Как се съобщава тъжната новина...

  • 3 400
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 820
Съжлявам,миличка!Но просто им кажи.Кажи само на един,мисля че ще е  достатъчно.Не се измъчвай излишно,мъката ти е достатъчна. Sad

# 16
  • Мнения: 189
Когато бях бременна на 5 месеца и половина и аз загубих брат си. Беше едва на 24. Здраво и право момче, загина при нещастен случай във Варна. Спомням си как мъжа ми ме излъга, че го викат за спешен случай, а те го викнали, за да му кажат какво се е случило. Предвид обстоятелствата ми спестиха един ден, но на следващия вече нямаше как и ми казаха. Мъжа ми трепереше, говореше странни неща, казваше, че трябва да съм силна, за да не изгубим бебето и накрая аз сама се сетих, че се е случило нещо лошо. И до ден днешен като чуя телефона да звънне през нощта и настръхвам.


Почивай в мир, мило братче.

# 17
  • Мнения: 3 675
Вчера почина най-добрата ми приятелка, с която се имаме още от детската градина.Имахме планове с мъжа ми да правим църковен брак и тя и мъжа й да ни бъдат кумове /в неопределен бъдещ момент/, но май ще се отказваме от ритуала.Имам две други приятелки, които също я познават и да си призная им казах направо в имейл какво се е случило с момичето, едната роди на 5 този месец, знам, че това не е хубава новина, но по-добре да знаят, отколкото да кажат прати й много поздрави като я видиш, а момичето вече го няма.Бог да го прости.Да съобщаваш и да чуваш такива вести е ужасно, но такъв е живота.

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Просто казваш, това е. Аз бях човекът, който трябваше да каже на мъжа ми, че баща му почина, но държах да му го кажа лице в лице, за да мога после да го прегърна или знам ли...

Само че аз бързо взимам ролята на лошия и се наемам да нося лошите вести  Confused

# 19
  • Мнения: 686
Съжалявам!Незнам как се казва подобно нещо!Мир на праха му!

# 20
  • Мнения: 1 259
Авторката...всичко наред ли е... успя ли да намериш "удобен"момент?

# 21
  • Мнения: X
Мир на праха му!Жалко е,че си отиват толкова млади хора!
На въпроса ти-трудно се казва...много трудно,но поемаш въздух и го казваш-директно,с готовност,че от другата страна ше изпаднат в шок.......това е един от най-трудните моменти когато си отиде някой............когато майка ми почина при нелепа  злополука-здрава,права и сравнително млада жена...се наложи аз да съобщавам/просто нямаше кой/...наложи ми се да се обадя на ужасно много хора и да преживея казаното ужасно много пъти...а отсреща реакицята беше:"Ама ти шегуваш и се".....или "Не може да бъде,сигурна ли си".....няма да излъжа ако кажа,че със всеки разговор умираше и по нещо от мен,но и все повече осъзнавах какво действително се е случило...............а като мина време разбрах,че тогава като,че ли ми е било по-лесно,отколкото сега,като срещна накой и ми прати много поздрави или пита как е.....така,че по-добре си кажи,поне да ти олекне,да споделиш мъката......а и приятелите са затова-и в хубаво и в лошо-да можеш да говориш ..........

# 22
  • Мнения: 932
Бях бременна в 6-я месец,когато почина мама-преди 3 месеца.Ужасно неочаквано,просто се събудих и...нейна близка приятелка беше там.Беше починала в съня си,на 52...просто ми каза:Ирка,миличка,мама не е добре,тя просто си е отишла.Няма думи,които да те подготвят за този шок,няма такива,които да спестят болката.Обадих се на брат ми и просто изръсих:искам да си силен,мама почина.Много глупаво,много ужасно от моя страна,но бях неадекватна в този момент.И двамата се справихме някакси.Бебето е добре\не е родена още,но преживях много тежки моменти и погребение и сме добре засега/.Просто искам да ти дам кураж,да знаеш,че след като най-близките го преживяват...Тежко е,много.За този,който съобщава е ужасно.Но няма друг начин освен да го кажеш направо.Ужасно ми е мъчно за братовчед ти,съжалявам,миличка,знам как боли! SadГорките му родители!

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
много, много жалко и тъжно... Още един млад живот, погубен от коварницата  Close
Мир на душата му  Praynig

...колкото до казването.
Наистина няма подходящ момент, но поне гледай да не е по телефона.
Кураж и много сили ви пожелавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт