Първата нощ с бебо у дома!

  • 4 809
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Много мои приятелки са бременни в момента и покрай тях се сещам за времето, когато се роди Габи. А вчера като я гледах да спи се сетих за първата нощ, когато се прибрахме от Шейново в къщи. Аз много се притеснявах, какво ще стане, бебето ще се буди ли, ще плаче ли...И въпреки, че майка ми спеше в другата стая, а мъжа ми до мен се чувствах безпомощна все едно съм сама и се очаква само аз да се справя защото вече аз бях майката Laughing А бебо се събуди само веднъж, папка и заспа пак.
Много мило ми стана като се сетих. Споделете и вие как беше при вас. На бъдещите млади мами сигурно ще им е интересно. Hug

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 10:29 от didiana

# 1
  • Мнения: 1 897
Честно казано нямам никакви спомени от тази нощ. Blush

# 2
  • Мнения: 8 221
Първата нощ у дома не се събуди нито веднъж. Заспа към 9.30 след баня и похапване и се събуди чак в 6ч.

# 3
  • Мнения: 3 092
Спа у дома в количката си до нашето легло .Бях оставила нощната лампа да свети и се чувствах искрено щастлива от присъствието и да нас ....вслушвах се в дишането и ставах да я погледам и не можех да повярвам че е тук до нас и че я има .....  Simple Smile беше много хубаво .

# 4
  • Мнения: 3 929
Спомням си, че не спах изобщо, както, между впрочем, беше и доста време след това. Майка ми беше дошла да ми помага за около седмица, докато се възстановя и спеше в една от стаите. Мъжът ми спеше с мен. Свекърите бяха в друга стая, а аз бях като на тръни. Бебчо се будеше на често, за да го кърмя и понеже се задави, аз се уплаших много и веднага го грабнах и го заведх при майка ми. Събудих я, за да го спаси да не умре от задавянето, а тя само го гушна, погали по гръбчето, каза ми, че няма нищо страшно и детето се оправи. Бях изпаднала буквално в ужас. Много напрегната нощ.

# 5
  • Мнения: 4 753
Първата нощ бях така  #Crazy
В болницата лежах 8 дни (през които почти не бях спала), а спалнята я бяхме приготвили за пристигането на бебо, но не бяхме спали в нея, та ми беше за първа нощ там... Бебо се будеше многократно, но не да яде, щото никога не е ял нощем, а защото си изпускаше биби, а без нея не можеше да спи... Та ставах една камара пъти, операцията ме наболваше (със секцио съм), а бебешкото легло се оказа неудобно разположено (не можех да стигна бебето, без да стана)... В болницата количките в които държат бебетата са с колела и не ми се налагаше да ставам и вкъщи ми беше много изморително... На другия ден накарах мъжа ми да дръпне легълцето до спалнята и само се протягах, без да ставам, беше много по-добре, че и още сме така...

# 6
  • Мнения: 2 090
Първата нощ беше безсънна за нашето порастнало семество.Бебо плачеше почти през цялата нощ(коликите го лепнаха още в родилния дом  Whistling) и с таткото кръжахме около него през цялото време,то не бе разхождане,гушкане,люшкане...Само кърменето като че ли го успокояваше,след това заспиваше за цели 30 минути... Wink.Сега с умиление си спомням за тези моменти,а тогава ми беше толкова тъжно и трудно,така се страхувах че не можем да успокоим малкото ангелче Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 9 814
Първата вечер послушах свекърва си и навлякох детето с три ката дрехи. Нали бях младо, неопитно майче Mr. Green и се чудех защо това бебе реве така неистово, а в болницата всичко беше наред  newsm78
Мъжът ми стигна до извода, че са колики, дадохме капки-нищо. После мислехме, че е още гладна, накърмих я- пак нищо.
И тогава се сетих, че на бебе то всъщност му е топло, разсъблеках го и моментално заспа.
Е, тогава разбрах- никога да не слушам свекърва си. Naughty А и без това, докато я къпеше направи безуспешен опит да я удави.

# 8
  • Мнения: 1 240
След престоя в болницата първата нощ у нас беше като в рая. Малката беше много послушна, будеше се само за ядене, а аз успях да се наспя като човек.

# 9
  • Мнения: 2 090
...................
 А и без това, докато я къпеше направи безуспешен опит да я удави.
А,това го пропуснах,и моята свеки беше така от притеснение ли от какво незнам,но така и не и дадох възможност втори път да се докопа да къпе бебето Stop

# 10
  • Мнения: 3 034
тук бебетата са с майките от раждането, така че след 4 нощи заедно в болницата му знаех режима и първата нощ вкъщи протече както предишните - неспане, хранене на всеки 2 часа и гушкане

# 11
  • Мнения: 14 483
Честно казано нямам никакви спомени от тази нощ. Blush

и аз. то целия първи месец ми е мътен спомен ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Тежка беше... Будеше се през два часа, ревеше. Аз в депресия, притеснена от отговорността, уморена, недоспала, много трудно ми беше.
И така докато не ми уври главата да го взема да спи при мен. Оттогава може да се каже, че се родих - наспана мама и бебе, последното доволно накърмено когато пожелае, еххххх, блажени моменти бяха.....  Heart Eyes

# 13
  • Варна
  • Мнения: 506
Беба горе-долу спа, ние не  Rolling Eyes Всяко нейно изсумтяване ме страскаше, бях като пренавита пружинка и мислех, че никога вече няма да имам здрав и спокоен сън като преди....    Не беше вярно  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 1 343
Беше една от най-трудните и същевременно една от най-щастливите ми нощи!Бебо се будеше често,имаше колики вече,тати се беше притеснил супер много,мен ме болеше операцията,трудно ми беше да ставам,сигурно на всеки 15 мин ставах да проверя дали наистина в креватчето има някой Crazy,е такива емоций,но като цяло първия месец ми беше най-тежък,после свикнахме един с друг и сега вече си спомням с умиление за тогава!

Общи условия

Активация на акаунт