от кога по 210 мл

  • 1 866
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
здравейте!синът ми е на АМ,още нее захранен,досега правех по 180мл(на аптамил сме)но ве4е не му стига....на кутията пи6е ,4е от 5 месец се увели4ава на 210мл,незнам...принципно доста наддава,миналия месец бе6е 7,300,6те ме успокои те ли ,ва6ите деца по колко ядяха на тази възраст и кога по4нахте дадаватв по 210мл.това ли е крайното коли4ество ,май да Thinkingблагодаря

# 1
  • Мнения: 1 572
по принцип е рано за 210 мл
пробвай първо с 195 мл + 6.5 лъжички

# 2
  • Мнения: 363
ами да ,и аз мися 4е е рано ,6те видим до кога 6те го удържа,от 5 м и половина 6те захранвам та дано се засити това дете Shocked

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Смятам ,че  еоще рано ,но ако захраниш  с пюре ще видиш как е и тогава пробвай с 200мл.

# 4
  • Мнения: 554
И според мен е рано, но зависи по колко е изяждало детето до сега, моята дъщеря ще яде по 210мл., когато навърши 11 месеца, а сега хапва по 200мл. На вашата възраст ядеше по 140 мл.

# 5
  • Мнения: 3 388
Аз от около месец давам толкова - 210 вода + 7 мерителни.

# 6
  • Мнения: 191
Мале, то да ви завиди човек на апетита!!! Simple Smile Най-добре се консултирай с педито си. Познавам майка със също толкова ящно бебенце и педиатърът й я посъветва, да му поограничи храненията и да предлага повече вода между храненията. Не знам........., ние с моята дъщеря сме в другата крайност.

# 7
  • Мнения: 46 508
На 3 месеца мина на 210 мл., но е ориентировъчно, защото никога не съм се интересувала какво пише на кутията, като видя, че иска още - правя. Такъв беше съветът на педиатърката.

И един съвет - не захранвай, аз направих тази грешка на 4 месеца и като отупаше бурканчето с пъна порция си ревеше и за млякото, в крайна сметка изяждаше огромни количества  Crazy

Така беше до 3г., след това вече не.

# 8
  • Мнения: 4 753
Води се по детето... иначе и на мен ми се вижда множко, но ако детенцето е гладно - няма начин... Аз в момента на 160 мл вода, слагам 5 пълни мерителни лъжички и му стигат...

# 9
  • Мнения: 1 168
Зависи по колко пъти на ден яде т.е. колко общо му се събира за деня. На кутиите пише 210 мл., но става дума за 4 хранения дневно, пък и е ориентировъчно. И ние от 4 месечна възраст сме на 200 - 210 мл. /200 вода - 210 готово количество/ , но малката яде 4 пъти дневно + половин бурканче междинно - плодово пюре, но това не го броя за ядене, в него няма АМ. Мисля, че за тази възраст трябва да е общо 800 - 900 мл/ден. Това по таблици, които аз лично хич не обичам.

# 10
  • Мнения: 27 524
Води се по детето, не по кутиите  Peace

# 11
  • Мнения: 191
Сега се сетих да допълня нещо  Blush. Тук при 4 навършени месеца се въвеждат безглутеновите зърнени култури( царевица и ориз).
В началото се добавя по една лъжичка към обичайната доза мляко, като постепенно се увеличава. Може да стигнеш до мерителна лъжичка за всеки навършен месец( 4 месеца- 4 лъжички) в едно или две от храненията на ден, примерно сутрин и вечер. Може би така ще се засища повече детето.
Останалите каши (с глутен) е добре да се избягват преди 7 навършени месеца.

# 12
  • Мнения: 337
Дъщеря ми е на 6 месеца и все още е на 150 мл АМ през деня и 180мл вечер , само веднъж ми е изпила 210мл , но и дойдоха малко множко,но все пак при всяко дете е индивидуално и щом твоето бебче си ги пие, значи са му нужни.

# 13
  • Мнения: 1 477
210мл още не съм давала.От 1 годинка пие сутрин и вечер по 200мл.Всяко дете си е различно естествено.А на кутиите си ги пишат едни  ooooh!

# 14
  • Мнения: 363
много благодаря за отговорите.засега сипвам пове4ко вода,в понеделник сме на консултация и 6те питам какво да го правя Crazy

Общи условия

Активация на акаунт