали всичко е О.К. и това ми е достатъчно

# 73
  • София
  • Мнения: 27
Бебочка, в моята книга за бременни, която е седмица след седмица
се описва размерът на матката, който се увеличава всяка седмица,
защото и бебето расте. Тя се мери от определено място - мисля
срамната кост и някак разбират до къде стига. На мен миналата седм.
на 10.06 ми казаха, че е 24 см. и беше над пъпа според тях.
Има някаво значение, но не мога да кажа какво точно.
Май няма да съм много полезна с тази информация, но се постарах.
 Embarassed

# 74
  • Мнения: 817
Ами на мен матката в началото са ми я измервали по същия начин, по който измерват и самото бебе. На ехографа си показва всичко.

Общи условия

Активация на акаунт