Покупка на жилище - реална продажна цена

  • 5 042
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 802
Можеш да видиш и тук: http://www.imoti.net/nd/prices/

# 16
  • Мнения: 5 178
При новото строителство трябва да се има впредвид, че цената която плащаш не е за реалната площ, която получаваш, от там на татъка всеки сам решава разбира се. Иначе е гот да влезеш в нова кооперация, ако пък е и построена както трябваааааааа....
това е страшна заблуда, защото си измери стаиите и им събери квадратурата .. очевидно ще стигнеш до извода, че в обявените 64 кв (примерно) влизат и стените и терасите

# 17
  • Мнения: 2 891
Нашият стрител без бой свали 100 Е от цената на квадрат.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 12:25 от jj okocha

# 18
  • София
  • Мнения: 971

Тук нищо не може да се види, защото това е статистика на база оферти от сайта. Тази статистика се подмята и обсъжда, но това далеч не е реалната ситуация на пазара. Нито пък статистиката от статистическия институт или службата по вписвания, защото масово продажбите са правят на данъчна оценка на имота.

Така че реших да питам от първа ръка какви цени сте договорили, защото реална статистика никой не може да предложи Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
При новото строителство трябва да се има впредвид, че цената която плащаш не е за реалната площ, която получаваш, от там на татъка всеки сам решава разбира се. Иначе е гот да влезеш в нова кооперация, ако пък е и построена както трябваааааааа....
това е страшна заблуда, защото си измери стаиите и им събери квадратурата .. очевидно ще стигнеш до извода, че в обявените 64 кв (примерно) влизат и стените и терасите


Не само стените и терасите, а и стълбището, и мазата, и поквива и всички общи части за които се сетите. И в един момент се оказава, че 10-20 кв от апартамента ви ги няма. И тая цена от 1000 евро- примерно, излиза 1200, ако трябва да си изчислите само апартамента. То пак зависи колко е голяма кооперацията...

# 20
  • Мнения: 5 178
Чакай малко, в НС ясно се обявяват жилищна (т.е площа на апартамента) и общите части..Явно някои не си четат НА
Аз говорех за апартамент старо строителство, в което пишеш, че сте .. измери си стаите и коридора и тн ... прибави и терасата и ще получиш площта от НА

# 21
  • София
  • Мнения: 971
Така е, затова се спрях на старо строителство с реални близо 100 квадрата само в жилището и то по старото мерене без терасите. Ще платя 1260 евро изчислено само по тях, а иначе си има и мазе и общи части - като сметна и тях влизам под 1200 със сигурност и то за добър квартал.
Затова се спрях на старо, както и заради отличното местоположение - но наистина това е много лично решение - за всеки е важно и надделява нещо различно.

Четох някъде, че много хора след първоначалното одобрение от банката се отказват да теглят кредит заради несигурност дали ще могат да плащат.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 857
Ние в момента продаваме жилище  Сф,така че аз съм от другата страна Wink.Не знам дали ще се покачват или спадат цените,но темата ми е интересна и ще продължавам да я следя.Смятаме да закупим жилище в Плевен и изненадата ми беше огромна,когато разбрах,че цените на жилищата тук/Плевен/ са близки с тези на софийските имоти Rolling Eyes.

# 23
  • София
  • Мнения: 971
Чакай малко, в НС ясно се обявяват жилищна (т.е площа на апартамента) и общите части..Явно някои не си четат НА
Аз говорех за апартамент старо строителство, в което пишеш, че сте .. измери си стаите и коридора и тн ... прибави и терасата и ще получиш площта от НА

Квадратурата може да включва
- светлата обитаема част на жилището
- или цялото жилище заедно със стените (или част от тях),
- със или без балконите,
- със или без общите части.

Зависи в кой период е строено жилището - какви изисквания са действали нормативно - това ще пише и в НА.

Изобщо пълен хаос е в момента в България с имотите.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Затова с рулетчица в ръка и мериш, ама всичко не само стаите, а и височината на помещенията, дебелината на стените, отворите на вратите, терасите, абе всичкооо. Аз мъкнах и нивелир да меря дали ми е права замазката  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: X
Да, в НА след това пише, но на етап оферта ти казват примерно 100 кв и като отидеш да видиш се оказва, че това отговаря на двустаен по старото строителство. И ние купихме старо строителство, защото площта, която взехме е светлата квадртура- без дебелината на стените, без терасата и мазето и общите части. Ако ги прибавя тях ми се вдига с 30 кв жилището.
Но разбира се това всеки си го решава самдали ново или старо и най-вече колко е старо старото Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 952
Темата за реалните цени, на които стават сделките ми е много интересна и ще следя.
Относно поредния спор или "разяснения" за предимствата старо-ново, ще споделя скромната си аритметика. Просто новото строителство е по-скъпо при равни други условия, факт. Това изчерпва всички писания за квадратури, стени, мази, строители, съседи, хлебарки.... Оттам насетне всеки да си купува каквото и когато може и хареса.

# 27
  • Мнения: 2 891
Равни, ама не са съвсем равни, защото в старото най-вероятно трябва да хвърлиш 2 шашки динамит и след това да започнеш от дограма, ел. и ВиК инсталация, евентуално прешпакловане... След около десетина хилки и нагоре, започваш с измазването и обзавеждането. За мен няма зравнение. Виж, ако намериш старо с направен основен ремонт и можеш да влезеш да живееш само с пантофи в ръка и всичко това на прилична цена си е чудесна сделка.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Според мен и в новото най-често се хвърля една шашка динамит. На един акъл е човек като купува, друг иде докато строежа свърши, трето е проблема с качеството на строителство... Те условията са равни само при лабораторен тест  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 865
Равни, ама не са съвсем равни, защото в старото най-вероятно трябва да хвърлиш 2 шашки динамит и след това да започнеш от дограма, ел. и ВиК инсталация, евентуално прешпакловане... След около десетина хилки и нагоре, започваш с измазването и обзавеждането. За мен няма зравнение. Виж, ако намериш старо с направен основен ремонт и можеш да влезеш да живееш само с пантофи в ръка и всичко това на прилична цена си е чудесна сделка.
Точно така е, освен това новото го получаваш с ПВЦ дограма, топлоизолация и нови инсталации, а на старото като смениш инсталациите си, на съседите пак са стари...
Биб, има и много качествено ново строителство, зависи от фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт