Промени ли някак си бг-мамма живота ви?

  • 4 332
  • 95
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Одавна не съм пускала теми и изведнъж ми се прищя да го направя  Laughing


Не познавах никого в София, преди години,  като се настаних тук.Точно форума ме запозна с приятелите ми.Намерихме и семейни приятели.Намерих подкрепа много пъти точно тук.
Благодарение на форума, започнах да се развивам в сфера далеч от професионалната ми реализация тогава.Вече година от както си смених професията тотално  Laughing
Мога да кажа , че да, форум бг-мамма промени живота ми  Hug

А вашия?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Да, и моят. И аз намерих много приятели, много хубави изживявания и спомени.

# 2
  • Мнения: 4 300
Не познавах никого в София, преди години,  като се настаних тук...
И аз като теб Hug.

# 3
  • Мнения: 851
Помогна ми и то много. Особено когато Габи беше малка, тук открих много отговори и полезни съвети, утеха и кураж. Сега ми е приятно, че винаги има къде да поклюкарствам, да прочета нещо интересно или полезно, да видя свежа идея, да науча някой нов лаф или просто да се позабавлявам.
Форума не промени живота ми, но със сигурност го обогати!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 897
Форума не промени живота ми, но със сигурност го обогати!  bouquet
Изпревари ме. Hug
Щях да напиша същото.

# 5
  • Мнения: 600
не мога да се похваля с промяна, но със сигурност бг-мамма много ми е помагала, най-вече, докато детето беше малко. а и сега. това е като да имаш хиляди познати, всеки специалист в различна сфера. и като ти потрябва нещо, ама каквото и да е, има кого да попиташ.

много го ценя.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
Промени живота ми, да - особено професионалния. Започна да не ми стига работното време  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 750
Не!Не го промени с нищо.
Когато напуснах бащиния дом-живота ми се промени.
Когато се спечелих делото за развод-живота ми се промени.
Когато отидох в Африка-живота ми се промени.
Когато се родиха децата ми-живота ми се промени.
Форума ми е помагал много,но не промени живота ми.
Имам нови познати от форума....но и без да влизам в бг-мамма пак се сдобивам с такива.
Всъщност....аз съм тази която променя живота си!

# 8
  • Мнения: 2 700
Промяната е в това, че не се състоя.  Laughing Вече десет години и куксур съм на една и съща работа, която периодично ми писва и си казвам "Ще напускам". Но като много се ядосам се набутвам във форума и забравям да напусна...
Иначе със сигурност ми е бил полезен за много неща, при това аз се включих, след като дъщеря ми беше минала бебешката възраст...

# 9
  • Мнения: 516
Няколко от най- милите и интересни жени на света, които вече наричам приятелки, са познанство от тук.  Simple Smile
И всичките са красиви!  Flutter

# 10
  • Мнения: 1 418
Не.Всъщност промени го до толкова,че ако имам нужда
от съвет мога да попитам тук.
Сдобих се с нови познати.Само толкова.
Но животът ми не се е променил.Имам предвид,че мога и
без форума.

# 11
  • Перник
  • Мнения: 396
Откакто родих сина ми и си стоя предимно в къщи, чета доста теми във форума. Научих много неща, благодарение на опита на други майки, получих доста полезни съвети, намерих и успокоение за някои мои тревоги, свързани с детето. На всички   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Чак да ми го е променил - не мисля.
Имам няколко познанства и приятелства от форума, също и информацията, която ми е необходима черпя, но сякаш напоследък имам много по-малка потребност да влизам тук. Даже го правя по-скоро автоматично, по навик - малко свободно време в работата и хоп - във форума. Вечер от къщи и през почивните дни влизам много рядко.

# 13
  • Мнения: 649
За сега по никакъв начин!

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 914
Чак да го промени -не.

За всичките тези години животът ми се е променил, но заслугата определено не е на форума   Simple Smile.

# 15
  • Мнения: 677
Не, по-скоро аз промених бг-мамма. Преди мен никой тук не пиеше или поне не толкова много.

# 16
  • Мнения: 2 161
Изобщо не ми промени живота.

# 17
  • Мнения: 502
  Чак да го е променил-не.Но ми е много полезен,особено със съвети за децата.Много ценни съвети намирам тук,споделени от други майки.Много ЦЕНЕН форум!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят - да. Преди бг-мамма нямах видими признаци на пристрастяване към каквото и да било Laughing

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Като се има предвид, че прекарвам доста време във форума, значи - променил го е.

Намерих много приятели тук.

# 20
  • Мнения: 871
Не, не ми го е променил, но направи майчинството ми по-приятно и спокойно!

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
За големите промени в живота - на всеки се случват и не зависят от форума.(деца, разводи, бракове и т.н.)
Но все пак смятам, че малко или много - той по някакъв начин ни променя.И нас и живота ни  Hug

Благодаря ви, че се включихте в темата   Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 072
Дамаянти,  Hug .

При мен имаше промяна. Харесвам промяната и не го крия. Харесва ми тук. За зла участ на Мама и Тати, не смятам да си ходя.  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 161
Всъщност,промени ми живота,излъгах.Случайно тук се засякохме с две съученички,с които прекъснахме отношенията си след завършването на гимназията.И сега сме по-близки, дори от преди.Няма да споменавам полезната информация, що се отнася до материалните неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
в известен смисъл - много полезен ми е форума, имам и приятели оттук.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти,  Hug .

При мен имаше промяна. Харесвам промяната и не го крия. Харесва ми тук. За зла участ на Мама и Тати, не смятам да си ходя.  Grinning

 Joy и аз също .Ще чакам подфорум бг-баба някой ден.... Laughing Joy

(много ти е хубав аватара летяща  Mr. Green)

# 26
  • Мнения: 2 891
Форумът утолява жаждата ми за разнородна информация. Как иначе бих била "специалист по всичко", както мило ме наричат в къщи  Laughing

# 27
  • Мнения: 5 539
Да, бг-мамма промени живота ми.
Промени и мен самата в положителна насока.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 190
Не бих казала.
В контекста на темата, животът ми се промени по-скоро от момента в който интернет започна да се използва масово. Форумът е просто част от интернет.
А без интернет вече не мога да си представя да живея.

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не, не ми го е променил, но направи майчинството ми по-приятно и спокойно!
Peace Споделям

Тук на мерих хора със сходни интереси, хобита  дори и моментни увлечения (каквото може би за момента за мен е астрологиятя ) Wink Grinning Винаги мога да намеря отговор на вълнуващи ме въпросчета  Wink

# 30
  • Мнения: 2 614
Ами не знам променил ли е живота ми, но много от възгледите ми се промениха, все си мисля, че към по-добро!

И определено ме обогати с информация и не много, но истински приятели!  Peace

# 31
  • Мнения: 4 195
Да
промени го
в положителна посока Hug

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
форумът многократно е подвърждавал моята теория, че съществуват много добри и съпричастни към чуждата болка и трагедия хора.
Промяна в мен самата - по-скоро не.
Виж, може да промени семейното ми и работното ми място  Mr. Green

Янита, честито  Heart Eyes  bouquet
Лилита, от къде го изрови тоз сайт от подписа ти?  Crazy

# 33
  • Мнения: 5 940
Промени някои от навиците ми или ги задълбочи. Вманиачих се допълнително в здравословното хранене на детето ми. Научих толкова много за храните, че мога да напиша научен труд.
 Чета все по-малко книги, защото, когато синът ми спи все нещо ме влече към форума.
Не съм търсила приятели чрез форума, открихме се единствено със съседката съвсем случайно. Не се познавахме, станахме близки.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 13:39 от valerie

# 34
  • Мнения: 1 052
Промени мен.
Намерих нови хора.
Научих нови неща.
Изхвърлих няколко "боклука" и качих малко кила, за които опищявам всекидневно Споделете.
Намирам отдушник.
И компания за напитки.
Сопрано, не мисля, че си накарал някой да пие или да пие повече, но за сметка на това предизвикваш всеки път доволно кудкудякане в курника ни, когато се появиш.

Да, аз съм на аватара, свикни вече.

# 35
  • Мнения: 2 448
Да промени живота ми не, но ми донесе доста приятни емоции. Запознах се с нови хора и имам шанс да разговарям с други, с които без форума едва ли щях да се срещна в живота.

# 36
  • Мнения: 2 401
Много ми се ще да ви изчеткам всичките като кажа ДА, ама е НЕ.  smile3534
Но пък съм адски доволна, че тази институция я има.  smile3521

# 37
  • Мнения: 3 405
Вероятно да.
Познанствата и приятелствата ми от тук нямаше да ги има, ако преди години Сакри не бе ме замерила с линка  Grinning

# 38
  • Мнения: 342
По-скоро причината да се регистрирам във бг-мамма променя живота ми  Grinning
Но пък форума ми носи много нови познанства, полезна информация и приятни моменти.

# 39
  • Мнения: 3 929
Промени го с това, че внася доста положителни емоции в ежедневието ми. Научих толкова много неща тук, че сто енциклопедии да бях изчела, нямаше да знам толкова, колкото знам от мамите от форума.

# 40
  • Мнения: 274
мммм промени го - да, толкова до колкото да развия някой фобии и да ме накара да се притеснявам за несъществуващи неща, свързани с детето ми. За което разбира се нямат вина пишещите, а самата аз, че се поддавам на написаното тук.

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
вярно, че не съм от дълго време тук, но форумът никак си не е променил живота ми. чета, обменям и черпя идеи - интересно ми е! един ден като стана поредната бг-мамма Wink ще видим Wink

# 42
  • Мнения: 6 618
Да, промени го -новите приятелства и безкрайната информация ,която се предлага тук няма начин да не внесе промяна.

# 43
  • Мнения: 3 447
Да, развалих си правописа  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 577
Определено има промяна!
запознах се с нови хора, гледните точки вече са ми повече от една. Уча се да бъда по-толерантна.
Много нова информация. Много смях, интрижки, въобще тук е един паралелен свят, в който само си мислиш, че можеш да контролираш нещата. Тази точно илюзия те кара винаги да си все по-изобретателен.

# 45
# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да, развалих си правописа  Laughing

...и започнах да обръщам внимание на хорските обувки и да се чудя виждала ли съм ги в КМ или не.

# 47
  • Мнения: 984
...и за се оглеждам да не ме разпознаят...
...и да внимавам ноктопластиката ми винаги да е на ниво,
...а също и прическата и чантата ми да са в тон.

Сега сериозно. Чак да ми промени живота - не. Но намерих много информация, сродни души и определено се заседявам повече пред компютъра за развлечение от преди.

# 48
  • Мнения: 677
Сопрано, не мисля, че си накарал някой да пие или да пие повече...

Непотребен ли ме нарече (червен емотикон с вдигната ръка)?!

# 49
  • Мнения: 5 622
не мога да се похваля с промяна, но със сигурност бг-мамма много ми е помагала, най-вече, докато детето беше малко. а и сега. това е като да имаш хиляди познати, всеки специалист в различна сфера. и като ти потрябва нещо, ама каквото и да е, има кого да попиташ.

много го ценя.

Това е и моят отговор.

За промяна някаква или кой знае какво да е станало благодарение на форума изобщо не може да се говори..Даже ме учудвате като казвате, че форума изобщо е променил нещо във вашия живот  Thinking Но наистина десетки пъти съм търсила и намирала съвет, подкрепа, ако щете и утеха  Wink


...и започнах да обръщам внимание на хорските обувки и да се чудя виждала ли съм ги в КМ или не.

де Ваня, да не беше ти вчера във Варненския МОЛ, в асансьора, усилено съзерцавайки обувките ми?  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 46 509
Това си е цял универистет, много неща научих.
И приятели открих  Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Определено-научих много,намерих много нови познанства,промених доста неща в себе си...........най-малкото -преди прекарвах твръде много време в чистене,готвене и вманиачаване в дреболии-сега го прекарвам тук/и се чуствам доста по-добре/.А ............и ако не беше форума-отдавна да съм луднала от седенето вкъщи.

# 52
  • Мнения: 2
Като цяло не.Все още съм далече от идеята да ставам татко ,но поне има интересни мнения и мгоа да си запълвам времето докато съм на работа.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Нищо не промени. Не кърмих, пуснах си децата от 10-11- месечни на ясла, не ревах, когато тръгнаха на градина, а се радвах. Чакам с нетърпение петъците да ми ги вземат...друго, друго, а и обичам свекърва си. Аз съм една анти -бг-мамма

# 54
  • Мнения: 2 448
...Чакам с нетърпение петъците да ми ги вземат...друго, друго...
Ей на това ти завидях, щот на мен никой не ще да ми го вземе...  Cry Завиждам на една анти бг-мама, от това по зле драве му кажи.  Mr. Green

# 55
  • London, baby
  • Мнения: 800
Промени се, от части. Намерих и се запознах с готини хора, радвам се за което.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 099
Разбрах какво е форум. Сериозно.

# 57
  • Мнения: 2 386
Да.

Колкото в положителна, толкова и в отрицателна посока.
Плюс Дона и Ивонска, те вечно казват нещо преди/вместо мен.  Laughing Hug

# 58
  • Мнения: 17 407
Промени се, от части. Намерих и се запознах с готини хора, радвам се за което.
И аз тъй Grinning

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
о, адски много! например- ако не бях открила бг-мамма, нямаше да работя това, което сега. научих се до някаква степен на съпричастност, защото преди бях кръгъл егоист. четейки темите в ДиС се убедих категорично, че не всичко е даденост и късмета е нещо много относително. разбрах, че толерантност не е мръсна дума и човек колкото да е убеден- не е задължително прав....
Все уроци, на които съм отсъствала преди форума...  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 1 413
Самият форум, май по-скоро не ме е променил. Промениха ме няколко форумки, които смятам за истински приятелки, на които се възхищавам и ги обичам. Heart Eyes
Ей тук ще кажа ЦВЕТИ, БЛАГОДАРЯ  bouquet не че не съм го казвала де.

# 61
  • Мнения: 1 006
В известен смисъл промени мен самата. Доволна съм.

# 62
  • Мнения: 1 447
Не бих казала,че го е променил,но пък доста неща научавам от него.
И през свободното си време постоянно съм навряна вътре.

# 63
  • Мнения: 2 353
  Промени го, като всяко нещо, което те докосва по някакъв начин.

# 64
  • Мнения: 4 555
Намерих две момичета, които ужасно много харесвам.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 825
Форумът разсея убежденията ми, че доброто у българина е безнадеждно изгубено.
Форумът улесни достъпа ми до информация, която не бих могла да намеря толкова експедитивно, не би била толкова изчерпателна и ако да, не би била абсолютно безплатна.
Форумът заменя до известна степен приятелите ми, които са пръснати по целия свят, каквато за съжаление е тенденцията сред младите българи.
Форумът ми помага да овладея носталгията, когато самата аз съм в чужбина.
И не на последно място - много ме забавлява. Темата за муньовците и муните ме е докарвала до припадък от смях, което нямам идея дали да определя като положително или отрицателно въздействие. Joy

Като цяло - не мисля, че форумът ме е променил, но със сигурност внесе нещо ново и позитивно в живота ми.

# 66
  • Мнения: 604
Помогна ми да продължа напред Grinning!
Намерих нови приятели Hug Hug !

# 67
  • Мнения: 10 758
Нищо не промени. Не кърмих, пуснах си децата от 10-11- месечни на ясла, не ревах, когато тръгнаха на градина, а се радвах. Чакам с нетърпение петъците да ми ги вземат...друго, друго, а и обичам свекърва си. Аз съм една анти -бг-мамма
Благодаря, че си писала вместо мен Mr. Green

# 68
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
По никакъв начин.

Просто за пореден път се убедих, колко психари си живеят на свобода и колко жалки са някои...

# 69
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не

запис така да се каже

# 70
  • София
  • Мнения: 2 132
Да, вече почти не ползвам google  Grinning

# 71
# 72
  • Мнения: 2 309
Харесва ми това което получих от сайта и продължавам да вземам ...

# 73
  • Мнения: 505
Имам няколко приятелки от този форум - преди това нямах такива. Не знам дали промени живота ми, но го обогати...и направи висенето ми пред компютъра още по-дълго.  Confused

# 74
  • Мнения: 4 138
мдааааааааа, научих се да си владея нервите, да не обръщам внимание на кухи лейки, да не се паля от най-малкото.
научих се да пиша на кирилица Mr. Greenмаааааааааалко си подобрих правописа, който за жалост е катастрофален.
има страшно много информация. и аз почти вече не ползвам гугъл.
и естествено, многото готини хора, с които се запознах тук.

незнам дали е промяна, но при всички положения го считам за обогатяване.

# 75
  • Мнения: 606
Определено! Създава ми някои ядове.  Mr. Green Mr. Green

# 76
  • Мнения: 3 810
Промениха се много неща в живота ми, както и аз самата се промених, откакто влизам в бг-мама.
Но не съм сигурна дали се дължи на това че съм тук или просто така е щяло да стане.

# 77
  • Мнения: 6 039
не, не е променил живота ми.
все така ми е интересно да живея извън форума.

# 78
  • Мнения: 2 768
Като се замисля колко хора познавам от тук и колко от тях мога да нарека "приятели", макар и само да си пиша с тях... ще трябва да го е променил  Thinking

# 79
  • Мнения: 3 835
Разбрах какво е форум. Сериозно.

Tо и аз така. Laughing

Естествено, че го е променил. Важните събития и решения от живота ми, разбира се не могат да имат нищо общо с форума, но имам нови приятели, на които държа, които обичам и уважавам. Независимо колко приятели съм имала преди това, точно с тези хора, надали някога щях изобщо да се запозная, още по-малко да обикна и да държа на тях.
И да, в живота ми се случиха, преживях и научих много нови неща, които иначе силно се съмнявам, че щяха да ми се случат. Лично за мен, стойностни неща, неща, заради които не само, че си струваше, ами съм благодарна на случайността да се регистрирам тук.  Наистина красиви и стойностни неща ми се случиха благодарение на форума.
Форумът е своеобразно криво огледало, но от определен момент и определен ъгъл, всичко се изправя и е съвсем ясно и пропорционално.
На всекиго от нас се променя повече или по-малко живота, но важното е, Ти да контролираш тази промяна, а не тя теб, и промяната да е положителна.

# 80
  • Мнения: 2 070
Моят - да. Преди бг-мамма нямах видими признаци на пристрастяване към каквото и да било Laughing

И минаха две години преди да разбера и си призная, че съм зависима.  Laughing

# 81
  • Мнения: 2 070
Това си е цял универистет, много неща научих.
И приятели открих  Simple Smile

А твоето дете пък как расте като гъбка пред очите на всички.

# 82
  • Мнения: 5 103
Научих много, но един форум не може да промени живота ми Peace

# 83
  • Мнения: 1 517
Чак да ми промени живота - не. Но внесе още едно разнообразие в ежедневието. Полезно и приятно място в много аспекти. Важното е да не забравяме, че истинския живот е все пак навън.

# 84
  • Мнения: 4 406
промени се- това е място със синтезирана информация по голяма част от вълнуващите ме събития. но като поотрасне бебето, едва ли ще съм толкова зависима.

# 85
  • Мнения: 94
Форума не промени живота ми,но от него научих доста неща и обмених полезни съвети с други майки.Харесва ми това,че всички са много сплотени,като едно семейство Peace

# 86
  • Мнения: 4 195
Променил го е, тази вечер го .......доосъзнах
Влезнах и споделих мъката си тук.........не пред близките ми, не пред приятелите, не пред майка ми....влезнах тук
Тук срещнах истински хора, които ме направиха истински човек.......в реалния ми живот те са част от мен и винаги ще бъдат Hug

# 87
  • Мнения: 743
За промяна не мога да бъда категорична, но факта че всеки удобен момент е прекаран с bg-mamma говори сам. Черпя информация и опит от останалите хора и техните преживявания. Хубаво е да знаеш, че има място където можеш да споделиш тревоги, радости и трепети и да намериш съпричастност. А нали в крайна сметка хората са хора за да си помагат едни на други. Радвам се, че ви открих и съм част от този форум.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря ви, че се включихте с отговори и споделихте  Hug
Никол, София е станала още по-красива   bouquet

# 89
  • Мнения: 4 292
Не бих казала, че форума е променил живота ми, но определено ме направи по-информирана по много въпроси. Полезен ми е.
Харесва ми да се мотая тук, да споделям различни впечатления и мнения. Преди години мислех, че това е форум на скучаещи от ежедневието майки, които говорят само за памперси и умишлено избягвах да влизам. Открих, че съм грешала.

# 90
  • Мнения: 1 938
Запознах се с много готини хора. Peace

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен форума ми помогна много. Тук намерих хора със сходни на моите проблеми, благодарение на тях  се справих  , а в момента черпя информация полезна за бременността си. Пак тук срещнах  добри и съпричастни хора ,които ме подкрепят в трудни моменти и се радват с мен на всяка победа.   bouquet

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 18:55 от Aнели

# 92
  • Мнения: 411
Тук научавам много неща,а ако нещо ме интересува мога да попитам...чак пък да ми го е променил  newsm78

# 93
  • Мнения: 1 303
Чак да го промени..Засега нямах щастието да се запозная на живо с хора,които да ми допаднат.Просто ми запълва времето понякога-имам си 1-2 любими теми.

# 94
  • Мнения: 370
аз съм сравнително нова тук и незнам дали има промяна в живота ми откакто посещтавам форума,но неминава и ден без да съм погледнала какво е писано и т.н.тук мога да си клукарствам на воля,да потарся полезна информация и т.н.приятно ми е и ми харесва,за това съм тук.приятели все още нямам от форума,но и това не е изключено.абе тук е готино  bouquet

# 95
  • Мнения: 649
Благодаря ви, че се включихте с отговори и споделихте  Hug
Никол, София е станала още по-красива   bouquet


Това дете е уникално! Толкова да е сладко,че няма на къде. И аз искам един ден да имам такава дъщеричка, тоест принцеса! Никол трябва де е много щастлива!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт