Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

След завоя в дясно

Здравейте майчета,
Как представихте краставицата и доматата в менюто на мъничетата ви?
Моята скумрийка е 6м. и половина и се захранваме от началото на 5м.
 newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

UK, Harlow/София

С домати съм давала готови пюрета.Но ако ги правиш сама,не знам!Според мен са бъкани в момента от нитрати,като гледам как са мутирали ThinkingДетето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Сок от домати можеш да даваш, действа слабително на стомаха, затова внимавай. Биляна е права,4е може би доматите са бъкани с нитрати, така 4е внимавай / ако имате собствена градина,е  друго /.
За краставиците незнам, въпроса за нитратите е същия и под каква форма може да се дава на сок не, на пюре незнам??!
Цитирай

София

Краставицата му я представих вчера под формата на таратор, ако може така да се нарече, настъргана, с малко разредено кисело мляко и съвсем малко олио. Но Дани е по-голям и вече действам по-смело. Със сигурност е най-добре да вземеш краставици и домати от градината, но ако няма аз не бих бързала с тях. Домати ползвам настъргани, когато правя супи.
Цитирай

След завоя в дясно

Благодаря Ви много за отговорите  bouquet
Цитирай

София

Краставицата можеш да дадеш цялата (обелена, разбира се Wink), ама през марля например, защото сте още мънички, за да не отхапе парченце...
А може и да пробваш само "сърцевината" им, т.е. семчестата част...

А доматите - може и на парченца, но те съветвам преди това да ги предложиш термично обработени, като съставка на някоя гозба например и ако няма алергична реакция (напоследък доста дечица правят такава към доматите), да ги дадеш сурови. 

Алергичната реакция към доматите се изразява в ситни пъпчици, разположени около устата - могат да се появят от около половин до два часа след приема им.
Цитирай

София

Краставица по принцип можеш, друг е въпроса, че тези на пазара са малко нитратни, а домата е по-добре да е термично обработен. Аз давам от буркан, като цяло Нията си умира за домати в манджата  Very Happy
Цитирай
Доматите след 10 месец.
Но краставиците в моята книга пише след 18 месеца - понеже били тежки за стомахчетата и после ги боли Thinking
Аз само домат съм му давала.
С краставицата ще изчакам.
Цитирай

А изцеден сок от краставица може ли?
Цитирай
Тук ме накара да се очудя Shocked
Не съм чувала някой да е пил такъв сок Sick.
Мисля, че няма смисъл нали краставицата е 80% или повече ли беше, вода?
Цитирай

София

Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?
Цитирай

След завоя в дясно

Аз мислех да му я пасирам(краставицата) то сигурно ще стане като кашичка,ама на второ четене май наистина сме много малки  Thinking ,така че по добре да го отложа във времето
Още веднъж благодаря за отговорите Laughing

Цитирай

Аз давам на Таня дълги парчета краставици да ги смуче и "ръфка" Smile гледам я да да не се задави с някое по-едро парче и така...
Цитирай

UK, Harlow/София

Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?
Първо му дадах домашни под формата на сок и нищо му нямаше.Но след това нямах и купих.Тогава настана ужаса.И педиатърката каза преди това да давам само домашни,но в апартамента си нямаме градинка Shocked
Цитирай

Sofia

За доматите нищо не мога да кажа, и аз бях питала тук, давам му от време на време по едно резенче сурова и в манджите свободно си му слагам, но за краставицата:колкото и странно да ви звучи, тя е ужасно трудно смилаема=е на зелето, освен вода има и много целулоза, не се препоръчва както мамите са написали под 18 месечна възраст, няма за къде да бързаш, по-добре не давай изобщо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора