Ефикасно нещо против комари??

  • 19 008
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 796
 Доктора ни препоръча ултразвуково устроиство и взехме на Chicco, но не върши работа. Някой да е открил нещо ефикасно, което не се маже - за стая или количка??

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 727
За количката мрежа, за стаята - навсякъде имаме комарници и не съм имала проблеми, на терасата сложих Райд в контакта. Чувала съм, че майки слагат и в стаята на бебето Райд, но прозореца е отворен. Има и Бейгон за контакта, той нали е билков и не би трябвало да вреди, но пък мирише ужасно, поне за мен Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 053
Райд в контакта, но наистина прозореца трябва да е отворен,
а, кога то прозореца е затворен, тогава комари не влизат  Wink

# 3
  • Мнения: 705
Саксия с босилек Peace (при мен подейства, ама дори и да не ги гони напълно, няма и да ти навреди. Може и за готвене да го ползваш Grinning)

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Лавандулово масло /от аптеките, струва около 3.50 - 4 лв./ - капваш по количката или по дрешките на детето и комарите бягат. Може и да капнеш няколко капки във вода и да пръскаш с пулверизатор из вкъщи. Гони и молците.  Peace

А тия устройства с таблетките или течността не са толкова безвредни, аз съм астматичка и получавам пристъп от тях /при отворен прозорец/, не бих рискувала да пробвам с децата...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 152
Райд в контакта, но наистина прозореца трябва да е отворен
то на самия Райд си пише прозореца да е отворен, но също така и 'да не се ползва при деца под 2 год'  
Внимавайте с Райд-а - не е съвсембезобиден, особено за деца!

# 6
  • Мнения: 31
На Чико машинките с ултразвук не вършат АМА НИКАКВА РАБОТА! Летят си и си хапят комарите на воля... Просто незнам как може да са толкова скъпи и съвсем за нищо да не стават. Препоръчвам ви да не си давате парите. Ние в момента живеем в южна Гърция и тука е някакъв ужас от комари-просто няма оттърване. Имаме комарници навсякъде по прозорците, но вратите са плъзгащи (комарниците също) и явно онези уплътняващи ленти не могат добре да затворят пространството между вратата със стъклото и комарника и тези пусти гадини си намират път и направо е пълно вкъщи. УЖАС. И така гадно свирят в ухото, че вече се замислям дали да не включим машинка с изпарител от рода на райд, байгон и тн. Незнам само дали не е вредно за детето. Иначе може и да се мажем, но то понякога не се спи и от самото им кръжене около главата #Crazy. Дайте съвет за изпарителите-чета различни мнения. newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 152
На Чико машинките с ултразвук не вършат АМА НИКАКВА РАБОТА! Летят си и си хапят комарите на воля...
мерси, че го сподели, тъкмо мислех да взимам

...че вече се замислям дали да не включим машинка с изпарител от рода на райд, байгон и тн. Незнам само дали не е вредно за детето.
прочети описанието на самия изпарител  Peace

# 8
  • Мнения: 606
Срещу комари - мрежа. Райд уж действа, но май има и комари - непукисти.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
Райда винаги е бил безотказен при нас PeaceДори когато големия беше бебе го включвах,но близо до прозореца и проблеми не съм имала.Сега сме с комарници на всякъде и слава богу не ми се налага,а навън ги мажа с Autan или Johnson off.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Тия дни ще взема от натуралните масла - от лавандула или от здравец, против комари били...
И ще докладвам имат ли ефект, наистина ли ги гонят.  Wink

# 11
  • Мнения: 1 440
И аз знам за босилека Peace

# 12
купете си изпарител,продава се в магазините за сувенири,бамбукту и т.н.
вътре се слага свещ а отгоре в паничката се сипва вода и няколко капки етерично масло от босилек,миризмата ги отблъсква...
пробвано е на двор с около 15 човека

Общи условия

Активация на акаунт