Помогнете ми с идеи за меню

  • 4 956
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Сигурно из темата има такива предложения, но тя е огромна и нямам време да преглеждам. Та на въпроса: Татко навършва кръгла годишнина - 60 и в неделя ще посрещаме гости около 15-20 човека (ще има и от родата!). Основното ястие е уточнено - печено агне, десертът също - торта. Домакинята ще бъда аз и тъй като се налага сама да подготвя всичко, много, ама наистина много ви моля Praynig за идеи (ако може и линкове) за салати и предястия, които не изискват много време за приготвяне, но все пак да са ефектни и вкусни - трябва да се представя много добре, защото родата сигурно ще гледа всичко под лупа #Crazy Препоръчайте ми и откъде да купя хубава торта. Разчитам на вас и ви благодаря!

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Значи мога да ти дам линкове за интересни и ефектни солени торти и салати, като предястия.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263359.msg6380035

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124609.msg2324161

http://www.say7.info/cook/kitchen/38-Salatyi/-това е руски сайт, но им амного добри предложения за предястия и салати

http://64.233.183.104/search?q=cache:obB_88QNAVYJ:www.gotvetesme … ;ct=clnk&cd=1

Основното ястие щом е решено , предполагам не искаш помощ, торта за съжаление не мога да ти препоръчам, но аз бих взела от сладкарница Неделя, или Двете фукли или от Laguna, ако си от София.
Друго нещо да помагаме ли? Дребни сладки, десерти?

# 2
  • Мнения: 5 001
Купуваш си шунка нарязана с по-голям диаметър.Слагаш във всяко парченце руска салата или снежанка,завиваш на рулце и поставяш в чиния върху листа зелена салата....

Плата с нарязани мезета(луканка,суджук,сирена......)

Пресни салати повечко....Нали сега им е сезона къде без тях  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 679
Тук е пълно със страхотни идеи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297162.0

# 4
  • Мнения: 107
Огромна благодарност на всички за предложените идеи  bouquet bouquet  bouquet Перфектни! Олекна ми малко. С вашата незаменима помощ вече със сигурност знам, че ще се представя повече от добре. Благодаря ви от сърце!

# 5
  • Мнения: 107
Lindita други сладки, освен тортата, не мисля да предлагам. Ще ги заменя с плодове, или най-много, ако успея да се вместя във времето, да направя някое леко млечно-сметаново кремче с ягоди може би. Ако имаш някаква идея, казвай, с удоволствие ще се възползвам. Благодаря ти за всички линкове, подсетиха ме за много хубави неща! Grinning

# 6
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Ето и от мен една идея,вземи палачинки и направи солена торта.
Палачинките мажеш с лютеница,майонеза и топено сирене за мазане,а между всяка палачинка и намазаното редиш всичко каквото се сетиш(шунка,кашкавал,кисели краставички,сварени и настъргани яйца и др.)Отгоре последната палачинка украсяваш както ти хареса.

# 7
  • Мнения: 107
miceva, благодаря, ще се възползвам от предложението ти. Правила съм палачинкова торта с руска салата, кашкавал, шунка, топено сирене и майонеза. Този път ще сложа и варени яйца и лютеница по твоята рецепта. Grinning

# 8
  • Мнения: 22 867
Можеш и салата Слънчоглед да направиш, много е ефектна и обира овации също. Изобщо не е сложна, може да сложиш каквато искаш салата, оформлението е интересно. Снимката е линк към рецептата.

Още един вариант.

Погледни и ТУК.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Сваряваш дробчета и всяко едно увиваш в лента бекон, защипваш с клечка за зъби и мяташ на скарата. Сервираш в широка чиния и украсяваш богато с кръгчета лимон. Става много бързо, а е адски вкусно.

Взимаш 3-4 топло пушени скумрии и отделяш месото с пръсти, добавяш накълцани 2-3 пера лук, шепа магданоз, сока на един лимон, черен пипер и кутийка майонеза.

Купуваш половин кило паста от маслини и прибавяш в нея 2 варени яйца, глава лук, сока на половин лимон, кутийка майонеза, средата на 2 филии хляб и пасираш.

Снежанка с купено цедено мляко, краставици, чесън и копър.

Варени яйца, разрязани на две, жълтъка се издълбава и се разбърква с няколко лъжици риба тон, 1 перо пресен лук, лимон и се пълнят. Другия вариант е жълтъците разбъркани с пакетче крема сирене и парче синьо сирене, черен пипер.

Гъби на фурна. Махат се пънчетата, във всяка гъбка се слага по малко масло, разбъркано със сол и пресован чесън, отгоре се настъргва кашкавал и печеш.

Пълнени домати с извара, в която са разбъркани пресован чесън, зехтин и 2-3 лъжици червен пипер и малко сирене.

# 10
  • Мнения: 1 352
Първо да ти е жив и здрав таткото още толкова години Simple Smile.
От мен следните предложение:
Пълнени яйца
Сваряваш яйцата, разрязваш на две, махаш жълтъците и ги пасираш с майонеза, подправки, горчица (каквото ти дойде на ум) и пълниш белтъците.
Франзела с три вида паста
Тук ефектът е по-скоро в хубвите чинийки, ако разполагаш с такива.
Взимаш една или повече полуготови франзели, запичаш ги на фурната, нарязваш ги диагонално на малки филийки и сервираш с пастите. Пастите може да вземеш и готови, например катък от Била (много ми харесва), пикантна салата (онази розовата, пак от Била), а може и сама да си направиш от пасирани маслини, зехтин, босилек или разбито масло с много подправки, каквото ти дойде на ум. Вместо франзели може да вземеш крекери или сухарчета.
Хапки
Набучваш на клечки за зъби нарязани кашкавал, шунка, хляб, маслини, пак въпрос на въображение и продукти.
Хлебни рулца
Пак от рода на хапките. Нарязваш надлъжно средата на един хляб. В тиган загряваш малко масло, слагаш нарязана на дребни парченца червена чушка и филетиран чесън и запържваш леко, около 3-4 мин. Махаш от котлона, добавяш шунка и кашкавал пак на малки парченца и разбъркваш всичко това с около 100 гр. масло със стайна температура. С получената смес мажеш хляба, ръсиш подправки и някаква зеленийка, например пресен лук, навиваш на руло, спомощта на фолио и слагаш в хладилника да се стегне поне за час. След като се стегне вадиш и нрязваш хляба. Получава се нещо такова(снимката е лоша, щото снимах от едно списание):

# 11
  • Мнения: 107
Ооо, момичета, чудесни сте Hug Толкова много прекрасни идеи ми предлагате, че вече започвам да се питам това, или онова да приготвя Rolling Eyes Laughing Всъщност съм си набелязала някои неща: чешките рулца, рулца от тиквички с плънка, топчета от сирене, пълнени яйца, пълнени домати и краставици пънчета, солена торта или картофен венец, а може и различни видове хапки, плата със сухи мезета, салата Слънчоглед и задължително пресни салати. Ще се спра на неща, които мога да приготвя от предния ден, защото гостите ще дойдат за обяд, е той сигурно ще премине и във вечеря... За сутринта ще оставя да приготвя пресните салати, ще изпека и питки, ще нарежа мезетата и накрая ще подредя и украся трапезата. Добре ли съм го замислила? Дано да успея да се вместя във времето, защото съм на работа и не мога да си взема нито един ден отпуска.

# 12
  • Мнения: 5 001
Ооо, момичета, чудесни сте Hug Толкова много прекрасни идеи ми предлагате, че вече започвам да се питам това, или онова да приготвя Rolling Eyes Laughing Всъщност съм си набелязала някои неща: чешките рулца, рулца от тиквички с плънка, топчета от сирене, пълнени яйца, пълнени домати и краставици пънчета, солена торта или картофен венец, а може и различни видове хапки, плата със сухи мезета, салата Слънчоглед и задължително пресни салати. Ще се спра на неща, които мога да приготвя от предния ден, защото гостите ще дойдат за обяд, е той сигурно ще премине и във вечеря... За сутринта ще оставя да приготвя пресните салати, ще изпека и питки, ще нарежа мезетата и накрая ще подредя и украся трапезата. Добре ли съм го замислила? Дано да успея да се вместя във времето, защото съм на работа и не мога да си взема нито един ден отпуска.
Еееее,че ти си слънце с това меню бе....Браво!  Hug Hug Hug Hug
Някои от нещата даже може от предния денпълнените яйца,рулцата тиквички,чешките също....

# 13
  • Мнения: 107
TheNMaster, това е благодарение на вас, откликнахте много бързо на молбата ми! Наистина много ми помогнахте с идеите. Безкрайно съм благодарна на всички Flowers Bouquet Flowers Bouquet От вас идеите, а за мен остана осъществяването им  cook

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
да направиш снимки и да кажеш как сте си изкарали. Обещай!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт