АМ и вода, която не е затоплена???

  • 3 637
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Взехме си Милумил и първия път го приготвих вечерта с вода, преварена сутринта, без да я затоплям.
Бебка го изпи, нямаше бучки заради студената вода.
Винаги сутрин преварявам вода за целия ден. Та въпроса ми е трябва ли всеки път да затоплям водата за приготвяне на млякото или може към нея просто да си прибавя млякото??? newsm78 Това променя ли състава по някакъв начин или вкуса?

# 1
  • Мнения: 1 512
Ами спазвай инструкциите за приготвяне на опаковката.Ние сме на Фризолак и го приготвям с хладка вода ( около 40-50 гр).Преварената вода държа в термос и не ми се налага да я претоплям.Много топла вода променя качеството на АМ, за студената не знам.

# 2
  • Мнения: 363
ами иаз съм с термос,понякога май мие прекалено топла Thinkingоба4е доста 4есто правя и със стайна температура,на аптамил сме Peace

# 3
  • Мнения: 1 572
ако водата е със стайна температура няма проблем

# 4
  • Мнения: 4 753
Зависи от АМ.... Някои марки се приготвят с по-топла вода, други може и със стайна температура... От майка ми знам, че при кърмене и дохранване трябва АМ да е с температурата на кърмата, по-добре е за бебчето, но ако сте само на АМ може и без да се топли водата...  Peace

# 5
  • Мнения: 4 335
Винаги затоплям водата да е с телесна температура Peace

# 6
  • Мнения: 1 168
Щом се разтваря добре няма проблем със стайната температура /е, не през зимата, де. Да кажем не под 20 градуса!

# 7
  • Мнения: 1 367
От доста време приготвям АМ с вода със стайна температура.Не става на бучки.Преди това затоплях водата в МВ,но понякога неволно я държах повече вътре.Тя ставаше вряла,налагаше да я изстудявам,а това отнема време.И имаше рев,рев....Сега нямам такъв проблем.Аз също преварявам сутринта вода за цял ден.

# 8
  • Мнения: 569
  Не я затоплям от известно време. Приготвям 2 бутилки с вода стайна температура - една за през нощта( че още се будим) и една за рано сутринта и когато дойде време само прибавям АМ- не става на бучки.А и той не го харесва ако е леееко по- топличко от температурата на кърмата например и бута шишето...

# 9
  • Мнения: 337
Никога не съм затопляла водата .От самото начало ползвам бебешка вода в туба и направо наливам в шишето и прибавям АМ.

# 10
  • Мнения: 60
Аз си мисля че не е проблем за млякото,а за бебето е по добре да  е малко хладичко.

# 11
  • Мнения: 1 477
По принцип няма проблем водата да не е затоплена.Сина ми също е на Милумил и не мога да се съглася ,че се разтваря в хладка вода.Остава на бучки и биберона се запушва.За другите марки АМ не знам, но с Милумил е така  Peace

# 12
  • Мнения: 8 208
Виктор пиеше НАН ХА. Винаги съм му го правила с вода със стайна температура. Преварявах сутрин за да има за целия ден - и за млякото и за пиене. Нашето мляко се разтваряше много добре и бързо. Нямам спомен някога да е ставало на бучки.

# 13
  • Мнения: 583
Ползвам хладка вода за приготвяне на АМ ,в микрото става за секунди,иначе за навън ползвам термобокс.Ако сложа по топла вода става на бучки,така че стайната температура също е добра.

# 14
  • Мнения: X
По принцип млеката за това си имат инструкции, за да се спазват. За бебетата също е най-добре да е 37 градуса.
Аз лично си държа водата в каната и сипвам, врътвам малко в микровълновата и готово. Ако случайно прегрея - изливам половината и доливам от каната.

Общи условия

Активация на акаунт